Добавките ми спират да работят. Защо?

Fozzy

Well-Known Member
Здравейте! Гледам един от сайтовете ми днес и виждам, че добавките са спрели да работят. Допреди седмица всичко беше ок, не помня да съм добавял и променял нещо. Днес обаче един уиджет, който е от темата просто изчезна, а една друга добавка се показва, но по дефулт опциите и като променя нещо не го отчита. На какво може да се дължи?
 
От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Може да е зареди хиляди неща. Няма как така наизуст да знаем. Обикновено логовете на сървъра съдържат цялата нужна информация относно какво е станало и какво става в момента. Ако добавката е пусната и има някаква грешка, там ще пише каква е. Логовете са златото за всеки уеб мастър.
 
От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Защо изобщо се опитваш да отговаряш на темите, след като на всички запитали в последните си отговори насочваш към едно и също.. Логове та логовете.. Някои просто си изключват логовете или те са изключени по дефоулт, за да не трупат информация, да не заемат място и да не товарят излишно сървъра. А да занимаваш хостинг доставчика си с това, защо една приставка е спряла, не е работа, нали?
Има временни и постоянни спирания, за едни конкретни неща или за всички като цяло. Трябва да дадеш повече информация.
Може да е зареди хиляди неща. Няма как така наизуст да знаем. Обикновено логовете на сървъра съдържат цялата нужна информация относно какво е станало и какво става в момента. Ако добавката е пусната и има някаква грешка, там ще пише каква е. Логовете са златото за всеки уеб мастър.
 
От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Трябва да дадеш повече информация.

Каква информация още?
Той каза, че нито е добавял, нито променял нещо...

не мисля, че има какво да добави, освен ако е забравил за нещо...


@leeyaa е прав. Един от начините които може да подскаже какъв е проблемът. Fozzy да каже дали ги е погледнал.
 
От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Защо изобщо се опитваш да отговаряш на темите, след като на всички запитали в последните си отговори насочваш към едно и също.. Логове та логовете.. Някои просто си изключват логовете или те са изключени по дефоулт, за да не трупат информация, да не заемат място и да не товарят излишно сървъра. А да занимаваш хостинг доставчика си с това, защо една приставка е спряла, не е работа, нали?
Има временни и постоянни спирания, за едни конкретни неща или за всички като цяло. Трябва да дадеш повече информация.

Знаеш ли колко време трябва да логва апачето, че да се натрупа прекалено много информация? Ще ти дам пример с един от сървърите, който логва абсолютно всичко от около три месеца. Все ще дори не съм ги rotate-нал нито един път: 210мб тук влиза error.log, access.log и mysql за всички сайтове.

Ето и от сървъра с Nginx:
Код:
eeve / # du -h /var/log/nginx/
158M    /var/log/nginx/
eeve / #

А знаеш ли колко важна информация съдържат тези 210мб? Никой хост няма да си позволи да спре логовете, защото при проблем там е първото място, където ще се търси какъв е. Хостинг доставчика му е работа да погледне всичко, което ги помолиш. Ако ще да е: еди кой си файл ми дава 404.

Да, трябва да даде повече информация, но най-точната информация е в логовете.
 
От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Ами информация точно кой плъгин е спрял, или всички наведнъж.. Може и да е css проблем. При мен се е случвало това деактивиране на няколко или всички плъгини, неактивности при някои благинки на системата.. Според мен е поради ограничение на ресурсите, временно натоварване.. Изчакай и не променяй нищо, освен активиране на плъгините.
 
От: Добавките ми спират да работят. Защо?

А възможно ли е да си ползвал някакви добавки, които са били временни или са използвали връзка с друг сайт, с който вече не могат да комуникират. Аз то тези логове нищо не разбирам, но защо не кажеш кой е сайта и какво му е спряло?
 
Re: От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Знаеш ли колко време трябва да логва апачето, че да се натрупа прекалено много информация?
Давам ти пример с логовете само на един сайт за три дни: 4.1G. Но това няма значение, логовете се пазят (и трябва) и ако става дума за cpanel са достъпни в папката access-logs в акаунта.
 
От: Re: От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Давам ти пример с логовете само на един сайт за три дни: 4.1G. Но това няма значение, логовете се пазят (и трябва) и ако става дума за cpanel са достъпни в папката access-logs в акаунта.

Пък ако пуснеш и audit log-а на mod_security, в който да се записват и request и respond headers и bodies ще ти трябва отделен диск :) но пък какъв ценен източник на know-how са не е истина :D можеш да си направиш лична колекция от php shells.
 
Честно казано, никой нищо конкретно не каза. В логовете не видях нищо. Днес още една добавка е спряла да работи или по-точно изпълнява функциите си наполовина. Някой да се е сблъсквал с нещо подобно?
 
От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Първо установи какво е общото между добавките. В каква част спират да работят - т.е. нещо свързано със заявки към базата данни, нещо свързано с AJAX / JS, нещо свързано с php. След това може да се търси причината. Провери и по кое време спират да работят - т.е. държат се неадекватно. Виждам съм случаи при които порсто допълнително инсталирани модули не функционират, защото не им достигат ресурси при по-висока посещаемост. Провери дали не спират да работят при пикови посещения към блога. Някоя от тези добавки зарежда ли външно съдържание, използват ли socket_timeout или не? Проверил ли си сайта за 'кокошинки'?
 
Re: От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Първо установи какво е общото между добавките. В каква част спират да работят - т.е. нещо свързано със заявки към базата данни, нещо свързано с AJAX / JS, нещо свързано с php. След това може да се търси причината. Провери и по кое време спират да работят - т.е. държат се неадекватно. Виждам съм случаи при които порсто допълнително инсталирани модули не функционират, защото не им достигат ресурси при по-висока посещаемост. Провери дали не спират да работят при пикови посещения към блога. Някоя от тези добавки зарежда ли външно съдържание, използват ли socket_timeout или не? Проверил ли си сайта за 'кокошинки'?

Общо между добавките няма. Инсталирани са в различни периоди и в началото работиха нормално. Едната извиква от БД определен брой постове и сега проблема е в това, че не мога да наглася колко поста да показва, а визуализира всичките. Бройката взима от БД. Друга добавка не ползва БД. Прави ми нофолоу определени линкове като от днес половината са нофолоу, другата половина си върна на дуфолоу по дефулт.

Просто спират и не искат да функционират нормално. Няма пикове, посещенията са разпределени във времето.

Не зареждат външно съдържание.

Блога ползва BulletProof плъгина за защита. Не може да е 100% гаранция, но гледах ръчно и не видях проблем.

Хванах се за косата вече.
 
От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Понеже си споменал, че уиджет е изчезнал..при мен кеширащия плъгин ми бъгваше уиджитите на един сайт, просто не реагираха на никакви интервенции. Изключих кеширащия плъгин, докато размествах съответните уиджети, после си го включих пак.
При теб не знам какъв е проблема, просто като някаква насока съм задал.
 
От: Re: От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Общо между добавките няма. Инсталирани са в различни периоди и в началото работиха нормално. Едната извиква от БД определен брой постове и сега проблема е в това, че не мога да наглася колко поста да показва, а визуализира всичките. Бройката взима от БД. Друга добавка не ползва БД. Прави ми нофолоу определени линкове като от днес половината са нофолоу, другата половина си върна на дуфолоу по дефулт.

Просто спират и не искат да функционират нормално. Няма пикове, посещенията са разпределени във времето.

Не зареждат външно съдържание.

Блога ползва BulletProof плъгина за защита. Не може да е 100% гаранция, но гледах ръчно и не видях проблем.

Хванах се за косата вече.


ползваш ли кеш?

p.S - безполезен въпрос, waldes ме е изпреварил.
 
От: Добавките ми спират да работят. Защо?

полтъргайст, каква е услугата, която ползваш - shared hosting, VPS .... ?
 
Re: От: Добавките ми спират да работят. Защо?

полтъргайст, каква е услугата, която ползваш - shared hosting, VPS .... ?

Това не знам дали за мен се отнася, гледам Ангел не се е разписвал в темата... Ако е за мен, на споделен хостинг се намира блога.
 
От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Ти наскоро меко казано имаше разминаване в позициите с небезизвестна групичка от обожатели на "единственото и съвършенното" :) Има явно причина и да имаш проблеми (знам от личен опит)
Ако искаш прати ми сайта на лично и проблемните плъгини да погледна
 
Re: От: Добавките ми спират да работят. Защо?

Ти наскоро меко казано имаше разминаване в позициите с небезизвестна групичка от обожатели на "единственото и съвършенното" :) Има явно причина и да имаш проблеми (знам от личен опит)
Ако искаш прати ми сайта на лично и проблемните плъгини да погледна

Е, глупости. Не ми се вярва. Сега ще пусна сайта. :)
 

Горе