Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

тея от Гугъл вече тотално се подиграват. Писна ми да гледам в топ 10, страници на фейсбук с 20-30 харесвания и то за силно конкурентни ключови думи. И кво се получава тр да почваме да правим яко фейсбук страници и да набиваме пари в реклама. До няколко дни ще видя резултатите и ако останат така се отказвам да оптимизирам. Някви смешни сайтчета са заели челните места, а ние кво - правим качествени сайтове с полезна и уникална информация и ни бият шута. Не ни харесват, защото не им плащаме. Затова се заемам с маркетинга занапред

И мен малко ми писна, пиша си статиите сам, уникални са и изведнъж някакъ новорегистриран сайт с черен фон и текст в черния фон за нула време е пред мен... Пигвина да си намери една пингвинка и да вървят .... Стараницата ми не разчита на хиляди посещия, аз ще си пиша уникално съдържание което смятам за полезно пък пигвина да прави както ще...
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Абе пичове вие не разбрахте ли, че това се прави съвсем умишлено! Дните на безплатния органик трафик свършиха. Като искате повече, плащайте си. Това е положението. Почти всеки сайт, който е оптимизиран по някакъв начин последните месеци е в трапа. Това какво говори? Само едно. СЪС СЕОТО Е СВЪРШЕНО. Даже и да излезеш по някакви думи и фрази - временно е. Не знаеш кога ще те съсече. А така сериозен бизнес не се прави.

Само на един сайт добавях линкове последните месеци, само той е на долу, всичко друго нагоре, без да съм качвал даже съдържание. Като линковете на сваления сайт бяха по всички анти-пингвински правила. И като не можа чумата да определи по кои точно думи оптимизирам, свали ме по всички... Койт ебал, ебал... кака са ужени:lol:
 
  • Like
Реакции: snux
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Аз съм доста доволен. Единствения проблем е, че сървъра не ми издържа, тъй като извадих доста потребители онлайн и позагубих аудиорията, но като цяло класацията е добре.
Обаче едно друго блогче направо умря... само спамер ботовете за коментари ме посещават...

П.П. сега погледнах... не стига че правих СЕО, както on page, така и off page, 100% уникални и добре написани новини и не мога да бутна позиция и само гледам как даже поддомейн на помагало ме избута по важна ключова дума, където я има навсякъде....
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Ако въпроса е в плащането, ок, ама явно не е и в това. Какъв е смисъла на търсачката, ако вътре не мога да намирам това което наистина търся?
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Пичове да ви кажа аз от магията СЕО не разбирам, обаче имам едно сайтче (на Английски) дето никога не съм купувал линкове или статии да пиша, и тем подобни глупости да правя и сега като си търся по фразата която искам излиза на първо, второ и пето място на първата страница на гугъл. И това не е просто персонализирания отговор на гугъл за мен, защото влизам на сървар в чужбина и от там отварям google.co.uk - и пак си излизам най-отпреде.

Та явно времето на спама и излишното помпене е свършило. Друго трябва - ама не ме питайте какво, аз съм далеч от тия работи :)
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Я дай да видя през какъв сървър от чужбина влизаш?
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Ако въпроса е в плащането, ок, ама явно не е и в това. Какъв е смисъла на търсачката, ако вътре не мога да намирам това което наистина търся?

Търсачката е за балъците, сори... потребителите. Печалбите на гогле се увеличават, така че няма проблем. И междудругото обикновените потребители грам не разбраха какво се случи миналата година април месец. Сега също няма да разберат... Така че освен на хората от бранша, на никой друг не му пука за пингвини и на гугъл простотиите.
 
  • Like
Реакции: Ivo_
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Добре де Гошо нали иска натурални линкове и какво излиза пак дърво.Единият ми сайт е на 5-6 месеца и леко е изпаднал от серпа.
Само в началото му направих малко линкове колкото да захапе трафик. Сайта е такъв, че потребителите сами си ми правят линкове. :)
Вярно повечето са от форумни постове и социални мрежи но нали са натурални и пак дърво.

Но друго ми е по-интересно.Миналата година друг от сайтовете ми след априлската метла направо изчезна от серпа.Но нали съм си упорит и тъп си го подържам и тази нощ го гледам пак се завърна в серпа. Вярно не е както преди, но наполовина се възтановиха посещенията.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Нищо интересно, очакваната резачка за всички, които наблягат на техните съвети :( ....
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

По 1-ми ключова дума дето е на първа страница сайта е дръпнал с 2 позиции на горе, при още 2-3 с по 10-15 позиции нагоре, а по една кл.д., направо е изчезнал о серпа. Но като цяло съм доволна засега от това животно. :clap:
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Който не е доволен от SERP-а в определена ниша след пингвинчето - може с чисто сърце да заповяда на следния адрес: https://docs.google.com/forms/d/1rhRenrd16MDSgAOwnMVx9KQbp--0JoY9vKiJdIcMe44/viewform и да си излее душата. :)
Колега, спокойно можем да се жалваме на арменския поп - резултата е същия! :)
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Колега, спокойно можем да се жалваме на арменския поп - резултата е същия! :)

Всъщност, познавам един арменски поп. Като му се жалвам имам повече успех :D
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Ако въпроса е в плащането, ок, ама явно не е и в това. Какъв е смисъла на търсачката, ако вътре не мога да намирам това което наистина търся?

Общо взето май идеята на Гошо ако търсиш думата "мама" да показва тия дето си плащат затова и след това да показва буклучавите резултати от типа "да ти *** мама" И така реално тоя дето е на първо място е без конкуренция... не знам.

Аз лично спрях с тяхната програма за реклами, тия дни обмислям и да си сменя търсачката в лисицита.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

колкото и да са зле нещата просто няма друга алтернатива на google за търсачка. Както във всеки бизнес - нагаждаш се според обстановката и търсиш начини. На потребителя му е все тая какъв алгоритъм ползва гугле нито дали резултатите на първа страница са най-полезни и релевантни. Той ще си намери търсеното така или иначе. Да не би преди 10 години да беше по-добре като търсиш нещо и прелистваш 10 страници докато го намериш? Да, сигурно е било по-лесно за оптимизаторите, не знам. За да върви сайта не може само на google да се разчита, трябват и други източници на трафик то е ясно.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Оцелява този, който се адаптира най-бързо! Т'ва за умирането на SEO индустрията всяка година се чува поне по 100 пъти и то от доста години насам.
 
всички сайтове при които 90%+ линковете са билднати с анкор домейна са нагоре (домейните са бранд и са максимално къси) нямам ЕМД да видя какво става там

в нишите който следя (на локално бг ниво) виждам разместване при топ играчите... нишата е туризъм на локално ниво за определено място

бг ваканция от първи са 8ми но другите им домейни запазват следващите места (село 359 итнт) места почивка.бг от 4 ти сега са първи резултат... сайта на моя човек който консултирам на приятелски начала е не е мръднал и е единствения НЕ туристически портал на първа странца ... много линкове имат големите играчи... за основния киурд без определена локация бг ваканция запазват топ позицията си...




за чужбина чакам в уебмастър тулс да видя какво ще каже до няколко дни какво става с масата киурди.... за топ киурда нямам разместване сео е правено като си убих два сателита и сложих еденична страница линк че съдържанието е преместено на друг домейн виждам леко подобрение ама както написах чакам уебмастър тулса за масата

от януари до сега е ползва дисалоу тула на принципа ако е на пр или името изглежда спамърско линка се маха
 
Последно редактирано от модератор:
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

При мен няма големи разлики, понеже и не се занимавам с нищо сериозно, само не ми харесва факта че 1-ви стана някакъв blogspot с 20 страници с по 1 изречение, при положение че под него има сайтове с 1k и 4k страници.
 

Горе