Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

При мен няма големи разлики, понеже и не се занимавам с нищо сериозно, само не ми харесва факта че 1-ви стана някакъв blogspot с 20 страници с по 1 изречение, при положение че под него има сайтове с 1k и 4k страници.

е това вече няма как да се фиксне. Домейна (ауторити, тръст) оказва голямо влияние в SERP-a . Да не би статиите в Wikipedia да са най-релевантни за да излизат в топ 5 примерно. Има такива с по 3 реда, но заради домейна директно са в топа над по-полезни сайтове.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Аз като не разбирам от офпейдж сео виждам, че сайта ми се е вдигнал на бая ключови думи.
Май най-добрата "сео практика" е да се обновява сайта с качествени материали ежедневно и гугъл ще се погрижи за останалото :rolleyes:
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

I see now where the confusion comes from, via TWIG, right over here where Matt said Penguin looks at the home page of the site. Matt must mean Penguin only analyzed the links to the home page. But anyone who had a site impacted by Penguin noticed not just their home page ranking suffer. So I think that is the distinction. Източник.

Ако на някой му се занимава - ще е от полза да се направи едно case-study за следващия пингвин.
С две думи: по-малко линкове към основния домейн; ако ще има такива, да са основно Brand или чист URL; повече линкове към вътрешни страници. И май кажи-речи т'ва е рецептата, с която да няма разправии с Пингвина. :)
 
и още нещо интересно за един сърч 7 резултата бяха с ауторшип от Г+ онзиден днес само три са такива вкарало е още сайтове без клеймнат ауторшип :) явно не иска да изглежда като шарения с картинки сърча :)

или подозирам леко намаляване на социалния фактор :)
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Аз като не разбирам от офпейдж сео виждам, че сайта ми се е вдигнал на бая ключови думи.
Май най-добрата "сео практика" е да се обновява сайта с качествени материали ежедневно и гугъл ще се погрижи за останалото :rolleyes:
Точно това и аз си мисля. Май май тези които са наблегнали на онпейдж са отишли нагоре, а тези които са правели и доста офпейдж за тях е божа работа, може и на горе и надолу да идат...
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Добре. Три дни се оплакахме достатъчно. Кажете кво правим сега? Тези резултати не са нормални и всички го виждат. Изчетох много коментари тук, в другият форум, в блогове на БГ и ЕН. Извода е един - тоя път се оляха. По върха са си останали пак сайтове с наблъскани линкове на кило. И това е ясно. Как се действа в тази ситуация? Предложения? Съвети?
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

То май още не е свършил, но след това както казах веднага ще пуснат и PR. за да пооправи бакиите, на пингвина.

Добре. Три дни се оплакахме достатъчно. Кажете кво правим сега? Тези резултати не са нормални и всички го виждат. Изчетох много коментари тук, в другият форум, в блогове на БГ и ЕН. Извода е един - тоя път се оляха. По върха са си останали пак сайтове с наблъскани линкове на кило. И това е ясно. Как се действа в тази ситуация? Предложения? Съвети?
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

То май още не е свършил, но след това както казах веднага ще пуснат и PR. за да пооправи бакиите, на пингвина.

Кога ще да е това?

Между другото, не знам при вас как е, но 2-3 дни преди ъпдейта та чак до днес включително бота кибичи почти по цял ден в сайта и блъска наред. Не знам твърде много активност на добро или на лошо е, но ми направи впечатление като гледам статс от посещенията последните 7-9 дни. Разликите от обичайното е, че сега минава 2 пъти повече страници всеки ден спрямо преди.

Относно проблемите с ъпдейта - аз се натъгувах, сега ще помисля още малко как и на къде, след което почвам бачкане + молба за преразглеждане. Пък каквото сабя покаже. Изчетох много негативни коментари за исканията за преразглеждане, но мен ми се е налагало преди за друг сайт да пускам и за 10-тина дни се оправиха нещата.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

За PR. предполагам тази седмица която идва ще да е.

Иначе и при мен на единия сайт който е най-наблъскан бота го спуква тези дни. За молбите не знам до сега не съм имал добри впечатления от подаване на молба за преразглеждане.

Кога ще да е това?

Между другото, не знам при вас как е, но 2-3 дни преди ъпдейта та чак до днес включително бота кибичи почти по цял ден в сайта и блъска наред. Не знам твърде много активност на добро или на лошо е, но ми направи впечатление като гледам статс от посещенията последните 7-9 дни. Разликите от обичайното е, че сега минава 2 пъти повече страници всеки ден спрямо преди.

Относно проблемите с ъпдейта - аз се натъгувах, сега ще помисля още малко как и на къде, след което почвам бачкане + молба за преразглеждане. Пък каквото сабя покаже. Изчетох много негативни коментари за исканията за преразглеждане, но мен ми се е налагало преди за друг сайт да пускам и за 10-тина дни се оправиха нещата.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Не знам за вас, но аз за тези ъпдейти научавам от направените като тази теми, в които се оплаквате. Досега нямам нито един наказан сайт, било то от панда или пингвин. И честно да си призная ви се чудя на акъла - правите се на големите разбирачи, а мине не мине малко време - почвате да ревете, че сайтовете ви изпаднали... . Ми това говори за вас самите, не усещате ли, че така се излагате? Постоянно давате съвети кое, как, какво, кога да стане, сърдите се когато някой ви репликира, а в един момент: "Сайта ми беше наказан, от първа страница вече не го откривам в първите сто страници...." . Смешки... .
 
От: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Добре, че не си имал защото тогава щеше да разбереш защо се оплакваме и "ревем" в темите, братле. ;)

Не знам за вас, но аз за тези ъпдейти научавам от направените като тази теми, в които се оплаквате. Досега нямам нито един наказан сайт, било то от панда или пингвин. И честно да си призная ви се чудя на акъла - правите се на големите разбирачи, а мине не мине малко време - почвате да ревете, че сайтовете ви изпаднали... . Ми това говори за вас самите, не усещате ли, че така се излагате? Постоянно давате съвети кое, как, какво, кога да стане, сърдите се когато някой ви репликира, а в един момент: "Сайта ми беше наказан, от първа страница вече не го откривам в първите сто страници...." . Смешки... .
 
От: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Добре, че не си имал защото тогава щеше да разбереш защо се оплакваме и "ревем" в темите, братле. ;)

Благодаря, дано да не се и случва.
 
От: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Не виждам голяма промяна при мен освен, че сайта ми по главната ключова дума беше изчезнал от серпа, а сега е на 5-6 страница (постоянно се мени). И нямам идея дали ще си върне предишната позиция?
 
От: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Не виждам голяма промяна при мен освен, че сайта ми по главната ключова дума беше изчезнал от серпа, а сега е на 5-6 страница (постоянно се мени). И нямам идея дали ще си върне предишната позиция?

Дали ще се върне на предишна позиция "изчезнал от серпа"? По-лесно от това няма, но все пак бих ти препоръчал в момента "да се търкулнеш по гръб и да размахаш четирите си лапи във въздуха"..

От изчезване до пета-шеста си е прогрес.
 
От: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Не знам за вас, но аз за тези ъпдейти научавам от направените като тази теми, в които се оплаквате. Досега нямам нито един наказан сайт, било то от панда или пингвин. И честно да си призная ви се чудя на акъла - правите се на големите разбирачи, а мине не мине малко време - почвате да ревете, че сайтовете ви изпаднали... . Ми това говори за вас самите, не усещате ли, че така се излагате? Постоянно давате съвети кое, как, какво, кога да стане, сърдите се когато някой ви репликира, а в един момент: "Сайта ми беше наказан, от първа страница вече не го откривам в първите сто страници...." . Смешки... .

А да ти е минавало през главата, че в споделящите мнение не са в масата си "оптимизатори"? Какво говори това за тази група хора, освен, че са нормални и споделили какво се е случило, на място, в което може да се обменят мнения и евентуално да се стигне до идеи. Това ги прави излагащи се? Странна птица е таралежа - не го ли ритнеш не полита...
Бих те попитал, ти след като не си имал подобен случай, вместо да сочиш с пръст защо не сподели знание или предположения? И аз никога не съм имал до сега наказан сайт, но това не ме прави "сео гуру"...
 
Re: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Не знам за вас, но аз за тези ъпдейти научавам от направените като тази теми, в които се оплаквате. Досега нямам нито един наказан сайт, било то от панда или пингвин. И честно да си призная ви се чудя на акъла - правите се на големите разбирачи, а мине не мине малко време - почвате да ревете, че сайтовете ви изпаднали... . Ми това говори за вас самите, не усещате ли, че така се излагате? Постоянно давате съвети кое, как, какво, кога да стане, сърдите се когато някой ви репликира, а в един момент: "Сайта ми беше наказан, от първа страница вече не го откривам в първите сто страници...." . Смешки... .

освен това няма оптимизатор който да си няма наказан сайт :) твое задължение ако се занимаваш с това професионално да си имаш сайтове и даже мрежи от сайтове който да ги ръчкаш от любопитсво с блек техники за да знаеш къде е лимита на сивото и къде става блек :) щото ще попадаш на такива клиенти във времето (съшото е като рстефанов си ръчка сървърите) а и известни на бг пазара оптимизатори са ги удряли ъпдейти, може да се види в другия форум

иначе и аз едно време преди 2007 смятах че като сайта ти спазва гайдлаинса всичко е ок ама тогава менуал премахнаха от идекса всички ГБ темплейти няма занчение уникален контент и линкбилдинг щом е опредлен темплейт улиташ (могат да го потвърдят доста стари потребители на форума) което беше педераско и си знам че винаги има пострадали невинни
 
От: Re: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

освен това няма оптимизатор който да си няма наказан сайт :)

Да сведем постулата до аксиома, която не се нуждае от доказване:

"Няма потребител в този сайт, който да е включил в подписа си "seo" и да му се е разминало изцяло".
 
От: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Бих те попитал, ти след като не си имал подобен случай, вместо да сочиш с пръст защо не сподели знание или предположения?

Не си прав, виж ми старите постове, ако имаш време и ти се занимава: Споделял съм, споделям и винаги ще споделям. Обаче има и нещо друго - вече почнах да ценя знанието и гледам да не го разпилявам. Определено не искам да става както в поговорката: "Хубавите ябълки прасетата ги ядат". И за това само на този който заслужава.
 
От: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Не си прав, виж ми старите постове, ако имаш време и ти се занимава: Споделял съм, споделям и винаги ще споделям. Обаче има и нещо друго - вече почнах да ценя знанието и гледам да не го разпилявам. Определено не искам да става както в поговорката: "Хубавите ябълки прасетата ги ядат". И за това само на този който заслужава.

Разбирам те, чета твоите, така и на много други хора мненията по различни теми, които ме интригуват. Това, което се опитвам да кажа, че това не е разговор на живо и малко остър тон в определени ситуации се тълкува неправилно. А това разваля впечатления.
По темата с наказаният - моето мнение е, че да бъдат подминати от наказание сайтове се изисква и голяма доза късмет. Все пак говорим за алгоритъм, при който дори ако има 0,01% грешка това са стотици хиляди сайтове. Не можеш да обобщаваш всички, колко са жалки или как се излагат.
Поздрави,
 

Горе