Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

След като мине пингвина и ако сайта ми е наказан (отишъл е в трета глуха), ако направя промени по сайта трябва ли да подам молба за преразглеждане на самия сайт или да го оставя Г. сам да види промените? Ако подам молба за преразглеждане, то може ли тя да повлияе негативно т.е. да мина още по назад в класирането? И не на последно място от къде да подам тази молба? Извинявайте ако не съм писал на правилното място, но бързам, че закъснявам за работа! Прощавайте!!
 
От: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Остави го самичък да се оправя, моят скромен опит говори, че няма нищо по-лошо от това да си признаеш сам на гугъл, че си сгазил нещо. :)

След като мине пингвина и ако сайта ми е наказан (отишъл е в трета глуха), ако направя промени по сайта трябва ли да подам молба за преразглеждане на самия сайт или да го оставя Г. сам да види промените? Ако подам молба за преразглеждане, то може ли тя да повлияе негативно т.е. да мина още по назад в класирането? И не на последно място от къде да подам тази молба? Извинявайте ако не съм писал на правилното място, но бързам, че закъснявам за работа! Прощавайте!!
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Ако си мислиш, че Гугъл ще ти обърнат внимание, жестоко се лъжеш! Не се интересуват от едно от хилядите сайтчета, че го е закъсало. Това е не само с търсачката, но и адсенс. Мълчи си и си изкарай сайта, без да се занимаваш с тях.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Ако не си правил нищо в повече, убеден си в това, че е грешка и нямаш вина - защо да не поискаш преразглеждане?
Ако трябва не един, а 5 пъти ще пиша. В крайна сметка те са тези, които обясняват, че клиента/потребителя трябва да е щастлив. Аз ползвам Г+, адсенс, адуордс, аналитикс, плейсес, локал...Аз съм техен клиент и очаквам да бъда третиран като такъв. И не ми пука дали са търсачка номер 1 на пет морета, 2 планети и три вселени.
Разбира се, това е моето виждане за нещата, а кой и как ще процедира - негово решение.

А по темата - абе много мятане в СЕРП-а, бе хора?! По 3 пъти да проверя на ден - 3 различни ситуации. Вчера след обяд думичките, по които изчезнах от топ 100 започнаха да изплуват на -1 до -3 позиции спрямо същите преди ъпдейта. Само да не се окаже, че е временно явление...
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Защото в повечето случаи, вярвай ми дори не поглеждат сайта за който се оплакваш. Ти не си техен клиент, ти си просто един от всички нас които искат да печелят от тях, а те са милиони, а вече може-би милиарди. А за търсачка номер едно са, и дори са монопол особено в БГ. , което не е хубаво според мен, но докато всички ползват гугъл няма как да се променят нещата. :)

Ако не си правил нищо в повече, убеден си в това, че е грешка и нямаш вина - защо да не поискаш преразглеждане?
Ако трябва не един, а 5 пъти ще пиша. В крайна сметка те са тези, които обясняват, че клиента/потребителя трябва да е щастлив. Аз ползвам Г+, адсенс, адуордс, аналитикс, плейсес, локал...Аз съм техен клиент и очаквам да бъда третиран като такъв. И не ми пука дали са търсачка номер 1 на пет морета, 2 планети и три вселени.
Разбира се, това е моето виждане за нещата, а кой и как ще процедира - негово решение.

А по темата - абе много мятане в СЕРП-а, бе хора?! По 3 пъти да проверя на ден - 3 различни ситуации. Вчера след обяд думичките, по които изчезнах от топ 100 започнаха да изплуват на -1 до -3 позиции спрямо същите преди ъпдейта. Само да не се окаже, че е временно явление...
 
Re: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Ако не си правил нищо в повече, убеден си в това, че е грешка и нямаш вина - защо да не поискаш преразглеждане?
Ако трябва не един, а 5 пъти ще пиша. В крайна сметка те са тези, които обясняват, че клиента/потребителя трябва да е щастлив. Аз ползвам Г+, адсенс, адуордс, аналитикс, плейсес, локал...Аз съм техен клиент и очаквам да бъда третиран като такъв. И не ми пука дали са търсачка номер 1 на пет морета, 2 планети и три вселени.
Разбира се, това е моето виждане за нещата, а кой и как ще процедира - негово решение.

А по темата - абе много мятане в СЕРП-а, бе хора?! По 3 пъти да проверя на ден - 3 различни ситуации. Вчера след обяд думичките, по които изчезнах от топ 100 започнаха да изплуват на -1 до -3 позиции спрямо същите преди ъпдейта. Само да не се окаже, че е временно явление...

http://www.propulsionmarketing.com/...ontent/uploads/2011/11/facebook-marketing.jpg

Същото важи за Google.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Ако не си правил нищо в повече, убеден си в това, че е грешка и нямаш вина - защо да не поискаш преразглеждане?
Ако трябва не един, а 5 пъти ще пиша. В крайна сметка те са тези, които обясняват, че клиента/потребителя трябва да е щастлив. Аз ползвам Г+, адсенс, адуордс, аналитикс, плейсес, локал...Аз съм техен клиент и очаквам да бъда третиран като такъв. И не ми пука дали са търсачка номер 1 на пет морета, 2 планети и три вселени.
Разбира се, това е моето виждане за нещата, а кой и как ще процедира - негово решение.

А по темата - абе много мятане в СЕРП-а, бе хора?! По 3 пъти да проверя на ден - 3 различни ситуации. Вчера след обяд думичките, по които изчезнах от топ 100 започнаха да изплуват на -1 до -3 позиции спрямо същите преди ъпдейта. Само да не се окаже, че е временно явление...

Че аз веднъж им писах 30 пъти. Играх си сигурно цял ден, надявайки се да ми обърнат внимание, но единственото, което получавах е един автоматизиран отговор с едно и също съдържание. Даже не си направиха труда лично да ми отговорят.

Така, че въобще никой не трябва да се занимава с тия (хайде да не казвам какви)... :)
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

боли ги фара кой колко пъти им пише. Нека да припомня случая с Sprint , чиито сайт бе наказан. От Google естествено не отговарят на въпросите защо е ударен сайта. И тях ги третират като всички други, пращат ги в google forums, където и аз съм писал и има по-голяма вероятност някой да ти даде истински отговор.

Все пак Мат се изказва впоследствие по въпроса и дава препоръки как да се оправят нещата, но никой няма да ти каже ето този и този линк не са добре, това и това трябва да го махнеш или промениш.

Така че ако си мислите, че някой ще ви отговори, жестоко се лъжете.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Според мен и гугйл така са я омазали от толкова ъпдейти че и те вече не знаят какви резултати трябва и може да изведе търсачката след поредният ъпдейт, всичко е на принципа проба грешка
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Имам чувството, че Мат пръц в момента се движи с повече бодигардове и от Цоцко и Боцко. Аз лично, ако го пипна ще му е интересно много.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Май вчера и днес се успокоиха малко нещата из серпа. :)
Гледам като цяло из нишите дето ме интересуват из топ10 има по един "чужд" сайт :shock:
Тоест в БГ гуглето има чужд сайт в серпа на 1 страница. Явно не всичко е изчистено все още, ама като цяло май бурята отмина. Сега в началото не следващия месец ще чакаме ПР ъпдейта да видим там какво ще се получи. :)
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

И при мен са се успокоили нещата малко. Онзи ден излизах и на 1во място а сега съм си горе долу както преди.

Интересното е че април месец бая материал сложих в единият от сайтовете и посещенията се удвоиха, а от 25 май посещенията са утроиха. Така че, аз май съм един от малкото щастливци. Ще видим какво ще стане за напред.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Какво общо има пингвина с ПР ъпдейта? В смисъл непременно щом сайт с по-висок ПР е на по-горна позиция ли?

Нищо общо няма с Пингвина, ама в този случай забавиха ПР ъпдейта за "след Пингвина", затова съм го споменал. Иначе ПР ъпдейта, вече трябваше да е минал. Трябваше да тръгне в началото на този месец но сега ще е в началото на другия.
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

При мен нищо не е мръднало... Бетон съм си на първа страница ;)
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Пингвина дойде и ме налази,
Този път и Господ Бог не можа да ме опази.
Брей това животно е голям звяр,
За уебмастърите е най-коварната твар.

Мат Кътс е неговия изобретател,
Хората разправят, че тоя човек бил предател.
Мат братленце - мааани го тоя пингвин – пусни лудата крава
Дано тя оправи нашата държава.

Пингвина трябва някъде яко да го скрият,
Та дори и най-големите изследователи от National Geographic да не могат да го открият.
Това животно само прави поразии,
Изяде хляба на всички мои комшии.

Да съберем ли хайка и да го гърмим?
Или ще мируваме и ще си търпим.
Да се беся ли вече започнах да се чудя?
От тея Пингвини се стрескам и от сън се будя!
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

При търсене по ключова дума днес Гошо ми извади на 6-та позиция вътрешна страница от сайта на Продавалник, която вече е изтрита и не съществува. Това ли са му алгоритмите и пингвините?
 
От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

При търсене по ключова дума днес Гошо ми извади на 6-та позиция вътрешна страница от сайта на Продавалник, която вече е изтрита и не съществува. Това ли са му алгоритмите и пингвините?

Е да не е изтрита отпреди 3 месеца? Естествено че отнема време натурално да се деиндексира изтритата страница, няма как да стане за 2 дена. Това няма нищо общо с пингвина
 
Re: От: Добре дошъл Google Penguin 2.0! Първи впечатления...

Е да не е изтрита отпреди 3 месеца? Естествено че отнема време натурално да се деиндексира изтритата страница, няма как да стане за 2 дена. Това няма нищо общо с пингвина

Айде, айде :lol: На мен в супер хард ниша ми извади страница на мтел, която е 301 редирект към друга. Редиректа е отпреди минимум 6 месеца :)

Иначе почти свърши Пингвина.
 

Горе