Добро класиране, няма трафик

Desisslava Dimitrova

Active Member
Здравейте,
Моля за малко помощ!
Имам онлайн магазин за бижута. Класирала съм евтини бижута на 4 то място, дамски бижута онлайн на 2 ро място, дамски бижута на 10 то място. Проблемът е, че има много малко влизания в сайта по тези думи. Може би описание и заглавие не грабва. Явно има нещо, за да имам малко трафик. Бихте ли дали мнение? Сайтът е gsjewelry.bg.
 
Какво разбираш под "малко"? Те самите изрази нямат кой знае какво търсене. Относно заглавията, има какво да се желае. Потребителят иска да има символи, стрелкички и други закачливи знаци в заглавието и мета описанието.
 
Какво разбираш под "малко"? Те самите изрази нямат кой знае какво търсене. Относно заглавията, има какво да се желае. Потребителят иска да има символи, стрелкички и други закачливи знаци в заглавието и мета описанието.
Говорим за търсене в гугъл. Какви закачливи знаци?
 
Добре де, не съм абориген :)

⭐✅⚡➤☎❤️ - Ето ти някакви примерни. Също така грабват думите ТОП, ПРОМО, ХИТ, МЕГА, ЦЕНА и т.н.
 
Деска, "Евтини бижута" навежда на мисълта за тенекийки от "лъки бой". Аз не бих и влязла по тази дума, особено пък ако носех бижута. :D:D:D

Да, търси се ниска цена, но срещу нея всеки иска прекрасна визия, изящна изработка, качествени материали. Според мен е по-добре да наблегнеш на качеството, пък като влязат и видят ниската цена - ехааа.
Лично мнение, не ангажирам никого с него. :)
 
Деска, "Евтини бижута" навежда на мисълта за тенекийки от "лъки бой". Аз не бих и влязла по тази дума, особено пък ако носех бижута. :D:D:D

Да, търси се ниска цена, но срещу нея всеки иска прекрасна визия, изящна изработка, качествени материали. Според мен е по-добре да наблегнеш на качеството, пък като влязат и видят ниската цена - ехааа.
Лично мнение, не ангажирам никого с него. :)
Ханди, евтини със синоним ли да го заместя да сложа нещо в описанието
 
Според мен по-добре звучи "изящни/качествени/стилни/, но на достъпна цена". Ако трябва да използваш само две думи, нека е "изгодни/достъпни бижута". В думата "евтини" е залегнала негативна конотация. Често се използва в смисъл на долнопробни. :)
 
Здравей, според мен трябва да си преправиш всички заглавия /тайтълите/ на продуктите.
Пример: Комплект Изабел става - Комплект колие и обеци сърце с кристали Сваровски Изабел.
Така има шанс да хванеш трафик и от други търсения.
 
само БИЖУТА, сребърни бижута, бижута за подарък, дамски бижута 10-то място е малко. Отделно сайта изглежда зле откъм изобраения, банери, и т.н. Пръстени, колиета и т.н.. също са ключови думи, като цяло всичките категории.
 
Хм, някой търси ли с тези думи. Последно като съм търсил, беше "Pandora бижута" - гривна или нещо такова. Никога не бих търсил "евтини бижута". Виж другите са малко по-добре. Според мен оправи малко и текстовете - да да идея по-грабващи заглавия. Определено оправи главното изображение в слайдера. ;)
 

Горе