Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Това с мажоритарната система нЕма да стане. Как иначе доживотните "професионални" депутати ще си запазят хранилката.
Никога няма да го гласуват ако ще цяла година протести да има.
Все някога ще стане. За разлика от теб аз съм оптимист и все още вярвам, че може да има истинска демокрация у нас. "Богоизбраните" ако не решат да си ходят сами, ще се наложи да бъдат изпращани с шутове.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Единствената причина да искам да е Бойко на власт, е че за мен е зьадължително да спечели ДЯСНА партия, за да е възможно най-малък шанс да ми пипат данъците. Не искам да храня пенсионери, цигани и т.н. Друга дясно-ориентирана партия няма никакъв шанс да спечели. А дойде ли лява партия - ще раздава на всякакви хрантутници.

Има само две причини да си беден - да си необразован и да си мързелив. ( и пази боже да не си в състояние да работиш)

Нямам време да се занимавам по цял ден с това кой колко крал, защото във всяка една страна се правят злоупотреби. Ако си мислите, че в Англия и Германия примерно не крадат така политиците... Просто са по-умни и крият по-добре.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Иван Костов, Станишев, Волен - всичко е по-добре от мутрата Борисов, който се доказа като най-некадърното управление с най-необразованите кадри, сещам се за хора назначени на важни финансови постове с прякори - КАРАТИСТА.

Единствената причина да искам да е Бойко на власт, е че за мен е зьадължително да спечели ДЯСНА партия, за да е възможно най-малък шанс да ми пипат данъците. Не искам да храня пенсионери, цигани и т.н. Друга дясно-ориентирана партия няма никакъв шанс да спечели. А дойде ли лява партия - ще раздава на всякакви хрантутници.

Дясна партия няма да улесни и бизнеса нали ти е ясно това.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Тука се говори, че ББ го смениха,не народа, е това е показателно, че новия няма пак да бъде от народа. От трън на глог това ми е чудно.
Другото, което се изтърва че се разедини народа и че го изманипулираха по перфектен начин - Всички дето дърпат конците умело лавираха и смениха фокуса от енергийния сектор към некви смешни неща. Хората и да искат не могат излъчат пария за 1-2 месеца и т.н и т.н Ще има ново правитеството и съм сигурен, че пак ще има това което го иамме сега, но се надявам тогава да има изградени структури - и тогава ще е истинския бой, разбира се ако се допусне народа да е обединен към ясна цел!

Тази картинка е много релевантна с това което ще се случи в БГ, това е модел от стотици години по целия свят приложим :)

580738_525736654115184_1431530702_n.jpg
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Ромбоец - По същият начи хората ревяха като свалиха Виденов - Ми то сега кой ще дойде - Ми то те са същата стока - Ми ние СДС-то нали ги видяхме - Ми те са същата работа. и тн.

А пък се оказа че даже и наглият крадец Софиански е по добър вариант от честният Виденов дето го изпратиха с камъни.

Има една истина която вие упорито отказвате да приемете - Не е важно колко и как краде важно е да върши работа - Бате ви Боко и неговите две другарчета Цвъки и Лилипута - Може да са чисти като сълзи да не са пипнали стотинка - Както всъщност беше Виденов за него е сигурно че не е краднал - Но какво значение има след като потопиха държавата.

Всяко едно ново правителство което е управлявано от човек с ясна визия може да изтегли държавата от блатото - 97-ма нещата изглеждаха още по безнадеждни - а само за няколко години коренно се промениха.

Блеки
Граджданска партия ще бъде създадена много скоро и ще участва на изборите даже още днес мога да ти кажа как ще се казва.
Дали хората ще я припознаят е отделен въпрос, не мисля че ще постигне повече от влизане в парламента.
 
От: От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Дясна партия няма да улесни и бизнеса нали ти е ясно това.

Важно е да не ми пречи. Щом е еднакво за всички, няма какво да се оплакваш, намери начин да си нагласиш ситуацията както ти е изнася на теб.

Печелят по цял свят по-адаптивните, Не тези, на които им е най-лесно.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Блеки
Граджданска партия ще бъде създадена много скоро и ще участва на изборите даже още днес мога да ти кажа как ще се казва.
Дали хората ще я припознаят е отделен въпрос, не мисля че ще постигне повече от влизане в парламента.

Кажи коя е?
Може и да има неква наченка колкото и да тушира масата и до там. За сериозен фактор, няма време - бих заложил на ново правитество и на нови сериозни протести но вече с ясни цели и издигната партия.
А и като виждаш как всички бързат за нови избори е показателно въхрушката, че се притеснява. Може и да са имали други планове и да не са им излезнали, гадая.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Рънър как точно определи Боко като дясна партия - Това че закриля монополите по никакъв начин не го прави дясна партия - Това че се мисли за дясна партия по никакъв начин не го прави дясна партия - Това че ГОРБ членува в ЕНП не го прави дясна партия.

Дясната партия я прави нейната политика - Политиката на дясната партия е да намалява данъците - да облекчава условията за бизнес - Да се стреми да разпределя по малък процент от бюджета.

Левите партии пък са обратното - Увеличават данъците и Увеличават процента разпределян от държавата - Ебават майката на бизнеса.

А сега си помисли ГРОБ - дали е даже и центристка - това е крайно лява партия - в смисъл че БСП и тройната коалиция водеха къде къде по дясна политика.

Като ползвате разни термини поне ги научете какво означават.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Дянков прави точно каквото се очаква от един десен министър- никакви разходи, които не можем да си позволим.
Без увеличение на пенсиите, без коледни надбавки, без социални разходи. Искаше дори да смъкне ДДС на 18 %, ама не излизаха сметките в бюджета, доколкото съм запознат
Не се интересува от социалната политика, а от финансова стабилност!
Казва няма и това е!

А това да задържиш в условия на криза данъците на досегашното ниско ниво, да не дигаш осигуровките - сигурно е лява политика нали?

Закрилял боко монополите, ти кво очакваш да каже вън и да ни скъсат гъза в европейския съд от глоби ли?

БСП водила по-дясна политика - стига глупости бе, тея ако дойдат ще ни напукат данъци от 25-30 процента, за социални придобивки и пенсии. Тогава ще видиш лява и дясна партия.
 
От: От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Важно е да не ми пречи. .....

Печелят по цял свят по-адаптивните, Не тези, на които им е най-лесно.

Айде сега ти като интернет предприемач ми кажи как не ти пречи това правителство?

И сега ми обясни, по какво съдиш кой е адаптивен и кой не? Ако на теб примерно гугъл ти сложи вилата на врата, ще се адаптираш ли наново? Защото аз от опит мога да ти кажа, че е много трудно.

Алана е прав, и то много който и да е от изброените, ще е много по-добре от колкото мутрата диктатор който бе до момента.

Ще ти дам още един пример! Ти се адаптираш, защото гугъл не те е порязал и (гледам продаваш линкове), обаче, ако гугъл накаже мен алана и още доста хора, няма смисъл вече да купуваме от теб линкове или нямаме възможността за това, как ще се реализираш ти? Същото е и с рекламите от независимо коя да е рекламна мрежа, мачкат те със всичко, и после няма кой да рекламира или ако има то ти хвърля жълти стотинки насреща. И защо е така? Защото приемаме закони които в пътя не влизат, и за нищо не стават и са само в полза точно на монополите, а кой ги приемаше последните години? Б.Б.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Нима ще ми кажеш, че не можеше да го няма и това в клаузите за нас примерно които вземаме пари от адсенс, че само ако годишния ти доход надвишава 45 000 на година тогава да е нужна регистрация по ддс? Или просто беше по-изгодно да се каже ами те от евросъюза казаха така и ние веднага слагаме дупето! А че примерно ти да кажем правиш по 400-500 лева на месец от това трябва да отиваш да се занимаваш с глупости или пък да плащаш на счетоводител по 200-300 кинта на месец да те оправя?
 
Re: От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Нима ще ми кажеш, че не можеше да го няма и това в клаузите за нас примерно които вземаме пари от адсенс, че само ако годишния ти доход надвишава 45 000 на година тогава да е нужна регистрация по ддс? Или просто беше по-изгодно да се каже ами те от евросъюза казаха така и ние веднага слагаме дупето! А че примерно ти да кажем правиш по 400-500 лева на месец от това трябва да отиваш да се занимаваш с глупости или пък да плащаш на счетоводител по 200-300 кинта на месец да те оправя?

Още повече че държавата не ти събира НИКАКЪВ допълнителен данък от тази операция... тези който се занимават с адсенс подават НУЛЕВА ддс декларция всеки месец както го изисква закона (която струва пари на държавата за обработка)

и в англия прага за ддс е 77 000 паунда... само че там е толкова опрпостено да си по ддс а не като при нас и може да си взимаш ддс за гориво и други неща за офиса лесно за разлика от бг че няма смисъл да не се регистрираш...

аз се забвлявам на французите също който си събират хвърчащите бележки от България като дойдат тук да си ги носят във франция а нас ни гърбят
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Виж, това че продавам линкове не е източник на доход за мен. Това съм го направил , просто да си избия парите за домейна. Че не ми се хвърлят толкова усилия на вятъра с над 200 уникални статии. Проблемът е, че времето, което хабях там не си струваше парите, които зимах. Просто лошо планиран проект. Който в момента седи просто, за да не го изхвърля на боклука. Ако някой ден ми дойде некаква идея за него да не е късно.

В момента си търся дори трети проект, който да работя ремоут за чужди фирми. Т.е имам някакво макар и минимално подсигуряване, дори в момента.
ЩЕ ти дам пример как се адаптирам - намерил съм начин да не ме козят с данък на лихвите по депозитите, а не да мрънкам както 95 % от хората със спестявания

Както и ти трябва да намериш начин да врътнеш нещата с ДДС в своя полза.
Разбий си акаунтите на няколко, така че оборота да ти е по-малък. Ако трябва направи акаунт на брат ти, сестра ти. И т.н. има ли желание , има и начин
 
Re: От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Виж, това че продавам линкове не е източник на доход за мен. Това съм го направил , просто да си избия парите за домейна. Че не ми се хвърлят толкова усилия на вятъра с над 200 уникални статии. Проблемът е, че времето, което хабях там не си струваше парите, които зимах. Просто лошо планиран проект. Който в момента седи просто, за да не го изхвърля на боклука. Ако някой ден ми дойде некаква идея за него да не е късно.

А иначе как се адаптирам ли - ами в момента си търся дори трети проект, който да работя ремоут за чужди фирми. Т.е имам някакво макар и минимално подсигуряване, дори в момента.
ЩЕ ти дам пример как се адаптирам - намерил съм начин да не ме козят с данък на лихвите по депозитите, а не да мрънкам както 95 % от хората със спестявания

Както и ти трябва да намериш начин да врътнеш нещата с ДДС в своя полза.
Разбий си акаунтите на няколко, така че оборота да ти е по-малък. Ако трябва направи акаунт на брат ти, сестра ти. И т.н. има ли желание , има и начин

дори един лев да правиш трябва да си регистриран по ддс преди да си получиш парите а като се регистрираш подаваш нулева декларация по закон (понеже ддс го плаща гугъл в ирландия) само че тук те правят на маймуна да си легален... и държавата НЕ събира пари от това само тормози хората.. в други държави от ес не трябва да се регистриаш преди 24 хил евро - проверено от човек от форума в испания... ходил питал данъчните на място трябва ли да се регистрира заради адсенс...... както казва бг тупан файтъра ... велком то бг
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

318222_10151447905494666_1323356680_n.jpg
 
В българия проблема не е данъка а осигуровките ... нищо не пречи собствениците на стартиращи фирми от един или двама човека в първите години да плащат само здравни... те след години опционално ще поискат да си платят за да им се признаят за стаж за пенсияа ама не дай ги изгърбим от къде на къде ще стават бизнесмени

абг фирма със счетоводство и осигуровки на управителя да ти излиза по 4000-5000 лв на година... ама то англииска фирма ми излиза по евтино и мога да се оправя изцяло онлайн със всичко което ми иска тяхната държава...

от управлението на ГЕРБ най много пострадаха малките и средните фирми
 
и още нещо ще добавя всички знаем какъв филм е да си освободиш дори нещо дребно от митницата ако е извън ЕС - няма значение дали внасяш един брой или един контейнер всички сте на една опашка с еднакви документи ....ето как е в белите държави ... еи такива неща трябва да искаме за да станем и ние нормална държава....

Да се включа и аз !
Поръчвам аз артикули на стойност 3000 $ - до UK
Идва ми на вратата пощаджията и ми казва: господине тайкато е внос от страна извън EU трябва да платите мито - АЗ ок , за какво говорим ?
Пощаджията - 20 % ДДС
Изкарах си дебитната карта прекара я през апарата си там на вратата искaра от вана стоката и въпроса приключи !
Само да кажа че всички митнически документи бяха оредени от DHL без аз да се налага да ходя където и да било.


иначе на запад правят и статистика колко струва държавата на фирмите като разход на време за да правят бизнес и съм сигурен съм че тук ще сме на върха...

правителството на ББ беше дясно ама само за монополите...
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Това абсолютно не е задължително. Правиш си фирма, Пишеш се съдружник, но не е и управител. Имаш право. Може да пишеш за управител някой, които да е без възнграждение - не е нарушение. Дължиш му само здравни осигуровки. Но ако го осигуряват някъде на 2200 не се дължат осигуровки никакви
Ето ти как се заобикаля това.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Не знам, има доста оптимисти тука, ама аз "светло бъдеще" не виждам скоро.

Ще ви кажа и какво ще се случи:

Вариант 1: В парламента влизат много и различни партии, които не искат да се коалират и никоя няма мнозинство. Ще се почнат едни подхвърляния на мандати, едни бойкоти, едни караници и правителство ще има в средата на 2014 най-рано. През това време на хаос, всеки ще прави каквото си иска и ще краде и с гъза си. Накрая ще се разберат някакси, и на следващите ще се падне да управляват една още по-бедна държава.

Вариант 2: Комунягите и турците събират мнозинство и се почват техните номера. Национализации, строене на беленета срещу вече взетите пари под масата. Мятане на прах в очите с увеличаването на пенсиите да речем, като парите ще дойдат или от нови заеми, или от по-високи данъци.
За минималната заплата е излишно да говоря, защото единствените които печелят от вдигането и са НОИ и Джи-питата.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Това абсолютно не е задължително. Правиш си фирма, Пишеш се съдружник, но не е и управител. Имаш право. Може да пишеш за управител някой, които да е без възнграждение - не е нарушение. Дължиш му само здравни осигуровки. Но ако го осигуряват някъде на 2200 не се дължат осигуровки никакви
Ето ти как се заобикаля това.

Ти май не хващаш тънката ниша с адсенса, или явно не си наясно с въпроса. Всеки човек, или фирма получаваща пари от държава членка в Европейския съюз, е задължена да бъде регистрирана по ЗДДС, това не е от вчера или днес, беше прието мисля началото на 2010 от огромният специалист и командаджия за който е и въпросната тема.
 

Горе