Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Ти май не хващаш тънката ниша с адсенса, или явно не си наясно с въпроса. Всеки човек, или фирма получаваща пари от държава членка в Европейския съюз, е задължена да бъде регистрирана по ЗДДС, това не е от вчера или днес, беше прието мисля началото на 2010 от огромният специалист и командаджия за който е и въпросната тема.

Моя отговор беше към coolice , по повод това

В българия проблема не е данъка а осигуровките ... нищо не пречи собствениците на стартиращи фирми от един или двама човека в първите години да плащат само здравни... те след години опционално ще поискат да си платят за да им се признаят за стаж за пенсияа ама не дай ги изгърбим от къде на къде ще стават бизнесмени

абг фирма със счетоводство и осигуровки на управителя да ти излиза по 4000-5000 лв на година... ама то англииска фирма ми излиза по евтино и мога да се оправя изцяло онлайн със всичко което ми иска тяхната държава...
 
Re: От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Това абсолютно не е задължително. Правиш си фирма, Пишеш се съдружник, но не е и управител. Имаш право. Може да пишеш за управител някой, които да е без възнграждение - не е нарушение. Дължиш му само здравни осигуровки. Но ако го осигуряват някъде на 2200 не се дължат осигуровки никакви
Ето ти как се заобикаля това.

Вместо целия този цирк + ходене по институции всеки месец почти... що не си регне човек една англииска фирма ... всичко става онлайн няма електронни подписи струва 100-200-300 паунда по ддс на година и простотии няма данък до 7500 паунда на година... няма и здравни мисля ако не живееш там

А ако му е на някой за данъци в Малата (член на ЕС се дължат само около 4% ако не живееш постоянно там) играч.ком са регнати там.... (да не забравяме че на тях и правеха показна акция преди това за хазарт) сега ги боли щото всичко е ок по ЕС закони...... кой изгуби ? България... и ще продължава да губи докато не се променят нещата... затова протестираме... а ГЕРБ са вредни за България щото само метода на тоягата знаят да ползват... ниските данъци тук са изгодни само ако правиш по 300 000 паунда на година и нагоре...
 
От: Re: От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Вместо целия този цирк + ходене по институции всеки месец почти... що не си регне човек една англииска фирма ... всичко става онлайн няма електронни подписи струва 100-200-300 паунда по ддс на година и простотии няма данък до 7500 паунда на година... няма и здравни мисля ако не живееш там

А ако му е на някой за данъци в Малата (член на ЕС се дължат само около 4% ако не живееш постоянно там) играч.ком са регнати там.... (да не забравяме че на тях и правеха показна акция преди това за хазарт) сега ги боли щото всичко е ок по ЕС закони...... кой изгуби ? България... и ще продължава да губи докато не се променят нещата... затова протестираме... а ГЕРБ са вредни за България щото само метода на тоягата знаят да ползват... ниските данъци тук са изгодни само ако правиш по 300 000 паунда на година и нагоре...

За това после да не се оплакват, че имало много сива икономика.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Тоя форум стана ебаси бозата. Повече политика и глупости от бг мама.

@Админите, замислете се защо все повече теми се появяват в офф топик и т.н.

Прекръстете си форума не на Предприемач, а на Подмазвач

Чао от мен!!!
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Дянков прави точно каквото се очаква от един десен министър- никакви разходи, които не можем да си позволим.
Без увеличение на пенсиите, без коледни надбавки, без социални разходи. Искаше дори да смъкне ДДС на 18 %, ама не излизаха сметките в бюджета, доколкото съм запознат
Не се интересува от социалната политика, а от финансова стабилност!
Казва няма и това е!

А това да задържиш в условия на криза данъците на досегашното ниско ниво, да не дигаш осигуровките - сигурно е лява политика нали?

Закрилял боко монополите, ти кво очакваш да каже вън и да ни скъсат гъза в европейския съд от глоби ли?

БСП водила по-дясна политика - стига глупости бе, тея ако дойдат ще ни напукат данъци от 25-30 процента, за социални придобивки и пенсии. Тогава ще видиш лява и дясна партия.


Ти явно трябва си опресниш малко събитията от миналото щото явно както казах пропагандата ви е промила мозъците и почвате да бъркате реалността със полюциите си.

Първо БСП въведе плоският данък от 10% - Това е реално намаляване на данъците - и е абсолютно дясна политика. Какво те кара да мислиш че сега ако се върнат ще ги вдигнат на 25-30%

Второ ГРОБ реално вдигна данъците - като увеличи минималните осигурителни прагове - това е типично лява политика

Трето - Това че малоумният Дянков еба майката на икономиката не го прави дясно мислещ и действащ финансов министър а просто - ТЪП министър

Четвърто - Това че са мислели да намалят данъците не ги прави ДЯСНА партия - И аз мислех да ходя до луната ама това не ме прави космонавт


ПЕТО - ГРОБ не им е проблема че са лява партия - Техният основен проблем е че са ФАШИСТКА партия - (за определението на фашистка партия може да прочетеш книгата Фашизмът от бившият президент Желю Желев)

Ето ти основните белези на фашистките партии:

Създаване на култ към личността

Налагане на цензура на медиите

Срастване на партията с държавата


Сто пъти вече го казвам свободата е най ценното нещо на този свят - Аз не искам да ме управляват фашисти - за това не е необходимо да си комунист а просто нормално мислещ човек.
 
От: Re: От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

и още нещо ще добавя всички знаем какъв филм е да си освободиш дори нещо дребно от митницата ако е извън ЕС - няма значение дали внасяш един брой или един контейнер всички сте на една опашка с еднакви документи ....ето как е в белите държави ... еи такива неща трябва да искаме за да станем и ние нормална държава....

Не си прав Кулайс. Бойко е помислил за тия неща. Нали затова се строят магистралите. Ако ти задържат фенерчето от ebay на митницата в София, а ти си от другия край на България, можеш да си спестиш час-два като пътуваш по магистралата.

Вместо целия този цирк + ходене по институции всеки месец почти... що не си регне човек една англииска фирма ... всичко става онлайн няма електронни подписи струва 100-200-300 паунда по ддс на година и простотии няма данък до 7500 паунда на година... няма и здравни мисля ако не живееш там

А ако му е на някой за данъци в Малата (член на ЕС се дължат само около 4% ако не живееш постоянно там) играч.ком са регнати там.... (да не забравяме че на тях и правеха показна акция преди това за хазарт) сега ги боли щото всичко е ок по ЕС закони...... кой изгуби ? България... и ще продължава да губи докато не се променят нещата... затова протестираме... а ГЕРБ са вредни за България щото само метода на тоягата знаят да ползват... ниските данъци тук са изгодни само ако правиш по 300 000 паунда на година и нагоре...

За това после да не се оплакват, че имало много сива икономика.

И монополи...
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Хора, нито президентска република ще оправи нещата, нито 100% мажоритарна система.

Относно първото - ако имаме качествен президент, добре, но ако спечели властта някой некадърник? Тогава какво правим?

Второто - мисля, че е добре системата да е смесена - партии и граждански контрол. Ако в парламента е 100% мажоритарност как според вас ще се формира правителство? Представете си 240 депутати , всеки от тях с отделно мнение и възглед за управление. 40-50 може да се обединят за някаква идея, но не е достатъчно за правителство.

В този ред на мисли считам, че 120 депутати (и от тях между 30 и 50 % гражданска квота).
 
От: От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Тоя форум стана ебаси бозата. Повече политика и глупости от бг мама.

@Админите, замислете се защо все повече теми се появяват в офф топик и т.н.

Прекръстете си форума не на Предприемач, а на Подмазвач

Чао от мен!!!


Тебе пък като не ти е интересно това що гледаш в офтопика? Ти за какво искаш да си говорим там, за това кой с коя е преспал снощи ли?
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Не разбрах какви са тези стандартни партии и граждански (не)партии (т.е. пак партии). Това не е никакъв мажоритарен избор. Какви са тези деления граждански и неграждански партии? Нали всички са пратени там от гражданите на тази държава или някои сами си отиват там?
Мнозинство не е нужно за да има действащо НС. Ние пращаме конкретни хора, а не фантомни партии, които (партиите) имат навика да се пазарят като на пазара с цел далавера. Както ние можем да гласуваме за някого, така и те като нас могат да гласуват/разпределят кой министър на какво да е. Ако не могат, инатчиите просто ще ги сменим и готово. Цялото народно събрание ще работи заедно (нали съединението прави силата) като народните представители ще се водят от интересите на тези, които са ги изпратили там и от съвестта си. Партийните караници отпадат (не, че няма да има караници, но ще са по значими теми), което ще даде възможност да се обсъждат и гласуват повече неща, тъй като няма да се губи време с глупости. Няма да го има моментът управляващото мнозинство си пробутва тайно нещо, което си го гласува без никой да може да направи нещо (в този момент при настоящата система опозицията може само безполезно да мрънка), точно защото разнородни хора са пратени там. Няма да го има моментът когато опозиционни депутати предлагат хубава идея и управляващите я отхвърлят без обяснения, но с реална причина, че идеята е предложена от опозицията.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Разбрахме вече, че Бойко си отива.
За съжаление това не отговаря на истината. Целият театър с оставката точно преди изборите е с цел оставане на власт. Ако някой си мисли, че Бойко просто така би дал властта е в голяма грешка. Борисов е най-влюбеният във властта политик, който сме имали в новата българска история и точно там е най-голямата му слабост. Готов е без колебание да жертва интересите на хората във всеки един момент само и само да запази екстрите като безплатни самолети, хеликоптери, екскурзии в чужбина, аудиенции при Меркел и Обама, луксозни резиденции и т.н. Тепърва предстои да теглим от нарцисизма му и според мен след изборите ГЕРБ ни готвят голяма порция саботажи, ако успеят да получат голям процент гласове. Че няма да управляват е ясно, но са решили след тях да оставят потоп.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Ти явно трябва си опресниш малко събитията от миналото щото явно както казах пропагандата ви е промила мозъците и почвате да бъркате реалността със полюциите си.

Първо БСП въведе плоският данък от 10% - Това е реално намаляване на данъците - и е абсолютно дясна политика. Какво те кара да мислиш че сега ако се върнат ще ги вдигнат на 25-30%

Второ ГРОБ реално вдигна данъците - като увеличи минималните осигурителни прагове - това е типично лява политика

Трето - Това че малоумният Дянков еба майката на икономиката не го прави дясно мислещ и действащ финансов министър а просто - ТЪП министър

Четвърто - Това че са мислели да намалят данъците не ги прави ДЯСНА партия - И аз мислех да ходя до луната ама това не ме прави космонавт
Сто пъти вече го казвам свободата е най ценното нещо на този свят - Аз не искам да ме управляват фашисти - за това не е необходимо да си комунист а просто нормално мислещ човек.

Вярно е, че БСП го направи да, но че са обещали дигане на 80 % на пенсиите също е вярно -това били към 6 млрд дефицит в бюджета според Каролев.
Откъде ще дойдат според теб? Ясно е, че данъците литват.
А на мен не ми дреме, че са дигнали минималните прагове, защото отдавна съм над тях.
Също така не ме бърка дали е фашистка партия, диктатура и т.н , ако аз си зимам своето.

Нали не мислиш, че някой се интересува от другите, като подкрепя определена партия?
Аз гласувам за тези, които най-малко ми бъркат в джоба.
Така е и за всеки един от протестиращите - ако ги питаш, ще гласувате ли за еди коя си партия, ако само на вас ви смъкнем тока и парното, другите да се оправят, нали знаеш какъв ще е отговора.
т.е горчивата истина е, че предпочитам да преебат другите, отколкото мен. Да го кажа мега директно, за да ме разбереш
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

т.е горчивата истина е, че предпочитам да преебат другите, отколкото мен. Да го кажа мега директно, за да ме разбереш

Ами те и другите са на твоя принцип за това сме на това дередже. Навремето хората много се кефеха как държавата преевава бизнеса и сега нямат пари за ток. Лошото е, че продължават да не виждат къде е проблема. :)
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Бойко е минало, от където и да го погледнеш. Интересно става със събранието в Сливен, на което се координират исканията на протестиращите. Май се задава не виждана политическа криза.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

ще ти иба майката, недей ме споменавай боклук мръсен

Ето до къде стига акъла на комуниста алан :lol:
Пере червени репи и псува...
Поклон за този велик комунист, истински последовател на партията.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Аз виждам какъв е проблема, но няма как всички да са добре, това мисля ти е ясно. Трябва само да си мислят, че са добре:)
В грешка си. Не е проблем всички да са достатъчно добре, че да нямат поводи за оплакване. Това, че някои от тези ще са по-добре от други не го намирам за проблем. Винаги има разлика в материалното положение на хората. Проблем става когато материалното ти положение те обрича на мизерия.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

В грешка си. Не е проблем всички да са достатъчно добре, че да нямат поводи за оплакване. Това, че някои от тези ще са по-добре от други не го намирам за проблем. Винаги има разлика в материалното положение на хората. Проблем става когато материалното ти положение те обрича на мизерия.

Пак казвам, при всичките тея възможности, за да си мизерен причините са две - неспособен си или си мързелив.

Това е. Колкото и да искате репи да ми слагате сега, това е истината..
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Пак казвам, при всичките тея възможности, за да си мизерен причините са две - неспособен си или си мързелив.

Това е. Колкото и да искате репи да ми слагате сега, това е истината..
Няма изискване да си неспособен или мързелив за да бъдеш ограбен. Това ми напомня за една комунистическа теория - ако са те ограбили и/или набили, значи си виновен за нещо.
Аз съм си открил чалъма лично за себе си, но познвам много кадърни хора, на които не се дава възможност да се реализират.
 
От: Довиждане Бойко.Духай супата и не се излагай повече.

Пак казвам, при всичките тея възможности, за да си мизерен причините са две - неспособен си или си мързелив.

Това е. Колкото и да искате репи да ми слагате сега, това е истината..

Не съм съгласен, никой не е застрахован дори и "при всичките тея възможности". :wink:
 

Горе