Дойде края на Microsoft XP.

От: Дойде края на Microsoft XP.

Идеята е да се разкарат старите машини, което е нормално според мен.
Стига сме мъчили компютри на по 10 години и повече.
Тъй тъй, и банкоматите ще хвърляме, и колите, и жените над 10 години! Старите машини си остават да бацат както досега, и това е. Дано го направят безплатно туй XP, май имаше някакъв закон. Ако продаваш нещо - трябва да го поддържаш.
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

Тъй тъй, и банкоматите ще хвърляме, и колите, и жените над 10 години! Старите машини си остават да бацат както досега, и това е. Дано го направят безплатно туй XP, май имаше някакъв закон. Ако продаваш нещо - трябва да го поддържаш.

Ма те вече не го продават, и да искаш не можеш да си купиш XP. Всъщност, не се сещам за комерсиален софтуер, чиято предишна версия да е станала безплатна след спиране на подръжката.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Аз не виждам защо толкова " нехаресвате" новите версии. Вярно XP беше първата що го стабилна версия след катастрофата 98 и МЕ, е същото става и сега...
Вистата лично аз само я сложих и след 1 седмица е махнах, минах на 7 за 1 година и като стабилност се доближаваше до XP но ядеше много ресурси и беше бавна за приличен компютър. Излезе 8-цата минах на нея и видимо беше по-бърза и приятна за работа. Сега някой не харесват плочките и разни други неща, мен лично ми харесват дори за настолен компютър, въпрос на вкус....
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Аз не виждам защо толкова " нехаресвате" новите версии. ...
Като успееш да качиш осмица на стара машина - пак питай!
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Никой не те кара да качваш 8-ца на стара машина, все пак това че спират поддръжката не означава, че трябва да се откажеш от нея. Щом имаш лиценз за ХР, слагаш си една нормална антивирусна програма и можеш да караш години още така. Не казвам, че е правилно, но Майкрософт обявиха това много отдавна. Първо през 2010 спряха поддръжка на Windows XP SP2, Windows 2000 Professional и Windows 2000 Server, а миналата година обяви и спирането на поддръжката SP3. Ясно е защо го правят, на мен не ми харесва също... но никой не те задължава да ползваш определна операционна система.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Изчетох темата до момента и какво излиза накрая:
->Не ви харесват новите версии, а искате да ъпдейтнете. Само че компютрите ви били стари, като най-вероятно причината се крие в непосилните изисквания на новите операционни системи.
Ето какви са минималните изисквания на Windows 8.1
CPU: x86 1GHz
RAM: 1GB
HDD: 16GB
VGA с поддръжка на DX9

Със същите параметри има смартфони на пазара от близките 3 години. Или...искате да кажете, че машините ви са още по-слаби? Ако правилно си спомням такъв хардуер за настолни РС-та бе актуален през 2004та.
Ако машинките пък се ползват като рутери, елементарни сървърчета или нещо от сорта -> там случката е друга - инсталира се един софтуер, правят се нужните ъпдейти и настройки и се оставя така, а именно - в постоянно работещо състояние. Основно в този случай не би било редно да ни вълнуват "плочките", променения старт бутон и пр.
 
имаме си легални xp на тях си играем игри не съм го пускал още да видя дали като няма повече ъпдейти за ОС са ни спряли и безплатния антивирус Security Esentials е безплатен за легални уиндоуси и си работи доста добре

не мисля че трябва да си плащам още веднъж за да си играя игри като ми върши работа...
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Или...искате да кажете, че машините ви са още по-слаби? Ако правилно си спомням такъв хардуер за настолни РС-та бе актуален през 2004та.
Стари и нови компютри няма. Има такива дето вършат работа, и обратно.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Къде съм написал "стари" компютри?
Всеки сам си знае дали има нужда да си смени компютъра и/или операционната система.
Но да търси виновни за това, че не му се харчат пари за нещо по-ново или различно - не мисля, че е правилно. Все пак никой никого не кара на сила да си харчи парите. Още повече, че ако не те устройва една платформа, си напълно свободен да преминеш към друга (linux, mac...).
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Още повече, че ако не те устройва една платформа, си напълно свободен да преминеш към друга (linux, mac...).
Ама ти съвсем ми даде наклона, преди да имаш на идея за какво говорим!
Като чуя, че трябва да съм на Уин на работа - се изприщвам! С Уин 7 псувах 2 месеца, туй не е мислено за работа, а за тъпи секретарки. Просто пречи на работата, с параноичните си заключвания. Брадясах няколко чАса един прост шер да направя, и греда! Някакви диви тайни настройки да правя, в регистри да бърникам, че да ми даде пълен достъп до файловете, с админска парола... За папка в локален диск говоря, за мрежи не сме доживели! И пак на read-only седи, вдигай флагове, ако си нямаш друга работа!
Престани да оценяваш и съветваш, че идея си нямаш, и личи отдалеч!
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

А ти престани да вадиш думи от контекста.
Аз ти казвам, че си свободен да бачкаш на каквото ти е кеф, а ти ми казваш, че ти навирам Windows?!?

Също така не си наясно, че аз работя основно на Мак, Windows-а го ползвам в офиса на една от фирмите, за които работя, но до там. Дори двамата споделяме нетърпимост към отрочето на MS, но както и да е.

Жив и здрав. И хайде няма да коментирам повече, че току-виж преди Путин съм разпалил война (че дори и по-страшна). :)
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

А ти престани да вадиш думи от контекста.
Аз ти казвам, че си свободен да бачкаш на каквото ти е кеф, а ти ми казваш, че ти навирам Windows?!?

Също така не си наясно, че аз работя основно на Мак, Windows-а го ползвам в офиса на една от фирмите, за които работя, но до там. Дори двамата споделяме нетърпимост към отрочето на MS, но както и да е.

Жив и здрав. И хайде няма да коментирам повече, че току-виж преди Путин съм разпалил война (че дори и по-страшна). :)
Не му обръщай внимание, че не си спомням тема дето да не се изродила след неговата намеса.
Че след малко ще ни залее с бенчмаркове, колко е по-бърза е джабата при смятане на бинарно дърво от пхп (не че е нужно някому) :D
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Не му обръщай внимание, че не си спомням тема дето да не се изродила след неговата намеса.
Че след малко ще ни залее с бенчмаркове, колко е по-бърза е джабата при смятане на бинарно дърво от пхп (не че е нужно някому) :D
Бенчмаркове са нужни на архитекти и програмисти, ако вземат решение за натоварени конфигурации. Очевидно е, че не си такъв, и не ти трябва.

Със същите параметри има смартфони на пазара от близките 3 години. Или...искате да кажете, че машините ви са още по-слаби? Ако правилно си спомням такъв хардуер за настолни РС-та бе актуален през 2004та.
...
А ти престани да вадиш думи от контекста.
...
Жив и здрав. И хайде няма да коментирам повече, че току-виж преди Путин съм разпалил война (че дори и по-страшна). :)
Ти пъ ся и с Путин почна да се сравняваш!
Слаби машини за какво? На секретарката не и трябва четириядрен с диви гигабайти. На мен не ми трябва, щото не съм 3D геймър (влизам през терминал на служебния ако работя от нас). На банкоматите не им трябва, на осцилоскопите - съвсем! Няма такова нещо, като "актуален компютър". По разни термометри и 4 битови компютри съм срещал, и работят с една батерийка по 5 години и нагоре!
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

<sarcasm>
А за чий х#&$й ми е да смятам бинарно дърво на пхп РОФЛ? Тъй, че бенчмаркове от сорта на колко ангела могат да се съберат на върха на игла струват точно толкова, колкото е изсрал коня на Винету.
</sarcasm>
Бенчмаркове са нужни на архитекти и програмисти, ако вземат решение за натоварени конфигурации. Очевидно е, че не си такъв, и не ти трябва.
А от теб със сигурност съм 10 пъти повече програмист.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

А за чий х#&$й ми е да смятам бинарно дърво на пхп РОФЛ? Тъй, че бенчмаркове от сорта на колко ангела могат да се съберат на върха на игла струват точно толкова, колкото е изсрал коня на Винету.
Как преценяваш кое с каква производителност работи? Шамана ли питате, или звездите ти го говорят?
Колко си програмист се види, отдалеч ама!
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Вие, почнахте да си мерите паплюгите. Какво като му спрат поддръжката? Да, не ме спре да пиша кодове? Ай по-сериозно, имал съм до преди година хора с пц. още 95. какво, като е спряна, аз даже ме нервят тея техни глупави ъпдейти.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Как преценяваш кое с каква производителност работи? Шамана ли питате, или звездите ти го говорят?
Явно думичката сарказъм не ти е позната, та да ти сдъвча. Изобщо няма да ми дойде на ум да смятам пресловутото дърво на пхп.

Колко си програмист се види, отдалеч ама!
Когато имаш проекти, които ти си ръководил и финансирал и ги продаваш успешно поне 10 години, тога може да си премерим пикалата. Стой си на заплата и си мечтай как те чакат в кралството да ти плаща 3К паунда . :D

Какво като му спрат поддръжката? Да, не ме спре да пиша кодове? Ай по-сериозно, имал съм до преди година хора с пц. още 95. какво, като е спряна, аз даже ме нервят тея техни глупави ъпдейти.
+1. Щом върви дреме ми. Проблема обаче с 95/98 е малко по различен, когато повечето развойни средства минаха на юникод започна да става мазало. Но пък ХР-то има да си кара дълги години още.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Явно думичката сарказъм не ти е позната, та да ти сдъвча. Изобщо няма да ми дойде на ум да смятам пресловутото дърво на пхп.
Пак се измъкваш като мокра връв. Питах те нещо конкретно, как мериш пърформанс.
Иначе неграмотни шефове на малък и голям бизнес - бол! Няма нужда да ме убеждаваш. Магаре да вържеш - пак ще се оправи. На какво ли не съм се нагледал!
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Ползвам avast и съм доволен, и от безплатната версия, и може да се хаква (на който пък много държи да не плаща).
XP ще се ползва поне още 10 години на стари машини, това и на М$ им е ясно.
После нещо на база Линукс ще ги измести, както Андроид ги изрита от мобилните, както PHP и Java ги изшута от сървърите, както Гугъл ги издуха от търсачките и пощата, както Хром и Лисицата ги отвяха от браузурите...
 

Горе