Дойде края на Microsoft XP.

От: Дойде края на Microsoft XP.

Операционната система е като автомобил. Във всеки нов модел има значителни подобрения спрямо предишния - по-малко харчи, по-добре спира и т.н. Същото е с операционните системи - във всяка нова версия има подобрения спрямо предишната.
Колкото по-бързо бизнеса свикне с тази мисъл, толкова по-лесно ще му бъде да бъде съвременен. Отделно почти никой не знае какви са лицензиите и лицензионната политика на Майкрософт и си мисли, че като даде $200 в магазина е на сметка. Всъщност ако купиш 5, 10, 50 лиценза от МС ще излезе по-евтино на лиценз. Мисля, че имаше и нещо като абонамент - плащаш $$ на година и получаваш винаги най-новата версия - нещо като Офис365

Е, можеш да караш кола на 30 години, но няма да те кефи и ще искаш нова.

ПС - има XP Mode - Съвсем безплатен. в него може да се инсталира програмата която работи под ХР и да работи още дълго. Все пак рано или късно всяка програма се сменя...
 
От: От: От: Дойде края на Microsoft XP.

колкото за писането, мисля, че и двамата ще си отидем от тук. теб ще те баннат за псувни, а аз рано или късно ще спра да пиша
Това ще стане, за съжаление. Останалите не знаят за историята на персоната ти жалка.
 
От: От: От: Дойде края на Microsoft XP.

благородно то разрешавам да започнеш с псувните. :)
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

В един период бях инсталирал "Виста" и бях с нея повече от 1 г. Бях много доволен от нея, въпреки, че дори беше някаква скалъпена версия в онзи момент.
В последствие, четейки тук там разбирам, че това е една грешка - тежала, не работела добре, несъвместима и т.н. Аз останах с друго мнение тогава...
Сега съм на XP и бих казал, че е по-зле от Виста, използвайки една и съща ретро машина. Win 7 също вървеше доволно, затова той остава мой фаворит, доколкото става въпрос за използване на стари машини с 512 МБ до 2 ГБ РАМ и до 3 ГБ двуядрен макс процесор. Искаме или не, масовият потребител е горе долу със сходни параметри, затова и трябва да се съобразяваме с това. Естествено това мнозина може да го успорят, но това е на база тематиката и нишата. Определен кръг от хора, имащи определени интереси на база доход, съответно разполагат с по-добра техника.
 
От: От: От: Дойде края на Microsoft XP.

благородно то разрешавам да започнеш с псувните. :)
Виждам, че си се регистрирал с тази единствена цел. В типично твой стил - провокация изтъкана с лъжи и некомпетентни квалификации.
 
От: От: От: Дойде края на Microsoft XP.

наистина не разбирам за какво говориш.

ти бе тоя, дето твърди, че Windows XP Embedded не се ъпдейтва и аз ти посочих източници, че това не е така.

ти бе тоя, дето се оплака, че не може да направи шер във Windows 7, аз ти посочих източници които да ти помогнат да си решиш проблема.

ти си този, който очевидно не е чувал за XP Mode. Ако беше чувал, нямаше да се оплакваш и щеше да си инсталирал програмата без проблеми.
 
От: От: От: Дойде края на Microsoft XP.

наистина не разбирам за какво говориш.

ти бе тоя, дето твърди, че Windows XP Embedded не се ъпдейтва и аз ти посочих източници, че това не е така.

ти бе тоя, дето се оплака, че не може да направи шер във Windows 7, аз ти посочих източници които да ти помогнат да си решиш проблема.

ти си този, който очевидно не е чувал за XP Mode. Ако беше чувал, нямаше да се оплакваш и щеше да си инсталирал програмата без проблеми.
3 безполезни мнения.
1. Я да видя Windows XP Embedded къде съм споменал, че беше отдавна и не помня?
2. Шера е бъгав, и линковете ти не вършат работа. XP със седмица има някакъв проблем, а Win 7 с WIn 7 бачка кога си иска.
3. Мислиш ли, че не пробвах в тоя режим, и още други варианти? Само на виртуалка тръгва.

Win 7 ме дразни до ден днешен. Правен е за секретарки, и дори с пълни права ми ограничава контрола до машината в някои случаи, което според мен пак са някви бъгни.
 
От: От: От: Дойде края на Microsoft XP.

може би не знаеш, но Windows XP Embedded се използва в банкоматите за които споменаваш че не се ъпдейтват. сам ще си намериш мнението на стр. 1 - 17 март 11:50

очевидно шера е бъгав за теб, но не и за милиони потребители които шерват папки бе проблем.

не знам В какъв режим си пробвал. очевидно НЕ Е било XP Mode, защото XP Mode Е ВИРТУАЛНА МАШИНА!. С други думи ако беше пробвал, щеше да успееш от първия път и нямаше да се оплакваш.

=====

NT базираните системи дразнят само хора които нямат понятие от пермишъни.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Аз не бях чувал за тази модификация на Windows до скоро, т.н. Embedded, но при нас всички компютри са с XP и 7 на Embedded и са свързани в обща споделена мрежа с различни права за достъп. Работи си перфектно и има само стандартният проблем между такива версии, когато се ползват различен офис пакет, да речем 2003, 2007 или 2010 и се работи върху един и същ документ, презаписът в какъв файл да става, но затова си има и допълнителен софт, който изглажда тази разлика.
 
От: От: От: Дойде края на Microsoft XP.

може би не знаеш, но Windows XP Embedded се използва в банкоматите за които споменаваш че не се ъпдейтват. сам ще си намериш мнението на стр. 1 - 17 март 11:50

очевидно шера е бъгав за теб, но не и за милиони потребители които шерват папки бе проблем.

не знам В какъв режим си пробвал. очевидно НЕ Е било XP Mode, защото XP Mode Е ВИРТУАЛНА МАШИНА!. С други думи ако беше пробвал, щеше да успееш от първия път и нямаше да се оплакваш.

=====

NT базираните системи дразнят само хора които нямат понятие от пермишъни.
Спирам да се занимавам с преднамереното ти дразнене в тая тема, очевидно знаеш по-добре от мен аз какво и как съм направил. Разговорът с такива субекти е безсмислен.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

не знам какво си правил, знам какво си написал и всеки може да го прчете.

ти каза, че си пробвал на xp mode, но ставало само на виртуалка. след като xp mode е виртуална машина, как така не става там , а става на виртуалка???

напомняне: 3. Мислиш ли, че не пробвах в тоя режим, и още други варианти? Само на виртуалка тръгва.

би ли ни обяснил малко по-подробно?
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

не знам какво си правил, знам какво си написал и всеки може да го прчете.

ти каза, че си пробвал на xp mode, но ставало само на виртуалка. след като xp mode е виртуална машина, как така не става там , а става на виртуалка???

напомняне: 3. Мислиш ли, че не пробвах в тоя режим, и още други варианти? Само на виртуалка тръгва.

би ли ни обяснил малко по-подробно?
Нямам в момента инсталиран Win7, че да ти опиша подробно и с картинки. Тръгва с Оракълската виртуална машина. Може и М$ да имат подобно решение, и да не е тръгнало от раз. Отдавна беше, пробвах много варианти, сори ако не съм го докарал баш по твоя учебник.

Ти за каква съвместимост говориш, пък виртуални машини да пускаме? По тая логика всякаква ОС мога да пусна, това не е съвместимост и приемственост. Да отида при докторите и да почвам да им инсталирам виртуални машини по компютрите дето работят... не е много оферта! И за по-малко се шашкат!
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

Може и М$ да имат подобно решение, и да не е тръгнало от раз.

нещо се оплете като пате в кълчища:

на-напред си пробвал на xp mode, след това казваш, че може майкрософт да имат подобно решение... от това излиза, че не само не си пробвал на xp mode, но дори не знаеш за съществуването му

на кое да вярваме?
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Във форум, в който по-голямата част от потребителите ползват linux или други unix деривати, успяхте да насерете тема за windows.... :-/ всяка една os си има своите странности и недостатъци. Или четеш документацията и я караш да работи както ти харесва... или ясменяш с друга. Не харесвам windows , защото не отговаря на моите нужди.... но и не опонирам на тези, които го харесват колкото да има спор и да си го меря с някого.
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

нещо се оплете като пате в кълчища:

на-напред си пробвал на xp mode, след това казваш, че може майкрософт да имат подобно решение... от това излиза, че не само не си пробвал на xp mode, но дори не знаеш за съществуването му

на кое да вярваме?
Приеми, че съм се объркал и не съм пробвал XP mode. Нямам спомен да съм пускал пълноценна виртуална машина на М$. Пробвах и тая на VMWare, и някакви сандбоксове, и още някакви врътки. Айде мир да има, че не ми се спори за глупости. Не ми харесва Win7 като комфорт, с XP бива. Лично и субективно мнение.
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

много време ти трябваше, но както и да е

ако я беше пуснал, щеше да разбереш, че е безплатен виртуален ХР и не ти трябва да се занимаваш с друго
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

много време ти трябваше, но както и да е

ако я беше пуснал, щеше да разбереш, че е безплатен виртуален ХР и не ти трябва да се занимаваш с друго
Оракълската виртуална машина също е безплатна. А говорихме за съвместимост м/у различните версии на M$. По-лесно ми беше да си мигрирам проекта към Линукс, с все там бази, хибернейти и enterprise контейнер. По-безболезнено мина миграцията, за един следобед, отколкото от XP на Win7.
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

още ли не правиш разлика между виртуална машина и операционна система?

специално за теб: сваляш БЕЗПЛАТЕН виртуален диск който съдържа Вин ХР и не иска сериен номер.

с други думи не е необходима миграция.

излиза, че ти си правил миграция вместо да свалиш 500 МБ виртуален диск и да си инсталираш програмата.

честито!
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

...
излиза, че ти си правил миграция вместо да свалиш 500 МБ виртуален диск и да си инсталираш програмата.

честито!
Мерси! Правих миграция, защото под Линукс работи по-добре. Не за да спестя инсталиране на дивите ти виртуализации.
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

добре, само не разбрах: ако си правил миграция по принцип, защо се оплакваш, че не върви на ХР?

последно: правил си миграция защото не си се справил с някаква си програмка? защото продължаваш да не знаеш какво е хр моде? не знам да ли се сещаш, ама ако беше правил миграция като в мюнхен, нямаше да се оплакваш. от нищо.
 

Горе