Дойде края на Microsoft XP.

От: От: Дойде края на Microsoft XP.

добре, само не разбрах: ако си правил миграция по принцип, защо се оплакваш, че не върви на ХР?

последно: правил си миграция защото не си се справил с някаква си програмка? защото продължаваш да не знаеш какво е хр моде? не знам да ли се сещаш, ама ако беше правил миграция като в мюнхен, нямаше да се оплакваш. от нищо.
Мигрирах си продукта на Линукс.
Програмките за рентгеновия скенер ги заебахме, отказаха ми да пускаме виртуализация.
Приемникът ще го сменям, по тази и други причини. Всичките ти мнения в тоя форум - май само в тая тема. Каква ти е идеята изобщо?
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Честно казано, за пръв път чувам за проблем в шеринга на МС, особено в по-новите им ОС-и. Също така, не успях да разбера за каква несъвместимост иде реч - такава просто няма.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Честно казано, за пръв път чувам за проблем в шеринга на МС, особено в по-новите им ОС-и. Също така, не успях да разбера за каква несъвместимост иде реч - такава просто няма.
Да не би за пръв път да виждаш Windows?
5 страници навъртяхме, и пак неразбрали. Изпълним файл за XP не върви на Win 7 и обратно. За 32 битови програми говоря. По принцип няма проблем, но в немалко случаи дъни някакви рънтайм грешки.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Мигрирах единия лаптоп с мудна Wista към Win 8.1 и работи доста пъргаво. Докато от XP не се отказвам, въпреки препятствията напоследък.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Да не би за пръв път да виждаш Windows?
5 страници навъртяхме, и пак неразбрали. Изпълним файл за XP не върви на Win 7 и обратно. За 32 битови програми говоря. По принцип няма проблем, но в немалко случаи дъни някакви рънтайм грешки.



Ами... Продължавам да не разбирам. Ти описваш несъвместимост на програма на трета страна с дадена ОС и го обявяваш като несъвместимост на самите ОС.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Ами... Продължавам да не разбирам. Ти описваш несъвместимост на програма на трета страна с дадена ОС и го обявяваш като несъвместимост на самите ОС.
Прав си, всичко е относително! :D
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Нищо относително няма. Не виждам как софтуер на трета страна ще се явява като проблем на МС.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Баце, прав си бе! Програмите трябва да се пишат за и в полза на М$. А не, че ОС на М$ трябва да ги изпълняват, и то да има приемственост от новите ОС. Въпрос на гледна точка, объркал съм се. Ето виж заглавието на темата, а с края на 32 битовата ОС идва и краят на старите щайги. Сложих си една табелка до монитора "достатъчно ли направих днес за М$"!
На едно друго място се лендзихме какво Бойко е направил за народа си. Правилният въпрос е какво народът направи за Бойко.
:lol:
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Значи, за теб задължението за съвместимост на ОС с third party софтуер е на ОСа.. Това е новост в development-а, признавам, не бях запознат.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Значи, за теб задължението за съвместимост на ОС с third party софтуер е на ОСа.. Това е новост в development-а, признавам, не бях запознат.
Аз предполагам, че каквото върви на XP трябва да върви и на наследниците му. Но не би!
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Ами всъщност, по-голямата част си върви. Изключенията са твърде малко и твърде специфични. А гледам по-горе в дискусията съвсем коректно са посочили ХРто под Win 7.
Ако дори това не ти стига, не виждам що не смениш ОСа?
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

OS-a и М$ ги избягвам твърдо, доколкото имам избор.
Мани тия несъвместимости, ами и с IE е така. Държал съм виртуалка щото един софт на HP вървеше само под IE 7, който пък върви само на XP.
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

Когато човек дава мнение или препоръка, малко или много трябва да си разбира от работата. Аз например не давам мнение върху общата и специална теории на относителността защото познанията ми върху тази материя са малко над ниво училище. В замяна на това давам мнения по доста въпроси свързани с Windows понеже имам доста години опит в тази област.
Когато някой започне да се оплаква насам - натам, обикновено давам мнение и линкове как да се справи с проблема който е възникнал. Например ето малко инфо за XP Mode: windows.microsoft.com/en-us/windows7/install-and-use-windows-xp-mode-in-windows-7 и тук: arstechnica.com/information-technology/2010/01/windows-xp-mode/
Проблемът със стари програми се решава чрез Program Compatibility troubleshooter за което има ин формация тук: windows.microsoft.com/en-US/windows7/Open-the-Program-Compatibility-troubleshooter и тук: windows.microsoft.com/en-us/windows/make-older-programs-run#1TC=windows-7

Идеята е следната: не давай мнения по въпроси от които не разбираш. Ако ТИ си имал проблем с нещо, това не означава, че това нещо е проблем изобщо. Много често означава, че ТИ нямаш информация, познания и т.н. Ако ти си отебал някаква програма защото не си могъл да я пуснеш на Windows 7, това не означава, че тази програма не може да се пусне съвсем ЗАКОННО под Windows 7.

Конкретно за рентгена първи вариант: 1. инсталира се Вин виртуалната машина (законна и безплатна), 2. Инсталира се XP Mode (законен и безплатен Windows XP) 3. Инсталира се програмата в XP Mode. 4. Вади се шорткът на Вин7 десктопа. 5. Програмата се стартира от този шорткът. От гледна точка на потребителя програмата стартира във Windows 7 - това е благодарение на вградената интеграция.
Конкретно за рентгена втори вариант: Съществуващия компютър където програмата е вървяла се конвертира като виртуална и се пуска под същата Вин виртуалната машина (законна и безплатна). За по-нататък виж първи вариант.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Я дай акъл аз какво да правя, като ХР мениджмънт софтуера на блейдовете върви на ИЕ8. Да мигрирам към Линукс? Или да си кютам и да не ми пука?
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

tprodanov каза:
И затова МС са виновни явно...
Е кой да е виновен, че на IE7 върви нещо, а на последния IE неще? Отделно, че IE е несъвместим с нета и тряя се пише за него отделно.
tuff_slim каза:
Конкретно за рентгена първи вариант: 1. инсталира се Вин виртуалната машина (законна и безплатна), 2. Инсталира се XP Mode (законен и безплатен Windows XP) 3. Инсталира се програмата в XP Mode. 4. Вади се шорткът на Вин7 десктопа. 5. Програмата се стартира от този шорткът. От гледна точка на потребителя програмата стартира във Windows 7 - това е благодарение на вградената интеграция.
Конкретно за рентгена втори вариант: Съществуващия компютър където програмата е вървяла се конвертира като виртуална и се пуска под същата Вин виртуалната машина (законна и безплатна). За по-нататък виж първи вариант.
А за всяка версия на М$ ОС по отделен компютър дали няма да е по-добре? На доктори бърникал ли си по машини, че ми разправяш за ланския снег?
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Да се чудиш как са го заели тоя пазарен дял микромеките... :shock:
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Да се чудиш как са го заели тоя пазарен дял микромеките... :shock:
М, като мафия... И белезници по вестниците!


2011 г.

Въвежда се данък върху всички планшети, които се доставят без пълноценна операционна система Windows. Логиката на този акт се обяснява с това, че ако изберем устройство, работещо под управление на Android, Linux или iOS, то значи имаме намерение да се занимаваме с пиратство, тъй като всички порядъчни французи избират Windows.
http://news.sagabg.net/franciya-nalaga-dank-vrhu-plansheti-bez-windows.html

"Порядъчните" българи в администрацията също избраха М$ след загадъчно посещение на Били в България, под предтекст, че е фен на Дънов.

Я дай акъл аз какво да правя, като ХР мениджмънт софтуера на блейдовете върви на ИЕ8. Да мигрирам към Линукс? Или да си кютам и да не ми пука?
Moже и осмица да беше за точната версия не гарантирам, нещо само на XP де върви някакво. То всяка версия си върви с нейните си неща и дотам.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

я да те попитам, явно си спец по "нета" - това което върви на днешния файърфокс, върви ли на първата версия?
 

Горе