Дойде края на Microsoft XP.

От: Дойде края на Microsoft XP.

Пак се измъкваш като мокра връв. Питах те нещо конкретно, как мериш пърформанс.
Иначе неграмотни шефове на малък и голям бизнес - бол! Няма нужда да ме убеждаваш. Магаре да вържеш - пак ще се оправи. На какво ли не съм се нагледал!
А дървените философи дето освен да пишат тест-кейсове и да пускат бенчмаркове друго не могат и не им стиска, са с порядъци повече и си живеят от заплата до заплата.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

А дървените философи дето освен да пишат тест-кейсове и да пускат бенчмаркове друго не могат и не им стиска, са с порядъци повече и си живеят от заплата до заплата.
Кефи се на живота и не се занимавай с мен. Ще оцелея някак. Щом ти е толкова гордо - бъди директор на водопад! Сума "президенти" на фирма познавам, дето не могат да си платят телефона. Като ви гледам за какви смешни цени ви вървят офертите - понякога ме хваща срам. Живейте и вие, и вие сте ора!
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Кефи се на живота и не се занимавай с мен. Ще оцелея някак. Щом ти е толкова гордо - бъди директор на водопад! Сума "президенти" на фирма познавам, дето не могат да си платят телефона. Като ви гледам за какви смешни цени ви вървят офертите - понякога ме хваща срам. Живейте и вие, и вие сте ора!
Е ти пък сипвай вода, във водопада на някой друг и си бълнувай заплата от хиляди паунди, докато се чудиш ще ти стигнат ли парите да си платиш лизинга на телефона.
А за мен недей бра грижа, цените са ми най-високи на пазара и пак имам повече клиенти от конкуренцията :D

PS: И понеже съм по-умен, ще спра ти давам шанс да си угаждаш на нереализираното его. BB
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

да си платиш лизинга на телефона.
Наскоро жилище в София си купих без кредит, оня ден идваха от ВиК и го водят център.
Объркал си се.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Идеята е да се разкарат старите машини, което е нормално според мен.
Стига сме мъчили компютри на по 10 години и повече.


Съгласен съм с теб. Старото вече трябва да отива в "Кошчето" :D
 
Последно редактирано:
От: Дойде края на Microsoft XP.

Погледнете го от положителната страна. Най-после Server Name Indication-a ще стане масов и няма да хленчите, че всеки ssl сертификат ииска и автономен IP адрес.
 
Re: От: Дойде края на Microsoft XP.


Те не са до тези 60 млн. После има още за обучение, а администрациите им може леко да дадат надолу докато персонала се пригоди. Може да изглежда смешно, но много хора се стряскат от новото и намират в него причини да не си свършат работата както преди. :)
 
От: Re: От: Дойде края на Microsoft XP.

Те не са до тези 60 млн. После има още за обучение, а администрациите им може леко да дадат надолу докато персонала се пригоди. Може да изглежда смешно, но много хора се стряскат от новото и намират в него причини да не си свършат работата както преди. :)

Ама то просто така не се прави! Няма да се спази първото и най-важно правило - "Когато нещо работи добре, то задължително трябва да направиш всичко възможно да го развалиш". И освен изброените от теб да не забравяме и upgrade-а на хардуера. Една далавера не могат като хората да направят!
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Току що ъпдейтнах антивируса, енжина имам предвид. Знам си, че такива ъпдейти са рискови, ама викам айде може аз да съм параноичен. Срина се, едва си спасих системата. Току тъй не се бърника нещо, що работи.
Още не разбирам за какво им е поддръжка на XP. Бачка си, купуват си само антивир, и те така те! Че и читави безплатни има.
 
От: Re: От: Дойде края на Microsoft XP.

Те не са до тези 60 млн. После има още за обучение, а администрациите им може леко да дадат надолу докато персонала се пригоди. Може да изглежда смешно, но много хора се стряскат от новото и намират в него причини да не си свършат работата както преди. :)

Абсолютно си прав. Трудно е, като си свикнал на нещо, а в един момент да отидеш на нещо непознато за теб... от където трябва да почваш от нулата, за да го учиш "кое - как" е , а така се загубва ценно време. Но за сега системата си върви.
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

... Почти всички банкомати са с WinXP, и сума ти специализиран хардуер, да не би да им правим ъпгрейд и на тях? ...

Rabin, не е добре да се изказваш с апломб за неща от които явно не разбираш. Windows XP Embedded си има ъпдейти и сървис пакове.
Тук можеш да прочетеш как се поддържа и ъпдейтва Windows XP Embedded - msdn.microsoft.com/en-us/library/dd143258(v=winembedded.5).aspx
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Ама ти съвсем ми даде наклона, преди да имаш на идея за какво говорим!
Като чуя, че трябва да съм на Уин на работа - се изприщвам! С Уин 7 псувах 2 месеца, туй не е мислено за работа, а за тъпи секретарки. Просто пречи на работата, с параноичните си заключвания. Брадясах няколко чАса един прост шер да направя, и греда! Някакви диви тайни настройки да правя, в регистри да бърникам, че да ми даде пълен достъп до файловете, с админска парола... За папка в локален диск говоря, за мрежи не сме доживели! И пак на read-only седи, вдигай флагове, ако си нямаш друга работа!
Престани да оценяваш и съветваш, че идея си нямаш, и личи отдалеч!

rabin, Ако не знае как да направиш share в виндовс7 ползвай тези източници:

techrepublic.com/blog/windows-and-office/how-do-i-share-folders-in-windows-7-with-the-shared-folder-wizard/
windows.microsoft.com/en-ca/windows/file-sharing-essentials#1TC=windows-7
windows.microsoft.com/en-CA/windows/homegroup-help#homegroup-start-to-finish=windows-7&v1h=win81tab1&v2h=win7tab1

естествено, това не са единствените източници, но ползвайки гугъл, тези бяха най-отгоре
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

...
естествено, това не са единствените източници, но ползвайки гугъл, тези бяха най-отгоре
Йо-йо, у тук ли дойде да тролиш?
Айде поне тоя форум да не оцапваме, а? За твое сведение ни един от компютрите в офиса не работи като хората с шернати папки на Уин 7. Някой път захапва, някой път не. Айде аз да съм се объркал, ама всички...
 
От: От: Дойде края на Microsoft XP.

не знам за теб, в моя офис всички шерове работят без проблеми. всъщност ти си първия който чувам, че не може да шерне папка. във виндовс 7

пс. аз не троля. само показвам на всички липсата ти на познания по компутърите
 
От: От: От: Дойде края на Microsoft XP.

аз не троля. само показвам на всички липсата ти на познания по компутърите
Скоро и останалите ще разберат що за субект си. Само да не се стига и тук до псувни, че някой ще трябва да си ходи. Дося за 500+ мнения не съм изпадал до тия крайности, след третото си мнение си способен да ме провокираш.
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Чичо ми работи в КРС и например ми е казвал, че имат софтуер за 40 000, който просто си работи само под ХП и ако тръгнат да сменят уиндоуса ще трябва сума ти програми да сменят, и дали ги има и за други версии и така нататак
 
От: Дойде края на Microsoft XP.

Чичо ми работи в КРС и например ми е казвал, че имат софтуер за 40 000, който просто си работи само под ХП и ако тръгнат да сменят уиндоуса ще трябва сума ти програми да сменят, и дали ги има и за други версии и така нататак
Оня ден си чуках главата с един viewer за снимки от рентгенов скенер. Само под XP работи. А специализирания ми софт за сателитния приемник тръгва само под Win7. Несъвместими са, а едно време се подиграваха на Линукс за тая работа.
 
От: От: От: Дойде края на Microsoft XP.

аз така и не знам що за субект съм. знам, че си държа на думата; не давам мнение ако нямам знания по въпроса и т.н.

колкото за писането, мисля, че и двамата ще си отидем от тук. теб ще те баннат за псувни, а аз рано или късно ще спра да пиша
 

Горе