Досадни SEO Грешки Които Да Избягваме.

Blinky

Owner
Уеб Сайт Промоция: Избягване На 10 Грешки При Оптимизацията За Търсачки - SEO

Ако искате да изградите успешна оптимизация за търачки (SEO), избягвайте недопустимите грешки, които ограничават позиционирането.

Ето и 10 да държите в съзнанието си:

1. Не използвайте рамки (frames).
Защо искате да използвате рамки ако SEO-то е важно? Не рискувайте да объркате пяка на търачката. Наистина, пишете скриптове или нагласяте съдържанието (content) да работи с рамки, но имате и по-добри неща, които можете да правите с енергиата си.

2. Не изполсвайте Flash.
Flash-а изглежда супер, но забавя потребителя и го прави (сайта) труден за класиране. Flash-ът е готино средство за конверсия, но какво хубаво ще направи ако на страниците липса текст (повече текст - описания)?

3. Не пестете в заглавията (titles).
Защо би наименувал страница "About Us" в заглавието, след като е престъпление за SEO-то? Използвайте търсени фрази, които се отнасят и в съдържанието/текста.

4. Не пренатрупвайте заглавията.
Ограничете заглавията до 70 символа с запетая между фразите на ВСЯКА страница; използвайте по-малки символи върху страниците с ограничено съдържание.

5. Не заравиайте текст.
Дизайна често взема пътя на текста. Бъдете сигурни че текста ви е на високо на върху страницата.

6. Не използвайте графики, като Хедър на страница (главната картинга в началото на всяка страница).
Графичните Хедъри са загуба на време. Използвайте текстови хедъри и го поддържайте със стратегически ключови думи - в хедъра, след хедъра или преди него.

7. Не използвайте грешни думи.
Собствениците на сайтове харесват едно-думовите търсени термини, защото носят голям трафик. Истината е че само частица от Интернет потребителите търсят с обширна фраза за да намерят каквото искат. Пробвайте с две три или четири думи, това помага за специализирането на интересите.

8. Не игнорирайте граденето на линкове.
Съберете линкове от другите сайтове, коиот имат същите категории и съдържание до твоят. Ако продаваш суичъри, намери специализирано масто за суичъри или портал за дрехи.

9. Не пренаблъсквай страниците си с ключови думи.
Не мислия че пишете по 10 пъти същата ключова дума, но може да направите грешката от многократно повторение. Не форсираите съдържанието с много такива думички, понякога прекаляването води и до спамене.

10. Не използвайте дълги адреси (URLs).
Ако използвате база данни за поддържане на сайт, ще предпочетете да не са свършват с дълги адреси и големи параметри. Могат да закриат другите къси адреси от намирането от бота.
----------------------------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
предполагам защото който поне малко се е заинтересувал от SEO ги е прочел тези неща няколко десетки пъти вече ... но въпреки това не е лошо да ги има тези правила и тук може някой начинаещ да ги срещне за пръв път тук а не някъде другаде :wink:
 
На мен поста ми харесва, защото ако някой не разбира от оптимизация, той определено ще му помогне. И ми харесва, че има хора, които разбира и обясняват просто на другите, какво да правят и то без да компетентничат.

Бих добавил само, че Flash елементите не пречат, но ако цялата страница е флаш, то тогава алгоритъма на търсачката вижда само мета тагове (ако са добре направени) и кода на флаш-а. Така не чете по страницата, защото няма нищо друго и не може да хване нищо, което да му се стори важно.

... от друга страна пък се избягват грешки :)
 
Blinky каза:
8. Не игнорирайте граденето на линкове.
Съдерете линкове от другите сайтове, коиот имат същите категории и съдържание до твоят. Ако продаваш суичъри, намери специализирано масто за суичъри или портал за дрехи.

Извинете ме за въпроса, но какво значи да "съдирам" линкове от други сайтове? Как се прави и какво ще ми помогне това?
 
Ал Бънди каза:
Blinky каза:
8. Не игнорирайте граденето на линкове.
Съдерете линкове от другите сайтове, коиот имат същите категории и съдържание до твоят. Ако продаваш суичъри, намери специализирано масто за суичъри или портал за дрехи.

Извинете ме за въпроса, но какво значи да "съдирам" линкове от други сайтове? Как се прави и какво ще ми помогне това?
Това къде го прочете ?
Да не е "Събирам" :)
 
Да, май е събирам :) Правя си ги тези (виж и после -"коиот"), от писането си е гледаме да има много инфо и се случва.
Между другото добре дошъл във форума и ти пожелава да си изкараш яко тук. А по въпроса ще помогне с това че сайта ти ще придобие популярност в мрежата, ще имаш и трафик от другаде(ако линка е качествен и страницата от която е - с висок трафик). Другото което може да се води за плюс, е че това помага и много при резултатите на търсачките. Хубаво е да си има линк билдинг стратегия - помага и то повече от добре. :wink:

А самото събиране е свързано със събмитване и кореспонденция с други webmaster-и. Там вече се преговаря и за PR, и други видове размяна ( 3 Way, 4 Way..). Ако искаш погледни тук: 10 Топ Съвета За Придобиване На Обратни Линкове (Backlinks) ; 6 Трика За Успешно Привличане На Линкове Към Вас & Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Мисля си че тези неща ще са ти интересни. :)
Успехи....
 
...

Въпроса е дали не се обърква търсачката по този начин? Никога не съм пробвал, ако се слага гугъл ад сенсе, ако не са ти ключовите думи на бг повечето реклами ги праща на английски...
 
Re: ...

joker каза:
Въпроса е дали не се обърква търсачката по този начин? Никога не съм пробвал, ако се слага гугъл ад сенсе, ако не са ти ключовите думи на бг повечето реклами ги праща на английски...
Понякога AdSense се обърква и пуска реклами на английски, обикновено като пусна нова статия с английски ключови думи наред с българските. Но е временно - до 5-6 часа. Когато повечето съдържание е на български, няма да имаш проблеми.
 
От: Досадни seo Грешки Които Да Избягваме.

Добри съвети, но винаги има и странични пътечки ;)
6. Не използвайте графики, като Хедър на страница (главната картинга в началото на всяка страница).
Графичните Хедъри са загуба на време. Използвайте текстови хедъри и го поддържайте със стратегически ключови думи - в хедъра, след хедъра или преди него.
Тук може да използвате графични изображения, като зад тях сриете текста който искате, с малко CSS може да се постигне много :wink:
 
и накрая да се отнесе някои бан това само ако не гледаш лонг търм на бизнеса си с този домеин може да се практикува :)

те някои сайтове и без да правят мизерии ги изхвърлят...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Досадни seo Грешки Които Да Избягваме.

И аз да измрънкам "по-полека с flash-а". "Няма вредни вещества, има вредни количества" :wink:

В тия мити web 2.0 времена малко динамики си трябват ако ще се захващаш сериозно (т.е. бизнеса да не ти се състои в механичен трафик). Има неща (като видоплеър примерно) дето просто само с HTML не стават
ОК, zealot-ите ясно какво ще кажат ама просто не можеш да наречеш YouTube, Facebook и MySpace, "неуспешни проекти".

И да излключим уникалната функцуионалност (предполагайки че Java, Silverlight и Shockwave просто не са адекватни алтернативи), в един момент опираме до "Flash или AJAX". Сайтовете са все са все по-малко книги в електронен вид, и все повече приложения.
AJAX-а е по-модерен, но според скромния ми опит с още повече проблеми със съвместимостите (даа, браузърите са криви, ама я го обяснете това на потребителите) и същата работа, ако не и по-злае за SEO-то.

Трябва да се мисли. Очевидно изцяло flash сайт е ужасна идея ако гониш масовост (освен ако нямаш много сериозни аргументи "за", освен всичко друго трудно ще метнеш линк към конкретна статия примерно). Изцяло AJAX - също (и това сме го провали).

Мотопед е идеален за градски трафик, ама я тръгни с него до Австралия ;). Просто човек трябва да мисли "кое-кога".
 
От: Досадни seo Грешки Които Да Избягваме.

9. Не пренаблъсквай страниците си с ключови думи.
Не мислия че пишете по 10 пъти същата ключова дума, но може да направите грешката от многократно повторение. Не форсираите съдържанието с много такива думички, понякога прекаляването води и до спамене.

Имам един тъп въпрос - в една статия си пиша кънтента, има я ключовата дума 7-8 пъти (при по-дългите статии надминава 10), без да броим тайтъла на страницата, категориите, дето са отстрани и тем подобни глупости, в кото също фигурират ключовите думи. Въпроса ми е - това приема ли се като спамене? Кънтента си е уникален.
 
От: Досадни seo Грешки Които Да Избягваме.

Мисля че е далече от спаменето, но е хубаво като се погледне текста на пръв поглед на не се трапва думата - нещо от сорта на имаш поле в което има трева и гледаш дърветата да не пречат, а да вкарват приятно вношение. Звучи леко несериозно, не знам как да го опиша. Какви обеми е този контент с тези 10 думички? Ако е над 1000 думи мисля си че е повече от ок. И да не са нагъсто (тук пак примера с дърветата е добър). Успехи. ;)
 
От: Досадни seo Грешки Които Да Избягваме.

Ми сега като ги попрегледах и не открих много такива стаии с повече от 10 пъти повторение(но това не е причина да не питам), тези с >10 пъти говорим за статии които надминават 1 страница в Уърд (стандартен шрифт и големина разбира се), но явно съм се усещал да се ограница и да позвам синоними. Но все пак ако има примерно 7 пъти думата в дълга статия и цялата страница си има допълнително (от тайтъла, категориите отстрани в навиг. бара и т.н. простотии) още 5-6 пъти тва нали не се брои за спам? Те тва ми беше мислъта (сори че пиша отвлечено като идиот, ама 8 часа в даскалото и не мога да мисля как треа). :)
 

Горе