Доставки от Китай

От: Доставки от Китай

Добре, какво Ви е мнението за tiny deal? Коректни ли са, бързо ли идват доставките и т.н.
От тях вече съм получил 10-на пакета. Идват навреме и добре опаковани. Последно си получих пратката за 20 дена което се равнява на 3 седмици а срока е 4-5 седмици. Говоря за безплатната доставка
 
От: Доставки от Китай

Да и аз съм поръчвал от тях много пъти, като винаги пратките са ми идвали на време (до 45 дена). За бързина е различно, поне при мен - веднъж пристигна за 1 седмица друг път и над две седмици.
 
От: Доставки от Китай

Добре, а как стояха нещата с мита и т.н. че никога не съм поръчвал от там...
Тука вече и на мен ми е интересно, едни препоръчват безплатната доставка за да не минава през митница други DHL.
Иначе е май-въпрос на късмет дали ще ти го задържат на митницата, но има и ценови минимум който не знак какъв е
 
Добре, а как стояха нещата с мита и т.н. че никога не съм поръчвал от там...

Да, и мен ме интересува живо какво реално се случва като дойде на митницата? В смисъл, какви са процедурите, и как се освобождава. Спомням си една статия на Еленко, който описваше минаването през 10 гишета, сега било 2, доколкото съм запознат. ;)
 
От: Доставки от Китай

Да, и мен ме интересува живо какво реално се случва като дойде на митницата? В смисъл, какви са процедурите, и как се освобождава. Спомням си една статия на Еленко, който описваше минаването през 10 гишета, сега било 2, доколкото съм запознат. ;)
Шефе я дай линк към темата в която си търсеше телефон да фърля едно око
 
От: Доставки от Китай

Да, и мен ме интересува живо какво реално се случва като дойде на митницата? В смисъл, какви са процедурите, и как се освобождава. Спомням си една статия на Еленко, който описваше минаването през 10 гишета, сега било 2, доколкото съм запознат. ;)

Сега декември месец ще ми се налага да ходя поне 2 пъти до митница и ще споделя после впечатления :D
Вече ходих за еори код, нещата стават попринцип доста мудно и бавно, но важното е да станат. И другото нещо, което забелязвам, но и го очаквах де, ако имаш твой познат може и слон да вкараш в страната без проблем, но ако нямаш познати като мен и за 3-4 гривнички може проблем да ти правят. :D
 
Re: От: Доставки от Китай

Мерси, аз я изрових прееди малко и даже писах. Ако ти е дошъл телефона ще се радвам да споделиш мнение
Да, веднага ще се похваля в темата. Даже ще кажа, ако нещо нередно има. Но съм оптимист за него. На всеки, който му кажа, че Lenovo смартфон съм си взел ме гледа странно. :) Ама те и телефони ли правели. Викам му, ти нали таблет на Lenovo си виждал. И той "Да", е колко му е на направиш и телефон. Дори, ако телефона им не е преди таблета като продуктова линия. :)

Дайте мнение за освобождаването от митницата. Последният път като освобождавах от митницата беше в складовете не DHL, от където само товариш в колата, после отиваш за документи и парички в административната сграда и това беше. Това се случи преди има няма 4 години. ;)
 
От: Доставки от Китай

Сега декември месец ще ми се налага да ходя поне 2 пъти до митница и ще споделя после впечатления :D
Вече ходих за еори код, нещата стават попринцип доста мудно и бавно, но важното е да станат. И другото нещо, което забелязвам, но и го очаквах де, ако имаш твой познат може и слон да вкараш в страната без проблем, но ако нямаш познати като мен и за 3-4 гривнички може проблем да ти правят. :D

Еори кода ти е най-малкото. Става за 1 ден. Моя го пратиха на мейл дори, така че не ходих 2ри път. Ела виж какво става ако те пуснат на физически контрол...а ако китаеца сбърка нещо по товарителницата, както при мен вместо полуюател фирмата писал физ. лице е на това му се казва приключение!
 
От: Доставки от Китай

Скоро освобождавах 2 пратки на обща стойност 200лв. от русенската митница. Платих точно 47лв. - 40лв. ДДС и по 3.50лв. на пратка такса обслужване(не съм сигурен). От преди си бях изкарал ЕОРИ номер. Като цяло за 10 минути бях готов. Поръчаните продукти бяха реплики, но никой не се сети да ги провери, понеже носен оригиналните фактури(мислех да ги преправям, но за 40лв. не ми се занимаваше).
 
Аха, ясно. 10 минути. Доста по-оптимистично е отколкото си мислех. Очаквам половин или един ден на митницата да си изкарам като пич, но явно няма като те слушам. ;)

На каква база ги плати тези 47 лева? 200 лева пратка - 25% някъде мито. :) Не са истински и тези. :) Но пак ми излиза по-евтино, това което съм взел. :)
 
От: Re: Доставки от Китай

Аха, ясно. 10 минути. Доста по-оптимистично е отколкото си мислех. Очаквам половин или един ден на митницата да си изкарам като пич, но явно няма като те слушам. ;)

На каква база ги плати тези 47 лева? 200 лева пратка - 25% някъде мито. :) Не са истински и тези. :) Но пак ми излиза по-евтино, това което съм взел. :)

20% ДДС - 40лв, останалото са 3,5% мито съдейки по тия 7лв...
 
От: Доставки от Китай

Ясно. Мислех, че е по-малко. И това бе е зле. :) Важното е да не отнеме и цял ден или половин. :)
Не така с лошото де, може и да минеш метър и да не плащаш мито.
И тук е въпроса ако поръчам с DHL дали 100% няма да избегна плащане на мито?
 
От: От: Доставки от Китай

Не така с лошото де, може и да минеш метър и да не плащаш мито.
И тук е въпроса ако поръчам с DHL дали 100% няма да избегна плащане на мито?

Много зор. Те са като по учебник
 
Абе уж няма да го избегнеш, но съм чувал случаи, в които на някои им се разминавало. Но била малка вероятността. Какво мито и ДДС, като е за лични употреба? Сега, ако си взел 20 такива телефона, ОК, знае се за какво да. Определено не за лична употреба, поне не всичките 20, нали? :)
 
От: Доставки от Китай

Е как ще е мито? Нали по закон мито се плаща за пратки на стойност над 150 евро. При мен дори и общата стойност на двете пратки не надвишава тази сума. А и също забравих да кажа, че ДДС се смята и върху цената на доставката. Тоест в случая за едната пратка от 70 долара - 40 долара е продукта, а 30$ е доставката и ДДС се начислява върху общата сума, а не само върху цената на продукта.
 

Горе