Доставки от Китай

Iv4et

New Member
Здравейте колеги,

Всеки от вас,който пазарува от Китай е изпадал в ситуация да получава практата си или до 15 дни,ако има късмет,или 40-70 дни при някои ситуации.Например аз в мемента съм в много неприятна серия и пратките ми не излитат 15-20 дни вече,а тези,които са излетели,не знам на какви междинки са,но не влитат около 25 дни в България.На фона на тези неприятности,мои приятели са поръчвали във Франция и Британия и пратките излитат за 4-5 дни и пристигат за още толкова.В тази връзка искам да попитам,ако някой е запознат,има ли начин да се внасят стоки от Китай през 3-та държава.Нямам предвид да дам адрес на познат примерно в Англия и той да препрати, а визирам фирми.Бих бил благодарен за някакви мнения.
 
Имаш ли тракинг код и даден линк, на който чрез него да си следиш доставките? Може да се внесе пратка през 3та държава, но се оскъпява, защото и там ще си сложат разходи. Което може накрая да ти обезсмисли и това с търговията тук. И аз сега съм поръчал, и съм поръчвал, но не съм имал късмета да е идвало за по-малко от 20 дни. Явно това е до тук. То е едно обработване на пеймънта, после разпределение и накрая път с камили до тук. Това прави и толкова редки поръчките ми от Китай специално. Но какво да се прави. Не сме много популярна за тях дестинация. Представи си там колко "оригинал" имат, щом така са оптимизирали срока за доставка. :)

Не съм минавал през фирма в друга държава, но определено ако имаше опция за тънко и по-бързо пристигане на пратката, щях го направя. Преди 2 седмици поръчах часовник от Англия, утре е тук. Но сега поръчах от Китай телефон, и ще съм голям късметлия, ако успея да не вляза в новогодишните празници. :)
 
От: Доставки от Китай

Да имам тракинг и по него виждам,че излитат 12-20 дни след появата в тяхната система...Лятото например поръчвах и излитаха за 4-7 дни.Но преди поне като излитаха пристигаха за 7-10 дни.В последните 2 месеца и обработката в Китай и след това транспорта тотално се забавиха.Затова търся някакви варианти.
 
От: Доставки от Китай

Зимата пратките, изпратени от Азия се бавят много, независимо дали са по поща или куриерска фирма.
 
Re: От: Доставки от Китай

Да имам тракинг и по него виждам,че излитат 12-20 дни след появата в тяхната система...Лятото например поръчвах и излитаха за 4-7 дни.Но преди поне като излитаха пристигаха за 7-10 дни.В последните 2 месеца и обработката в Китай и след това транспорта тотално се забавиха.Затова търся някакви варианти.
НЕ знам. Може другите търговци с онлайн магазини да знаят нещо повече, но като цяло мисля, че ще е повече време и ще си изядеш печалбата, ако става дума за търговия.

Ти ще видиш другия месец как ще е, когато всичко е накупило подаръци за празниците. Ей тогава ще е тегаво. Аз имах 2 дни само одобрение на плащането. Явно като те слушам, не е много нормално. После докато скапания търговец реши да си размърда задника да го качи, и после вече почва да ти тече срока. И таймерът показва, че ще е тук до 14 дни, но търговеца ми обясни, да си отделя едно 20-40 дни. :) Ето защо онлайн магазините търгуват с наличности. Ако някой накара някой клиент да чакай толкова време, го признавам. :)
 
Значи всяка година като доиде периода преди коледа и поръчващите от китайските онлайн магазини чакат по два три месеца когато не е с куриер... да мине и китаиската нова година през февруари някъде мисля че беше и ще се нормализират нещата...
 
От: Доставки от Китай

Ако някой има желание за легален бизнес имам регистрирана фирма в Англия, без задължения и с добра история, банкови сметки и всичко необходимо. Също така на разположение и транспорт до БГ,чрез куриерска фирма с която работя понякога.

Склонен съм да обсъдя всякакви предложения за съвместен бизнес.
 
От: Доставки от Китай

То това със забавените пратки е обща болест явно. Аз чакам пратка поръчана в началото на септември и по тракинга на 28.10 е била на изхода в Сингапур.
 
Re: От: Доставки от Китай

То това със забавените пратки е обща болест явно. Аз чакам пратка поръчана в началото на септември и по тракинга на 28.10 е била на изхода в Сингапур.
Леле, това ме депресира много. :)
 
От: Доставки от Китай

Брей, значи съм късметлия, досега всичко си получих навреме, даже и седмица преди крайния срок. Другата седмица чакам една малка пратка дано и тя дойде навреме.
Ама според разликата е в това колко и от къде сте поръчали.

То това със забавените пратки е обща болест явно. Аз чакам пратка поръчана в началото на септември и по тракинга на 28.10 е била на изхода в Сингапур.
 
От: Доставки от Китай

В повечето Китайски сайтове, транспортът до Испания е безплатен. От Испания до България, вече зависи от вида на стоката и теглото. Аз лично не съм внасял стока и не мога да споделя, но два кашона с тегло 19 кг, от Испания до България струва около 85 евро и пристигат за около 7 - 10 дни.
 
От: Доставки от Китай

Тъкмо преди минути се прибрах с нова китайска придобивка, която дойде за 14 дни. Но предната я чаках 60 дни, след което си поисках парите и китайчето отсреща ми писа, че му върнали пратката и така, т.е. пощите са прецакали сделката. Поръчах си отново същата. Щом е изпратено, няма какво да се притеснявате, когато дойде. Ако не дойде, поне ще ви върнат парите.
Но не разчитайте да дойде точно в определен период, тъй като може да се изпързаляте за съвсем кратко време. Какво имам предвид..
Поръчах едно нещо и исках да го подаря в събота като подарък за един повод.. Еми взех го днес (вторник), наложи се да подаря друго нещо. Едни 3 дни или може би почивните на нашите БГ промениха плановете.
 
От: Доставки от Китай

Всеки случай е сам за себе си, някой път идват невероятно бързо, друг път не :D Аз чакам нещо, което съм поръчал август месец още, така че... :D
 
От: Доставки от Китай

Похвали се какво си купил де :)
Аз да спамна малко - за сефте откакто съм клиент на ОББ получих културно и вежливо обслужване!!!!! Да ми е честито.
И за да ви идват пратките на време поръчвайте от доказали се сайтове и не се правете на тарикати за 4% - 5% по евтино в неизвестен магазин

Тъкмо преди минути се прибрах с нова китайска придобивка, която дойде за 14 дни. Но предната я чаках 60 дни, след което си поисках парите и китайчето отсреща ми писа, че му върнали пратката и така, т.е. пощите са прецакали сделката. Поръчах си отново същата. Щом е изпратено, няма какво да се притеснявате, когато дойде. Ако не дойде, поне ще ви върнат парите.
Но не разчитайте да дойде точно в определен период, тъй като може да се изпързаляте за съвсем кратко време. Какво имам предвид..
Поръчах едно нещо и исках да го подаря в събота като подарък за един повод.. Еми взех го днес (вторник), наложи се да подаря друго нещо. Едни 3 дни или може би почивните на нашите БГ промениха плановете.
 
От: Доставки от Китай

И аз чаках пратка от Китай купена в средата на септември, още я няма и миналата седмица от eBay ми върнаха парите. За пръв път ми се случва да не дойде пратка за повече от месец и половина, да не говорим пък за два месеца.
 
От: Доставки от Китай

Похвали се какво си купил де :)
Стилен и изчистен часовник със специфичен дизайн, който трябваше да предаде с визията си послание и конкретно пожелание.. Е, отиде по дяволите идеята, а не върви да го подарявам допълнително или впоследствие, затова ще си го запазя.
 
От: Доставки от Китай

Аз ЗАБРАВИХ за Китай.
ЯДОХ дървото и с връщане на пари и с изпращане на нови стоки.Обаче нещото което АДСКИ ме нерви е,че процеса е неуправляем- никой включително и продавача не знае кога нещото ще дойде на адрес!
Пазарувам САМО от UK идват за по 5-6 дни, да по-скъпо, но работещо!!!:clap:
 
Да, но за сметка на това пък от сайтовете, от които пазарувам си има един бутон, с който потвърждава дали пратката ти е получена или някъде се е запиляла. Притесняват се търговците там да не им плеснеш някой кофти коментар и превантивно правят всичко възможно да разберат какво се случва с това, което си поръчал. Не са като друг....пусне го, клиента не е доволен или стоката е потънала, и оправяй се. ;)

И аз искам само от UK да си пазарувам, защото е точно толкова срока за доставка, но не винаги е изгодно, както казваш ти. За техника, май най-добре като опция си остава Китай. А ако мислят е Европа, че не са им китайски, се лъжат. :) По-притеснително е момента с гаранцията, особено като нямат представителство тук. ;)
 

Горе