Доставки от Китай

От: Доставки от Китай

Според мен,ако доставката ти е безплатна,договорил си се за вписване на ниска стойност с китаеца и разбира се не си поръчал голямо количество,а например 2 якета,няма да плащаш ДДС и мито.
 
Според мен,ако доставката ти е безплатна,договорил си се за вписване на ниска стойност с китаеца и разбира се не си поръчал голямо количество,а например 2 якета,няма да плащаш ДДС и мито.
Супер. И аз нещо такова знам. Все пак говорим за покупка, не толкова за нещо като търговия. Нали? И все пак ще се радвам да знам и другите как са си взели продукта (за лична, но може и за търговска) дейност от митницата. ;)
 
От: Доставки от Китай

Чудя се как някой е минал митница, без декларация правена в митническа агенция!? Ако е възможно значи мен са ме излъгали и ползвах такава услуга. Струва 20лв да я напечатат и гледат въз основа на кои тарифни кодове какво мито се дължи. Обикновено на митницата не вярват за платената сума и искат банков трансфер или разпечатка от paypal. До 300лв мито не се дължи, само ДДС. До 30лв обявени, ти пращат пратката директно на адреса, без митница.
 
От: Доставки от Китай

Стилен и изчистен часовник със специфичен дизайн, който трябваше да предаде с визията си послание и конкретно пожелание.. Е, отиде по дяволите идеята, а не върви да го подарявам допълнително или впоследствие, затова ще си го запазя.

Всичко това показва колко ти е било важно... :oops: щом опираш до китайските боклуци
 
От: От: Доставки от Китай

Всичко това показва колко ти е било важно... :oops: щом опираш до китайските боклуци
Абсолютно по никакъв начин не може да ме убедиш, че тези същите китайски боклуци не ги взимаш от други магазини на пъти по-високи цени. Дори и до марка да се опре, технологията която имат китайците, тука я нямаме, защото България е разпродадена и не работи. Работят само спекуланти, обирджии и гъзоблизци.
Китайските магазини предлагат асортимент, нещо което една барака или някакъв магазин не може да помести в избеното си помещение. Не може да купиш нещо уникално, защото ще купиш точно това, което ти предлага пазара тук.. Цената си е цена, но тя също не е маловажен фактор, поради този, че живеем в страна като България и всяка стотинка понякога може да бъде безценна.
 
От: Доставки от Китай

Купих си Нокиа Е72 от магазин на Глобул за над 500 лв беше тогава и още си карам с нея. На батерията й пише, че е произведена в Китай, както проверката по EMEI (ако е вярна), че апаратът също е произведен в Китай. Това че нещо се произвежда в Китай е защото има условия да се произвежда, струва по-малко като крайна цена, от законодателна гледна точка.. Цели производства се изнасят навън на големи компании. Аусорсинг се нарича, мисля.

Друг пример.. Имам оригинален принтер, който пише че работи САМО с оригинални продукти. Не може да му пълня мастилата, а трябва да ги подменям.. Обиколих 7 до 12 места за продажба на консумативи, както и няколко по интернет... Айде мерси, ше им дам от 80 до 120 лева за мастилото (3 цветни + 1 черно)..
Купих си го от китайско сайтче, работи си перфектно.. щото ако не работи, няма да тръгне,нали така.. Изкара си ми тестова страница със серийните номера на мастилата.. ала бала.. 500 страници ще си печатам аз сега за 12,5 $, а ти си купвай скъпите.. щото разполагаш с пара. Аз като нямам.. ще си работя с "фалшивите".
 
От: Доставки от Китай

Вече почти 2ри месец(58 дена) чакам няколко продукта от TinyDeal и всеки път щом се свържа с тях ми отговарят, че била маркирана като "urgent", до няколко дена щяла да пристигне и от 2 седмици го слушам това... Някакъв съвет? Да вдигам диспют в пейпал, за неполучена стока ама само неприятности им създавам пък така.
 
Леле, самия сайт няма ли във вътрешната система поле или опция за дискусия. :) Аз имам, както и имам бутон, който е за потвърждение на получената стока. ;)

Аз се чудя колко ще ги чакам след дадения ми срок. Ще бъда търпелив тези 51 дни, които ми дадоха от сайта.
 
От: Доставки от Китай

В ПейПал имаш право да отвориш диспут в рамките на 45 дена от датата на извършване на транзакцията. Между другото един съвет - като си пуснал диспута и не искат да ти връщат парите за неполучена стока, заплашвай ги, че ще ги докладваш на европейската комисия за защита на потребителя и на европейския потребителски център за интернет измами. Много се плашат от тях и веднага връщат парите. Успех!
 
От: Доставки от Китай

Спокойно, и 60 дена съм чакал,.. + удължен период още 10 дни.. пак си ми върнаха парите. При положение, че стока не пристига и не е налична при теб, може да поискаш връщане. Направи го точно предния ден, преди уж датата на завършване на поръчката. Важното е да дадеш молбата на време, т.е. в последния ден или предпоследния (на 59-тия или 60-ти ден). Оттам вече търговеца решава или се разбирате взаимно дали ще удължи срока или веднага ще отбележи и той в системата да ти върнат парите. Въпреки, че диспута за тях е много болно място, случва се, когато и двете страни по сделката се влияят и от още една - куриерските фирми и пощи, които понякога оплескват нещата, както и ако престои много време на някоя вътрешна митница.
Ето пример за защита на купувачите на сайт, който използвам често. Повечето от вас ще го затворят още щом разберат, че на него не може да се плаща с Пейпал и ще прочетат, че повечето оферти в него са фалшиви.. Въпрос на време е да се научите да ги отсявате..
 
Мина периода, в който като не дойде едвам може да си върнеш парите. Все пак говорим за бизнес отношения в 21 век и то с толкова регулаторни органи около нас. Според мен не е проблем да си вземеш парите, от който и да продавач, ако потребителя не получи стоката, дори и отбележи, че не е това, което е поръчал. ;)
 
От: Доставки от Китай

Най-накрая!Една доставка от 27 октомври видях,че днес е влетяла :|
 
Най-накрая!Една доставка от 27 октомври видях,че днес е влетяла :|

Значи има шанс за мен. :) Само че моята е пусната 20 ноември. Дано дойде и моя преди празниците. Много ще съм доволен. Но и в същото време чета, че ще си почакам още Сега пак ще си го проверя, но последно време беше по море от Сингапур. А таймера за пристигане (който мисля, че не е много коректен) направо ми сдухва коледните приказки. :)
 
От: Доставки от Китай

Интересно при мен е следното.. 3 различни поръчки през 5 дни..
Едната още на 5-тия ден е на летището (PEK), другата на 10-тия, 3-та на 15-тия.. Сега и трите са на едно място и не са дошли.. И предполагам ще дойдат заедно на 20-тия ден.
Като извод може да се отбележи, че понякога нещата се случват бързо, но явно са си измислили някакъв график между различните дестинации. Мисля, си че примерно за България летят на 15тия ден или 2 пъти в месеца, ако става въпрос за обикновена въздушна поща.
 
От: Доставки от Китай

Интересно при мен е следното.. 3 различни поръчки през 5 дни..
Едната още на 5-тия ден е на летището (PEK), другата на 10-тия, 3-та на 15-тия.. Сега и трите са на едно място и не са дошли.. И предполагам ще дойдат заедно на 20-тия ден.
Като извод може да се отбележи, че понякога нещата се случват бързо, но явно са си измислили някакъв график между различните дестинации. Мисля, си че примерно за България летят на 15тия ден или 2 пъти в месеца, ако става въпрос за обикновена въздушна поща.
Имайте в предвиди различните продавачи, всеки различно си пуска стоката
 
Re: От: Доставки от Китай

Имайте в предвиди различните продавачи, всеки различно си пуска стоката
Мисля, че е по-скоро до това коя куриерска услуга ползват и какво си селектирал като доставка до България. :) Аз мислех, че тази от 30 дни ще ми е перфе, защото вярвам, че ще влезна в срокове. Иначе щях да пусна експресната за още $20. :) Или нещо такова беше. ;)
 
От: Доставки от Китай

Хм,от Хонк Конг за 10 дена ми пристигнаха нещата.Явно по-бързо идват от там.
 

Горе