Евентуална продажба на голяма онлайн игра

От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Извини ме но наитина нямам спомени някога да сме комуникирали, да съм давал цени и т.н. Ще ми припомниш ли моля те случая.

В подписа ти стои линк към играта и ти писах лично съобщение:
Играта pirati.bg твоя ли е и ако е твоя продаваш ли я

Понеже съм изтрил писмото получено от тебе, обяснимо е, след като нямаме много място, не мога да кажа точно какво отговори. Не даде точна сума, а нещо от рода, че сумата ще е петцифрена или нещо подобно. Знам, че като си направих сметка се отказах да питам повече, особено след като видях, че в играта имаше проблеми. Дори не можах да я играя.

Имам, само че един въпрос: какво целиш с думата "евентуално" в заглавието на темата? Аз имам предположения, но не искам да ги давам, за да не влизам в излишен спор.
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Ок шефе, едно си баба знае едно си баба бае.

Значи, да разбирам и на лично, ще контролираш всичко и до последно няма да кажеш никво инфо по дълбоко. А това как кое контролираш забрави 2-3 въпрос на кръст ще ти задам дето индирекно ще стигна до толкова пазената ти тайна- това казвам че е безпредметно.

Това че са ти писали хора дето са наясно - са или такива които са бачкали това или ще го бачкат - напиши си такава тема просто - ако такива търсиш ок, но ти го пишеш до широката маса.

Твоето е предлгаш няква стока/продукт но в супер незврачна опаковка с никва реклама с никва комуникация, е аджеба кажи ми как ще стане - точно това говори и обявата ти.

Хайде да видим дали ще ме заинтересоваш

Кажи ми прихода ти(искам да е структуриран), разхода(какви са ти фиксираните и променливите разходи)?
Кажи ми колко е възвращемостта на инвестицията и отделно над капитала за месец/година?
Колко души работят, за сайта каква е структура?
Какви фактури издаваш?
Каква форма на предварителен договр искаш?
И да не забравя евентуланата ти цена в какъв ценови диапазон е?

Мога да реша го купя, но трябва го оценя, но без тези отоговори не мога
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Играта беше в начална БЕТА и е нормално нещо да не е работило.
Думата "евентуално" може би не беше най-правилната но не можех да корегирам.
Целта и беше - "не сам решил още на 100% дали ще продам играта. Има огромен потенциал но проблема при мен е че не разбирам БГ пазара. Искам да видя интереса и при правилната оферта ще има сделка"


В подписа ти стои линк към играта и ти писах лично съобщение:
Играта pirati.bg твоя ли е и ако е твоя продаваш ли я

Понеже съм изтрил писмото получено от тебе, обяснимо е, след като нямаме много място, не мога да кажа точно какво отговори. Не даде точна сума, а нещо от рода, че сумата ще е петцифрена или нещо подобно. Знам, че като си направих сметка се отказах да питам повече, особено след като видях, че в играта имаше проблеми. Дори не можах да я играя.

Имам, само че един въпрос: какво целиш с думата "евентуално" в заглавието на темата? Аз имам предположения, но не искам да ги давам, за да не влизам в излишен спор.
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Искаш ли да минеш през офиса или да се видим на кафе да ти обясня всичко? Пращам ти тел на ЛС.


Ок шефе, едно си баба знае едно си баба бае.

Значи, да разбирам и на лично, ще контролираш всичко и до последно няма да кажеш никво инфо по дълбоко. А това как кое контролираш забрави 2-3 въпрос на кръст ще ти задам дето индирекно ще стигна до толкова пазената ти тайна- това казвам че е безпредметно.

Това че са ти писали хора дето са наясно - са или такива които са бачкали това или ще го бачкат - напиши си такава тема просто - ако такива търсиш ок, но ти го пишеш до широката маса.

Твоето е предлгаш няква стока/продукт но в супер незврачна опаковка с никва реклама с никва комуникация, е аджеба кажи ми как ще стане - точно това говори и обявата ти.

Хайде да видим дали ще ме заинтересоваш

Кажи ми прихода ти(искам да е структуриран), разхода(какви са ти фиксираните и променливите разходи)?
Кажи ми колко е възвращемостта на инвестицията и отделно над капитала за месец/година?
Колко души работят, за сайта каква е структура?
Какви фактури издаваш?
Каква форма на предварителен договр искаш?
И да не забравя евентуланата ти цена в какъв ценови диапазон е?

Мога да реша го купя, но трябва го оценя, но без тези отоговори не мога
 
Последно редактирано:
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Хмммммм какво да ти кажа това с обяснението не ми се понрави(а и не прави добро впечетелнеи), не искам обяснение а просто да кажеш кое как е
Искаш ли да минеш през офиса или да се видим на кафе да ти обесня всичко? Пращам ти тел на ЛС.

Пиши ми едно ЛС подробно кое как е, както и какви са рисковете и искам инфо за конкурентната среда - нямам време за срещи а надали сме и от един град.

П.С.
Но пак има съмненеие в негативен план, няма кво се виждаме и т.н. казваш директно кво предлгаш и какво искаш на среща - това се опитах ти обясня как и на другите, сто ЛС и телефони глупости ще минат докато разбера че прихода е Х разхода У а цената е Z
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Не прави добро впечатление, какво по-добро от личния контакт? Пишеше Варна в инфото ти.
Пич, ясен си ми. Изписа толкова странични неща и накрая не искаш дори да говориш:) Това не е WP сайт които да разбереш на бързо. Тук има заложена сериозна логика и бизнес модел която няма как да разбереш за 10 минути. За това исках да обясня подробно, било на Skype, по тел или лично.
Съжелявам но нямам интерес да права бизнес с теб, няма смисъл.
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Ми хайде обясни в скайпа
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Не прави добро впечатление, какво по-добро от личния контакт? Пишеше Варна в инфото ти.
Пич, ясен си ми. Изписа толкова странични неща и накрая не искаш дори да говориш:) Това не е WP сайт които да разбереш на бързо. Тук има заложена сериозна логика и бизнес модел която няма как да разбереш за 10 минути. За това исках да обясня подробно, било на Skype, по тел или лично.
Съжелявам но нямам интерес да права бизнес с теб, няма смисъл.


уж се мъчиш хинтилигентно да говориш, а пишеш като 16 годишен...

Аз също гледах играта, поиграх я...
ами тя ... бе както и да е - не ми допадна...
пък и ако верно и искаш петцифрена сума...
разбирам защо пише ХЕВЕНТУАЛНО в заглавието ти :)
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Хайде да видим дали ще ме заинтересоваш

Кажи ми прихода ти(искам да е структуриран), разхода(какви са ти фиксираните и променливите разходи)?
Кажи ми колко е възвращемостта на инвестицията и отделно над капитала за месец/година?
Колко души работят, за сайта каква е структура?
Какви фактури издаваш?
Каква форма на предварителен договр искаш?
И да не забравя евентуланата ти цена в какъв ценови диапазон е?

Мога да реша го купя, но трябва го оценя, но без тези отоговори не мога

blackout0826, точно тук не си много прав. По твоята логика, ако сайта няма печалби трябва да струва 0 лева. Добрият сайт може да бъде и такъв с добър потенциал, а не само с добри печалби. Един сайт се оценява по няколко главни параметри:
1. Функционалност - какви възможности има
2. Интуитивност - колко лесно се разбира от публиката
3. Дизайн - в него се включва интуитивност, но и много работа като иконки, картинки и т.н. Да отбележа, че една уникална нарисувана картинка, например на пират може да струва от 50-100 лева
4. Уникалност - колко е уникален сайта в интернет пространството, има ли други подобни и ако има: различават ли се
5. Потенциал - ясно е, че потенциала е най-вече сбор от горните параметри
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Приятелю не че искам нещо те обиждам или от сорта - занимвам се с оценка на компании и къде да инвестирам парите си - в коя компания - така че ще ти кажа едно нещо което е доста важно.

Добрия сайт с потенциал(бизнес), не е гарант за потенциални бъдещи парични потоци

Това е само една част, които си изброил за оценка на сайта. Отделно съм питал колега за бизнес план в скайпа, интерсуваме в финансовата част в часност дори била тя примерна.

Оценка на бизнес се прави от качествено и количествена преспектива - верно не съм запознат с редица части от системата, но това е качествената част, важна е за мен освен нея и количествената.
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Гледаш само едната страна на монетата, аз ще ти напиша другата:

Добрият сайт с потенциал, може и да е гарант за потенциални бъдещи парични потоци

Добре е и да осъзнаваме, че купуването на печеливш бизнес също не е гарант за успешен бъдещ бизнес. Понякога само смяната на управата и начина на управление може да доведе една печеливша компания до лоши финансови резултати.

Ако търсиш бизнес с добри количествени перспективи няма лошо, но лошото е, когато не оценяваш качествените перспективи и ги анатемосваш като нещо вредно и безсмислено, ако не са комбинирани с количествени перспективи (използвам твоите термини, за да си говориме на един език)


Мисля че спора трябваше да приключи, когато czar ти даде телефон за връзка и те покани в офиса си: какъв по-добър гарант от това, за неговата сериозност!
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Хехе, ето почнаха коментарите които исках да избегна:) Давайте, пишете и хранете:)
Разбрал си явно защо е евентуално, браво:) Айде сега ми кажи как така за малкото време което си играл и без опит получи това прозрение???




уж се мъчиш хинтилигентно да говориш, а пишеш като 16 годишен...

Аз също гледах играта, поиграх я...
ами тя ... бе както и да е - не ми допадна...
пък и ако верно и искаш петцифрена сума...
разбирам защо пише ХЕВЕНТУАЛНО в заглавието ти :)
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Хехе, ето почнаха коментарите които исках да избегна:) Давайте, пишете и хранете:)
Разбрал си явно защо е евентуално, браво:) Айде сега ми кажи как така за малкото време което си играл и без опит получи това прозрение???

Не се сърди. В спора се ражда истината :)
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Nikste, как ти го обесня по-точно - бъдещето е несигурно и непредведимо има риск от несъответсвие между едно и другото.

Аз ти казвам добра преспектива, не е гарант - ти ми обясняваш че може :D както и да е не ми се спори за дето я знаеш я не - ако го купуваш само щото може и да стане това си е спекула.

Хайде ти обясня малко разбереш, потенциала е субективна величина. Аз търся обективно конкурентно предмиство - е то много ясно си излиза в количествена оценака - какви активи има как ги управялва каква е рентабилностт и т.н. А търсенето на качествтото нямам как да го направя - качествотото не е само кода, а как се управялва и как се развива. Защото може аз и още 5 човека да оценим различно този потенциал и всеки да каже различна сума, точно това е трудното на оценка на стартиращ или още не реалзиран продукт на пазара. Затова ми трябва и плана за бъдещи приходи и разходи, за мен разходите са много по важни де - това е продукт който има малки капиталови разходи и от там амортизаци и т.н. неща който ядът от брутната печалба, както и високи променливи - ясно че прихода не е решеаващ.

Давам ти веднга пример имаш най-готиния продукт на света, потенциал и реалност да стане най-търсения в света - е отваряш тезгяха и няма никой - щото не си дал реклама не си дал пари за популизира, не си проучил пазара, не си разбрал от какво имат нужда хората и т.н. какво става с твоя потенциал?! Втори вариант проучваш пазара, намираш това което търсят създаваш продуката с големите ползи промотираш го позицинонираш го, почва носи приходи и хоп става наистина Номер 1, само дето да не се окажа някой др патентова всичко и ти оставаш на сухо или дори просто може да стане втора дот.ком криза и всичко да отиде на самотек.

Това, е просто потенциала не винаги се транформира в преки парични потоци, а може този който купи бизнес/а да го опрапости щото той мислил едно потенциално развитие, а сайт за друго..

Иначе да czar е точен поговорхме, цената не че е евентуална а просто може се пообсъди - продукта е добър, но и цената си е добра ....
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Ок щом настояваш... щъ светна да не се мъчиш и да можеш да спиш спокойно :)
Аз имам голям опит като клиент на подобен род игри - играя ги от 10 години, дори и в момента играя на браузерна игричка.
Аз наистина не виждам голям потенциал в тази игра, не е лоша но е еднообразна и при тази конкуренция...
Не видях възможности в игата, все пак съм търговец и предприемач, това означава че като видя един продукт, първо гледам цената на която се продава, после си мисля колко струва този продукт и дали с времето ще загубя от стойността му или тя ще се повиши.
Активността в играта е слаба, а и няма голям обхват от възрасти и интереси, както един икариам примерно.
Аз не виждам как тази игра ще ми носи доходи, за да избия цената и която доколкото разбрах си е ебати цифрата.
и за да я продадеш тази игра трябва да я предлагаш на хора които имат възможност да я купят.
Според теб колко от нас могат да си позволят подобна покупка?
Това което ти предлагаш в момента е непродаваемо дори за 10 пъти по малка сума от исканата от теб.

А и тази игра не ми казвай е си я направил от нулата? има доста подобни игри ?
Ще сбъркам ли ако кажа е си си поиграл да направиш подобрения, но основата и не е писана от теб ?

и между другото, няма лошо да ползваш някаква заготовка, примерно сега нашумя някаква простотия за софиянец срещу провинционалист играта, много хубава графика и макар че според мен ползва за основа кода на зеления дракон, е в пъти по обещаваща и зарибяваща от тази която ти предлагаш.
Не си мисли че пиша ей така, аз винаги съм искал да си купя онлайн игра, но очаквах нещо хубаво да се продава, като прочетох че е голяма игра... а то какво се оказа. Поисли за тази сума която ти искаш колкото и да го приемаш лично е повече от абсурдна...
това и за пазарлък не става... освен ако не си като попа от село извор?
100 000 твърдо - давам 5 - имаме сделка и отнасям статуята :)

тези пари които искаш... много са, ако ги вложа в бизнес от който разбирам, ще ми донесат минимум 100% печалба за година...
а как мислиш от твоята игра ще избия вложеното със 100% печалба дори и за 10 години?

Хехе, ето почнаха коментарите които исках да избегна:) Давайте, пишете и хранете:)
Разбрал си явно защо е евентуално, браво:) Айде сега ми кажи как така за малкото време което си играл и без опит получи това прозрение???
 
Последно редактирано:
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

здравей,
ще може ли и на мен информация за приходи (ако има такива, разбира се).
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

И аз не искам да те обиждам но се обзалагам че ти нямаш компетентността за каквито и да е било големи сделки, камо ли с оценка на компании LOL...


Приятелю не че искам нещо те обиждам или от сорта - занимвам се с оценка на компании и къде да инвестирам парите си - в коя компания - така че ще ти кажа едно нещо което е доста важно.

Добрия сайт с потенциал(бизнес), не е гарант за потенциални бъдещи парични потоци

Това е само една част, които си изброил за оценка на сайта. Отделно съм питал колега за бизнес план в скайпа, интерсуваме в финансовата част в часност дори била тя примерна.

Оценка на бизнес се прави от качествено и количествена преспектива - верно не съм запознат с редица части от системата, но това е качествената част, важна е за мен освен нея и количествената.
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Разбира се. Ще ти пратя инфо и при желание можем да поговорим.

здравей,
ще може ли и на мен информация за приходи (ако има такива, разбира се).
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Czar това не бе адресирано до теб.

Относно оценка - само ми кажи какъв дисконтов фактор да приложа за да преведа евнтуалните бъдещи потоци в настоящето - а това е фактор алтернатва възвращаемсотта на капитала - имам в облигации с над 10% лиихвен купон, отделно имам и капиталов прираст, с добра рискова премия - е как ще ме накараш си вложа капитал от неща който разбирам в неща, който са рискови. Ако ще правите Иос Андройд игра бих ви влязал с 20-30к срещу дял, но знам че там възвращаемостта е голяма - а като цяло браузърните игри са замиращи. щом всики мой познати от флаш дивелъпъри стават на мобилните прави си сметка къде е по големия марж и кое е по преспективно, сега точно в такова ми се инвестира

Харесва ми сайта, но как да го оценя подобаващо?!
 
Последно редактирано:

Горе