Евентуална продажба на голяма онлайн игра

От: От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

За съжаление в БГ хората които имат опит с игри и могат да оценят постиганото се броят на пръсти. "Разбирковци" много. За това се насочих към подхода да подам малко информация за да мога да говоря с повече хора лично, да обясня потенциала, бизнес модела, самата игра и т.н.

Знам че обичаш да си изразяваш мнението в стил "щъ светна" което незнайно защо си решил че е забавно и оригинално, беше преди много години...

Ето и някои отговори на твоите коментари
Аз имам голям опит като клиент на подобен род игри - играя ги от 10 години, дори и в момента играя на браузерна игричка.
О: Супер, и благодаря за изразеното мнение. Знаеш вкусове много. Ние имаме екип който получава feedback от потребители като теб и се правят анализи и промени базирани на това.
Бих искал само да разбера колко време игра? Ти си погледнал на играта като бизнес инвестиция най-вече предполагам, но не като играч.

Аз наистина не виждам голям потенциал в тази игра, не е лоша но е еднообразна и при тази конкуренция...
О: Предполагам не си отделил достатъчно време.
Кратки факти:
Играта има 24 различни карти по 3 нива, 252 куеста, 72 пристанища, 11 различни кораба + развитие на острова
Сигурен съм че до абордажна битка не си стигал, а действието там е игра в играта

Не видях възможности в игата, все пак съм търговец и предприемач, това означава че като видя един продукт, първо гледам цената на която се продава, после си мисля колко струва този продукт и дали с времето ще загубя от стойността му или тя ще се повиши.
А: Има много резон в това което си писал но липсва задълбочен анализ.

Активността в играта е слаба.
А: Не са пускани никакви реклами още а имаме 22к регистрирани потребителя само по време на бета цикъла

а и няма голям обхват от възрасти и интереси, както един икариам примерно.
А: Това не знам как го реши? Имаме играчи от 10 до 45 години

Според теб колко от нас могат да си позволят подобна покупка?
А: Не знам защо го задаваш този въпрос? Като не можеш да си го позволиш, move on ...

Това което ти предлагаш в момента е непродаваемо дори за 10 пъти по малка сума от исканата от теб
A: От този твой коментар разбирам колко опит имаш:) да, всеки има право да изкаже мнение ..

А и тази игра не ми казвай е си я направил от нулата? има доста подобни игри ?
A: Ако ти кажа че всичко е правено от нас, много ли ще се разочароваш?
Всичко включително програмиране, графики, дизайн и арт е правено от нас.

има доста подобни игри
А: Е хайде покажи ни ДОСТА подобни игри. Единствената е seafight, която като графика и game play е доста по зле, нищо че има 33 милиона играчи

Ще сбъркам ли ако кажа е си си поиграл да направиш подобрения, но основата и не е писана от теб ?
А: Мисля вече си разбрал че си сбъркал...

Не си мисли че пиша ей така, аз винаги съм искал да си купя онлайн игра, но очаквах нещо хубаво да се продава, като прочетох че е голяма игра... а то какво се оказа. Поисли за тази сума която ти искаш колкото и да го приемаш лично е повече от абсурдна...
това и за пазарлък не става... освен ако не си като попа от село извор?
100 000 твърдо - давам 5 - имаме сделка и отнасям статуята
тези пари които искаш... много са, ако ги вложа в бизнес от който разбирам, ще ми донесат минимум 100% печалба за година...
а как мислиш от твоята игра ще избия вложеното със 100% печалба дори и за 10 години
А: Съжалявам че ще ти го каже но нямаш НИКАКВА представа за какво говориш...(визирам game индустрията)





Ок щом настояваш... щъ светна да не се мъчиш и да можеш да спиш спокойно :)
Аз имам голям опит като клиент на подобен род игри - играя ги от 10 години, дори и в момента играя на браузерна игричка.
Аз наистина не виждам голям потенциал в тази игра, не е лоша но е еднообразна и при тази конкуренция...
Не видях възможности в игата, все пак съм търговец и предприемач, това означава че като видя един продукт, първо гледам цената на която се продава, после си мисля колко струва този продукт и дали с времето ще загубя от стойността му или тя ще се повиши.
Активността в играта е слаба, а и няма голям обхват от възрасти и интереси, както един икариам примерно.
Аз не виждам как тази игра ще ми носи доходи, за да избия цената и която доколкото разбрах си е ебати цифрата.
и за да я продадеш тази игра трябва да я предлагаш на хора които имат възможност да я купят.
Според теб колко от нас могат да си позволят подобна покупка?
Това което ти предлагаш в момента е непродаваемо дори за 10 пъти по малка сума от исканата от теб.

А и тази игра не ми казвай е си я направил от нулата? има доста подобни игри ?
Ще сбъркам ли ако кажа е си си поиграл да направиш подобрения, но основата и не е писана от теб ?

и между другото, няма лошо да ползваш някаква заготовка, примерно сега нашумя някаква простотия за софиянец срещу провинционалист играта, много хубава графика и макар че според мен ползва за основа кода на зеления дракон, е в пъти по обещаваща и зарибяваща от тази която ти предлагаш.
Не си мисли че пиша ей така, аз винаги съм искал да си купя онлайн игра, но очаквах нещо хубаво да се продава, като прочетох че е голяма игра... а то какво се оказа. Поисли за тази сума която ти искаш колкото и да го приемаш лично е повече от абсурдна...
това и за пазарлък не става... освен ако не си като попа от село извор?
100 000 твърдо - давам 5 - имаме сделка и отнасям статуята :)

тези пари които искаш... много са, ако ги вложа в бизнес от който разбирам, ще ми донесат минимум 100% печалба за година...
а как мислиш от твоята игра ще избия вложеното със 100% печалба дори и за 10 години?
 
От: От: От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

...беше преди много години...

преди колко много да е било, щом ти го помниш ?

Виж тази игра е твоя, загубил си врем в нея, вложил си желание, работа, всичко...
помисли сега...
Една майка отгледала детето си също... вложила е в него, пари, нерви, желание - всичко...

те сега сравни нещата
и помисли върху следното : "нашето гардже си е най-хубавото" :)
разбирам те напълно, ако аз съм вложил време и труд в нещо...
за пример, наредил съм един пъзел 2000 части... пъзела струва 25 лева в магазина...
ем ок ама аз съм го наредил, реално погледнато той не струва повече ? ама за мен е ценен
и няма да го продам и за 100 лева!

така е и при теб...

ЕТО ЗА ДА ТИ ПОКАЖА ЧЕ ТОВА КОЕТО ГОВОРЯ ГО МИСЛЯ, ДОБАВЯМ КЪМ ОФЕРТАТА ТИ БОНУС ОТ МЕН!
ЗАКУПИЛИЯТ ИГРАТА НА ПОСОЧЕНАТА ОТ МАЙСТОРА ЦЕНА
ПОЛУЧАВА ОТ МЕН ПОДАРЪК 100 ЗЛАТНИ ДОЛАРА

Ако пък мислиш че само си свиркам и няма пари нито интерес да купувам нещо подобно и изгодно, мога веднага да ти щракна една снимка с двойно на сумата която си обявил.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Ако пък мислиш че само си свиркам и няма пари нито интерес да купувам нещо подобно и изгодно, мога веднага да ти щракна една снимка с двойно на сумата която си обявил.
ще ми дадеш ли половината аз съм много бедно момче :(
 
От: От: От: От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Съжалявам но не виждам смисъл дори да коментирам този отговор...



преди колко много да е било, щом ти го помниш ?

Виж тази игра е твоя, загубил си врем в нея, вложил си желание, работа, всичко...
помисли сега...
Една майка отгледала детето си също... вложила е в него, пари, нерви, желание - всичко...

те сега сравни нещата
и помисли върху следното : "нашето гардже си е най-хубавото" :)
разбирам те напълно, ако аз съм вложил време и труд в нещо...
за пример, наредил съм един пъзел 2000 части... пъзела струва 25 лева в магазина...
ем ок ама аз съм го наредил, реално погледнато той не струва повече ? ама за мен е ценен
и няма да го продам и за 100 лева!

така е и при теб...

ЕТО ЗА ДА ТИ ПОКАЖА ЧЕ ТОВА КОЕТО ГОВОРЯ ГО МИСЛЯ, ДОБАВЯМ КЪМ ОФЕРТАТА ТИ БОНУС ОТ МЕН!
ЗАКУПИЛИЯТ ИГРАТА НА ПОСОЧЕНАТА ОТ МАЙСТОРА ЦЕНА
ПОЛУЧАВА ОТ МЕН ПОДАРЪК 100 ЗЛАТНИ ДОЛАРА

Ако пък мислиш че само си свиркам и няма пари нито интерес да купувам нещо подобно и изгодно, мога веднага да ти щракна една снимка с двойно на сумата която си обявил.
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

upppppppppp

ко стана ваше величиство?

имаме ли сделка нещо?
да пращам ли стотачката?
или да си я пазя?
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Ти ще си последният човек който ще научи ако има Зделка



upppppppppp

ко стана ваше величиство?

имаме ли сделка нещо?
да пращам ли стотачката?
или да си я пазя?
 
Последно редактирано:
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

че кой така бяга от щедро предложените 100 златни долара на Амун-а
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Явно още не е вдянал какво му говори и има в предвид Амуна
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Реших да се регна и да пробвам играта. Първото нещо, което ми направи лошо впечатление, беше острова и строенето на сгради. Защо това ми направи лошо впечатление? Ще започна от това, че по принцип пиратите нямат активни дейности на суша. Те плават по море и грабят каквото могат. Когато посъберат повечко или дойде зимата се отбиват на суша за да си изхарчат парите. После пак в морето. След тези ми прости обяснения пак се връщам на острова. Такъв наистина може да имат дадения пиратски екипаж с цел трупане на богатства. Само дето в този случай не се строят укрепления или каквото и да е, което може да привлече внимание. Самото строене на сгради е толкова банално в онлайн игрите, че като го видях си казах "поредната такава игра". И аз играя онлайн игри, а не разглеждам офертата просто като приходи и разходи. Когато бизнесменът може да разсъждава като клиентите си лесно може да ги направи доволни. Такъв бизнесмен добре познава аудиторията си и има идеи как да изкара някой лев. Конкретно в този бранш (онлайн игрите) най-добре се печели от СМС-и (или друг вид разплащателни методи) за дребни бонуси в играта. Прекалено големите бонуси развалят играта, защото в един момент играта губи смисъла си и се превръща в едно наддаване (т.е. печели този дето дава повече). Тъй като има повечко карти и куестове може да се разделят на безплатни (но достатъчни за приятна игра) и платени (повече на брой и по-интересни). Така с месечен абонамент пак се избиват пари. От рекламодатели чрез системи като Google Adsense такъв проект трудно би спечелил нещо, тъй като този бранш е претрупан и рекламите по тази тема по мое наблюдение са смешно евтини.
Гледам, че дизайнът е приятен. Като се абстрахираме от сградостроителната ми фобия, в играта е вложен труд за да бачкат нещата. Не е съвсем стандартна играта макар да прилича на много други. Не мисля, че ще можеш лесно да я продадеш поради недоразвитостта и. Всеки бизнесмен би вложил пари в развит успешен проект стига да има възможност. Ако говорим за неразвит проект, то той трябва да те грабне с нещо уникално за да го купиш. Е, мен не ме грабна. Ако в дадения проект си вложил повече пари спрямо цената, за която може да го продадеш, не го продавай.
Точно на тази тематика аз чат-пат цъкам една игра - Puzzle Pirates. Тя не е браузърна игра, но са вкарали много игри и се постарали да направят пътуванията с пиратски кораб екипна приятелска игра. Не мисля, че е добре всеки играч да е капитан. С идеята да се играе само с капитани се обезличават обикновените, но силни и интересни пирати.
Не знам дали съм ти бил полезен с всичкото това, което написах, но все пак ти пожелавам успех.
 
От: От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Първо искам да благодаря за конструктивната критика. Екипа работещ над играта събира и анализира всичко и промени се правят базирано на това какво искат масата играчи/потребители.
Не съм сигурен дали си отделил нужното време да разгледаш цялата игра. Разработват се промени които ще променят "first impression", като например играчите ще виждат първо открити води което всъщност е различното и уникалното при нас.
Също така се правят още и редица game play и дизайн подобрения.

За тези които не иска да се регистрират, кратките видеа по долу показват основната функционалност

Игра на сушата ЛИНК
Игра в открити води ЛИНК
Абордажна битка ЛИНК

Ето и как ще изглежда новият дизайн

new.jpg


Pirati_splash-final.jpg


Роляте на острова е да подобри и разнообрази играта, като се разработва и версия 2.0 която ще предостави и битки кораб остров.



Реших да се регна и да пробвам играта. Първото нещо, което ми направи лошо впечатление, беше острова и строенето на сгради. Защо това ми направи лошо впечатление? Ще започна от това, че по принцип пиратите нямат активни дейности на суша. Те плават по море и грабят каквото могат. Когато посъберат повечко или дойде зимата се отбиват на суша за да си изхарчат парите. После пак в морето. След тези ми прости обяснения пак се връщам на острова. Такъв наистина може да имат дадения пиратски екипаж с цел трупане на богатства. Само дето в този случай не се строят укрепления или каквото и да е, което може да привлече внимание. Самото строене на сгради е толкова банално в онлайн игрите, че като го видях си казах "поредната такава игра". И аз играя онлайн игри, а не разглеждам офертата просто като приходи и разходи. Когато бизнесменът може да разсъждава като клиентите си лесно може да ги направи доволни. Такъв бизнесмен добре познава аудиторията си и има идеи как да изкара някой лев. Конкретно в този бранш (онлайн игрите) най-добре се печели от СМС-и (или друг вид разплащателни методи) за дребни бонуси в играта. Прекалено големите бонуси развалят играта, защото в един момент играта губи смисъла си и се превръща в едно наддаване (т.е. печели този дето дава повече). Тъй като има повечко карти и куестове може да се разделят на безплатни (но достатъчни за приятна игра) и платени (повече на брой и по-интересни). Така с месечен абонамент пак се избиват пари. От рекламодатели чрез системи като Google Adsense такъв проект трудно би спечелил нещо, тъй като този бранш е претрупан и рекламите по тази тема по мое наблюдение са смешно евтини.
Гледам, че дизайнът е приятен. Като се абстрахираме от сградостроителната ми фобия, в играта е вложен труд за да бачкат нещата. Не е съвсем стандартна играта макар да прилича на много други. Не мисля, че ще можеш лесно да я продадеш поради недоразвитостта и. Всеки бизнесмен би вложил пари в развит успешен проект стига да има възможност. Ако говорим за неразвит проект, то той трябва да те грабне с нещо уникално за да го купиш. Е, мен не ме грабна. Ако в дадения проект си вложил повече пари спрямо цената, за която може да го продадеш, не го продавай.
Точно на тази тематика аз чат-пат цъкам една игра - Puzzle Pirates. Тя не е браузърна игра, но са вкарали много игри и се постарали да направят пътуванията с пиратски кораб екипна приятелска игра. Не мисля, че е добре всеки играч да е капитан. С идеята да се играе само с капитани се обезличават обикновените, но силни и интересни пирати.
Не знам дали съм ти бил полезен с всичкото това, което написах, но все пак ти пожелавам успех.
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Не съм много съгласен, има редица митове и легенди и книги, който свързват пиратството със острова/земята, за тях е толкова важен колкото и разбера се пиратския дух.
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

супер е и дизайна и графиката...
наистина са хубави ако сте гои правили сами от нулата евала...
И ти пожелавам наистина да има Зделка! :)

п.п. офертата за 100 златни долара важи до коледните празници иначе заминават подарък за някой друг.
 
От: От: От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Парите са много. И аз се интересувам, но при разумна оферта.
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Все пак си мисля, че ако се развие проекта повече ще се изкара отколкото ако се продаде. Отделно, че не винаги целта на даден проект е печалба или поне не печалба след 5 минути.
И да, не съм играл играта продължително. Просто я огледах набързо. Тези дни съм малко зает. Иначе може и да я поразцъкам. Навремето играх Легендата за Зеления дракон (много), Хановете (малко) и BGMafia (малко). От онлайн игрите харесвам тези, в които влизаш когато ти е удобно, поиграваш и излизаш. Все пак сме заети хора и си имаме и друга работа.

П.П.:
Линковете не бачкат, т.е. няма линкове. Иначе би било хубаво да се видят видеата.
 
От: От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Проектът ще продължи развитие в световен мащаб и при евентуална продажба, новият собственик ще получава всички updates. Има написан сценарии който се следва.

Единствената причина за продажбата на pirati.bg е че БГ пазара ми е силно непознат.

Все пак си мисля, че ако се развие проекта повече ще се изкара отколкото ако се продаде. Отделно, че не винаги целта на даден проект е печалба или поне не печалба след 5 минути.
И да, не съм играл играта продължително. Просто я огледах набързо. Тези дни съм малко зает. Иначе може и да я поразцъкам. Навремето играх Легендата за Зеления дракон (много), Хановете (малко) и BGMafia (малко). От онлайн игрите харесвам тези, в които влизаш когато ти е удобно, поиграваш и излизаш. Все пак сме заети хора и си имаме и друга работа.
 
От: От: От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Пари никаде не са споменати. Как така е много нещо което не знаем колко е? Ако имате интерес, можем да поговорим на Skype/тел.
Моля пишете ми лично.

Парите са много. И аз се интересувам, но при разумна оферта.
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Той просто си спами за бройка.
 
От: Евентуална продажба на голяма онлайн игра

Съмнявам се да изписа толкова просто за спам. Просто иска да види колко пари биха му дали. В България отговорът в 90% от случаите е 100лв или нещо от сорта, което си е несериозно. Никой не би си продал сайт самоделка (т.е. граден от нула) дори за 1000лв. Истината е, че в България няма много платежеспособни, а платежеспособните тъй като са малко е малко вероятно да разбират точно от твоя бранш (в случая: онлайн игрите). За да няма обидени ще поясня, че под платежеспособни имам предвид хора, които могат да дадат поне 10000 за купуване на онлайн проект.
А относно печалби българската аудитория не е от най-дашните. Ориентирането към чужбина е удобно, но да не забравяме, че в групата на чужбина има и държави от Африка, Южна Америка и Южна Азия. Не че имам нещо против тях, но и те не са много дашни.
 

Горе