Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Ама ти си пъдар на форума ли?

Айде успокой се малко, че с тая истерия звучиш, като жена в ПМС, а не като мъжкаря, за който искаш да се представиш.:)
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Просто съм активен член на форума, нанче. Иначе съм спокоен, а ти за пореден път не написа нищо по същество.
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Статията била поръчкова. Ай стига бе, Дойче Веле и поръчкова статия??
С което не сме съгласни, веднага е лошо и поръчково. Типично по путиновски. Човека си има мнение, защитава си го, зщао трябва да му платят, за да има мнение? Аз лично не мога на 100% да подкрепя думите му. Но мога да защитя двете тези - "за" и "против". Щом той е крив и са му дали терен да се изрази, то щом в този форум толкова хора са прави, нека да напишат аргументирано, че той е платен , поръчан, народоотстъпник и т.н. Професионалната медия никога няма да откаже такава публикация. Напротив, дори печелят от това.

Стига вече сме търсили заговори срещу България. И какво е това "еврогейски"? Воленова пропаганда, която постоянно се налага. Някой може ли да ми дефинира какво значи "еврогейски"? Защото аз съм "за" ЕС. Не ми се мисли, ако още бяхме на 100% в орбитата на Русия какво щяхме да правим. Но със сигурност свободните разговори в този форум нямаше да са едно от тези неща. Ако за вас ЕС е само педеращина, за мен е нещо друго. Въпрос на познания, обективност и хоризонти.
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Защо намеси Путин и Русия в тази тема ако мога да попитам?

Еврогейски може да означава много неща. В случая означава подход за разрушаване устоите на националната държава, нейната култура, бит, история и традиции в името на либерална, интернационална и свръхнационална модерност и върховенство на ценностите на ЕС. В основата си много от социалните такива са свързани със сексуална разюзданост, атеизъм, лансиране на хомосексуализъм, травеститизъм, защита на правата на малцинствата с цената на нарушаване тези на мнозинствата и т.н.

ЕС не е само педеращина. ЕС е създаден като икономически блок. С интегрирането на икономиките на държавите от ЕС се полагат основите на един дългосрочен мир. Това е прекрасно и го адмирирам. В последните 20 години ЕС се изроди и превърна в социален,икономически,наднационален страж, който налага политики някои от които са в дълбок конфликт със социалните традиции в някои държави членки. Общо взето във всички. ЕС като изкуствена свръхдържава ръководена от либерални, белокоси бюрократи и създадените от тях институции измисли собствени бит, традиции, правила и култура и ги налага със сила и пропаганда на страните членки. Ето с това вече не съм съгласен. Темата е много дълга и няма връзка с горепосоченият боклук Александър Андреев и неговото обидно словоблудство спрямо прекрасната българска традиция на Йордановден.

Познанията и хоризонтите няма да си ги мерим тук - все пак да не изглеждам като неподготвен и неадекватен коментатор, ще спомена, че едно от висшите ми образования е Европеистика. Водил съм лични разговори с не един и двама лидери, които са изградили ЕС през годините и имам да я наречем "някаква бегла представа" за нещата.

Дойче Веле е инструмент за прокарване на политиките на ЕС. Ако прегледате статиите, както в българското, така и в чуждестранните издания ще се убедите в това.
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Щом той е крив и са му дали терен да се изрази, то щом в този форум толкова хора са прави, нека да напишат аргументирано, че той е платен , поръчан
А какъв според теб е материал, за който се плаща хонорар? Форумът е свободен - тук всеки може да се регистрира и да пише, докато в дойче зеле никога няма да публикуват статия, която прокарва идеи различни от тези, които някой опрделя. Все пак, дойче зеле е държавносубсидирана медия, нещо като нашето бнт.

Тук никой не ни плаща, а там всички писачи са платени, щото взимат заплати, за да пишат статии съотвестващи с редакционната политика.
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Просто съм активен член на форума, нанче. Иначе съм спокоен, а ти за пореден път не написа нищо по същество.

Ами и аз съм активен член на форума, редчо.:wink:

Това, което можех да кажа по същество го казах още в първите си постове, а именно: Измисляте си проблем! Проблем, всъщност няма!

За повече от това нямам нито време, нито нерви, нито пък умствен капацитет.:)
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

1. Не съм казал, че не си активен форумен член, все пак пишеш, макар главно в офтопика.

2. Проблем има - статията обижда много хора тук.
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

3 страници тема, кои е по-гоуем родолюбец....
Заради някакъв глупак дето не го кефели разни обичаи...

Я върнете цензурата от преди 89-та. Тогава по медиите само "хубави" работи пишеха... я за изпълнена петилетка, я за доячка ударник.
Кво ги четете тия гнили капиталистически парцали?

Или по-добре си гледайте Бай Брадър с главен герой Евгени Минчев.
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

2. Проблем има - статията обижда много хора тук.

Проблемът, всъщност е, че тук има хора, които само търсят за какво да се обидят и да скочат люто, размахвайки юмруци и развявайки байраци. :)

Ако се погледнете отстрани едва ли ще откриете голяма разлика между себе си и днешните убийци в Париж - и те обидени го раздадоха.

Затова постоянно призовавам към толерантност към различното мнение. Аз може да не харесвам някои традиции, но никога няма да нападна този, който ги спазва. Това, че не споделям неговите възгледи, относно тези традиции, не е нападка и опит да му забраня да ги спазва, а само личното ми мнение - непоискано, но все пак (благодарение на свободата на словото) дадено.:)
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Проблемът е, че такива като тебе си позволяват да обиждат, а когато някой им потърси сметка за думите, започват да блещят за толерантност.

Тия в Париж показаха, че трима брадати хуманоиди с калашников могат да направят за смях цялата френска държава и полиция. Някой извикал полиция, те отишли с колелетата си (!!!), видели автоматите и си били шута :shock: И най-важното, направиха за смях и показаха колко струва западната толерантност. Защото нормално, когато обиждаш и се гавриш с някой, трябва да си готов да се срещнеш с гнева му. Когато обидаш най-святото за някой, трябва да ти е ясно, че някой ден можеш да пострадаш. Лично аз смятам картикатурите на тия глупаци от списанието за пошли, безсмислени и начин да се правят пари.

Ако искаш толерантност, не обиждай. Ако обиждаш, сама се отказваш от толерантността.
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Аз съм толерантен,Нанди.Дразня се само когато някой въшльо ми казва колко са тъпи вековните обичаи и традиции на народа ми.
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Мисля да спирам вече този безсмислен спор, но не мога да се въздържа и ще попитам: Аз пък как ви обидих? Само казах, че човека е прав и обичая с кръста е примитивен? Що, според теб модерен ли е? Цивилизован? Използващ високи технологии?

Откога думата ''примитивен'', отнесена към древни обичаи е обидна?
Много наши сънародници орат земята с дървен плуг с магарешки впряг - и това е примитивно, айде обидете се пак! :)
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Аз съм толерантен,Нанди.Дразня се само когато някой въшльо ми казва колко са тъпи вековните обичаи и традиции на народа ми.

Ти просто си душичка, Владе. Иначе, като възгледи и ти не си толерантен.:)

п.с. Нямам въшки.:)
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Ако се погледнете отстрани едва ли ще откриете голяма разлика между себе си и днешните убийци в Париж

Ти си болна. Лекувай се !
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Мисля да спирам вече този безсмислен спор, но не мога да се въздържа и ще попитам: Аз пък как ви обидих? Само казах, че човека е прав и обичая с кръста е примитивен? Що, според теб модерен ли е? Цивилизован? Използващ високи технологии?

Откога думата ''примитивен'', отнесена към древни обичаи е обидна?
Много наши сънародници орат земята с дървен плуг с магарешки впряг - и това е примитивно, айде обидете се пак! :)
Ти си наистина за лечение. Какви високи технологии? Ако мятаха LED кръст и го търсеха с радиолокационна система щеше ли да не смяташ обичая за примитивен? Става въпрос за някаква традиция. Обичаите са просто обичаи, не могат да се класифицират, нито като модерни, нито като примитивни. Те възникват и просто съществуват. Ти си абсолютен комуноид.
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Отдавна избягвам DW. Откакто попаднах на една статия, в която пишеше, че жителите на БЮРМ не искат да са нито българи, нито сърби, нито гърци, а искат да ги оставят да градят своята идентичност сами. Българите бяха описани като потисници. Не е обективна тази медия и по-добре не я четете, защото разваля настроението ;) Да не говорим, че авторите в DW са толкова далеч от темите по които пишат, че стават смешни.
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Че ритуалът си е примитивен - такъв си е. Но думата примитивен не означава ритуал, осъществяван от примитивни хора. Ето например аз използвам примитивен начин на придвижване - ходя пеш, но не се чувствам тъп заради тази си дейност. Примитивен ритуал и примитивен човек са две съвсем различни неща. Това което SmartBusiness писа в първото мнение не изясни тази теза на въпросния индивид Александър Андреев.

Иначе заради статията която почетох (а не заради поста на SmartBusiness) последният аз мога да го определя като олигофрен. Опитва се да мисли, но единственото което излиза като резултат е това, което на български му се вика: "дървен философ".

Иначе ето един от шедьоврите. Губи му се причинно следствената връзка.
Например той казва, че следването на тази традиция води до затъпяване и по-нататък допълва тезата си така:
Не ни трябва нито лупа, нито микроскоп, за да открием доказателствата за тази тенденция - мутрите и чалгата отдавна се наложиха като емблеми на днешна България.
Е, дървен философе, едно време имало ли е мутри и чалга. Или затъпяването се е състояло в това, че хората изобщо не са ползвали компютри :) :) :) .

nandibandi да ме опонираш в нещо? Май nandibandi се противопостави автоматично на примитивно представената обида от SmartBusiness. А иначе самата статия си е обидна не за нас или за хората, които следват традицията - обидна е за "умника" Александър Андреев.

Утре въпросния "гений" ще даде второ доказателство на голямата теорема на Ферма и nandibandi ще почне да плюе по математиците, които му обясняват (на Александър Андреев), че доказателството му е тотално грешно. Но нали имаме свобода на словото - щом казва че го е доказал, то нали има свобода на словото. Ще го приемем и толкова...

В този ред на мисли е добре да поместя един стар виц. Учен шоп прави научен експеримент. Взима бръмбар и му казва - бръмбаро оди и бръмбарът ходи. След това му откъсва два крака и пак му казва: бръмбаро оди и бръмбарът ходи. И така нататък, докато му откъсва всички крака. Тогава пак му казва същото, но ... бръмбарът не помръдва. И така шопът прави следният научен извод: Кога му откинеш всите крака - бръмбаро не чуе.

------------------------
Edit:
Ето ти един примитивен ритуал -> http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1501359
SmartBusiness пак удари на камък! Въпросното изтребление НЕ Е ритуал. Напълно примитивно е представено в статията като такова нещо, за да настрои хората против ритуалите изобщо. Хората трябва да вярват в Европейския Съюз, в НАТО в Apple в Microsoft и какво ли не, но не и в традиции, които ги вадят от зомби обкръжението в което съвременния свят те вкарва.

Зловредните ритуали отдавна са премахнати. Въпросното действие на датчаните е не заради ритуал, а заради икономическа изгода. Делфините изяждат много риба, която иначе рибарите ловят и продават. Не следват традиции, а са си верни на традицията за човешката алчност.

Не така стои въпросът с ловенето на гърмящи змии в САЩ. Имат такъв ритуал и продължават да го спазват. Едно време така са се справяли с неудобството от това гърмяща змия да ти влезе в къщата. Вече въпросните змии трябва да ги търсят колкото се може все по-далеч и няма никаква опасност да влязат в населените места.
 
Последно редактирано:
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Е, дървен философе, едно време имало ли е мутри и чалга. Или затъпяването се е състояло в това, че хората изобщо не са ползвали компютри .

/Offtopic
Лили Иванова. Case closed :)

/Offtopic
 
От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклук !

Че ритуалът си е примитивен - такъв си е. Но думата примитивен не означава ритуал, осъществяван от примитивни хора. Ето например аз използвам примитивен начин на придвижване - ходя пеш, но не се чувствам тъп заради тази си дейност. Примитивен ритуал и примитивен човек са две съвсем различни неща. Това което SmartBusiness писа в първото мнение не изясни тази теза на въпросния индивид Александър Андреев.
Много добре знаеш, че въпросните не използват "примитивен" в такъв смисъл. Тяхното "примитивен" носи негативен заряд, а себе си смятат за модерни и прогресивни. Макар че, аз не мога да си обясня защо трябва да някаква традиция да се използва такова определение. Модерните традиции, като маскирането на Хелоуин, по никакъв начин не се различават от "примитивните" такива.
 
От: От: Еврогейски ценности - Александър Андреев - DW - Запомнете името на този боклу

Много добре знаеш, че въпросните не използват "примитивен" в такъв смисъл. Тяхното "примитивен" носи негативен заряд, а себе си смятат за модерни и прогресивни. Макар че, аз не мога да си обясня защо трябва да някаква традиция да се използва такова определение. Модерните традиции, като маскирането на Хелоуин, по никакъв начин не се различават от "примитивните" такива.

Освен, че са "модерни", т.е са се появили доста по-късно от "примитивните", каквото е и значението на това прилагателно име :)
 

Горе