Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

+1 (10 символа)
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

+1
Баба Ванга е казала - "Първо ще изчезнат пчелите след тях лука и чесъна, а млякото ще стане отровно."
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

http://imageshack.us/f/607/beey.png

2,405,008 have signed the petition. We reached our initial target in just 36 hours! Now let's get to 2,500,000

(Кирилица)
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

+1 и от мен, :clap:
 
Последно редактирано:
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

И аз като човек, който се занимава с пчеларство и за в бъдеще смятам основният ми доход да е оттам, дадох своя глас.
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

Между другото, пчелите са важни, но изчезването им не би било фатално. Опрашването се извършва от много други видове животни, а и от вятъра. Примерно, без хляб няма да останем, защото там пчелите не участват изобщо.
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

Преди време си спомням, че гледах, че някъде в Китай опрашват дръвчетата ръчно като се катерят по тях. Това се правеше точно, защото нямаше пчели.
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

Преди време си спомням, че гледах, че някъде в Китай опрашват дръвчетата ръчно като се катерят по тях. Това се правеше точно, защото нямаше пчели.

Test е насреща за това. ;)
А сега сериозно. Истина е, че опрашването се извършва и от други насекоми, вятър и животни, както и че има растения и сортове, които сами се опрашват. Но това е капка в морето спрямо работата на пчелите.
В големите овощни градини нямаше да канят пчеларите да си пренасят кошерите в градините по време на цъфтеж на овошките, и нямаше овощарите да плащат на пчеларите за това нещо, ако реколтата можеше да се осигури без пчели.
И това не е само за овошките.
Пчелите са най-големите сводници на Земята.
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

Висякре с теб съм. Дори съм много на вътре с тази тематика, имаме много познати пчелари, дори и ние щяхме сериозно се занимваме с пчеларство и да изнасяме само че прашец.... много болна тема е това, ако не се вземат мерки край 2/3 от храната ни ще изчезне!
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

И от мен един глас.
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

Thanks for acting to save our bees! Your name has been added.
24 seconds ago

:roll::|
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

Аз съм се замислял да взема някой друг кошер и това може скоро да стане факт.
Но колко от хората гласували в анкетата имат кошери?
Гласувате ей така, щото има гласуване...
Вискяр, шапка ти свалям, за всичко което си направил, правиш и ще правиш!
:beer:
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

От европата ще ти помогнат ли? :lol: - за тая работа благодарете на американците, че ни тровят с ГМО и всякакви препарати - визирам МОНСТАНТО като най-големия престъпник. От европата нищо няма да направят.

Като ви казвам аз, че от америка нищо добро не идва - не та не - днес ще трепят пчелите, утре нас.
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=39663

На капиталистите и масоните не им пука нито за пчелите, нито за хората, не си правете труда да подписвате някакви петиции, най-много да ви пращат спам в пощата след време, защото продават мейл листи и то доста добре таргетирани.
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

+1.

Ще трябва май да се вдигаме сериозно на протести, че темата е наистина много сериозна. Взеха много сериозно да ни тровят от всякъде. От близо една година реших да се храня здравословно и няма да ви казвам какъв голям зор е влизаш в магазина и няма какво да си купиш, спирам се най-вече на щанда за плодове и зеленчуци(те и те са наплъскани с пестициди но това друг въпрос). Животните и тях ги наблъскват с хормони и антибиотици общо взето само отрови приемаме в днешно време.
 
От: Европейско онлайн петиция: да спасим пчелите от които зависи храната ни!

готово и от мен
-----------------------------------


Earthlings / Земляни (2003) - zamunda.net/details.php?id=91529&hit=1

ЗЕМЛЯНИ (EARTHLINGS) е пълнометражен документален филм за абсолютната зависимост на хората от животните (за домашни любимци, храна, облекло, забавление и научни изследвания), но освен това илюстрира нашето пълно неуважение към тези "донори." Филма е озвучен от награденият Joaquin Phoenix (ГЛАДИАТОР) и включва музиката на Moby.

С дълбок поглед в магазините за любимци, фабрики за кученца и подслони, както и фабриките за развъждане, търговията на козина и кожа, спортната и развлекателната индустрия, и накрая медицинската и научната професии, ЗЕМЛЯНИ използва скрити камери и не показвани досега кадри за да опише ежедневните практики на някои от най-големите индустрии в света, всички от които разчитат изцяло на животните за печалба. Мощен, информативен, и провокиращ размисли, ЗЕМЛЯНИ е най-обширния продуциран до сега филм за връзката между природата, животните, и човешките икономически интереси. Има много значими филми за правата на животните, но този ги надминава.

[video=youtube;QjNufzH4Wl8]http://www.youtube.com/watch?v=QjNufzH4Wl8[/video]
 
Последно редактирано:

Горе