Едната гледна точка

От: Едната гледна точка

Завърших университет и дойде денят X. Денят, който във всяка една нормална държава е стартът на един самостоятелен живот, ново начало, може би прилична работа. Но, не и в България. През годините вече бях установил, че няма абсолютно никакво значение какво си завършил, къде и с каква оценка. Няма значение, дори на 22 да имаш 10 годишен стаж. Няма значение колко умен, способен, мотивиран и отдаден си. Няма значение. Защото работата, която те чака е за максимум 600 евро. И това е при положение, че имаш чудовищен късмет. Всичко друго е за по 400 евро. Как се живее с 400 евро? Мишкарски. Как се прави семейство с 400 евро? Никак. Как можеш да си щастлив с 400 евро? Много трудно. Опитвали ли сте се да обясните на човек от белият свят как преживява някой с 400 евро?
Пълни глупости.
 
Аз пък почнах на 200 евро....и почнах още докато бях първи курс, за да не изляза от университета и да преживея това, което преживяват по-голямата част от хората - пиене и уж учене и после греда. Да, като седнете на стола като кандидат, който интервюират, ще те питат за стаж, а не колко дискотеки си обиколил и колко колежки си отметнал. :) Сори, но тези, които работеха успоредно с мен докато учеха доста добре се реализираха веднага след завършване на университета, другите малко им бе трудно, но не и невъзможно.

И само за протокола....Колате е шит, и ако и падне консумацията много бързо ще обърнат цените и тук. Нещо като това, че в Макдоналдс в САЩ ядат само изпадняците, а тук най-големите. :) Много неща от написаното не са много добре осмислени, преди да са излети в текст. Да тегаво е тук, но бориш се, няма как.

Ядеш ли месо? Къпеш ли се с топла вода? Позволяваш ли си да излезеш на ресторант? Купуваш ли си дрехи? А като се разболееш какво правиш?

Да, да, да, да и пак да. :) Не знам къде точно е живял автора, но това не са гъзарии, а нужди, които ако тук не може да си задоволяваш, не съм сигурен, че на вън ще си с кой знае какъв успех. :)

Да слуша Азис, Гери-Никол и Криско.

Това е личен избор. Никой няма да те накара насила. Аз ходя в чилаут клубчета, Рокенрола и Шугар....това е моята музика....разбира се...ходех - минало с неопределено евентуално бъдеще. :)

Да слуша новините, където няма нищо друго освен смърт, катастрофи, наводнения и Бойко.

Кой може да те накара да слуша тия глупости...аз лично започвам деня си с анимация...другото е тъпотия и помия, с която те заливат, за да седиш подтиснат и депресиран, както и изнервен...демек лесно контролируем...но аз не си го причинявам, и вярвам, че и другите могат да правят така. ;) Иначе е прав, има го. Но и както и си го направиш в крайна сметка.
 
От: Едната гледна точка

В България не е най-гадното заплатите. Всмисъл и те са гадни , но точно защото повечето хора взимат малко пари са хипер изнервени и намусени - ей това е кофти , отношението на непознати.
В чужбина е някак си по-друго. Хората си имат пари и са по ведри....
 
От: Едната гледна точка

Изповед на един лузър, така да го кажа по модерному. Който не става за нищо, бяга в чужбина. Да заминава да мие чинии там и да не занимава хората с глупостите си! С това мислене от това повече не може да направи, така или иначе!
 
От: Едната гледна точка

Доста хора са ударили повече ракии, отколкото може да обработи черния им дроб.
 
От: Едната гледна точка

Повдига ми се от хора, които мислят по този начин. Аз съм фалирвал не един път, но никога не съм се съмнявал в себе си. На такива и един чувал пари да им дадеш все тая.
 
Re: От: Едната гледна точка

Изповед на един лузър, така да го кажа по модерному. Който не става за нищо, бяга в чужбина. Да заминава да мие чинии там и да не занимава хората с глупостите си! С това мислене от това повече не може да направи, така или иначе!

Имам една приятелска двойка, която им казаха, че тук технологически не са ОК, за да им помогнат да имат деца. Хванаха си чукалата и сега са с две деца в Австралия, където и реално работят по покана на IT фирма и двамата. Това е оправдано. Ама да ми цивриш, че емигрираш заради Криско и Азис, значи си нещо много зле....може да прозвучи олигофренски, но предпочитам Криско от Джъстин Бивър. :)
 
От: Едната гледна точка

Изповед на един лузър, така да го кажа по модерному. Който не става за нищо, бяга в чужбина. Да заминава да мие чинии там и да не занимава хората с глупостите си! С това мислене от това повече не може да направи, така или иначе!

Чакай сега , не всички дето са заминали в чужбина мият чинии. А и дори да мият чинии взимат по голяма заплата от ИТта в БГ.....
 
От: Re: От: Едната гледна точка

Имам една приятелска двойка, която им казаха, че тук технологически не са ОК, за да им помогнат да имат деца. Хванаха си чукалата и сега са с две деца в Австралия, където и реално работят по покана на IT фирма и двамата. Това е оправдано. Ама да ми цивриш, че емигрираш заради Криско и Азис, значи си нещо много зле....може да прозвучи олигофренски, но предпочитам Криско от Джъстин Бивър. :)

Австралия е от страните в топ 3 по стандарт на живот..... там да пеят и Бийвър и Криско и Азис - пак бих отишъл :D
 
От: Едната гледна точка

Е добра е гледната точка ако си такъв човек - човек, който няма стимул да вложи време, усилия, енергия за да бутне 1 нула към това за което говори!
 
От: Едната гледна точка

Голяма част това правят. Хората са го казали отдавана - По-добре първи на село, отколкото последен в града! Ако ме разбираш...


Чакай сега , не всички дето са заминали в чужбина мият чинии. А и дори да мият чинии взимат по голяма заплата от ИТта в БГ.....
 
Последно редактирано:
От: Едната гледна точка

Голяма чат това правят. Хората са го казали отдавана - По-добре първи на село, отколкото последен в града! Ако ме разбираш...

Аз пък ги подкрепям и се оглеждам накъде да фана пътя, боля ма уя за тая българия.
Рано или късно всички ще си фанем пътя, гаранция.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Едната гледна точка

Като бях на твоите години и аз си го мислих това, ама от днешна гледна точка, добре че не съм го направил.


Аз пък ги подкрепям и се оглеждам накъде да фана пътя, боля ма уя за тая тоалетна българия.
Рано или късно всички ще си фанем пътя, гаранция.
 
От: Едната гледна точка

Като бях на твоите години и аз си го мислих това, ама от днешна гледна точка, добре че не съм го направил.
Що бе, аз не иждам бъдеще тук?
Пък и времената няма как да ги сравним. Боко още 10-на години ще ни тъпче, после друг ще се появи и никва светлина в тунела. На теб ти е добре, и аз не се оплаквам ама другите около нас, близките?
 
Последно редактирано:
От: Едната гледна точка

И това го има, тогава имаше едно усещане, че всичко ще се оправи. Сега не е така, за съжаление. Не знам, мен ако питаш стой си тука. Ама да отидеш да видиш също не е лошо, като не ти хареса ще се върнеш. Ако пък ти хареса, оставаш:) Толкова е просто! Ама ако ще го правиш, прави го сега, щото после ще е по-трудно, недей отлага, защото може и нищо да не направиш и цял живот сам ще си задаваш тъпи въпроси :) Ако бях направил това, ако бях направил онова.... знаеш.

Що бе, аз не иждам бъдеще тук?
Пък и времената няма да ги сравним. Боко още 10-на години ще ни тъпче, после друг ще се появи и никва светлина в тунела. На теб ти е добре, и аз не се оплаквам ама другите около нас, близките?
 
От: Едната гледна точка

Чакай сега , не всички дето са заминали в чужбина мият чинии. А и дори да мият чинии взимат по голяма заплата от ИТта в БГ.....

Кажи къде дават по 2000 евро да мия чинии и отивам веднага. Имам приятел който започна да учи в Терелик и след 4-та година започна с 3000 лв. заплата, след 1 година вече взимаше 4000 лв. Та кажи ми къде го има това нещо с миенето на чинии.
 
От: Едната гледна точка

Кажи къде дават по 2000 евро да мия чинии и отивам веднага. Имам приятел който започна да учи в Терелик и след 4-та година започна с 3000 лв. заплата, след 1 година вече взимаше 4000 лв. Та кажи ми къде го има това нещо с миенето на чинии.

Ходи в Женева. Не че съм мил чинии там , но работих на проект за 3 месеца. Такъв стандарт рядко се среща. Твоя приятел дето работи в Телерик , за такава позиция в чужбина е по 2.
 
От: Едната гледна точка

В България не е най-гадното заплатите. Всмисъл и те са гадни , но точно защото повечето хора взимат малко пари са хипер изнервени и намусени - ей това е кофти , отношението на непознати.
В чужбина е някак си по-друго. Хората си имат пари и са по ведри....
Верно ли? Щото моят опит казва друго.
 

Горе