Едната гледна точка

От: Едната гледна точка

Ходи в Женева. Не че съм мил чинии там , но работих на проект за 3 месеца. Такъв стандарт рядко се среща. Твоя приятел дето работи в Телерик , за такава позиция в чужбина е по 2.

С тези 2к в Женева няма ти стигнат се обръснеш, след като си платиш сметките и ако не искаш да живееш като краен маргинал!
 
От: Едната гледна точка

Автора на цитираните волеизявления/излияния е ползвал доста литературни похвати като е наблегнал на хиперболизирането, но до някъде съм съгласен с повечето варианти за развитие у чужбината. Все пак зависи много и от самия човек - малко авантюризъм, подбуди, умения, ниво на владееене на езика (там където отива), кредитна обремененост, морална такава и още и още. Иначе, @Maverick, за чинии не знам, но казваш, че ти се идва и че ще прежалиш, че са с 50 евра по-малко на месец и ще измислим нещо.8) Иначе, че имали пари хората в чужбина - според зависи, но поне с минималната заплата могат да си позволят доста повече неща отколкото със средна такава в БГ. Не ме разбирайте погрешно - няма нищо по-хубаво от това да успееш в България и да си сред близки и приятели, но според мен за това ти е необходим доста непокизъм, повече късмет и амбиция.
 
От: Едната гледна точка

Ходи в Женева. Не че съм мил чинии там , но работих на проект за 3 месеца. Такъв стандарт рядко се среща. Твоя приятел дето работи в Телерик , за такава позиция в чужбина е по 2.

Учи в Телерик. Работи на друго място.

Идеята ми беше, че няма как навън да миеш чинии и да живееш по-добре от ИТ в БГ.
 
От: Едната гледна точка

pa_lta, къде е това място?
 
От: Едната гледна точка

Учи в Телерик. Работи на друго място.

Идеята ми беше, че няма как навън да миеш чинии и да живееш по-добре от ИТ в БГ.

Има как. И примерите не са 1 и 2. Тия 4к заплати не са някакъв стандарт за ИТ в БГ. То си зависи и какво ИТ си де , но аз съм бил съпорт в голяма фирма в бг и съм взимал чисто 1600 лева.
 
От: Едната гледна точка

@Maverick, знаеш къде е, както и повечето, които четат редовно форума. :wink
@blackout8, по принцип може и да е така за Женева, но де факто тествах цитирания сайт за сравненията и доста издиша, да не кажа ужасно:wink:
 
От: От: Едната гледна точка

С 2к евра в Женева ще живееш по-мизерно с 1к лева в София - така че не гледайте само заплатата http://www.numbeo.com/cost-of-livin...=Switzerland&city2=Geneva&displayCurrency=EUR

Принципно си прав, защото действително в Женева е доста скъпо. Просто стандарта им е такъв. Само че си има врътка - много хора , които работят в Женева , не живеят там а в Франция , която е изключително близко. Ходят на работа с влакче , което стига за 30-40 мин. А цените в Франция са в пъти по ниски на всичко. Само че ние говорим за 2к за мияч на чинии (сега не съм сигурен но може и повече да взима, мисля там е най-високата минимална заплата в Европа). А сега да си представим , че работиш като ИТ в Женева - е там вече може да работиш 3 живота в България и пак няма да изкараш толкова пари.
 
От: Едната гледна точка

pa_lta, а като си платя квартирата, тока, водата, телефона, транспорта до работа и обратно и храната ще ми остане ли нещо поне веднъж в месеца да се почувствам човек? И след 10 години ще мога ли поне веднъж да си позволя почивка? Защото ми се струва, че ако е за Лондон няма да ми е по-добре от тук.
 
От: От: Едната гледна точка

Майтап ли си правиш, колко взема тоя ИТ в Женева?


Принципно си прав, защото действително в Женева е доста скъпо. Просто стандарта им е такъв. Само че си има врътка - много хора , които работят в Женева , не живеят там а в Франция , която е изключително близко. Ходят на работа с влакче , което стига за 30-40 мин. А цените в Франция са в пъти по ниски на всичко. Само че ние говорим за 2к за мияч на чинии (сега не съм сигурен но може и повече да взима, мисля там е най-високата минимална заплата в Европа). А сега да си представим , че работиш като ИТ в Женева - е там вече може да работиш 3 живота в България и пак няма да изкараш толкова пари.
 
От: Едната гледна точка

Не всичко е пари бе хора,защо все намесвате тези хартийки - щастието не е в тях.
Аз лично ако имам оферта за нормална работа в чужбина ще си взема такси за летището веднага,та накратко:
- там има закони,които се спазват - тук няма
- има ред - -тук няма
- има цивилизация - тук няма
В една държава няма ли образование и здравеопазване просто държавата си отива - ами в нашата родина това го няма.
Искам да дам на моето дете някаква нормална среда на живот - та поне то да живее сред хора и цивилизация,това само хора които са семейни могат да ме разберат.
Започвам да си мисля,че всеки който мисли за революция - или е прекалено наивен или тъп или просто така говори да запази българското в него.
За това ли са се трепали нашите роднини цял живот да получават 150-200лв пенсия и пълна чанта с плодове на коледа:clap:
Силно се надявам да не съжалявам някой ден за моите постъпки.
А и защо са ни толко тупани да ни оправляват,та ние сме една нищожна държавица,която няма никаква икономика няма нищо,явно някой над тупаните дърпа конците да сме така.
 
От: От: Едната гледна точка

Майтап ли си правиш, колко взема тоя ИТ в Женева?

Много много пари.... Запознах се с някакви хора в офиса в който работих - то не са по няколко коли , по 2-3 деца , на ски ходят всеки месец ...... просто стандарта е хипер висок.
 
От: Едната гледна точка

Грешката ви е че постоянно говорите за работа и някой да ви плаща заплата. Тоя ИТ едва ли взема повече от 10-12000 евро на месец, което изобщо не е много, даже е малко. В България с 5000 лв. на месец можеш да живееш идеално, не като Бойко, но добре. Изкарват се супер лесно!
 
От: Едната гледна точка

pa_lta, а като си платя квартирата, тока, водата, телефона, транспорта до работа и обратно и храната ще ми остане ли нещо поне веднъж в месеца да се почувствам човек? И след 10 години ще мога ли поне веднъж да си позволя почивка? Защото ми се струва, че ако е за Лондон няма да ми е по-добре от тук.
Стоя зад думите си - Иначе, @Maverick, за чинии не знам, но казваш, че ти се идва и че ще прежалиш, че са с 50 евра по-малко на месец и ще измислим нещо.
Явно не си внимавал :wink: за местоположението.
Квартира - 140, ток - 28, вода - безплатна, транспорт до работата - 10 мин разходка, храна - зависи, но с 280 си с пълен хладилник (разнообразна и качествена храна) цял месец. Можеш и сам да сметнеш колко ти остава, а да - извади и 240 за парно, че захладня.
Мисля, че не е лошо да се закрепиш и да се огледаш, ако ти се работи за някой - бачкай, варианти бол, но аз опитах за 3 път през живота си, щот ме плашеха, че няма да мога да се справя в чужбина и то да работя за някой. Е справяих се, но смятам да зарежа службата - малко съм дърт вече за експерименти и раболепничене.
 
От: Едната гледна точка

Стоя зад думите си - Иначе, @Maverick, за чинии не знам, но казваш, че ти се идва и че ще прежалиш, че са с 50 евра по-малко на месец и ще измислим нещо.
Явно не си внимавал :wink: за местоположението.
Квартира - 140, ток - 28, вода - безплатна, транспорт до работата - 10 мин разходка, храна - зависи, но с 280 си с пълен хладилник (разнообразна и качествена храна) цял месец. Можеш и сам да сметнеш колко ти остава, а да - извади и 240 за парно, че захладня.

Kabelna nqma6 li be? Ами интернет, чувам че там бил високоскоростен даже...
 
От: Едната гледна точка

Kabelna nqma6 li be? Ами интернет, чувам че там бил високоскоростен даже...
За кво ти е кабелна като има нет- не ме е питал за нета, за тва си мълча8)
Иначе мяза скоростта, даже за чужбина е чудна ама за 65 евра на месец с телефона - толкова :lol:
 
От: Едната гледна точка

Вие пак говорите за пари:cry:
Това ли е единствения проблем в България?
 
От: Едната гледна точка

За кво ти е кабелна като има нет- не ме е питал за нета, за тва си мълча8)
Иначе мяза скоростта, даже за чужбина е чудна ама за 65 евра на месец с телефона - толкова :lol:
Изфукай се колко е бърз де, не се срамувай.
 

Горе