Едно бързо проучване - внос на червен хайвер :)

nedqlkov

Member
Здравейте.

Наскоро ми се отвори възможност да внасям определени количества червен хайвер в България. Интересуваме според вас, ние българите бихме ли купували такова нещо. Както знаете цените са високи за този продукт, но лично аз го намирам за изключителен деликатес. Разбира се все пак, майка ми е рускиня и съм израснал с тези неща, най вече с пелмените :D . Та... какво мислите, за 20 лева бихте ли си купили 80-100 грама бурканче.
 
От: Едно бързо проучване :)

Всеки, който има възможност би искал да опита нещо ново, друг е въпроса, колко могат да си го позволят. Според има и значение къде ще го предлагаш - например би вървял в по - скъпите рибарски магазини, докато ако го продаваш чрез големите вериги или кварталните бакалии, няма да има голям успех. Като цяло смятам, че си струва поне да се опита, да се види как ще потръгне.
 
От: Едно бързо проучване :)

Можеш да поразпиташ магазините за деликатеси и по-скъпите храни, те повечето не си внасят сами стоките.
Иначе аз бих си купил, за да го опитам. :)
 
От: Едно бързо проучване :)

haiver.jpg


Ето принципно как изглежда и как го консумират. Върху хляб намазан с масло.
 
От: Едно бързо проучване :)

Не бих го купувал..чак такъв комплексар не съм :p

Би ли се аргументирал? Каква е причина да не го купиш? Не харесваш вкуса, или не би дал за храна толкова пари?
 
Re: Едно бързо проучване :)

Преместих темата в правилната категория и малко обогатих името - все пак за бизнес си говорим. :)

Бате, проучи си пазара, виж какви цени можеш да предложиш и с кои дистрибутори може да си партнираш и си ти. ;) На мен всяка една такава идея ми се струва добра, но вече е въпрос на цифри и мрежа за дистрибуции. Аз не ям такива неща, но жената си яде, та като за световно. :) И определено знам, че не е от евтините стоки. И тя го яде така.

И нали знаеш, намери си няколко силни дистрибутора - магазини, дори вериги, правиш един хубав и лъскав сайт и влизаш на пазара. Но както казах, провери добре дали ще ти излизат сметките като го предлагаш на конкуренти цени, дори и по-занижени, за да набереш бързо голяма мрежа. ;)
 
От: Едно бързо проучване :)

това:
не би дал за храна толкова пари?

ям за да живея, не обратното

някои ще го купуват, защото:
- е скъп (нямаше да го купуват ако беше евтин - щяха да купуват нещо друго скъпо)
- имат пари в излишък. По-добре да купят едно бурканче за 20 лв, отколкото 5 кл. риба защото второто ще го ядат един месец...а парите какво ще ги правят? :shock:
 
От: Едно бързо проучване :)

А на тези, които просто им е вкусен, или такива не съществуват? Смешно е да се говори, че 20 лв. са много пари, за нещо от което ще изпиташ удоволствие, не говорим за наяждане. Това е един от най-любимите ми вкусови и винаги, когато имам възможност си взимам, и повярвай, не е за да избивам комплекси.
 
Re: От: Едно бързо проучване :)

някои ще го купуват, защото:
- е скъп (нямаше да го купуват ако беше евтин - щяха да купуват нещо друго скъпо)
- имат пари в излишък. По-добре да купят едно бурканче за 20 лв, отколкото 5 кл. риба защото второто ще го ядат един месец...а парите какво ще ги правят? :shock:

Всичко е до пазар и мрежа. Има всякакви потребители, но пък и никой няма да купи (поне не толкова много и няма да повторят първите), ако предложиш по-висока цена. И само да попитам, не ти ли трябват документи за това? И да мине през комисията по храните? Идеята е супер, но дано не съм прав, мисля че си има бюрократщина и тук и то от тегавата. ;)
 
От: Едно бързо проучване :)

Не бих го купувал..чак такъв комплексар не съм :p

Комплексарско изказване. :p

Има хора, които ги интересува вкуса, а не цената. Може да си купи веднъж на три месеца, но ще е заради вкуса.
А смятането на килограмите риба води до дялкане на върбова пръчка за въдица, с конец и изкривена карфица, и клечане на гьол/река - щото така е най-ефтино. ;)
 
  • Like
Реакции: dnc
От: Едно бързо проучване :)

А на тези, които просто им е вкусен, или такива не съществуват?

еми ок. Дали ти е вкусно е въпрос на...вкус.

нещо от което ще изпиташ удоволствие
Ти изпитваш огромно удоволствие от вкуса на една лъжица хайвер за 20 лв... аз примерно не. Вкусни храни бол и не се сещам за нещо което да мразя. Изпитвам удоволствие от други неща които за теб може да се сторят глупави. Затова няма нужда да спорим на тази тема - ти просто допълни моя списък:

причина да си купиш едно бурканче хайвер за 20 лв.:
- защото е скъп
- чудиш се къде да изхарчиш парите си
- изпитваш удоволствие от консумацията на хайвер

п.п. един малък съвет ако приемаш - вместо
винаги, когато имам възможност си взимам
вземи разнообрази : ) може да откриеш нещо по-вкусно :wink:
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Не, не става въпрос за риба, а колегата се интересува дали ще има пазар на хайвера :) Според мен има пазар, изобщо не е в списъка на скъпите деликатеси, толкова струва и една кутия бонбони или три кутии цигари...
 
Re: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Има пазар за хайвера тук. Абе само около мен ли всеки 2ри го яде с ебаси кефа това. :) И темата е за бизнес, кви риби, кви пет лева? :)

Скъпа си е стоката, поне от касовата бележка, която гледам всеки път след покупката му, но си заслужава парите. Като гледам как до ядат, с каква наслада, явно си заслужава. :) Има пазар е меко казано, но определено е хубаво да се види какво се случва по въпроса с разрешителните и сертификатите. То реално ще ти ги предостави производителя, но мисля, че и тук ще се запънат, трябва да мине комисия. :)
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

„Червен сьомгов хайвер” – това е хайвер от сьомгови риби, като: горбуша, кета, чавича, нерка, кижуч. В магазините „Берьозка” червения хайвер е представен с много разнообразни видове и опаковки. Червеният хайвер отдавна се счита за продукт, поддържащ жизнените сили в организма и се предписва като природно лекарство, когато е необходимо да се повиши нивото на хемоглобина в кръвта. Три сандвича с червен хайвер ще ви осигурят 50% от дневната нужда от белтъчини и фосфор и цялата от йод.

Още по темата - http://novinar.bg/news/izkushenieto-narecheno-cherven-hajver_MTUyMjszNg==.html

За мен това си е деликатес. Намирам го за изключително вкусен и много го обичам. Целта ми е да го предоставя на по-достъпни цени от тези които са в момента. Смятам че да се плаща по 300-400 лева за килограм е просто безумие. Според мен ако беше по-достъпен като цена, повече хора щяха и да го употребяват :) .
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Още по темата - http://novinar.bg/news/izkushenieto-narecheno-cherven-hajver_MTUyMjszNg==.html

За мен това си е деликатес. Намирам го за изключително вкусен и много го обичам. Целта ми е да го предоставя на по-достъпни цени от тези които са в момента. Смятам че да се плаща по 300-400 лева за килограм е просто безумие. Според мен ако беше по-достъпен като цена, повече хора щяха и да го употребяват :) .

Бяха пробвали преди няколко години в Метро , но сигурно нещо са се разбрали да ги върнат, ако не стане работата http://profit.bg/news/Pir-po-vreme-na-kriza-/nid-37457.html. Ако се разбереш с продавача да ги връщаш после и колкото продадеш, продадеш става :) Аз лично редовно хапвам стриди, заради голямо количество цинк в тях около 60 мг., който стимулира производството на тестостерон, като са готвени и 100 гр. са ми достатъчни за 2-3 дни.
 
Последно редактирано:
Re: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Бизнесът е супер, но и аз имам съмнения, че ще трябва да се допиташ до някоя друга агенция. ;) Има си производител, и сертификати за качество, но и твоето име седи на етикета като вносител. ;) Но ако ме питаш мен, хайвер от Русия продава. Ако там няма хайвер и то чист и качествен, не знам къде. Аляска може би, но Русия му е майката за това. ;) Вие се базкате и с правите гаргари тук, но мидената ферма във Варна разцепва, едвам смогва да зареждат заведенията и тяхното там нон стоп пълно. Едно време се базикаха така и с охльовите. ;)
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

за хайвера ми казаха че си има всички нужни сертификати за пускане в мрежата... И както казах бих се старал да го пусна на възможно най-ниска цена. Предпочитам да се прадават по 1000 кутийки на 10 лева отколкото по 100 кутийки на 50 лева примерно...

Живот и здраве, ако стигнем до подкарване на магазин, ще предложа за всички предприемачи по една безплатна мостра :).
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

За мен това си е деликатес.
Не съвсем.
Един "обикновен" разбит хайвер - съдържанието на хайвер е 4-9 %, е по-деликатесен!
Ето един типичен - съдържание: разбит тарама хайвер, растително масло, лук и галета; 180 г на цена 2,60 лв дава около 22 лв за 100 г хайвер (при 6,5 % съдържание).
Така че, червен хайвер - 100 г за 20 лв, е за предпочитане. Ще се лишите от растително масло с неизвестен произход и съдържание, както и от галетата (галета са трохи от хляб, за който не знае).

Когато се твърди, че нещо било скъпо, е хубаво да се сметне цената на ефтиното.
 

Горе