Едно бързо проучване - внос на червен хайвер :)

От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Объркал си мястото, където да питаш. Такива неща си купуват и ядат богати хора, доста над средностатистическия българин. Аз не бих си го купил и не бих оценил какво толкова му е специалното - за 20лв по-добре 2 кила мръвка и 5 бири, ще се яде и пие на корем.
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Има в момента некъв хайвер, немога да кажа марка и съдържание защото просто не помня, но съдържа парченца сьомга. Истината е че е вкусен и за закуска е супер. Но все пак това не е хайвер ами комбинации...
 
Re: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Ок,съдържанието ясно. Сега бизнес моделът. Аз бих вкарал по една мостра и да си набера една стабилна мрежа от магазини. Хвани 10, после 20, 30, 50, 100 и така. Но почни с малко, колкото да си прекраш пътя. Проучи добре какво предлага конкуренцията. Това поне е лесно, всеки има детайли на етикетите и лесно може да се стигне до дистрибуторски цени. ;)
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Объркал си мястото, където да питаш. Такива неща си купуват и ядат богати хора, доста над средностатистическия българин. Аз не бих си го купил и не бих оценил какво толкова му е специалното - за 20лв по-добре 2 кила мръвка и 5 бири, ще се яде и пие на корем.

Ами според мен не е точно така... Обаче все пак и аз съм фен и ценител на кухнята. Въпреки че предпочитам реално да изям 1 суджук, 1 филе елена, една дроб сърма и т.н...
 
Re: От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Объркал си мястото, където да питаш. Такива неща си купуват и ядат богати хора, доста над средностатистическия българин. Аз не бих си го купил и не бих оценил какво толкова му е специалното - за 20лв по-добре 2 кила мръвка и 5 бири, ще се яде и пие на корем.

Това са глупости. Където и да отида на го предлагат като разядка, на хапки, филийки за мазане. Да, не е като боба за наяждане, но чак пък скъпо. Ти не го ядеш бате, и аз не се кефя на iphone и не бих дал 2К лв. за 6-цата. ;) Нещо с мръвката и бирата ме изгуби. Говорим за различни неща - бирата и мръвката са далче от идеята на шампанското и хайвера. :)
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

за 20лв по-добре 2 кила мръвка и 5 бири, ще се яде и пие на корем.

И като повърнеш - какво остава? :lol:
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

vodafone-155.jpg


Като се спомена телефон - ей това ми е телефона от 1 година насам :D
 
Re: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Смятам, че има хляб. Абе то един профилиран сайт няма. Наскоро един приятел щеше да вкарва маслини и зехтин, но не знам какво се случи. Това е доста добра и перспективна идея. Да, верно, търговия е. Не е производство, но все пак. Почва се от някъде. Първо търгуваш, после или развиваш продуктовата линия или правиш производство, защо не и двете.

Много неща може, само да тръгне. Но ще ти кажа едно само - прочуване му е майката. И ако искаш да минимизираш риска - направи го за всичко с Б план. Примерно, не само цените и пазара, но и кои са играчите и ако имаш шанс да разбереш как държат тези мрежи от магазини и вериги? Договори, или на договорики.

Няма да е зле да се огледаш и по заведенията - да ги снабдяваш и тях.
 
От: Re: От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Това са глупости. Където и да отида на го предлагат като разядка, на хапки, филийки за мазане. Да, не е като боба за наяждане, но чак пък скъпо. Ти не го ядеш бате, и аз не се кефя на iphone и не бих дал 2К лв. за 6-цата. ;) Нещо с мръвката и бирата ме изгуби. Говорим за различни неща - бирата и мръвката са далче от идеята на шампанското и хайвера. :)

Ами на мен никога където отида не са ми го предлагали. Явно ходиш по по-изискани партита. Аз съм прост човек и ходя по пицарии и квартални ресторантчета веднъж в месеца, ако са останали пари като съм платил сметките ;)
 
Re: От: Re: От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Ами на мен никога където отида не са ми го предлагали. Явно ходиш по по-изискани партита. Аз съм прост човек и ходя по пицарии и квартални ресторантчета веднъж в месеца, ако са останали пари като съм платил сметките ;)

И аз съм бил на подобни коктейли, партита. Но това си седи на една шветска маса и всеки си маже, не е за наяждане, определено. :) И аз не обчам да ходя по заведения, защото е шуно и малко никакво, когато става дума за събиране. Най-обичам домашните партита. :)

Абе този тип хайвер си се търси и наистина има пазар от нас. То така разправяха и за iphone 6, че сме прекалено бедни и не знам си какво, но си има една маса от клиенти, коит са поклоници на тази марка и каквото излезе, все налитат на него. Няма да се учудя, ако видя и някой освен с телефона и с часовника. Така, че пазар има, въпросът е да е на разумна цена, както го иска и самия потребител. ;)
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

чудя се защо си мислиш, че този пазар е свободен, определено си е бутикова стока, отгоре на това трябва да се съхранява/транспортира правилно иначе отива в коша, мисля си че проучването трябваше да го почнеш от магазините...
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Аз бих си купил да го опитам, но не бих взимал често.
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

аз също съм наполовина руснак и много обичам червен хайвер, но не знам дали българите са свикнали.
вкарай и сушена риба, с бира върви много :D аз си купувам от тия березка магазините, ама не е работа, щото е правена в германия.
 
Re: От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

аз също съм наполовина руснак и много обичам червен хайвер, но не знам дали българите са свикнали.
вкарай и сушена риба, с бира върви много :D аз си купувам от тия березка магазините, ама не е работа, щото е правена в германия.

Кой бяха от убавото. :) То и суши нямаше едно време, сега цели ресторанти има. Така, че няма нещо, което е вкусно и приятно за ядене да няма бъдеще тук. Доста хора около мен са луди фенове на хайвера, включително моята жена (както споменах), майка ми и много още. :)

Пазар има. Който смята, че няма, не мисля, че е виждал пълните витрини с рибни деликатеси и морски дарове. Във Варна си има и дори специализирани ресторанти. Не случайно един от най-скъпите и вървежни - Капитан Кук, Немо (във Варна), Гозила (пак във Варна и по пътя натам). И Хепите може да се нареди в тази графа със суши ресторантите си. :)
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Имаш около 2500 сърча за хайвер с никаква конкуренция. Правиш онлайн магазин с афф програма и се свързваш със всичките блогъри, които пишат по темата. Правиш си и ти в твоя сайт блог със всичко за хайвера и един ландинг пейдж с продукта и най-добре ще видиш дали се продава :) И БгМама естествено :)
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Естествено, че ще има търсене. Проблема е, че не знаеш колко, има ли сезонност и други такива. Както ти казаха по-горе, почни с малко. Виж как върви, наблегни на опаковката и те така.

А за анкетата - аз няма да купувам, защото не ям такива храни. Не смятам, че цената е проблем. Таргетираш си хора, за които не са проблем 20лв за 80гр и това е.
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Ходи в Син сити, мин сити и тем подобни гъзарски чалготеки, там ще върви, пълно е с гъзари и пиячката им е по 100 кинта, кво ще ги сбърка да мезят с 20 лева хайверче
 
От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Ходи в Син сити, мин сити и тем подобни гъзарски чалготеки,

Мнооооого грешна целева аудитория. :lol:
 
Re: От: Едно бързо проучване - внос на хайвер :)

Мнооооого грешна целева аудитория. :lol:

Мда, по-скоро са от типа на коктейли в Кемпински, и подобни. Това не е за селенията, а за някакви по-изтънчени събития, презентации, откривания и прочие. Някъде, където с него се предлага френско шампанско и се яде с 3 вида вилици. :) Аз пък много се кефя, когато търговията на даден продукт засяга точно този тип клиенти. Да, не е масово и определено не се постига бройката на нещо като леща, но е така с пазара - едните карат Опел, другите Мерцедес. ;) Просто пазарни разделения.

И вече сме ресурс №1 за вноса на хайвер: https://www.google.com/search?q=внос+на+хайвер&gws_rd=ssl

Хареса ми коментара на @GeorgeG - точно, кратко и ясно. Само трябваше след мнението да има един бутон "Действай". :)
 

Горе