Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

blackout8

Well-Known Member
Здравейте Колеги малко ще сменим фокуса към сериозните теми,

Първо, никой за нищо не агитирам с този клип. Клипа е важен, защото показва какви са стимулите на БГ и после защо е толкова лоша фин. ни култура.

Като цяло всеки търси лесното и не иска да седне да поеме инициативата и да промени себе си. Но е по лесно да делегираме тези права на нечии други и после защо е такова дереджето.

[video=youtube;bdfIr9W40ec]https://www.youtube.com/watch?v=bdfIr9W40ec[/video]

Пускам го защото масата от успелите в този форум - говоря за сериозните предприемачи навремето са избрали книгата, вместо парите и резултата е ясен.
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

тези брокерчета са ми много смешни
добре, че тук не им вървят номерата като в Хамерика
идиоти
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

тези брокерчета са ми много смешни
добре, че тук не им вървят номерата като в Хамерика
идиоти

Абе аз съм твърдо за застраховките и изпозлваме такива продукти. Нашите имат много ляб ядат докато се научат правилно да продават и хората като ги видят да не им се ще ги набият :D

Както и да е - клипа е показателен за нивото на БГ финансите.

Онзи дето обеснява колко добре били застраховките - викам си ей този е малко в час и като взе кинтите после :cry: ....
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

А книгата мога ли да си я купя от някъде?
бих взел парите и после ще си купя книгата..със сигурност не струва и 20 лв
нещастници
от седем човека ще ми правят проучване...нещастници
ако работиш за 400-500 лв ще се откажеш ли от 100 лв подарък? ако имаш желание после ще си купиш книги...
пък и в интернет е пълно с безплатни
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Такива правила няма, що за простотии. Книгите на Тръмп, започват с изречението едва ли не, че няма да ни каже как да станеш милиардер, тоя мьекащ с някаква книжка ще те направи богат :D

Но иначе имам същата вратовръзка :D
 
От: От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

А книгата мога ли да си я купя от някъде?
бих взел парите и после ще си купя книгата..със сигурност не струва и 20 лв
нещастници
от седем човека ще ми правят проучване...нещастници
ако работиш за 400-500 лв ще се откажеш ли от 100 лв подарък? ако имаш желание после ще си купиш книги...
пък и в интернет е пълно с безплатни

Да това е основната теза на хората да откажат книгата, именно за това те я бяха завили и криеха името на автора, един вид метафора, че за да успееш трябва да си постояннен и последователен. Дори предполагам, че вътре реално вътре може да има и детска книжка просто за да видят, човек какво би избрал. Не приемайте така буквално нещата бе колеги да не сте буболечки :)
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

И аз бих взел парите АКО ми кажат името на книгата ... да си я купя и да съм с начален капитал за * тайните методи по който да станем финансово стабилни *

( това с застраховките ми звучи и по-зле от Мулти Левел Маркетинга с козметични продукти ... там поне туко виж изкараш някой лев или вържеш някоя мацка )
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Нормално е хората да изберат сигурното, пред скритото - всеки ще си помисли, че е уловка. И залага на сигурното - всеки нормален човек ще направи това.
А глупака си мисли, че е направил голямото проучване.

Мисля, че книгата не се продава - най-вероятно я раздават на жертвите си :) производствена цена - не повече от 3-4 лв. като гледам какво книжле е

аз взимам 100-те лв. и после ще си купя някоя книга за 30-40 (книги със заглавие "как да станеш богат" има колкото искаш) така ми остават 60 лв.

след това показвам
greg-chappell-middle-finger.jpg
на брокерчето
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

то ако става само с прочитането на едно такова книжле - аз ще я разпечатам милион пъти и ще я раздам на всички безплатно
глупак
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

То ако знаеше книгата всеки щеше вземе кинтите и си купи книгата и другото се почерпи.

Но не ти казват, това е идеята дали ще гониш нещо, което не го знаеш, но ще те докара до там където искаш финансово или ще вземеш 100 кинта и представа която ти дават те - веднага да ги реализираш.

Според мен това е книга или на Дожон Кехоу - Успехът и Парите или на Наполеон Хил - Богатството и Успех.

Съдя щото и двете ги имам и двете съм ги чел и двете имат това, за което говорят и двете са ми помогнали много и двете имат такава форма :)

П.С. Норти, в какво русло влезе и ти не знам :)

Това е като изборът дали да вземеш една риба и се нахраниш или да те науча да ловиш риба и сам да се изхранваш.
Знаеш какво е рибата и че ще те засити, но пък си наясно ако се напънеш и спазваш това което те учи, винаги ще имаш риба и няма чакаш някой ти я даде.

Може и така ти го кажа, защо едните са предприемачи и то успешни, а другите бачкат за жълти стинки :)
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Видя, че хората не вярват на такива измамници. Той иска едва ли не всички да са брокери.
Тези книги стават само за приспиване...

Въобще не може да се каже, че тези които избраха парите са глупави. Напротив! Аз също щях да избера парите.
След това щях да пусна една тема тук и ти @blackout8 щеше да ми препоръчаш някоя книга.
Цените им са колкото кутия цигари т.е. предназначени са към всички които си мисля, че може да си лежиш и да богатееш докато четеш книгата която струва 5 лв :lol: (а този таргет е много голям...ако бяха пуснали книгата за 100 лв (за да вдъхне някакво мижаво доверие) нямаше да има продажби защото сериозните хора не се занимават с глупости)

далече сме от америка..виж след 100-200 години може да се изравним, но не трябва да спираме да вървим назад
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

сега изгледах клипа докрай
човека с късия ръкав - започна да казва, че у дома има два тома такива книжки и... копелето го прекъсна.
евала на човека, че не се върза!

хаххаха и Apple :lol:
тия в която от двете паралелни нереалности живеят :D
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Норти,

Аз съм чел книги, който започват от 200 лв и най-скъпата мисля, че бе 1-2к долара. Не точно книги за забогатяване, а книги от моята сфера, индиректно пак водят до много пари.

Да ти кажа смисълът и нещата са като две и две, просто подходите са различни.

Въпроса е тук, че никой не каза вие сте измамници а у, казва се или 100 кинта или книга.

Айде ще ти го кажа инак. Аз мога ти кажа, как да спестяваш много повече от сегашните ти пари на месец, мога ти кажа как да тръгнеш да следиш целите си, мога всичко свързано с финансите да ти го оптимизирам. Мога ти напиша правилата и всичко зависи от теб дали ще го правиш, но ти гарантирам резултат. В един момент ще почнеш да вдяваш всичко и сам ще се изградиш на този фундамент. Всичко това ще го получиш примерно за 100 кинта, щото съм мега алтруиста или ще предпочетеш 100 кинта кеш?

Ако вземеш кеша, ще си малко по-добре и после пак ще си в изходна позиция, това е и любимият модел на политиците харчат харчат и стимулират и като спре всичко, хоп в изходна позиция, за жалост и доста задължнели.

Това е големият избор, дава ти се пътя на финансовата независимост или алтернативно си избираш краткосрочното възприятие на кеш парите.
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

сега изгледах клипа докрай
човека с късия ръкав - започна да казва, че у дома има два тома такива книжки и... копелето го прекъсна.
евала на човека, че не се върза!

хаххаха и Apple :lol:
тия в която от двете паралелни нереалности живеят :D

И три да има, като подпират масата кел файда.
Абе ти сериозно си мислиш, че всички искат те минат :D
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

аз ако взимам 500 лв и сметките са 600 лв няма начин да ги оптимизираш
хората са си ги оптимизирали до краен предел! и това което прави копелето е подигравка с тях!

който се интересува от финанси - има учебници
какво тоя е тръгнал да размахва някакво книжле
безплатни ресурси в нета има колкото искаш....

сега да ти кажа каква е целта на клипа - както знаеш, най-добре се продават скандалите и подигравките
този очаква да споделяме клипа и да се радваме че сме открили проблема в България нещата да не вървят
накрая има реклама, защото иначе няма как да си върнат 600-те лв.

Нали ти казах по-горе - ако това книжле може да промени нещата, ще ги раздавам безплатно!
Тъпи семинари вървят в америка където хората взимат повече пари и имат няколко кредита - при тях има какво да се оптимизира. При нас няма.
Ще му тегля една майна ако ме срещне.

п.п. къв е тоя до него? беше зад него по едно време и той вика: "къде отиде бе" или нещо такова :lol:

п.п. какво правиш с тези книги за 1-2к? би ли ми ги дал да ги прочета и после ще ти ги върна? (непокътнати, гарантирам!) :oops: :mrgreen:

Всичко това ще го получиш примерно за 100 кинта
книгата струва 7 лв! защо да не взима парите?
дори в читанка.инфо я има безплатно

това не върви в България и не това е проблема! Сигурен съм, че подобни резултати ще има експеримента в цяла европа!

този месец ще ми трябват пари и за "семинара" някой да може да ми услужи? ще ги върна като стана богат
брокера каза, че ако спазвам всичко - е сигурно
аз ще го спазвам дословно :)
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Какво прави следностатистическия българин: идват му отнякаде 20,000лв - веднага купува кола за 19 000, прави гражданска отговорност, кара със старото масло и гуми и цяла година ще ходи до бензиностанцията да сипе за 20 лв. За каква финансова култура говорим?

Иначе не знам в конкретната ситуация в какво благоразположение на духа ще съм и какво ще избера, но аз също съм изчел доста книги :) Като пример мога да дам себе си - преди години не бях семеен, цялата ми заплата отиваше ... и аз не знам къде (говорим за хубава заплата в IT сферата). Прочетох това-онова, промених малко навици, без да се лишавам от нищо съществено. Сега съм семеен, имам малко дете и месечно ми остава поне 1/3 от заплатата ми, имам допълнително здравно осигуряване с добро покритие, ползвам 3-тия стълб на пенсионното осигуряване (прогнозна допълнителна пенсия 1900лв за момента), застраховал съм това-онова и така :)
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Щом харчиш за 600 а имаш 500 100 разлика от къде идват :) Идват с още нови дългове на старите, които ги имаш. Но това ще са само от близки, щото банките вече кът :)
Дай си месечно инфо и ще видиш как ще влезеш в 500 лв, че и ще спестиш някой лев.

Тук си говорим, Норти имаш алтернатива 100 кинта или книга, която е много по ценна от 100 лв, защото стойността която ти предава ще те докара до пътя на богатството. Кое избираш?

Ето ти пример за бюджетните книги :)

http://www.bookpoint.bg/книги/Инвестиции-3029.htm

П.С. Норти в клипа няма никва измама и в двата случая, ще получат нещо със стойност, в единяит ще получат книга с пъти по-голяма стойност от перспективна гледна точка спрямо 100 кинта!

П.С. 2 Бг ако има некой лев или го изхарчва!
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Не мога да ти дам месечно инфо, защото с цифрите исках да кажа, че хората са оптимизирали разходите до краен предел.
Сигурно казват на хората - махнете колата, не пушете, не пийте, не яжте..опс това последното верно ли го казват? :oops:

Въобще не става въпрос за алтернатива!
Алтернатива има когато може да избираш между най-малко две неща.

В случая едното е сигурно, другото не и затова не ти вдъхва доверие. В несигурни времена, всеки избира по-сигурния вариант.
Ти на кой отбор ще заложиш - на доказалия се и познат или на другия които нито познаваш, нито си чувал?

По-добре щеше да направят ако за тези 600 лв. които похарчиха бяха купили 100 книги
така ще помогнат на 100 човека, а сега само на 6

защо не го направиха? искам отговор на този въпрос

моя отговор: не мислят за хората, всичко което правят е да печелят те. Ако човека изпълнява от книгата абсолютно всичко и все пак не успее (взима минимална заплата и парите стигат САМО за храна и отопление), ще измислят нещо да се оправдаят, че вината е в него.

(говорим за хубава заплата в IT сферата)
във видеото видя ли такъв човек?
хората работят за по 400-500лв
освен това, дори ти който взимаш добра заплата, може би щеше да избереш парите

едва ли книжлета за по 7 лв. са причината да взимаш такива пари?
защото от видеото, едва ли не това излиза
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

По-добре щеше да направят ако за тези 600 лв. които похарчиха бяха купили 100 книги
така ще помогнат на 100 човека, а сега само на 6

Не можеш да помогнеш на хора, които сами не искат да си помогнат. Освен това не са длъжни да го правят :)

Казваш, че хората са оптимизирали всичко до краен предел - това според мен не е така. По което и време да излезеш с колата - задръствания. Преди време един чужденец когото карах до летището ме пита хората кога ходят на работа и защо са по светофарите. В колите по един човек - ама това е друга тема. Кафетата и кръчмите пълни, сутринта в Старбъкс нямаше празен стол, не празна маса... Значи могат да пият кафе по 5 лева, ама иначе оптимизация на макс :) Няма такъв филм. Отпимизирани само пенсионерите, но там вече е късно...
 
Доста силно. Раздава пари или книжка пред мола на бул. Черни връх. Добре го е измислил. :) Излизаш от мола, среща те брокера и след малко разменени реплики, влизаш пак в мола. :) Пък нека си финансово неграмотен. :)

Като цяло ми харесва ексеримента, но изпълнението не мисля, че е точно това, което искам да видя. Брокер и книжка, правя друга асоциация. Ако някой успял бизнесмен дойде и каже на хората "Ето това следвах и сега съм еди какво си", мисля, че доста хора ще клъвнат.

Аз съм много такива инициативи, защото като ги гледам кви са хората и ми се реве. С последен модел iPhone а в джоба няма 2 лева. Да не говорим за великите малки бг Донал Тръмпчета. Фирмен сайт за 500 лева, кола за 50К лева. :) Баси и финансовата грамотност. :) Не книги им трябва, а цял концлагер да ги научат. :)
 

Горе