Е-Магазин / продажби

От: Е-Магазин / продажби

Ама вие сега стоите и очаквате на готово. Значи, който има мерак - ще търси и ще чете. То ако "речникът за мързеливи хора" бива създаден, пак ще спрете за да се ровите.
Повечето хора тук се опитват да стартират бизнес, пък чакат на готово. Хора, трябва да сте упорити. Знанията не са като баницa - да режете и да ядете.

Абе като гледма и във вид на баница поднесени нещо пресядат :lol:
 
От: Е-Магазин / продажби

Ама вие сега стоите и очаквате на готово. Значи, който има мерак - ще търси и ще чете. То ако "речникът за мързеливи хора" бива създаден, пак ще спрете за да се ровите.
Повечето хора тук се опитват да стартират бизнес, пък чакат на готово. Хора, трябва да сте упорити. Знанията не са като баницa - да режете и да ядете.

Първо - 100% съм сигурен, че такъв речник - ще даде по - голяма скорост, на успеха на сайта.
Второ - времето е ПАРИ. На мен и на други - всяка минута им е ценна.
Трето тук не е подходящо за тази тема, което подсказва, че в сайта трябва да има тема с име - "Предложения на сайта или ?" "Какво да направим !?" Ако има такава тема се извинявам ! Аз не забелязох.
 
От: Е-Магазин / продажби

Първо - сайта и без туй е успешен заради уникалността си в България.
Второ - ако всяка минута ти беше ценна, вместо да молиш хората за речник щеше да потърсиш. Не е трудно, повярвай ми.
Четвърто - офтопикът по принцип не е желан. Ако админите са смятали, че има нужда от таково нещо, са щели да направят.
Пето - няма трето.
 
От: Е-Магазин / продажби

Целта ми далеч не е да събера мнения - не мисля, че те са от особено значение. Аз ако исках щях да поспамя навсякъде. Имам по-важни неща от това да събера някаква си бройка, която за нищо няма да ми трябва.
Целта ми е да накарам повечето зелени, ако така могат да се нарекат, вместо да чакат на готово да се поразровят и да се справят сами. Според мен питанията във форума са за краен случай - ако не можеш да намериш нещо или не си сигурен. Пък ако мислиш, че със своите идеи си способна да направиш по-добро място от predpriemach.com, давай - никой не те спира :wink:
 
От: Е-Магазин / продажби

Уебмастер - Напълно НЕ съм съгласен с мнението ти относно високите цени

Цените НЯМАТ значение, всичко опира до различни търговски модели - Защо неизменно се опитвате да вкарате останалите във вашият си търговски модел - Умри ама дай най ниската цена - Този модел не винаги е работещ - особено за малки ниши като тази

Този пример съм го давал и преди и в него много добре се виждат различните търговски модели

Пример 1
Продавам в Ебай.УК - Там ако не даваш най добрата цена почти не продаваш. Продукт който съм продавал с най добра цена около 17 паунда се продаваше много добре вторият след мен е бил с около 20 стотинки след мен и не продаваше.
На мен ми намаля складовата наличност и вдигнах цената на 17.50 и спрях да продавам почна да продава този пред мен.
Това е прекрасен пример за висока еластичност на търсенето в тази пазарна ниша - малка промяна в цената води до огромни промени в продажбите

Пример 2
Същият този продукт го продавам и в онлайн магазина ми но на цена около 35 паунда - и печеля повече от двойно - да продажбите са 10 пъти по малко но от десет продадени продукта печеля над 170 паунда, а от 100 продажби в Ебай зорлем 100-120 отделно че в ебай е пълно с мизерници дето ти се лигавят и те изнудват да не ти пишат отрицателен отзив.

Най интересното е че в серпа Ебай е на първо място а аз със моят сайт съм след него - Но тук вече става въпрос за друга ниша - Не всички хора са мизерници които търсят на ниската цена има такива които не искат да барват нищо от ебай - Искат да си платят като пичове от нормален магазин който е регистриран по ДДС има телефон за контакти и тн.

И макар да става въпрос за същият продукт - Тук вече се говори за друга ниша - а тази ниша е слабо еластична тук малките промени в цената не водят до големи промени в продажбите. Сигурно и на 40 паунда да го пусна пак ще продам поне 8 продукта и ще спечеля повече пари.

Прекрасен пример са телешоповете - Там всичко е надуто по 10 но въпреки това продават.

Така че не пречупвайте всичко през собствената си призма и гледайте по широко на нещата
 
От: Е-Магазин / продажби

Точно за това говорих... там са тарикати на дребно. Ако видят ПОДОБНА подчертавам подобна не същата стока на по-ниска цена и кълват. А в тази шина има шанс за огромни разлики. Тук имаш гравиране печатане... има всякакви мелези на пазара дето печатат с какво ли не. И гравират как ли не... ама в Продавалника това много много май не го отчитат...

И все пак съм решил да пробвам логиката на някой тук. Ще кача двата си най-продавани продукта. На същата цена която е в моят сайт. И ще видим дали ще продавам много повече там :)

Ще споделя опит ако има желаещи.
 
От: Е-Магазин / продажби

Тоест плашиш се от конкуренцията? Хората не са толкова глупави.
Щом твоите неща са качествени подчертай техните качества и ще клъвнат.
 
От: Е-Магазин / продажби

мантаман, на теория съм съгласен с теб, но тук говорим за българския пазар. Тук няма достатъчно купувачи, за да разчиташ, че ще продадеш достатъчно бройки от мъжка риза (неизвестна марка) за 90 лв., през сайт с една снимка. Да, в САЩ това може да стане, но тук не. Тук във всеки магазин можеш да си купиш по-добра марка за 50 лв., да я пипнеш, видиш, премериш и т.н. ВИНАГИ, когато целиш да продаваш на българския пазар цената е от първостепенно значение.
 
От: Е-Магазин / продажби

Според мен проблема идва от слабия трафик на сайта. Разгледах сайта ви, макар, че нямах много време, мога да ви дам следните съвети:

1. Изберете по-кратко и креативно име за домейн.
2. Използвайте PPC системи като Google AdWords, EasyAds, Etarget, Adwise и др. за привличане на клиенти в сайта.
3. Инвестирайте в SEO.
4. Правете реклама в соц. мрежи. Най-голям трафик ще ви донесат: Facebook, Twitter, Google+, Pinterest и може би Svejo.
5. Правете маркетинг и организирайте събития, станете спонсор/партнйор на медия.
6. Маркетинг, Маркетинг и Отново маркетинг.
 
От: Е-Магазин / продажби

2fast4you Ако коментара ти беше към мен защото не разбрах. В ей такива бит пазари няма значение качеството. Точно както колегата говореше за ebay цената е водещото :)
 
От: Е-Магазин / продажби

Това за което говоря са икономически постулати и няма значение къде ще ги практикуваш - теорията за търсенето и предлагането и еластичността на търсенето са в основата на маркетинга - Ако искате да сте предприемачи отворете книгите и четете.

Дадох ви пример с Телешоп повечето им боклуци можеш да ги купиш от магазин за 1лв - Те обаче са си намерили ниша с много реклама и добре поднесена информация за продукта да ти вземат 20лв

Давам ви и друг пример идентичен на предишният ми - мои познати продават онлайн и то добре - същите неща се продават и в Преебалника на цени от 30 до 50% по евтино и те въпреки всичко продават - защото си има хора и фирми които искат като си купят нещо да получат фактура - гаранционна карта и тн.
 
От: Е-Магазин / продажби

Относно цените, неизвестната марка и риза с една снимка. Не винаги най-известният е най-добрият. Абсолютно Ви гарантирам ,че продуктите от неизвестната марка са в пъти по качествени от много стоки продавани в моловете и по Витошка. И цената в случая е по добра. Примерно от същата марка мъжките къси панталони за спорт са 40.00 лв. (при мен) същите панталонки на Витошка не помня каква марка бяха са 80.00 лв. при това е с намаление и материята е много по скапана. А ако искате има панталонки и по 30.00 лв. но плат се купува от Илиянци и се шият в домашна обстановка. Тук качеството няма да го коментирам. Същото важи и за хавлиите (и не само за тях) много по добри са от тези на Панагюрище по плътни са и не са произведени в Индия. Да има проблем в описанията на продуктите вече се работи по въпроса. Абсолютно подкрепям мнението за телешоповете.
 
Последно редактирано:
От: Е-Магазин / продажби

Това за което говоря са икономически постулати и няма значение къде ще ги практикуваш - теорията за търсенето и предлагането и еластичността на търсенето са в основата на маркетинга - Ако искате да сте предприемачи отворете книгите и четете.

Дадох ви пример с Телешоп повечето им боклуци можеш да ги купиш от магазин за 1лв - Те обаче са си намерили ниша с много реклама и добре поднесена информация за продукта да ти вземат 20лв

Давам ви и друг пример идентичен на предишният ми - мои познати продават онлайн и то добре - същите неща се продават и в Преебалника на цени от 30 до 50% по евтино и те въпреки всичко продават - защото си има хора и фирми които искат като си купят нещо да получат фактура - гаранционна карта и тн.


Телешопа са друга бира. Магазини като на Алинка на коли има. Продуктите и който искат допълнителна обработка ок може да с скъпи. Но другите който ги има на всяка реклама в гугъл с цена 2.20$. Подценвате мнго и Продавалник и сайтовете за обяви. Кое е по-важно да съм първи в търсачката 2000 уникални с 0 продажби или да имам 20 уникални с 20 продажби?
 
От: Е-Магазин / продажби

личното ми мнение е че цените в България са с изкривено разбиране, поведението на пазара е към най-евтиното, независимо качеството

и оценяване на нови продукти с наслагването на личната нагласа на човек. това не мога да го обясня точно но ще дам пример:

човек който ми разказва как си е купил ботуши за 1000лв(хиляда лв) ми обясни че чашата с термо покритие и специфична форма е скъпа с цената си от 23лв.
 
От: Е-Магазин / продажби

2fast4you Ако коментара ти беше към мен защото не разбрах. В ей такива бит пазари няма значение качеството. Точно както колегата говореше за ebay цената е водещото :)

Да на теб говорех. Е аз пък винаги гледам качеството. Явно съм извън земен :D
Трябва да се нагаждаме на всички пазари за по голяма печалба и успех.
 
От: Е-Магазин / продажби

Да на теб говорех. Е аз пък винаги гледам качеството. Явно съм извън земен :D
Трябва да се нагаждаме на всички пазари за по голяма печалба и успех.

съгласен съм.
 
От: Е-Магазин / продажби

В спора се ражда истината - А фактите само я доказват - До колкото знам Алинка се е заела да си оправи описанията на продуктите което със сигурност ще и увеличи трафика, особено и като понаправи и малко СЕО

Гаранция давам че и с това име на магазина и с тези цени ще продава "добре" - Конверсията може и да и е под 1 но като се има в предвид че продава с по висока надценка ще се компенсира.

Помежду другото не е лошо да си изтрие името на магазина от постовете в тази тема защото при търсене по името на магазина се класира на втора страница и ако някой търси инфо за магазина и попадне на тази тема глава ще го заболи.
 
От: Е-Магазин / продажби

Много ми харесва тази логика - правиш магазин с куцо име, слаба конверсия и без СЕО, но като вдигнеш цените с 30-40% над конкуренцията и почваш рязко да продаваш "добре" :D :D :D :D :D
 

Горе