Е-Магазин / продажби

От: Е-Магазин / продажби

Бърка ти се логиката

Първо няма куцо име - Има безлични и запомнящи се имена - Нейното е от вторите (запомня се дори и като името дето не може да прочетеш, но никога няма да го сбъркаш ако пак го видиш)

Второ Конверсия около 1% - не мисля че може да се приеме за слаба особено след като очевидно че цените са високи.

Трето - Всеки който си мисли че цените са единственият и най важен фактор в търговията има още много да учи - Примери мога да давам до утре сутрин
Незнам защо в съзнанието на БГ търговеца единственото нещо което му идва на ум когато става въпрос за конкуренция е даването на най ниски цени - Вероятно се дължи на ниска икономическа култура.
 
От: Е-Магазин / продажби

Моля, Ви не ми сравнявайте цените с китайските сайтове разбира се, че на тази база е скъпо.
Пример от вчера: в Грабо се предлага чаша с маркер на цена 9.00 лв. (без описание за грамаж...) намалена от 18.00лв. естествено с крадени снимки от нета при мен същата с малко по различен дизайн и форма е 8.64 лв. (без намаление) Цените са ми средни за такъв тип стоки на база е-магазини в BG. В началото ваш колега ми даде съвет недей да да слагаш най-ниски цени защото хората ще си мислят, че нещо не е наред (при него цените са двойни) Още един пример ръкавици за тъч скрийн при мен са 15.56 даже тук наистина е висока цената беше под 10.00 лв. да качих я малко защото се оказа, че същите навсякъде са над 30.00 лв. ... има и по 60.00 лв.

А за името предполагам тук повечето сте програмисти и сте научени да мислите логически. Толкова ли е трудно според Вас да се запомнят две думи едно име + една дума която грубо преведено означава нещо за спомен в днешно време нали всички знаят английски.

Цените са ви съвсем нормални - особено за такъв тип стоки, които не
могат да се купят от всеки втори магазин.
просто хората трябва да разберат за вас. Това са думите на колежка от форума.

Леки и успешни почивни дни до понеделник.
 
Последно редактирано:
От: Е-Магазин / продажби

Моля, Ви не ми сравнявайте цените с китайските сайтове разбира се, че на тази база е скъпо.
Пример от вчера: в Грабо се предлага чаша с маркер на цена 9.00 лв. (без описание за грамаж...) намалена от 18.00лв. естествено с крадени снимки от нета при мен същата с малко по различен дизайн и форма е 8.64 лв. (без намаление) Цените са ми средни за такъв тип стоки на база е-магазини в BG. В началото ваш колега ми даде съвет недей да да слагаш най-ниски цени защото хората ще си мислят, че нещо не е наред (при него цените са двойни) Още един пример ръкавици за тъч скрийн при мен са 15.56 даже тук наистина е висока цената беше под 10.00 лв. да качих я малко защото се оказа, че същите навсякъде са над 30.00 лв. ... има и по 60.00 лв.

А за името предполагам тук повечето сте програмисти и сте научени да мислите логически. Толкова ли е трудно според Вас да се запомнят две думи едно име + една дума която грубо преведено означава нещо за спомен в днешно време нали всички знаят английски.

Цените са ви съвсем нормални - особено за такъв тип стоки, които не
могат да се купят от всеки втори магазин.
просто хората трябва да разберат за вас. Това са думите на колежка от форума.

Леки и успешни почивни дни до понеделник.


Ами да ти кажа ти първо питаш хората, какво мислят за магазина ти, те ти казват, а после се опитваш да ги убедиш, че името ти е много яко и цените ти са напълно конкурентни. Ето вземи отговорите на всички тук, като статистика и виж колко от всички смятат, че името не е подходящо - точно такава ще е статистиката и сред потенциалните клиенти. Защото едва 0,01% от всичките ти клиенти ще са програмисти мислещи логично... Все пак си мисля, че си искала да видиш на къде духа вятъра и как се възприемаш сред нормалните потребители "не програмисти", а не да се похвалиш.
 
От: Е-Магазин / продажби

Да се впиша и аз тогава като кажа, че името не е готино :wink:
Който ми посочи успешен магазин с подобно име получава 1 студена бира от мен. Ще я пращам по CD-то на компа :beer:
 
От: Е-Магазин / продажби

Наистина, няма смисъл да питаш хората за мнението им ако не си готова да го чуеш :)
 
От: Е-Магазин / продажби

Името не е лесно, но пак да ви попитам колко домейна помните на изус ?!?!??!

Гаранция давам че половината от хората във форума не могат да напишат правилно домейните на

Уикипедия
Годади
Намечип
Дигиталпойнт
Блекхатфорума
предприемач

и тн тн

Потребителите са се научили да пишат само 2-3 домейна и те са им напълно достатъчни -

1. Гугле
2. домейна на пощата им
3. един любим сайт за новини (фейсбук)

От там натам никой не иска да помни каквото и да е - на всеки му е достатъчно че има гугле

Следователно един домейн е важно да бъде брандъбъл - тоест като го чуеш и видиш да не може да го сбъркаш - точно такъв е нейният домейн

Ако някой иска пак да го намери като търси в търсачката - мерне ли го веднага ще го познае

Ако обаче домейна беше unikalni-podaraci.net - нито щяха да го запомнят нито щяха да го разпознаят в морето от домейни с думата подаръци


Да хубаво е ако домейна ти е хем брандъбъл хем лесен за помнене обаче домейните като bbc gbg dir и тн отдавна са свършили и трябва да отчитате реалностите преди да ръсите глупости на килограми
 
От: Е-Магазин / продажби

Коментара, че съм тук за да се похваля е напълно излишен. Ако не бях готова да чуя вашето мнения нямаше да питам. Вече се свързах с колеги от форума и започва отстраняването на грешките няма да стане всичко на веднъж но по малко ще се случват нещата. Само mantaman ме разбира за името всички или почти всички подобни магазини съдържат в името си думата подарък тази еднаквост едва ли е в полза.
 
От: Е-Магазин / продажби

Странна логика имаш с изборите на домейни, ти утре ще решиш да направиш сайт за рецепти и какъв домейн ще вземеше? мондескакиипрецепти?
От вчера - две колежки си говорят за някво яке, което едната била купила от кокетка нещо си, а сега и въпроса другата дали е запомнила домейна? А ако беше твоя магазин щеше ли да го запомни?
Коментара, че съм тук за да се похваля е напълно излишен. Ако не бях готова да чуя вашето мнения нямаше да питам. Вече се свързах с колеги от форума и започва отстраняването на грешките няма да стане всичко на веднъж но по малко ще се случват нещата. Само mantaman ме разбира за името всички или почти всички подобни магазини съдържат в името си думата подарък тази еднаквост едва ли е в полза.
 
От: Е-Магазин / продажби

Домейнът от където и да го погледнеш не става. Голяма дължина, струпване на съгласни, непонятни думи за таргета (ако не знаех английски даже нямаше и да разбера, че става въпрос за две думи).

Не знам къде мантаман видя брандабъл домейн, при положение, че става въпрос за комбинация от някаква измислена дума и вече съществуваща дума на английски език.

Flickr е брандабъл домейн.
Flickrpicturegalleries е манджа с грозде.
 
От: Е-Магазин / продажби

Боди утре накарай 10 твои познати извън този браш да напишат домейна на фликър и ще останеш много доволен от резултата. То и от този бранш половината ако гугле не им подсказва не могат да го напишат.

Предполагам че повечето в този форум сте учили за програмисти или нещо подобно явно хората които са учили маркетинг са малко - Ако тази материя ви е интересна отворете учебниците на търговски марки и четете

Там е написано че бранда трябва да е възможно най кратък и запомнящ се обаче кратките и запомнящи се домейни които човек от раз ще запомни и ще може да ги напише в браузъра са свършили преди поне 5 години, следователно тази точка може да я пропуснете.

Там също пише че трябва да се изгражда корпоративна идентичност и че е много важно да не те бъркат с някой друг - Домейн с подаръци в него може да е всичко друго но не и бранд освен ако не е добавка към брандовата дума - например - Мондешкаподаръци - това по добре ли ви звучи - На мене не

Уферо примерът който си дал е много хубав - Точно така трябва да си кръсти сайта за рецепти - Мондешкаресептс - Точно по този начин се изгражда корпоративна идентичност утре ще направи сайт за коли и ще го кръсти Мондешкакарс - После - Мондешкаджобс - Мондешкахомес и тн. тн. (единствената забележка която бих добавил че бих разделял думите с тире)

След време ако сайтовете са качествени и популярни всеки който види името на сайт започващ с Мондешка ще знае че зад този сайт стои - Мондешка като гарант за качество

Самият сайт имаше поне 5 важни неща които спешно трябва да се оправят по офпейдж оптимизацията тези неща не се виждат от пръв поглед а пък от човек който даже и не подозира за тяхното съществуване пък хептен няма да ги види. Когато човек който няма опит поиска съвет можете да му посочите тези неща да си оправи а не всички да се хващате за очевидното че домейна е дълъг и странен.

Ако на този сайт проблема му беше името на колежката въобще нямаше да и се налага да пита какво мислете за сайта.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Е-Магазин / продажби

Уважавам мнението на всички включили се в дискусията. Ако не исках мнение нямаше да питам. Но само mantaman явно разбира идеята.

Между другото това е доста важно.
Винаги следвай пътя на хора, които са спечелили пари, когато искаш да успееш в бизнеса. Изумително е колко малко хора го правят.
Лари Уингет
Не си поставяйте за цел да бъдете най-евтините. Направете своята цел да бъдете най-добрите.
Лари Уингет

Има безброй книги на тема "Как да станем богати", написани от милионери, но авторите милиардери са изключителна рядкост.
Доналд Тръмп
Търговските марки са вашата репутация, онова което представлявате в съзнанието на клиентите и на инвеститорите си.
Доналд Тръмп
Изграждането на бранда носи печалба в бъдещето. Ето така брандингът ви дава последващ контрол над бизнеса.
Доналд Тръмп

Лари Уингет и Доналд Тръмп от тях се уча за успешен бизнес и от тук присъстващите разбира се.

Желая на всички тук милиардите на Тръмп.
 
От: Е-Магазин / продажби

То ако с четене на книги се ставало богат...

Става се - Ама духовно, което също не е за пренебрегване :) но явно в БГ все по малко се цени
 
От: Е-Магазин / продажби

Вярно, ама колежката искаше да каже май че с тея книжлета видиш ли ще преуспееш
Става се - Ама духовно, което също не е за пренебрегване :) но явно в БГ все по малко се цени
 
От: Е-Магазин / продажби

Четенето не ти гарантира успеха - но все пак оказва голямо значение върху развитието на човека и неговият мироглед - Нали видяхте до къде стигна държавата като министър председателя е чел само една книга и то Винету

Ако беше чел гореспоменатите автори можеше и други да ги свърши не че е гаранция ама имаше по голям шанс
 
От: Е-Магазин / продажби

Ако изданията на Тръмп са книжлета няма какво повече да коментираме.
 
От: Е-Магазин / продажби

Манта не знам момичето познаваш ли го или просто си решил да си контра в темата, ей така за спорта...

Боди утре накарай 10 твои познати извън този браш да напишат домейна на фликър и ще останеш много доволен от резултата.

Аз и да накарам мои познати да го пишат файда няма, понеже таргета на сайта не са моите познати, а англоговорящите, за които Flickr си е доста запомнящ се домейн, като се има предвид, че съществува дума flicker.

Там е написано че бранда трябва да е възможно най кратък и запомнящ се обаче кратките и запомнящи се домейни които човек от раз ще запомни и ще може да ги напише в браузъра са свършили преди поне 5 години, следователно тази точка може да я пропуснете.

Не си прав, не са свършили. Аз самият имах няколко страници на word с 5 и 6-буквени .ком домейни, които бях съчинил за няколко часа и които бяха свободни и идеални за брандиране, но въпросния списък отиде на кино, заедно със стария ми хард диск :)cry:)

Там също пише че трябва да се изгражда корпоративна идентичност и че е много важно да не те бъркат с някой друг

Това е третото условие за брандабъл домейн, но първите две са по важни - кратък и запомнящ се. Без тях не може да се каже, че домейнът е брандабъл, колкото и уникален да е той. Защо според теб Moneybookers.com стана Skrill.com, AlertPay.com стана Payza.com, DealExtream.com стана dx.com и т.н. ?

mondeshkоeshkobeshkohakunamatata.com е уникален домейн и със сигурност няма да те бъркат с друг. Това прави ли го брандабъл?
 
От: Е-Магазин / продажби

Всеки сайт си определя цените. Важното е все пак да се постигнат някакви продажби и резултати от цялата дейност. :)
 
От: Е-Магазин / продажби

Здравейте,
отново след около година.
Основния проблем с магазина се оказа платформата закупена от Девижън.
Когато я купувах реших, че след като е платена е по добра и сигурна но уви тук не важи правилото Евтиното излиза скъпо.
Платформите с отворен код се оказват по-добрия избор.
Успех на всички.
 

Горе