Е-Магазин / продажби

От: Е-Магазин / продажби

Не знам от къде се навъдиха толкова гурута тук че преценят тотално непознати ниши че нямат нужда от SEО и така нататък... Моят съвет е заложи на SEО и не слушай този който ти казва за тая ниша то няма нужда. Защото същите тези хора като им допре до главата приятел с имен ден на който са подарили каквото им е родила главата до тук и пишат в google "Подарък за имен ден" или пък не всеки има до дома си или офиса студио където гравират подаръци и сяда и пише "Гравирани подаръци" И ето от там ако инвестираш малко време в началото после ще правиш едни прилични продажби години напред. Защото за социалните мрежи не споря те са много важни. От тях се генерира супер много трафик /и страшно по-малък процент продажби/ Но при тях като ги оставиш за 2 месеца и си до никъде. Докато SEO дори когато времето ти замине по други проекти както е при мен сайта ти ще продължи да генерира продажби.

Поемай това което ти се пише че е добре да направиш и много внимавай с това "Не го прави няма смисъл" винаги има смисъл.
 
От: Е-Магазин / продажби

Не знам от къде се навъдиха толкова гурута тук че преценят тотално непознати ниши че нямат нужда от SEО и така нататък... Моят съвет е заложи на SEО и не слушай този който ти казва за тая ниша то няма нужда. Защото същите тези хора като им допре до главата приятел с имен ден на който са подарили каквото им е родила главата до тук и пишат в google "Подарък за имен ден" или пък не всеки има до дома си или офиса студио където гравират подаръци и сяда и пише "Гравирани подаръци" И ето от там ако инвестираш малко време в началото после ще правиш едни прилични продажби години напред. Защото за социалните мрежи не споря те са много важни. От тях се генерира супер много трафик /и страшно по-малък процент продажби/ Но при тях като ги оставиш за 2 месеца и си до никъде. Докато SEO дори когато времето ти замине по други проекти както е при мен сайта ти ще продължи да генерира продажби.

Поемай това което ти се пише че е добре да направиш и много внимавай с това "Не го прави няма смисъл" винаги има смисъл.

Няма нужда от сео и ти давам пример веднага. тагтетиран трафик само от сайтове за обяви. При 50 унилани посещения носи до 10-12 поръчки дневно. Про трафик от гугъл 300-400 унилани 0 поръчки дневно. дерем ми дали съм на 1ва позиция след като всеки 4ти посетител купува.

Ако иска да има зрители в сайта нека се бори с ботовете на гугъл ако иска да има клинети да наблегне на спам обявите. Решениеото си е нейно
 
От: Е-Магазин / продажби

ботове -

спам обяви - ???????????????





Имам едно предложение може да направите категория или нова тема с обяснение на термините кое какво означава за такива новодошли и не знаещи, като мен.

онпейдж конфигурация -
линк билдинг -
и т.н.

Извинявам се ако го има но тези дни съм само с Вас. Малко рових в сайта.[/QUOTE]
 
От: Е-Магазин / продажби

Спам обява да считам ли, че е обяви по безплатни сайтове.

Така наричам масовот пускане на обяви. Тоест напраскай в 30-40 сайта за малки обяви по няколко оферти за продуктите си и само гледай. Обаче трябва да го правиш редовно, не е веднъж завинаги. Пускай на ден по 5-6 обяви и резултата няма да закъснее.
 
От: Е-Магазин / продажби

Крумов струва ми се че малко преувеличаваш силата на трафика от сайтовете за обяви - не че не е полезно да се пускат поне ще хванеш по някой временен линк

Но да очакваш чудеса от трафик е малко пресилено поне от опита който добих прясно от миналата седмица - За мои клиенти поръчах тук във форума публикуване на обяви - Момчето пусна четири обяви (към четири различни продукта от един сайт) в 50 сайта - тоест общо 200 обяви до момента за 4 дни има не повече от 20 посещения и едва ли ще станат повече защото вече обявите са затрупани.

Незнам къде и как ги пускаш обявите но със сигурност от това чудеса не стават.
 
От: Е-Магазин / продажби

Предлагам наистина Крумов да пусне една тема в "Успей с нас" за цаката с сайтовете за обяви... Явно ние нещо пропускаме. Очевидно му дреме на... за линка там.

Освен това за мен продаването през продавалник /понеже аз за такива сайтове си мисля както описваш/ е несериозно там си пускам някоя глупост която намеря вкъщи и не ми трябва. Но да се правя на големия online бизнесмен като продавам там продуктите си...
Иначе да там се продава и то яко... намерих едно handsfree от Виваком аванта пуснах го и за 2 часа го продадох... но не ми достави удоволствието което ми доставя другия тип :) Просто се оттървах и имах 15 лв. за кафе ;д
 
От: Е-Магазин / продажби

Предлагам наистина Крумов да пусне една тема в "Успей с нас" за цаката с сайтовете за обяви... Явно ние нещо пропускаме. Очевидно му дреме на... за линка там.

Освен това за мен продаването през продавалник /понеже аз за такива сайтове си мисля както описваш/ е несериозно там си пускам някоя глупост която намеря вкъщи и не ми трябва. Но да се правя на големия online бизнесмен като продавам там продуктите си...
Иначе да там се продава и то яко... намерих едно handsfree от Виваком аванта пуснах го и за 2 часа го продадох... но не ми достави удоволствието което ми доставя другия тип :) Просто се оттървах и имах 15 лв. за кафе ;д

Няма никаква цака. Вземаш един списък със 100-200 сайта за обяви и нариваш. На ден поне 15, като ги изредиш почваш отново. Продавалник колкото и недолюбван от бг предриемачите тук е доста доходно място за всеки със онлайн магазин. Гледайте на него като на сайт за обяви с повечко опции.
 
От: Е-Магазин / продажби

За прословутото име просто така се получиха нещата първия сайт е mondeshkaphotography след това промених блога, за да е общ за двата сайта на mondeshkablog ... всичко което исках за магазина беше заето (това вече го споменах) взаимствах идеята от бранда Trump и така. Да не Ви занимавам повече с мен.

Изобщо не ми допадат тези сайтове за безплатни обяви. По едно време пусках обяви в продавалник - нищо. Имам чувството, че там се събират всички тарикати на дребно.

А Клиентите който плащат най-малко винаги искат най-много.

Но Ви благодаря за съветите на всички просто ще трябва да ги пробвам всичките и сама ще разбера кое работи и кое не в моя случай.

Мразя форумите ... Подминах Ви два пъти но накрая ме привлякоха условията за ползване и реших да опитам.
Вече знам, че попаднах на правилното място с правилните хора.

Ако аз мога да помогна с нещо насреща съм.

Желая на всички да имате много повече от успешен бизнес.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Е-Магазин / продажби

Предлагам наистина Крумов да пусне една тема в "Успей с нас" за цаката с сайтовете за обяви... Явно ние нещо пропускаме. Очевидно му дреме на... за линка там.

Освен това за мен продаването през продавалник /понеже аз за такива сайтове си мисля както описваш/ е несериозно там си пускам някоя глупост която намеря вкъщи и не ми трябва. Но да се правя на големия online бизнесмен като продавам там продуктите си...
Иначе да там се продава и то яко... намерих едно handsfree от Виваком аванта пуснах го и за 2 часа го продадох... но не ми достави удоволствието което ми доставя другия тип :) Просто се оттървах и имах 15 лв. за кафе ;д

Това, че не ти доставя удоволствие не означава, че няма продажби. Не подценявай комбинацията онлайн магазин + сайтове, като продавалник (където могат да се правят по 10-15 поръчки дневно). А и в продавалник има и рейтинг, който напоследък хората все повече обръщат внимание - каквото и да си говорим това е единствения еквивалент на ebay по нашите географски ширини. Само дето не може да се наддава...
 
От: Е-Магазин / продажби

ботове -

спам обяви - ???????????????





Имам едно предложение може да направите категория или нова тема с обяснение на термините кое какво означава за такива новодошли и не знаещи, като мен.

онпейдж конфигурация -
линк билдинг -
и т.н.

Извинявам се ако го има но тези дни съм само с Вас. Малко рових в сайта.
[/QUOTE]

Мисля, че тя има право. Тя и аз не сме първите - няма да сме и последните, които ще искат такава тема, нещо като речник, на специфичните /терминологичи думи, употребяващи се в сайта. Може би това трябва да направят админите.
 
От: Е-Магазин / продажби

Тези термини ги има на много места във форума и всеки който има желание да ги научи може да го направи. Покрай тях ще научи и много други нови неща.

И да се направи такава тема който няма желание да търси пак няма да я намери.
 
От: Е-Магазин / продажби

Мисля, че тя има право. Тя и аз не сме първите - няма да сме и последните, които ще искат такава тема, нещо като речник, на специфичните /терминологичи думи, употребяващи се в сайта. Може би това трябва да направят админите.
Ето защо например гугъл е много мощен и полезен инструмент.
 
От: Е-Магазин / продажби

Не си мислете, че не търсим и ние. Много е гадно когато четеш нещо интересно и постоянно да прекъсваш защото някоя дума не ти е ясна и докато намериш правилното обяснение става доста объркващо и изнервящо.
 
От: Е-Магазин / продажби

Алинка, предлагам ти да направиш две неща:
1. Повечето от съветите тук са полезни, за да увеличиш посещенията на сегашния си магазин, затова ги приложи. Но моето мнение е, че от самото начало залагаш на куц кон заради домейна и високите цени.
2. Използвай натрупания опит и съветите, които всички ти дадоха и направи нов магазин, с хубав бранд и по-конкурентни стоки. Ще видиш разликата в продажбите :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Е-Магазин / продажби

Тези термини ги има на много места във форума и всеки който има желание да ги научи може да го направи. Покрай тях ще научи и много други нови неща.

И да се направи такава тема който няма желание да търси пак няма да я намери.

Всеки новодошъл - трябва да губи време (и хаби нерви) - да търси, всяка дума в гугъл. Вместо това - думите може да се вградят - при регистрирането, в правилата на сайта И - когато някой каже - ама аз тая дума не я знам - тогава всеки ще му отвърне:
Ами запознай се с нея и с останалите специфични думи - в рамката, на правилата на сайта !
 
От: Е-Магазин / продажби

Знам, че админите имат достатъчно работа, Но - в името на развитието и по - доброто бъдеще на сайта - би било добре - да направят това, ако не скоро, поне малко по -нататък.
 
От: Е-Магазин / продажби

Ама вие сега стоите и очаквате на готово. Значи, който има мерак - ще търси и ще чете. То ако "речникът за мързеливи хора" бива създаден, пак ще спрете за да се ровите.
Повечето хора тук се опитват да стартират бизнес, пък чакат на готово. Хора, трябва да сте упорити. Знанията не са като баницa - да режете и да ядете.
 

Горе