ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Noke Аз съм съгласен с автора само по линията на методите за работа,както и,че крапа няма място в топ 3.

Всичко, което SEO-тата правят, е да изкарват по-релевантните сайтове по-напред. Не говорим за добри и лоши, а за релевантни. Тоест да дават на потребителите това, което търсят.

А без да те засегна DR_GIGGULS не знам колко е голяма фирмата,в която работиш,но ми е ясно колко си "вътре" в нещата или какви методии използваш :wink:
radev Имах личен сайт в топ 5 стоя 2 месеца..(en) в ниша с над 100мил резултата с нито една ключова дума в домейна.Вече година се опитвам да си го обесня как стана :evil:
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Ще ми нетнеш ли на едно лично сайта и коя е била думата на която е стоял в топ 5
:)
че ми е интересно
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

@Noke не те знам откъде се пъкна и кога почна толкова глупости да ръсиш ама не правиш добро впечатление. Ето какво ти предлагам един съученик със доста добри компютърни познания да се хване да научи как се прави сео за 2 седмици, след това ще приложи тези знания за още 2 седмици, щом 2 седмици стигат за обучение явно и 2 седмици ще му стигнат за ниско конкурентна ниша от 16 700 резултата на български. Ще му дам 50 лв. ако успее в рамките на 1 месец на първа страница - това е сайта, който ще оптимизира, аз ще му променям това което ми каже по онпейдж оптимизация, съдържанието е 100% уникално има няколко сайта, които са копирали от мен, но това не е проблем :) Съгласен ли си? Аа и също ти ще посочиш източниците, откъдето той да учи ;)
П.П. Джеймс за знанияната на Гигълс по отимизация мога да гарантирам аз :)
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Луд ли си... аз тва сериозно си го мисля... даже веднъж като почти го бях написал... натиснах рефреш и айдеее наново :D Иначе ми се сеще моя човек да го понауча :)
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Ето какво ти предлагам един съученик със доста добри компютърни познания да се хване да научи как се прави сео за 2 седмици

Noke май нямаше предвид точно съученици с добри компютърни познания, а хора от бранша с 5-10 години опит в уеб-a :lol:
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

А може ли да го попитам Ноке, кой собственик на фирма има 5-10 години опит в уеб-а...
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Sammy да не спорим :) .Думите говорят.Има една поговорка за пълния и празния житен клас :wink: А да твърдиш,че валят сео поръчки в БГ е смешно.Не броя това,че един добър дизайнер какъвто явно е той е в нещата.Просто това,че убеждаваш клиента да кихне 100-200 лева не е сериозна цифра за труда,който изисква приличен уайт и малко грей хед.
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Хора с по 5-10 години опит мога доста да ти изредя, които са работели все по разни интранет проекти и не са си имали вземане-даване с гугъл.

В такъв случай е нужно да разбереш няколко неща:
- как да си набавим беклинкове
- как гугъл индексира сайта, кога да ползваш sitemap и тн.
- какво от това дето досега си правил, не трябва да правиш - скрит текст, дето се отваря с AJAX, картинки за заглавия и тн
- как да ползваш javascript, така че да не си скапеш сеото
- дублирано съдържание
- гугълските webmaster guidelines и за какво може да гризнеш дръвцето

нещо друго?

Говорим за въведение в СЕОто все пак, колкото да можеш да си оправиш сайта, ясно че с големите в тая сфера няма да може да се мериш.
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

It's all about the money...
Нали не вярвате, че тези негативни статии, някой ги пише ей така, защото дълбоко вярва в глупостите които говори? Всеки си гони неговите си 5 минутки слава и това е... Same old story...
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

+5 мин към time on site и +50 линка от форуми си е все файда :)

Сторито винаги е старо и едно и също :)
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

А тва дето говори Гигълс е вярно, само че се отнася за големите фирми, за които дори леко покачване в класациите води до значителни финансови резултати. Не съм седнал да оспорвам уменията и усилията на топ СЕО специалисти дето работят за/в такива компании. Останалите са просто СЕО-ентусиасти, на които им харесва да се именуват експерти и да преувеличават стойността на услугата си. Темата беше замислена да е полезна за средностатистическия уебмастър, нямащ излишни пари/труд/интелектуален ресурс за пръскане.
 
Последно редактирано:
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Айде да има бая общо?

Стандартен код означава бая повече неща от това да се рендва визуално едикакси от браузърите. За роботи (гугълски и прочие) говорим. Семантичен код се пише за да разберат именно роботчетата за какво иде реч в сайта ти.
Бла-бла бих казал. Ботът не се вълнува от семантиката на кода. А съм почти сигурен, че не знаеш каква е семантиката на думата семантика, ама понеже звучи сериозно я ползваш. За бота е важно страницата да се зарежда под определено време, да е с определен размер и т.н. Как си написал кода, няма никакво значение. Всъщност за кой код говорим? За ПХП-то или за ХТМЛ-а?

Може би бъркаш понятията валиден код и код, който отговаря на уеб-стандартите? Различни неща са. Второто включва доста повече изисквания.
Е, хайде кажи ми разликата, но искам да подкрепиш с факти. А не просто нещо, което си (про)чел някъде.
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Галине почваш да се оплиташ брат. Стига се пресилва, толкоз ли е важно да се изтъкнеш ся? Кажи някой лаф и тва е
 
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Човека си премахна мнението... => и аз премахвам коментара към него ;)
 
Последно редактирано:
От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Галине почваш да се оплиташ брат. Стига се пресилва, толкоз ли е важно да се изтъкнеш ся? Кажи някой лаф и тва е
Прав си всъщност :D. Айде няма повече бастунски изказвания от мене :).
 
От: От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Напълно вярно, извинявам се и съм изтрил тая част от мнението си. Поизнервих се малко - то половинТа форум ми скочи е*аси, сакън лоша дума за сеото да не издума човек .. :)
 
От: От: От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Напълно вярно, извинявам се и съм изтрил тая част от мнението си. Поизнервих се малко - то половинТа форум ми скочи е*аси, сакън лоша дума за сеото да не издума човек .. :)

и аз изтрих моето ;)
 
От: От: ЗА SEO-то и продавачите на "SEO-услуги"... за кво друго?

Как си написал кода, няма никакво значение. Всъщност за кой код говорим? За ПХП-то или за ХТМЛ-а?

Е, хайде кажи ми разликата, но искам да подкрепиш с факти. А не просто нещо, което си (про)чел някъде.
Е как ПХП-то бря? :twisted: Оф и ти глупости говориш ама аз поне звуча по-убедително, нали? :lol:

Няма майтап, не лъжа за тия работи. Ама локуми не ми се разтягат повече, ако се сетя за някое линкче ще пусна наготово че ме мързи да пиша есета...
 

Горе