Забраняват торент тракерите със закон

От: Забраняват торент тракерите със закон

но на 1500 евро бруто, нето е 1050 евро
Мизерия, аз с толкова пари на месец не мога да се оправя :-o
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Най-ниско ниво IT support в голяма компания в Мюнхен - чиста заплата 2200 евро на месец. И това е начална заплата , ако се издигнеш в по високо ниво след година примерно заплатата се увеличава. За Швейцария , дори не говорете - там е мн високо нивото. В момента съм в Женева , средната заплата за страната е 4000 франка/месец ( франка е 1,6 лева). Истина е че всичко е много скъпо , но с тия заплати , всички ходят на ски всяка събота и неделя....
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Ей ти Витоша, ски колкото искаш. Десетки хиляди софиянци ходят на ски всяка събота и неделя. 2200 евро - ок, ама всички ли бачкат съпорт в ит компании. А обикновените хорица, дето продават вестници или правят вурстчета, не мислиш ли, че взимат една идея по-малко пари.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Ей ти Витоша, ски колкото искаш. Десетки хиляди софиянци ходят на ски всяка събота и неделя. 2200 евро - ок, ама всички ли бачкат съпорт в ит компании. А обикновените хорица, дето продават вестници или правят вурстчета, не мислиш ли, че взимат една идея по-малко пари.
Естествено че има и по ниски заплати и пак са в пъти по високи от еквивалента им в България. В момента не знам за какво спориш - че в България се живее по добре от Европа ли?
Последната година съм работил в около 10 държави из Европа и ти казвам - в грешка си. В България е хубаво времето, но когато си говорим за заплати и цени , не трябва да има съмнение че живеем много по зле и ограничено от повечето европейци.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Аз говоря за ЕВРОПЮЕЙСКА заплата :)
не за гастербайстерска ил иза нискоквалифицирана.
И тук може да получаваш 200 лева, може и 38 000 :)
Всичко зависи от това какво и как.
Имам в предвид че ако искат тук да стане културна държава, съм съгласен д ами поставят условия, но всички знаем че запази л исе сегашното статукво и ч15 зюакона да вкарат, нас няма да ни засегнат.
Все пак тук знаем как да сърфираме и как да си изтеглим нещо, било то и забранено. както и зависимите знаят от къде да си намерят стръкче сушен джоджен...
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Гръбнака на една държава е така наречената средна класа - поне така ни учиха по икономика преди години. До преди кризата сякаш беше почнала да се оформя такава и тук в България, в последствие всичко се разми .... тези, които си броят стотинките за хляб и се чудят как ще изкарат до заплата, май не ги интересуват торентите ...

Живеем по "европейски стандарти" с българските си доходи - това е проблема.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Абе европейци, я кажете, можете ли да смъквате торенти в Германия?

Един познат беше се изтарикатил:)
Обажда се на аверчета да му изтеглят няколко филма и да му ги пуснат в пощата.После от Германия си ги дърпа като прикачено писмо:) тва е!
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Естествено че има и по ниски заплати и пак са в пъти по високи от еквивалента им в България. В момента не знам за какво спориш - че в България се живее по добре от Европа ли?
Последната година съм работил в около 10 държави из Европа и ти казвам - в грешка си. В България е хубаво времето, но когато си говорим за заплати и цени , не трябва да има съмнение че живеем много по зле и ограничено от повечето европейци.


Значи представяме си какъв работник си, да те гонят всеки месец и то от страната.
 
От: От: Забраняват торент тракерите със закон

Значи представяме си какъв работник си, да те гонят всеки месец и то от страната.

Не ме гонят , а работя по проекти за големи компании - Дел , Нокиа , Майкрософт. Проектите са с точно определено време , свършвам работата и отивам в друг офис , за това се местя. И да доста съм добър , защото навсякъде са доволни от мен. :shock:
 
От: От: От: Забраняват торент тракерите със закон

Не ме гонят , а работя по проекти за големи компании - Дел , Нокиа , Майкрософт. Проектите са с точно определено време , свършвам работата и отивам в друг офис , за това се местя. И да доста съм добър , защото навсякъде са доволни от мен. :shock:

правилно имам позната,която постоянно снове из латинските държави и все с разстройство се връща ,заради храната им
 

Горе