Забраняват торент тракерите със закон

От: От: Забраняват торент тракерите със закон

Какъв е проблемът да си платиш и да гледаш? Или някои трябва даром да ти дава всичко? Аз пък съм за пълната забрана на всякакви видове торент сайтове. Разкъсайте ме сега :p

Ще ти задам въпроса, който бих задал и на небезизвестния Я.К. ако имам възможност:

Ти никога ли не си свалял, точил, гледал, слушал, възпроизвел, прочел и т.н. нещо нелегално?
Защото ако си - ти си престъпник рецидивист, и попадаш под ударите на закона.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Забелязвам, колко са активни на тиквата фенчетата, но нека си припомнят кой тайно беше се съгласил с ACTA, и де бяхте Вие тогава. Съсели мъсели пълни тикви..... Това няма нещо дето да не ревете. Само дето тогава, при ACTA бяхте застрашени дори и за снимка или текст или квото и да е да полежаваме в панделата, сега за торентите. Обаче не бурнхикса, и биоз веднага, съсели това онова. Баси, как не ви писна и как не осъзнахте, че тая тиква няма да я бъде вече, и колкото и да се мъчите да си върнете логото на halloween няма да успеете. Одете си думкайте простотиите в политиката, оставили сме ви я изцяло на ваше разположение.

Нямам, думи просто после мен искали да ме банват
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Да добавя още нещо към предишното ми мнение. Напоследък не може да не ви е направило впечатление, че първите пиратски издания на новите филми с хубаво качество вече са от тип "webrip". Те излизат веднага след "cam"-овете и са равни на старото "DVDRip". Това означава, че са свалени от сайтовете за поточно видео, които са с минимална месечна абонаментна такса. При нас подобна услуга не се предлага. Има само Voyo, където се качват предаванията на bTV, които по принцип са си безплатни и стари филми, които вече ги въртят по ТВ канали като HBO и Vivacom Arena.

Когато при нас тръгне качествена услуга за поточно видео, където филмите излизат 3 месеца след премиерата в кината, тогава торентите сами ще отпаднат или поне основното им предназначение няма да е за споделяне на филми и сериали. Вижте какво стана с музиката. Вече никой не тегли MP3-ойки, тъй като всички песни ги има безплатно и легално в YouTube. Тъй че няма нужда разни празноглавци да ни обясняват, че не сме искали да плащаме, че сме крадци и други подобни тъпотии, които нямат нищо общо с действителността.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Истината е , че българина просто няма пари. Всичко останало е търсене на извинение и размиване на основният проблем а той е в липсата на доходи. Естествено, че и аз да тегля понякога филм например, но ако махнат торентите чрез закон просто няма да тегля, елементарно е. По отношение на музиката, никога не съм теглил , не мисля и да тегля, и който е истински меломан винаги ще намери начин да отдели средства за оригинален диск или плоча, а Spotify Unlimited e 10 лв на месец.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Ако се опитат да прокарат подобен закон,който ще превърне всеки с компютър в престъпник ,и да защитават интересите на филмови компании и корпорации,а не на хората,Трябва да излезем всички и да ги изметем тези мръсни боклуци които предложат подобно нещо, независимо от коя партия са!
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Ти не разбра ли, че всичко е журналистическа измислица?
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Политиците трябва да работят в интерес на обикновените хора които са ги избрали и назначили.
Ако някой политик си позволи да да работи в полза на частни структури и против волята на народа,ТРЯБВА ВСИЧКИ ДА ИЗЛЕЗЕМ И ДА ГИ ИЗМЕТЕМ ТЕЗИ НАГЛИ ПРОДАЖНИЦИ!
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Спокойно бе хора, нищо ново и различно няма в закона, просто някакъв журналист така го е написал, че днес се запалиха всички медии и тръбят на всякъде всевъзможни глупости. И всеки чел недочел, разбрал недоразбрал се пали. Всичко си е както преди.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Абе европейци, я кажете, можете ли да смъквате торенти в Германия?
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Да добавя още нещо към предишното ми мнение. Напоследък не може да не ви е направило впечатление, че първите пиратски издания на новите филми с хубаво качество вече са от тип "webrip". Те излизат веднага след "cam"-овете и са равни на старото "DVDRip". Това означава, че са свалени от сайтовете за поточно видео, които са с минимална месечна абонаментна такса. При нас подобна услуга не се предлага. Има само Voyo, където се качват предаванията на bTV, които по принцип са си безплатни и стари филми, които вече ги въртят по ТВ канали като HBO и Vivacom Arena.
.

Прав си, че уебриповете са свалени от сайтове, но не всички филми излизат на стреаминг, отделно те са на региони. Колкото до тракерите те ще останат защото никой нормален човек няма да предпочете да гледа увебрип вместо блурей, да не говоря че уебрипа сравнен с блурей рип е ужас.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Абе европейци, я кажете, можете ли да смъквате торенти в Германия?

Един мой човек в Германия изгоря с 300 евро за свален филм... Там законите са страшни.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Е как така бе, нали там е демокрация, СЪРЦЕТО НА ЕВРОПА!!! Как може да е така, направо да не повярва човек, това да не е Северна Корея? :lol:

Това всичкото го пиша с огромна доза ирония заради коментара на колегата:

А в същото време в нормалната Европа: http://www.ecommercetimes.com/story/79887.html

В същото време в нормалната Европа като дръпнеш филмче и гориш с няколкостотин евро. Айде европейци, отваряйте шампанското.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Ако цената да съм европеец и да живея в културна, европейска държава, да карам по хубави европейски пътища, да се разхождам в чисти паркове и да получавам европейска заплата е да не тегля торенти, ще се съобразя с това. :)
Все пак какво са 8 лева за филм, при заплата 1500 -2000 евро. за общак и 30-40 цента европейски клик за банер
 
Един мой човек в Германия изгоря с 300 евро за свален филм... Там законите са страшни.

Това пък ми идва прекалено европейско. :) Тук, ако плеснат някаква такава глоба (дори като тази сума, но в лева), ще лишат и другия пазар от клиенти. Как да отидеш на кино с такъв месечен разход. Дори и да го разпределиш за половин година, пак си е доста кина на месец.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Amoun мн си прав. Освен това на РС нямам 1 програма, дето да е кракната :) Имам няколко приложения и игри дето съм си купил, другото е само free soft. Филми тегля, но имам и voyo, а арената ми е на 5 мн с кола. Така, че и да затворят тракерите, няма да се мре, въпроса е, че се хващат за едно от малкото добри неща, дето народеца все още може да ползва без пари. Да не говорим за пътища,данъци щото скоро смених част! от окачването на колата, което е х6 на винетката, която плащам за добри пътища уж :)
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Ако цената да съм европеец и да живея в културна, европейска държава, да карам по хубави европейски пътища, да се разхождам в чисти паркове и да получавам европейска заплата е да не тегля торенти, ще се съобразя с това.
Сигурен съм, че по бай Тошово щеше да се чувстваш прекрасно ;)

Ама демокрадите не ги устройва това. Те предпочитат да живеят в жунглата, но да са свободни....да ги изяде някой чакал.
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Допреди година две, бих защитавал торентите...
и аз съм местен и аз обичам авантата и келепира :)

Но напоследък явно одъртяяам и тегля филми много рядко.
В много случаи предпочитам беплатни програми, за да не се занимавам да краквам заради няколко ненужни екстри.

Не съм против свободното споделяне, напротив, но пак казвам, ако това е цената на това да живея истински в бяла държава, за мен не е проблем да го направя.
ти ако отидеш да живееш в Швейцария, пак ли ще теглиш торенти, въпреки че хората изрично ти казват, заона не го позволва,
Погледни на нещата така:
пред това да живея в анадола и да тегля свободно торенти, предпочирам да живея в Швейцария и да си плащам за филмите :)
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

Съгласен съм с теб. И на мен ми е все едно дали ще мога да си дръпна някакъв филм или не.
 
RЗабраняват торент тракерите със закон

Съгласен съм с теб. И на мен ми е все едно дали ще мога да си дръпна някакъв филм или не.

Аз даже не съм бил в подобна дилема от години. :) Не свалям. :) Може би и не гледам много, също може да го отбележа това. Гледам рядко филми. И то тези, които си заслужава. За това и си ходя на кино. :)
 
От: Забраняват торент тракерите със закон

как ги определяте заплатите в германия на око? ако сега емигрирате в германия без да сте специалист ще почнете от лидл или алди, заплатата там е 7.5 евро на час, мисля.
колко ще работите като дни не знам, но на 1500 евро бруто, нето е 1050 евро, точно толкова е заплатата на всеки новогерманец. тия 2000-3000 евро дето всички очакват не са верни, освен ако не сте някой специалист, ама 90% от тия дето заминават започват именно от най-ниското ниво, заедно с другите - украинци, китайци и т.н.

то да си новогерманец пак няма да плащаш за филми, има си онлайн филми под път и над път.

и да се казва в германия кой колко получава е строго забранено, освен че е и крайно неучтиво да питаш. в договора ти го пише, че нямаш право да казваш. често двама работници могат да работят на съвсем различни заплати без да знаят. от това идва и неверната информация кой колко взимал
 

Горе