Загадка от Телевизия Планета ;-)

d3velop

New Member
Какъв е сбора от всички числа?
56+21-3х5-18+||+5+44-(8x3)+33-3x30 = ?

Айдеее посмятайте аз отивам да посрещам новата година :p~
 
Отговорът е 14 (ако приемем тия двете черти за римско 2). Сега го дадох на кучето да го сметне. Пращай смс или там каквото искат и като спечелиш голямата награда - да почерпиш. ;)
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

Какъв е сбора от всички числа?
56+21-3х5-18+||+5+44-(8x3)+33-3x30 = ?

Айдеее посмятайте аз отивам да посрещам новата година :p~
Уловката е в тези две черти, които я са римско 2, я не са. Ебаси чалга терикатите. Иначе си е 14. :) Ако е римско 2, както се редполага. Но може да е двойна дроб (което е умножаване), или знам ли що за животно е. :)
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

Останаха ли още идиоти които да пращат SMS-и на подобни игри и благокръводарителни шоу програми ?

Аз на нашата един мобилен вече и строших при поредния опит да храни мошенника Нико Тупарев и неговата хомосексуална клика
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

Не е само в това уловката . Във всичките условия пише "Колко е сбора от всичките числа на снимката" ..... Винаги на снимките има някаква/и каки и някъде по каката има някаква цифра (понякога и по две) . Иди смятай сега дали и тях трябва ги добавяш или да не ги смяташ . Мой познат който завърши приложна математика сметна един път цифрите и ми ги каза да видим дали ще ги познаят . И трите цифри (които той сметна като добавяше скритите и без тях) ги казаха , ама оная каза не са това ..... Еми да ви е*а и цифрите . Накрая никога не казват какъв е отговора . Пълна измама си е това и много хора звънят .
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

Има и друга цака - те дават уравнение, ама всъщност те питат колко е сбора на всички числа, никъде не пише че трябва да решаваш уравнението. Та могат да го извъртат как си искат.
Па и като звъннеш ти казват - вие се свързахте на 10 линия, трябва да сте на 11 (примерно) - опитайте пак. Демек не ти дава заето, а те набутват за нищо. Аз така веднъж се бях напоркал и викам е са ще им звънна да им кажем, ама ме изпържиха :)
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

Отговора е: 824 :D :D който може да измисли как става този отговор да сподели с нас :D
пп. Стана ми интересно защото аз го сметнах по доста начини и доста хора се обадиха с всички който аз бях предположил... но това 824 нз как го изкараха ....
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

Въпроса е "Какъв е сбора от всички числа?"
Което е 229
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

според мен събират...и числата дето се получават при умножение и за това се получава 824.
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

Предполагам сте гледали множеството от предавания (подобни), които "държат" в напрежение зрителите и когато стане време за отговора го показват за секунда. Дразнещо, а? :D
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

Предполагам сте гледали множеството от предавания (подобни), които "държат" в напрежение зрителите и когато стане време за отговора го показват за секунда. Дразнещо, а? :D
Ами да ти каже не е чак толкова дразнещо . По дразнещо е това ,че има няколко такива предавания които дори не казват верния отговор ....
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

Много се извинявам за спама :) Трябва да направя 10 поста, за да си пусна темата в един раздел.

ПП - Честита Нова Година на всички! Много здраве, щастие и късмет! И дано модераторите не ми се скарат за това ми писание :}
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

М странно и аз онзи ден се загледах точно в този тип загадки не си спомням по коя телевизия беше и как изглеждаше уравнението, но си спомням че имаше картинка мишлето от Рататуи та условието беше същото да се съберат числата. Сметнах ги т.е. събрах ги гледах малко обадиха се със същия резултата ама таз каза че не е така, и погледах, изнервих се и не дочаках да кажат колко е било. Но мисля че на шапката на мишката имаше някакви числа. Най-вероятно и те влизат в сметката!
.. ужас дано няма хора които да се лъжат да звънят. Те хората си го казаха, че всичко е измама за трупане на лесни пари. Това с даренията при Гарбовски децата казаха, че нищо не стига до тях първо взимат директорите после възпитателите и чак, ако остане за тях ..
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

Тези игри са направени за наивни идиоти, които чакат да ударят кьоравото само с едно обаждане. А то винаги има уловка, защото ако нямаше щяха да са на загуба. Не знам зрителите като звънят на водещата (в повечето случаи някоя куха лейка с пробито дъно) какво си мислят и на какво се надяват? Но докато има хора, които да звънят, ще има и такива предавания. Това е факт. Последното, което чух за Гарбовски е, че си е взел 2ри Хамър. Демек добре му върви благотворителната инициатива. :) Такива кампании се правят от добри хора, с чисти сърца и съзнания, които за тях материалното не е цел № 1 в живота. Другото е само пълненен на чижд джоб. За това тази година, която мина (по скоро във вторта и част) поотрязох малко от СМС-ите, които пращам за такива дейностти. Искам да помогна, но не и на някой да си вземе нова кола. Кофти е, че преди всяко такова "подяване на ръка" ще трябва да се проучава допълнително, което би отказало всеки, да не говорим, че пак не е сигурно.
 
От: Загадка от Телевизия Планета ;-)

Аз ги изкарвам 820... По принцип те слагат едно или две под формата на въпросителен и 1-2 числа на картинката до уравнението и от там сборът трябва да се качи до 824.
PS: В играта се казва "числа". Това означава не само арабски...
 
Последно редактирано:

Горе