Задача за разпределение на кинти!

takamato

Active Member
Условието е следното:
Имаш определена сума пари, които са се появили от някъде (лотария, еврофутбол...няма значение това).

а) 50 cent
б) 5$
в) 50$
г) 500$
д) 5'000$
e) 50'000$

Въпросът е:
Как ще инвестираш всяка от посочените суми?
 
а) Един сладолед :)
б) Малко билярд
в) Копувам си хост и домейн за да съм подсигурен малко време в бъдещето
г) Хм... става сложно. Пооправяне на саунда(300W и 9 тонколони са малко)
д) Реклама на сайтовете от който мисля да печеля пари може би +нов телефон
е) Lamborghini :p

И още един вариант спестяване :idea:
 
takamato каза:
Условието е следното:
Имаш определена сума пари, които са се появили от някъде (лотария, еврофутбол...няма значение това).

а) 50 cent
б) 5$
в) 50$
г) 500$
д) 5'000$
e) 50'000$

Въпросът е:
Как ще инвестираш всяка от посочените суми?

а) 50 cent - Ще си купя нов билет
б) 5$ - Бири
в) 50$ - Пак бири
г) 500$ - Подаръци
д) 5'000$ - Бизнес (онлайн)
e) 50'000$ - Къща и ако останат автомобил
 
takamato каза:
Условието е следното:
Имаш определена сума пари, които са се появили от някъде (лотария, еврофутбол...няма значение това).

а) 50 cent
б) 5$
в) 50$
г) 500$
д) 5'000$
e) 50'000$

Въпросът е:
Как ще инвестираш всяка от посочените суми?
а) Билетче
б) Кафенце
в) Домейн и хост
г) Ще се замисля за някой по скъп бизнес в който трябват малко парички за да навлезеш
д) Можеби някакъв Бизнес
е) Ще си намеря партьори за саздаване на Бизнес Фирма (По голяма)
 
а) 50 cent - сладолед
б) 5$ - една салата в Годзила+една халба бира
в) 50$ - ще сложа бензин в колата
г) 500$ - нов компютър
д) 5'000$ - реклама на:
e) 50'000$ - отваряне на малко "ателие" за уеб-дизайнче и реклама.
 
а) 50 cent - пощенска марка (да има)
б) 5$ - 2 бири (1 за мен, 1 за приятел)
в) 50$ - 4-5 домейна
г) 500$ - ще ги инвестирам в хора които могат да вършат работа
д) 5'000$ - малко кафе (3-4 маси) + безплатен интернет за клиентите
e) 50'000$ - 3 вида бизнес (х 30, 20 и 10 к) интересно ми е кой ще дръпне най-много, :idea: рискът е по-малък

ПС:
Разновидност на д) или част от е): Ще (преза)купя 70-80 добри домейна и ще наема човек да ги "чакали" и препродава :idea:
 
Инвестиране на 100%

50ц - ще си купя кафе и сядам на компа да си направя сайт или блог кокито да ми изкара повече кинти :)

$5 - 2/3 евтини инфо домеини

$50 - Pay Per Click :) че продажбите от white seo-то тръгват по бавно

$500 - повече PPC и някои друг платен събмит в директории

$5000 - ако можех да харча ЕФЕКТИВНО толкова пари на месец за Pay Per Click щях да съм станал заможен по US стандартите :) Иначе ще почна да се оглеждам в какво е хубаво да инвестирам ( не само сайтове)

$50 000 - реинвестиране в стари сайтове и здобиване с нови + някоя офлаин инвестиция :)
 
takamato каза:
Условието е следното:
Имаш определена сума пари, които са се появили от някъде (лотария, еврофутбол...няма значение това).

а) 50 cent
б) 5$
в) 50$
г) 500$
д) 5'000$
e) 50'000$

Въпросът е:
Как ще инвестираш всяка от посочените суми?
Еми ако става въпрос за онлайн бизнес - да видиме....
а) Мисля си че можеш да купиш не повече от 10 артикъла. Но трябва да се договаряш по форумите.
б) Един евтин домейн.
в) домейни (2-3) и тук зависи за какво става дума: линкове или малко PPC.
г) Събмитване по популярни директории, коповане на юник дизайн и някой друг линк, ако е PPC - директориите и линковете отпадат (или не са от голямо значение).
д) Ей тук вече говориме за по големи възможности. Еми всичко до момента: Фирма, наемане на някой за менаджиране на настоящи и бъдещи проекти, копуване на малки контент мрежи (content networks) - това са или сайтове или блогове. Да не се забравя и компютрите, като инвестиция, софтуери, офиси, служители, собствена мрежа, сайтове. Опции много

И после яко напиване. :) Нали сме си го заслужили.
 
$500

Купувам хостинг за година плюс добър домейн. Пиша добро съдържание в определена ниша, плащам $100 за SEO в някой сайт за фрийлансъри. Купувам рекламно място в Google AdWords и събмитвам платени линкове в топ директориите. Интегрирам афилиейт реклами и чакам да се върне инвестицията...

С останалите пари ще си купя едно Шуменско и ще черпя приятели :p
 
То и аз се кефя на Bentley Continental gt :) и си вярвам че някой ден ще може да си позволя ако не така кола поне нещо пак яко
 
Интересна тема :D

50 цента - инвестирам в себе си - малко масле и се захващам с някое блогче
8)
5$ - инвестирам в себе си - нормално масле , една биричка и се за захващам с някое блогче

50$ - инвестирам в проект - хост + домейн - останалото ще инвестирам в себе си

500$ - инвестирам в по-голям проект - хост - домейн - реклама - плащам на фирма за дизайна на сайта

5000$ - инвестирам в интересн проект - 5 дка , правя оранжерия и отглеждам райска трева :roll:

50 000$ - правя си 2-3 билборда и живея от наема им :D
 
и за 5000 можеш да пуснеш двата билборда, но трябва да теглиш бая заем за рушветите 8)
 
Гледам Ви мненията и се чудя знаете ли колко е курса на американския долар :) :roll:

500$ - инвестирам в по-голям проект - хост - домейн - реклама - плащам на фирма за дизайна на сайта -> хост + домейн, че и реклама.... ами до тук са парите, като рекламата ще е нищожна. :)

Работя за фирма, строяща, промотираща, продаваща и препродаваща имоти, като им поддържам уеб сайтовете. ... Ами за реклама в един обикновен руски сайт (е не се води там много обикновен ама...), който ни докарва до 60-80 посещения месечно плащаме по 400 евра. ;) като плащаме не за импресии, а за време за показване на банера ни... това не звучи зле ама... посещенията куцат.
Не ми се говори и колко се хвърлят по Google Adwords ;)
За качествена реклама в нета тези 50 000$ ще са перфектната сума за харчене да кажем ... за 1 година напред.
 
Аз пък правя лаифчойс2 и ви гарантирам че с 50000$ може да направите 200000$ вие се навивате взимам ви парите и хоп аре чао фалирах, ама оставам с вашите кинти и от там се хвърлям да играя на Forexa и да направя още кинти от вашите
 
Относно фирмите за дизаин и цените в България, ще изкоментирам следното. Преди няколко дни се запознах с един пич които си е направил малък електронен магазин 30 тина продукта - излязъл му около 2000лв - влязъх му на сайта и ко да видя OSCOMMERCE с евтин темплеит......... не искам да коментирам :evil:. Но преди година един китайски дизайнер на скриптланс за $25 ми направи много по як темпеит отколкото му бяха продали на пича с магазина


Относно рекламат
Бате май много плащате трябва ви лека оптимицация и решение кое деиства и кое не. Тези 400 евро за 60-80 посетителя е много с адурдс и отключени на 30-40 цента киурди ще си докарате поне 600-800 за същите пари :) а как ще си ги конвертирате завси от вас :) При имотите е малко по сложно


Иначе аз със скромният ми опит мога да направя от $50 на pay per click $ 150. Лошото е че изхарчените пари и печалбата не нарастват в прогресия и все още не мога да изхарча $5к и да ги превърна в продажби с 15 бона комисионна НО МИ СЕ ИСКА :mrgreen:
 
Малко ще разводниме темата, заради което нямам нищо против мнението ми да се изтрие :), но да пари много даваме за реклама... но въпроса е, че не ги давам аз ами шефа... ;)
И още по-точно - той си води google adwords-a и плаща там на месец повече пари, отколкото на мен ми дава заплата, като в замяна (рекламира 2 от нашите сайтове) - общо докарва до 400-500 посетителя месечно, което въобще не е добре. Аз дойдох в тази фирма, когато сайтовете бяха завършени и никой не ме послуша какво трябва да се промени по тях (отговарям за изграждане на микросайтове, поддръжка и оптимизация)... във всичките са сложили по един cms, преди да дойда всеки бе copy/paste от MS Word ... и за оптимизация не можеше да се говори... дори ключови думи от дизайнерската фирма е направено възможно да се слагат само и единствено от админ панела на съответния сайт, като са глобални за целия свят... за title таговете важи същото.
Кажи ми как да не му се доплаче на човек... събмитвам ги по директории... блог-ове не пиша, понеже сайтовете са на датски и ... малко зор виждам с датския.
 

Горе