Заминавам за Норвегия

От: Заминавам за Норвегия

Ами не съм се изхвърлил, защото имам доста близък човек в Германия. Още като отиде взимаше 5к, а след време взима по 7к(евро). Става дума за единствен лекар в определена специалност в град с около 20к човека население. Доколкото разбрах минават по около 50 човека на ден. Разбираше се заплата е бруто, има данъци, осигуровки и т.н за които май отиват 30-40% от тази сума и каквото остава вече си е за него. Ако става дума, какво остава в крайна сметка, наистина съм се "изхвърлил" но щом още на 1-вия месец успя да си купи кола, не е малко. Във Франция има Български лекари с предложения за работа със стартова заплата от под над 15к евро за по-редки специалности.
 
От: Заминавам за Норвегия

Става дума за единствен лекар в определена специалност в град с около 20к човека население.

Говорехме за общия случай. Никой не се интересува от единични.
 
От: Заминавам за Норвегия

Говорехме за общия случай. Никой не се интересува от единични.
Е, да, едва ли са много такива. Други познати заминаха отново за Германия, защото просто в Бг не можеха да си намерят работа. Работят нещо съвсем колкото да не е без хич, жената е продавачка, а мъжа охрана и заплатите определено не са такива.

A иначе лекарите като цяло в Германия явно са доста високоплатени, още завършил студент(но в Германия)получава предложение за заплата от 3к.
 
Последно редактирано:
От: Заминавам за Норвегия

Е, да, едва ли са много такива. Други познати заминаха отново за Германия, защото просто в Бг не можеха да си намерят работа. Работят нещо съвсем колкото да не е без хич, жената е продавачка, а мъжа охрана и заплатите определено не са такива.

That's a different story altogether.
 
От: От: Заминавам за Норвегия

Понеже знам, че си маниак, ето гледай :) :

[video=youtube;U-iRcnKHAdw]http://www.youtube.com/watch?v=U-iRcnKHAdw[/video]

Никога не съм го разбирал тоя афроамерикански танц, напомня ми на нашите ромско-ориенталски кючекчини въртящи дупари по чалготеките.
 
От: Заминавам за Норвегия

Az sym na letiste Gatwick v London i si chakam sledvastia polet za Norvegia. Kirilizacia niamat, a za interneta se plasta po paund na vseki 10 minuti. :)
 
От: Заминавам за Норвегия

Az sym na letiste Gatwick v London i si chakam sledvastia polet za Norvegia. Kirilizacia niamat, a za interneta se plasta po paund na vseki 10 minuti. :)
Почна се с цакането. Само да не се върнеш обеднял от гастърбайтърството :p
 
От: Заминавам за Норвегия

Докладвай кат пристигнеш да не те мислим:D
 
От: Заминавам за Норвегия

Ама тва верно ли бега в норвежко ?

Гледай да пристигнеш жив или полужив че има още работна сила в теб, пък после ще те окуражаваме дружно:p
 
От: Заминавам за Норвегия

Докладвай кат пристигнеш да не те мислим:D

Вече съм в Ставангер. Днес обиклях града. Отседнал съм в един приятел, докато си намеря подходяща квартира. :)
 
От: Заминавам за Норвегия

Вече съм в Ставангер. Днес обиклях града. Отседнал съм в един приятел, докато си намеря подходяща квартира. :)

тихо сега че разваляш спора :)
 
От: Заминавам за Норвегия

Егати спамерите. Що не говорите по темата (тоест за мен)?:)
 
От: Заминавам за Норвегия

Как е бирата? А забравих, ти не пиеше. Абе ти закво отиде там въобще :lol::p
 
От: Заминавам за Норвегия

Как е бирата? А забравих, ти не пиеше. Абе ти закво отиде там въобще :lol::p

Как за какво? Тук вали поне по 10 пъти на ден и никога не можеш да бъдеш сигурен кога ще завали пак, а в България всичко ми е ясно.
 

Горе