Запитване за гоогле ад сенс

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Искам да попитам нещо.. понеже от доста време не съм ползвал ад сенсе, и сега вече си оправих всичко..(да се надяваме никога не получавам бан..)
Та..
Искам да попитам, с 1 банер код може ли да се сложат реклами на 2 места?
Тоест имам 1 банер код 120х600, и искам да го сложа този банер код на 1 страница на ДВЕ места.
Трябва ли да правя 2 различни банер кода ? или с 1 става и за 2те?

П.С. да ми кажете някакви "техники" с които да се предпазя от банани?
Като разбира се ще си спазвам правилата.
Видях, че доста хора пишат "Advertisment" до рекламите, и аз взех да го правя това..
други мнения?

Поздрави,
Симеон
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

Можеш един код да го сложиш и на 3 места, но не повече.
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

*3 реклами макс на страница.
*Няма какво да пишеш до рекламите, Гугъл си е сложил надписа.
*Да няма голям % CTR (% пъти кликнати на рекламите от общия брой импресии). CTR е прието до 5% да има, но колеги с адсенс сайтове до 20% стигат и не ги банват, но е хубаво да не рискуваш.
*Да не си кликаш сам по рекламите.
*Да следиш за съмнителни кликове, някой да хване и да ти цъка по рекламите всеки ден, за да те баннат.

Това ти осигурява сигурност на акаунта.

Един страничен съвет, наскоро се въведе "page layout" алгоритъм в Гугъл, който следи за това как са разположени рекламите. Ако открие, че те пречат на потребителя и насочват вниманието към рекламите, вместо към съдържанието, то има шанс да ти смъкне позициите при търсене.
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

Имаше преди време тема за продажба на акаунти, някой успявал ли е да вземе пари след смяна на бенефициент ?

Аз като цяло се чудех друго, Симеон може да каже като са го баннали преди, кога те баннаха, когато дойде време за плащане, или просто ей така един ден си влезна, също при първо плащане май имат повече проверки.
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

Сложи си адблокър и си крий рекламите, така няма да кликаш инцидентно по тях и няма сам да си правиш импресии.
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

Сложи си адблокър и си крий рекламите, така няма да кликаш инцидентно по тях и няма сам да си правиш импресии.

Абе той и да кликне 1-2 пъти - голяма работа. По-добре да ги вижда, за да следи какво се появява и случва.
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

И какво по-точно има да им следи? Чел съм, че не е хубаво сам да си правиш импресии, а ако по цял ден одобряваш инфо за сайта ти, дори инцидентните кликове са неизбежни. По-добре да не се рискува с тези неща, поне аз така мисля :) А ако толкова те гони параноята за това дали ти се показват рекламите, винаги можеш да изключиш и включиш адблокъра, за да видиш какво се случва :)
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

*3 реклами макс на страница.
*Няма какво да пишеш до рекламите, Гугъл си е сложил надписа.
*Да няма голям % CTR (% пъти кликнати на рекламите от общия брой импресии). CTR е прието до 5% да има, но колеги с адсенс сайтове до 20% стигат и не ги банват, но е хубаво да не рискуваш.
*Да не си кликаш сам по рекламите.
*Да следиш за съмнителни кликове, някой да хване и да ти цъка по рекламите всеки ден, за да те баннат.

Това ти осигурява сигурност на акаунта.

Един страничен съвет, наскоро се въведе "page layout" алгоритъм в Гугъл, който следи за това как са разположени рекламите. Ако открие, че те пречат на потребителя и насочват вниманието към рекламите, вместо към съдържанието, то има шанс да ти смъкне позициите при търсене.
Значи с този един код мога да го сложа на 2 места..(ставаше въпрос да не правя 2 карета в самият google.com/adsense акаунт..)

Имаше преди време тема за продажба на акаунти, някой успявал ли е да вземе пари след смяна на бенефициент ?

Аз като цяло се чудех друго, Симеон може да каже като са го баннали преди, кога те баннаха, когато дойде време за плащане, или просто ей така един ден си влезна, също при първо плащане май имат повече проверки.
Мене ме баннаха, щото тогава нищо не разбирах.. мислех, че всичко е на игра.. като пораснах малко осъзнах грешката си..
Кликнах си около 5-6 пъти на рекламите, и казвах на фр-та и те да кликат..
Напълно заслужен бан..

Ааааа... аз имам сайтове с висок CTR рейт.. това е малко лоша новина за мен..
Ще видя как ще го измъдря..

Сложи си адблокър и си крий рекламите, така няма да кликаш инцидентно по тях и няма сам да си правиш импресии.
Те рекламите не са на моето IP.. дори нямат нищо свързано с мен.. (чеквам ги от съседа.. на него може да му сложа ад блокър, да не ги прасне без да иска.. П.С. може ли да се сложи ад блокър само на определено pub-id?)
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

Как ги слагаш рекламите, на whydowork adsense плъгина който аз ползвам за wordpress, има да не показва рекламите на администратора.

Иначе писал си какво си направил и преди, но все пак ми е интересно кога те баннаха, преди плащане или просто един ден си влезе и видя.

Ако става дума за сайтовете за игри високи ctr е малко странно, там като цяло са по-ниски, ако трафика е таргетиран, кликовете не са инцидентни, едва ли ще е проблем, на play-us.com рекламите са ти така, че се цъка определено без да искаш, дано да не си сложил така адсенса и на други, че пак ще те баннат.
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

Как ги слагаш рекламите, на whydowork adsense плъгина който аз ползвам за wordpress, има да не показва рекламите на администратора.

Иначе писал си какво си направил и преди, но все пак ми е интересно кога те баннаха, преди плащане или просто един ден си влезе и видя.

Ако става дума за сайтовете за игри високи ctr е малко странно, там като цяло са по-ниски, ако трафика е таргетиран, кликовете не са инцидентни, едва ли ще е проблем, на play-us.com рекламите са ти така, че се цъка определено без да искаш, дано да не си сложил така адсенса и на други, че пак ще те баннат.
В Play Us ме е страх да ги слагам..
Предния път, като ме бяха баннали пуснах "appeal" да ме "ънбаннат" и ме ънбаннаха, и сложих в Play us, там почнах да правя по 1-2 евра на ден и на 4тия ден бан..
Просто еи така.. няма предупреждения няма нищо..
В play us имам супер таргетирани думи, той е правен изцяло от SEO, и трафика му е 85% SEO.. и умирам от ужас, защото ме е шубе да сложа ад сенса.. Таргетирах в началото някви извратени ключови думи скъпички.. и ся.. а бе луда работа.. :(
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

В Play Us ме е страх да ги слагам..
Предния път, като ме бяха баннали пуснах "appeal" да ме "ънбаннат" и ме ънбаннаха, и сложих в Play us, там почнах да правя по 1-2 евра на ден и на 4тия ден бан..
Просто еи така.. няма предупреждения няма нищо..
В play us имам супер таргетирани думи, той е правен изцяло от SEO, и трафика му е 85% SEO.. и умирам от ужас, защото ме е шубе да сложа ад сенса.. Таргетирах в началото някви извратени ключови думи скъпички.. и ся.. а бе луда работа.. :(

Ако трафика ти е за чужбина, пробвай да сложиш реклами на Chitika.com. По слабо е от Адсенс но пък по добре нещо отколкото нищо. За седмица ще видиш как вървят нещата и тогава ще решиш.
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

*Да следиш за съмнителни кликове, някой да хване и да ти цъка по рекламите всеки ден, за да те баннат.

Някой знае ли дали има начин да следя от кои IP-та се клика, имам предвид ако от някое IP цъкат умишлено, за да ме баннат? Ако рекламите се слагат в страницата чрез JS код, може би мога да направя JavaScript, който се обвързва с този на рекламата и праща инфо и на моя сървър, че някой е цъкнал.


П.С. До сега не съм ползвал адсенс, но може скоро да пусна сайт, на който да сложа адсенс и не знам колко често се случва някой да има "хейтъри" на сайта си, но ако има такива, ще е хубаво да се сложи такава защита :) В смисъл ако някой ми цъка умишлено рекламите, да го банвам и сайта ми изобщо да не му се отваря определен период от време.
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

Аз имам въпрос - ако сайта е български, а го посещава чужденец рекламите от адсенсе ще бъдат ли на неговия език или ще са на български ?

Ще бъдат на неговия език и често спрямо търсенията му. Например ако сайтът ти е за игри, но човекът последните два месеца търси за филми, то най-вероятно ще му излязат реклами за филми на неговия език, вместо за игри.
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

Сега прочетох едно нещо..

Насърчаване на кликвания

Издателите нямат право да искат от други лица да кликват върху показваните от тях реклами, нито да използват методи за измамно внедряване, за да получават кликвания. Това включва, но не само, предлагане на възнаграждение на потребителите за преглеждане на рекламите или извършване на търсения, обещания за генериране на приходи за трети страни като компенсация за подобни дейности, поставяне на изображения до отделни реклами.
Научете повече.

За да се отговори на очакванията както на потребителите, така и на рекламодателите, участващите в програмата AdSense издатели нямат право:

да предлагат на потребителите възнаграждение за преглед на реклами или за извършване на търсения, нито да обещават възнаграждение на трета страна за подобни дейности;
да насърчават потребителите да кликват върху рекламите от Google чрез фрази от типа на „кликнете върху рекламите“, „подкрепете ни“, „посетете тези връзки“ или подобни;
да насочват вниманието на потребителите към рекламите посредством стрелки или други графични трикове;
да поставят заблуждаващи изображения в близост до отделните реклами;
да поставят реклами в скрипт на плаващо каре;
да форматират рекламите така, че да са неразличими от останалото съдържание на съответната страница;
да форматират съдържанието на сайта така, че да бъде трудно различимо от рекламите;
да поставят заблуждаващи етикети над рекламните елементи от Google. Допуска се например рекламите да бъдат обозначени като „Спонсорирани връзки“ или „Реклами“, но не и като „Любими сайтове“ или „Днешните най-добри оферти“.

Интересува ме това с Bold-а..
Тоест.. на 9gag.com рекламите са за бан така ли ?
Защото мислех да сложа такива реклами, които като се скролне надолу да се плъзгат и те.. това за бан ли е ?
 
От: От: Запитване за гоогле ад сенс

да поставят реклами в скрипт на плаващо каре;
Защото мислех да сложа такива реклами, които като се скролне надолу да се плъзгат и те.. това за бан ли е ?

Да, това е за бан, наказва се, не е позволено според правилата на Гугъл. По-добре не го прави, гледай да си изряден за да не те накажат.
И друг съвет - когато сложиш реклами на Гугъл, то влез в настройките и дай указание да се отчитат рекламите само на твоя сайт. Тогава ако някой ти мисли лошото, даже и да сложи твои реклами примерно на секс сайт за да те накаже Гугъл - то това няма да се отчете от Гугъл: рекламите ще се показват, но няма да бъдат отчетени кликванията и импресиите на "лошия" сайт. Също така имаш възможност да ползваш 1 код в повече от един сайт, ако го правиш, то тогава разреши в новия сайт да се отчитат рекламите. Макар, че е възможно да се поставя един рекламен елемент в повече от 1 сайт, не е за предпочитане, понеже малко трудно може да се проследи статистиката.
 
Никой не може да ти каже на 100%, НО НЕДЕЙ РИСКУВАЙ!

Когато слагаш реклама на Гугъл, ползвай САМО ТЕХНИЯТ КОД! И то без допълнително да го болдваш, редактираш, вкарваш в iframe, стилизираш и т.н.

Каквото ти дадат от Гугъл, това слагай - чисто и просто. Иначе винаги рискуваш.
 
От: Re: Запитване за гоогле ад сенс

Никой не може да ти каже на 100%, НО НЕДЕЙ РИСКУВАЙ!

Когато слагаш реклама на Гугъл, ползвай САМО ТЕХНИЯТ КОД! И то без допълнително да го болдваш, редактираш, вкарваш в iframe, стилизираш и т.н.

Каквото ти дадат от Гугъл, това слагай - чисто и просто. Иначе винаги рискуваш.
Да.. това правя сега..
Малко ми е филм, че сложих ад сенс на нов сайт.. с нов домен и нов скрипт, а пък този сайт генерира добри посещения и прави по някокло паунда на ден..
но всичко ми е изрядно вътре..
Дори съм написал Advertisement До рекламите, за "допълнително" защита :d

Тва с плаващото меню щеше да е добре, но.. няма да го правим така.. :)
 
От: Запитване за гоогле ад сенс

Гледаш 9gag, но забравяш, че те не са обикновени потребители, а партньори на гугъл. Точно как се става такъв - чел съм, че като минеш 20 милиона импресии на месец получаваш покана. Иначе, ако обикновен потребител го направи, директно получава бан.
 

Горе