Започна се

От: Започна се

Не виждам защо слагате като избор или паметник или тротоар и осветление. Не виждам проблем да се правят и двете, а и от двете има нужда.

И понеже по-назад някой се опита да постави Лъвов мост като позитивен пример, ще ни каже ли кое точно е позитивното в него? С какво точно допринесе за града ни?

Аз виждам проблем. Той е наречен пари.
Един измислен паметник ще струва колкото още едно такова кръстовище като Лъвов Мост. Та за него:

Най малката му полза е, че поне там няма да стават зверски задръствания на светофара. Ползата - ако живееш в Люлин, пътя ти до Сточна гара ще се съкрати с минимум 10 мин в час пик. И в обратната посока. Ще спестиш време, гориво и нерви.
А сега ми кажи какво ще спестиш, ако някой преправи тая грозотия пред НДК-то?
 
От: Започна се

Ами имам,икономиката ни не беше и не е готова да понесе тази скъпа цена,квотата ни със срок 2020г. е преизпълнена още през 2012/2013г.АЕЦа произвежда ток за 5 стотинки,а ВЕИтата ток за 60-70 стотинки на киловат.Типично по български е да се наведеш,защото "Наведена глава сабя не я сече"и да търпиш да те оправят от всякъде при всеки възможен случай.Но дори изстрадалия,беден и отчаян български народ си има търпение и когато глада стане по-силен от страха,ще се вдигне и ще измете тази паплач,наричаща себе си "политически елит".Същата тази маса,която през 2001г. гласува за негово комарджийско величество,сега гласува за еврогейско развитие и реформи,но при едни следващи избори ще ги отсвири по същия начин,както през 2009г. отсвири крадливия монарх.

Владко, тези 70 стинки през 2008 бяха и над 80 стинки - малък е % от всички солари гепали големите стинки ...

Вече един киловат ВЕИ инсталирана мощност е по-ниска от един АЕЦ ...

Голяма компонента в цената на тока е схемата на държавният монопол в енергетиката ...
 
От: Започна се

1. СО няма проблем с парите. 4 години подред СО не може да усвои 200 млн от бюджета си и ги прехвърля за следваща година. Може да направи 20 паметника, ако иска - не е проблем в парите, а в некадърността на общинските служители да управляват проекти.
2. На Сливница имаш 5 съвсем сходни кръстовища. Промяната в ситуацията на едно от тях не променя нищо по цялото трасе. Да не говорим, че откакто направиха Витошка пешеходна, трафикът на Лъвов мост е символичен. Няма как да спестиш 10 минути, защото за под 10 минути изминаваш целия път от Люлин до Сточна гара. С една дума - нищо, ама срещу 20млн.
 
Re: От: Re: От: От: Започна се

Дай да оправим материалното, пък после ще оправим останалото.
Духовната храна не се яде, не къпе бебета и не прави живота по-добър.

Знаеш ли колко им дреме на хората, които нямат пари за хляб, колко войнишки паметници и църкви има?

Колкото и клиширано да звучи, материалното следва духовното бате. Нямаше да ги имаме тези тротоари и смотани улици, ако вътрешно не пропадахме. Това за хляба и парите са просто неща, които се набавят. И не казвам, че е лесно в сегашната обстановка, но ти работиш нали? Можеш, знаеш, учиш нон стоп, това само по себе си е гаранция, че няма да си измежду тези, които гледат хляба и парите като основна цел. Ще ми се да изключа хляба, защото тротоарите и хляба не са на един кантар, но ще си запазя правото да оперирам с пари. ;)

В момента сме в това положение, защото тотално е изгубено доховното, няма човешки елемент, няма рационално мислене, няма елементарни принципи, няма саможертви. Всичко това ни е водело до това, което сме в момента. И един или два или дори 100 тротара и лампи няма да оправят положението. Още като създвахме този форум тръгнахме с ясната идея, че това трябва да е заложено в едно обещество и само това ще го кара то да съществува и да се развива. Не смея да кажа много, но вярвам, че е успешната форма. Дава го за пример, защото по нищо не се отличава от други малки или голеи общности. Мисълта ми е, че когато всичко започне да мислят като хора, да се държат като такива, да има правила, принципи и норми, всичко само ще се изчисти от самосебе си, до тогава всяко едно такова "подпомагане" на нещо ще е просто кръпка - улиците са ни идеален пример какво представлява всичко - нещо, което е било хубаво някога и има история и вместо да се гради ново и по-добро, то се кърпи. И естетвено, това не е много печеливш като гледам как след известно време пак грейват дупки. :)
 
От: Re: От: Re: От: От: Започна се

Колкото и клиширано да звучи, материалното следва духовното бате. Нямаше да ги имаме тези тротоари и смотани улици, ако вътрешно не пропадахме. Това за хляба и парите са просто неща, които се набавят. И не казвам, че е лесно в сегашната обстановка, но ти работиш нали? Можеш, знаеш, учиш нон стоп, това само по себе си е гаранция, че няма да си измежду тези, които гледат хляба и парите като основна цел. Ще ми се да изключа хляба, защото тротоарите и хляба не са на един кантар, но ще си запазя правото да оперирам с пари. ;)

В момента сме в това положение, защото тотално е изгубено доховното, няма човешки елемент, няма рационално мислене, няма елементарни принципи, няма саможертви. Всичко това ни е водело до това, което сме в момента. И един или два или дори 100 тротара и лампи няма да оправят положението. Още като създвахме този форум тръгнахме с ясната идея, че това трябва да е заложено в едно обещество и само това ще го кара то да съществува и да се развива. Не смея да кажа много, но вярвам, че е успешната форма. Дава го за пример, защото по нищо не се отличава от други малки или голеи общности. Мисълта ми е, че когато всичко започне да мислят като хора, да се държат като такива, да има правила, принципи и норми, всичко само ще се изчисти от самосебе си, до тогава всяко едно такова "подпомагане" на нещо ще е просто кръпка - улиците са ни идеален пример какво представлява всичко - нещо, което е било хубаво някога и има история и вместо да се гради ново и по-добро, то се кърпи. И естетвено, това не е много печеливш като гледам как след известно време пак грейват дупки. :)

Добре, за*би тротоарите и кръстовищата.
Що не оправят някое училище? Да построят детска градина с тия пари? А? Достатъчно духовно ли е?
 
От: Re: От: Re: От: От: Започна се

Добре, за*би тротоарите и кръстовищата.
Що не оправят някое училище? Да построят детска градина с тия пари? А? Достатъчно духовно ли е?
По-важно бе да си купят нови коли за по 180 бона бройката...
 
От: Започна се

Щото са некадърни/ не искат/ не могат. Не е проблема в парите.

ЩОТО в пътищата най-много и най-лесно се краде, те гербавите нямат много акъл и само там крадат, опитват се и на други места, но не им се получава
 
Re: От: Re: От: Re: От: От: Започна се

Добре, за*би тротоарите и кръстовищата.
Що не оправят някое училище? Да построят детска градина с тия пари? А? Достатъчно духовно ли е?

Да, съгласен. Но както казах, няма как да имаш пари за тези неща, при положение, че гореспоменатото от мен липсва в тези хора. Все едно да накараш кукошка да нападне лъв, няма как да стане - нямат го вътрешно. Достатъчно доховно е, но не са достатъчно доховни хората, от които зависи да се дадат тези пари, да не кажа, че липсва.
 
От: От: Започна се

Аз пак ще те питам, като (тоя път) ще пренебрегна обидите.

С какво един паметник, ще помогне за по-добрия живот на хората?
Ще им върне националната гордост, ще възстанови историческата правда (паметникът е разрушен от болшевиките), не можем да искаме една държава и нация да има бъдеще, ако не помним основополагането на тази държава (третата българска). Важно е да се помнят тези неща, за да може хората да имат чувство за национална принадлежност. Имат ли чувство за национална принадлежност, ще им пука за държавата. Пука ли им за държавата, ще се борят за нея. Не можеш да искаш хората да живеят добре просто ей така. Кой ще си съдере гъза да работи за общото благо, ако не се чувства част от общото?
 
Re: От: Започна се

Нормален човек не може да се самозапали. Само пълен олигофрен би го направил. Като е искала да си отнеме живота да беше направила нещо смислено.

Вярно е!
като оня в циганския квартал, гръмнал 1-2-ма и после се самоуби-
абе така и така умираш, застреляй- 20-30 - 100 за колкото патрони имаш пари.

Аз не мога да приема че нормален човек може да се самозапали, не че защитавам герб или който и да било изрод, но какво постигаш с това?
ставаш нещо като рок звезда ли?
кабинета ще подаде оставка?
Кой нормално мислещ човек, ще се полее с бензин и ще си драсне кибрита?
Аз съм се парил на фурната и знам как боли, представям си какво е да гори бензин върху тялото ти и да се топят найлоновите дрешки.

Да имат вина политиците, защото заради скапано управление, всички изтрещяхме и тук доста лабиляци се насъбраха, не се знае, може утре някой съфорумец, да го изпере публично кризата...
 
От: Започна се

може утре някой съфорумец, да го изпере публично кризата...
Заявка ли правиш :lol:
 
Re: От: Започна се

Заявка ли правиш :lol:

Застраховам се, не знам накъде ще духне вятъра.
 
Re: От: Започна се

Да имат вина политиците, защото заради скапано управление, всички изтрещяхме и тук доста лабиляци се насъбраха, не се знае, може утре някой съфорумец, да го изпере публично кризата...

Бих заложил на съформиците, че това няма как да се случи точно при тях. Тук са хора, които не веднъж са претърпели фалит, загуби, сътресения, и малко са тия с лабилна спихика тук. Докато нормалните хора не знаят какво е и нямат такъв трейнинг.
 
От: Re: От: Започна се

Бих заложил на съформиците, че това няма как да се случи точно при тях. Тук са хора, които не веднъж са претърпели фалит, загуби, сътресения, и малко са тия с лабилна спихика тук. Докато нормалните хора не знаят какво е и нямат такъв трейнинг.

Има лабилни - виж колко теми се пускаха в момент на лабилност.....
 
От: Re: От: Започна се

Има лабилни - виж колко теми се пускаха в момент на лабилност.....
Айде, пак филми :lol:
 
От: Започна се

Толкова много камери има там, защо досега няма никакви излезли кадри??? Веднага скочиха -"Тя е луда", без факти, без нищо.

Това ми напомня на убийството(четете екзекуцията) на Николай Хранов, 5 куршума. Каква беше първата хипотеза "СПОР ЗА ПАРКОМЯСТО" и набързо всичко се забрави.
Но г-н Хранов е бил IT специалист в "Криминалистични експертизи", пише го в държавен вестник.

Не изключвам възможността от "самозапалване" с цел диверсия.
 
Последно редактирано:

Горе