Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

Аз съм с бизнес акаунт и това нововъведение много ме улеснява. Като заредя сметката от картата мога да пазарувам онлайн доста удобно. Досега при всяко дърпане от банковата сметка ми удържаше такси, сега ще става еднократно.
 
PayPal въвежда плащане без банкова карта и в България

PayPal пуска на българския пазар нова безплатна банкова функционалност за захранване. банкова функционалност за захранване. Тя позволява на повече от 4 милиона потребители в България да прехвърлят пари от банковата си сметка към акаунта си в PayPal
Цялата новина тук


Това означава ли, че все повече сме възприемани като излизащи от страните от третия свят? :)
 
Re: PayPal въвежда плащане без банкова карта и в България

Това означава ли, че все повече сме възприемани като излизащи от страните от третия свят? :)

Да, това означава. То аз тук почти не знам някой фрилансър да няма пейпал. :) Спомням си едно време как ни питаха от чужбина имаме ли не знам си какво, за да поръчаме нещо от при тях. А те всичко могат. Или как тичах до пощата всеки път, за да платя статии, които съм поръчал. Направо като чета това тук и сълза ми се отронва от окото. :)

То пък бива ли да оставят едни от най-гениалните IT специалисти в цял свят без достът до такива благинки. :) Да ни е честито. :)
 
Re: PayPal въвежда плащане без банкова карта и в България

Честно казано този ред от PR съобщението е малко подвеждащ "Услугата е иновативна за българския пазар, защото позволява да се извършват плащания онлайн, без да се използва банкова карта."

Аз го разбирам като можеш да имаш PP акаунт без CC?
 
От: PayPal въвежда плащане без банкова карта и в България

А как става верифицирането на PayPal акаунт? Може ли да се верифицира без дебитна или кредитна карта?

А банкови преводи от името на трето лице могат ли да се ползват за захранване на сметката в PayPal или се следи за името на титуляра на банковата сметка?
 
Re: PayPal въвежда плащане без банкова карта и в България

следи се то си пише във faq трябва да съвпадат имената иначе пейпал няма да приеме плащането в следващия четгвъртък ще бъде върнато :) четохго да :)

за верификация само с банка незнам но еднов време us бизнес акаунтите знам че като преведеш от сметката си става верификация точно на база съвпадащи имена и фирма
 
Re: PayPal въвежда плащане без банкова карта и в България

Реално като стигнеш тези прословути $2000 оборот в акаунта пак удостоверяваш, че си ти чрез пращане на документи. По принцип, това което се сещам като най-близък модел е на Paxum, където още в началото след отварянето на акаунта ти искат тези документи - лична карта, сметка, книжка, снимка и т.н.

Аз ако трябва да си го обясня е нещо такова - отваряш акаунта, проверяват те дали си, пък ако искаш си го обвързвай с карта. :) Така де, ако ще ти е само за търговия, реално не ти е нужен, тъй като всичко фрилансъри и големи сайтове приемат това разплащане. Така де, сайтове, които отговарят на техните условия.
 
От: PayPal въвежда плащане без банкова карта и в България

Май темата е за сливане с онази от 22 август. Нищо ново.

Изумително и учудващо е, че доста новинарски сайтове са си наумили и решили, че на 6.11.2013 трябва да публикуват тази иначе СТАРА „новина“ за нещо, което го има вече от 2 месеца и половина.

За верификацията естествено, че винаги си трябва CC, никаква файла от fund-ване на Unverified PP acc с банков трансфер и с опцията да ти бъде лимитиран акаунта при някоя друга high risk transaction.
 
PayPal въвежда плащане без банкова карта и у нас

Българските потребители вече могат да прехвърлят пари директно от банковата си сметка към PayPal. По този начин те могат да извършват онлайн плащания без да ползват банкова карта. Услугата е безплатна и се поддържа в партньорство със словашката компания Trust Pay, съобщиха от PayPal.

Единственото условие е банката на клиента да предлага опция за ползване на услугата. В България вече има шест водещи банки, които я поддържат.
От статията не става ясно дали може да прехвърляш пари от PayPal към банковата си сметка.
 
Re: PayPal въвежда плащане без банкова карта и у нас

От статията не става ясно дали може да прехвърляш пари от PayPal към банковата си сметка.
Хахаха, на бас, че авторът й даже няма PayPal, но и да сме честни - май инфо ще се черпи от първоизточника. ;)
 
От: Re: PayPal въвежда плащане без банкова карта и у нас

опа, Грешка.... нещо се обърках.
 
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

МА ТО БИЛО голямата новина

една голяма далавера е това, и цената си я бива ... 3.5% от сумата за привилегията да нямаш карта срещу точно 0% за плащане през карта...
 
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

Факт е, че идва май и краят на това, ако може да се нарече удоволствие или поне аз така го разбирам..
2015_11_15_085635.jpg


BTW къде беше бутона за ъпгрейд към бизнес акаунт, да не би това Top Up Account (Instantly) да беше?
P.S. Намрих бутона за ъпгрейд.. При кой от 3-те вида акаунт: личен, бизнес и премиум, няма удържане на годишна такса, а само текущите такси по преводите?
 
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

крейзи бастард, нещо не можах да разбера коя точно услуга се прекратява?
Темата е: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!
Доколкото разбирам от началото на темата има искри някаква радост, че Пейпал акаунтите вече могат да се зареждат директно от дадени сметки към определени български банки. Обаче това нещо може би ще се прекрати след 18.12.2015 г. Скрийншотът поне това показва, или някой с по-добър английски да го преведе. Кое не можа да разбереш, вече и мен ме обърка да не би аз да съм в грешка някаква :lol:
 

Горе