Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

Borisov

Active Member
Здравейте,

Днес видях, че вече е възможно зареждането на български Paypal акаунт чрез директен банков трансфер от една от следните банки:
1. UniCredit Bulbank
2. Raiffeisen Bank
3. Alpha Bank
4. ProCredit Bank
5. DSK Bank
6. UBB

Можете да направите това на адрес:
Код:
https://www.paypal-topup.bg/

Ако не искате да се доверявате на адреса по-горе, можете да отидете на същият URL адрес и от вашият Paypal акаунт, линка се намира до бутона "Overview" в основния таб.

47UzB.png


Не знам дали това е знак, че България влиза в списъка с бели държави на Paypal, но определено е добра изненада, поне за мен.

Какво мислите вие по въпроса?

Поздрави,
Борисов
 
Последно редактирано:
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

И аз забелязах вчера че е възможно, не съм пробвал , но смятам че това ще е положително със сигурност.
 
Супер, аз не забелязах. Сега разбирам от поста. Мерси много за споделената информация. Дали и CCB са в листа? Или още не. Питам, защото не знам колко работят с нея, за да споделят мнение? А и видях опцията Other bank. Да ни е честито. :)
 
Супер, аз не забелязах. Сега разбирам от поста. Мерси много за споделената информация. Дали и CCB са в листа? Или още не. Питам, защото не знам колко работят с нея, за да споделят мнение? А и видях опцията Other bank. Да ни е честито. :)

Списъка е директно изваден от смият сайт и там не фигурира CCB, но предполагам скоро и тя ще влезе в този списък, защото е доста голяма банка в България.

Хубавото в случая (подчертавам, че това е предположение, защото не съм ползвал услугата) е, че ако сметката в банката и Paypal акаунта са в Евро, не би трябвало да има загуби от превалутиране на средствата (както беше до сега, когато ползваш пейпал и свързана към него карта), а само такси по транзакцията.

При всички положения, това според мен е положителен знак, че започват да ни смятат поне от части за бели хора и да предлагат по-пълна гама от услуги.
 
Да, видях. Но и видях, че има тази опция Other bank. За това реших, че някой пробвал с CCB, може да сподели работи ли с тях нововъведението. Въпрос на време е да влезе в списъка. Има банки, които са по-малки от нея, в листа. А и от опита ми знам, че CCB доста бързо захапва тези неща с чуждестранните разплащания и прочие. Все пак съм доволен от всяка една тяхна услуга в тази област - от чековете до PayPal комуникацията.

Това е доста положителен знак, че върви напред онлайна. За мен лично си е една малка, но сериозна стъпка напред. Ще има още поводи да минем към "белите" хора. И ние съм сигурен, че и ги дадем. :)
 
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

Това е изцяло отрицателен знак, тъй като по подобие на: US/UK/DE/FR/ES/IT/AU/AT акаунтите, то и тук вече за BG акаунтите ще (за)искат (някой ден) ЗАДЪЛЖИТЕЛНА верификация на Bank Account, за да стане PP акаунта Fully Verified, а това е адски гига бига мега неудобно за маса хора, НЕискащи да „link“-ват акаунтите си с банковите такива.

Едно е карта, която дори може да бъде VCC или каквато и да е там, СЪВСЕМ ДРУГО е задължение за link-ване на bank acc. Отделно настрана в България няма „VBAs“. Засега все още няма май такова изискване, но аз все пак напомням за това.

А иначе принципно сме „бели“ за PP от 2007-ма година още, това е и нищо по-горе. „Бели“ ще да е, когато заима и „eB.bg“, което поне това десетилетие едва ли се очертава, както и българска поддръжка и на PP, и на eB. ->>> това са „по-пълната гама от услуги“.

Услугата е на TrustPay. FAQ.

Изглежда имат банкови акаунти в българските банки, щом ставало до 4 часа:

Although the transfer is executed online through TrustPay TopUp, it may take up to 4 hours for your transaction to be displayed on your PayPal account.

А за другите („Other“):

Simply choose the top-up function in your PayPal account and funds will be credited to your account in 1-2 work days.

Само:

10. Can I initiate TrustPay TopUp in a foreign currency?
No. You can use TrustPay TopUp only when your current bank account is denominated in the local currency.
Нещо не доразбрах. Ако е това, което се мисля, то значи би следвало да напишат, че максимумът за Top-up е 3920 BGN и минимум – 5,88 BGN. След като банковите трансфери ще се осъществяват все тип „от BGN bank acc до EUR bank acc“ (на същата банка). Тъй като €-to-€ bank transfers fee-тата са скъпи за трансфери.

Така или иначе моето заключение си остава, че това е нож с две остриета. Всеки знае за random freeze-овете на акаунтите, за лимитации, верификации, допълнителни информация и измишльотини, 180 дни чакания, perm затворени акаунти и прочие (с НЕвъзможност за създаване на нов acc, понеже ще бъде auto-limited).
 
Последно редактирано:
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

Шерифа може и да е прав но не бъдете толкова черногледи - Може и пък да е за добро - Последните промени за мен в УК са все с положителна насока

Първо Трансферите към банковият акаунт вече са мигновени - Преди година се чакаше около 2-3 дена да ти пристигнат парите в Банковата сметка

Второ издадоха ми Дебитна карта и мога да си харча и тегля директно с нея.
 
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

До колкото знам, в UK банковите трансфери между различни банки са безплатни + идват до максимум 2 часа, по принцип 5-10 минути. В BG – GL, освен ако не е с експресен (RINGS), струващ една камара пари. Нали все пак трябва да идват отнякъде тези 877M лв. / €447M от банкови такси и комисионни (рекордни).

По официалному винаги са ги писали (Withdraws) 2-3 days, реално обаче варира за повечето държави. В US/CA може и да е така или по-бързо, в BG обаче – при едни 5 дни и то бизнес дни (!), при други 4, 3 рядко, общо взето седмицата отива в „чакане“. И то до карта, и то не каква да е, а задължително Visa (не MC, не друга). В UK PP accs и Maestro приемат, докато в BG тя е най-изгодна за българската „PP“ система – ePay, тъй като има най-ниски такси при нея (тея месеци ги повишиха и там косимионните, btw; под натиск на Visa/MC до колкото помня).

Че има UK PP Debit Card, има. Че има и Skrill Pre-Paid MC, има. Разликата е, че докато едните се стараят да обслужват широк кръг от държави и потенциални възможности откриват на маса места (MB), то при PP не е баш такова положението и за тях всяка държава е „уникална, единствена“. За това си има и различни предлагания на „PP карти“ за US, за AU, за DE, за UK и за коя там още… BG ще ни огрее (PP BG дебитна карта с цел ползване на PP Balance-а директно чрез/от нея, БЕЗ постоянни Withdrawals), когато се появи PP.bg, който да пренасочва авт. към българската версия на сайта с българска локализация, поддръжка и т.н. (а българска поддръжка ще да заима, когато и намерят смисъл от тази инвестиция в българския „пазар“, който го и без това няма; а ще заима, когато пък пуснат eB.bg, успех, нали има… „Шмекералник dot som“…).

Надявам се да НЕ го въвеждат от PP/eB BG Bank acc като задължително средство за „Fully Verified“ PP acc и „увеличаване на лимитите“ (повече listings, повече earnings, etc.) в eB/PP (both), а да си остане както досега – само с карта, че иначе… е кофти.

За постоянните chargebacks, disputes, claims, limitations и прочие – предполагам на (почти) всеки му е гърмяла главата (нерви, чакания, обаждания, даване на документи, сканирания, допълнителни дни/седмици чакания, дообяснения, комуникации и т.н., пак похабени нерви). ВКЛЮЧИТЕЛНО и при ePay (!). Но и навярно никой не се е замислял, че „те такива неща“ не съществуват при руската WM. При Я.Д навярно също. Колкото повече чета, толкова и по-изумен оставам…
 
Зареждане на PayPal сметка

Borisov отвори тема в другия форум преди няколко дни, а не виждам тук да е коментирано.

Това за мен е една страхотна новина, която много ще улесни тези от нас, които всекидневно ползват системата. Вече може да заредите с пари пейпал сметката си ако ползвате някоя от следните банки:

1. Уникредит
2. Райфайзен
3. Алфа банк
4. Прокредит
5. ДСК
6. ОББ

Линка се казва "Top Up Account" и се намира до бутона "Overview". Не се учудвайте, че ви прехвърля в нова страница.

Е, честито :)
 
От: Зареждане на PayPal сметка

Borisov отвори тема в другия форум преди няколко дни, а не виждам тук да е коментирано.

Това за мен е една страхотна новина, която много ще улесни тези от нас, които всекидневно ползват системата. Вече може да заредите с пари пейпал сметката си ако ползвате някоя от следните банки:

1. Уникредит
2. Райфайзен
3. Алфа банк
4. Прокредит
5. ДСК
6. ОББ

Линка се казва "Top Up Account" и се намира до бутона "Overview". Не се учудвайте, че ви прехвърля в нова страница.

Е, честито :)


Беше я пуснал и тук:

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=44566
 
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

При депозиране от банката (без значение коя) в Paypal сметката ми дава Exchange rate: 2,0344. При всички вас ли е така? Аз се надявах, че ще може да се обменят при по-нормален курс... :(
 
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

BGN to EUR (от BGN сметка в лева --> в paypal сметка в EUR)
 
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

Надявам се скоро да може да Withdraw'нем и към бг банкова сметка, че в момента ПИБ ми удържа цял един процент от сумата, която получавам.
 
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

Здравейте! Искам да попитам един въпрос- каква сума се попълва и тези пари получаваш ли ги?
 
От: Зареждането на български Paypal акаунт вече е факт!

@HiJack: Значи щом курсът бил 2,0344, то това значи, че за всякакви трансфери НАД €65 вкл. е добре да се използва EUR банкова сметка (за да е from EUR to EUR bank acc). Не знам до какъв IBAN отива превода, т.е. дали PP имат и за 6-те банки – 6 различни банкови сметки, но ако е така, то значи ще се отчита според тарифата на съответната банка за „Вътрешнобанкови преводи“ > „Директен дебит“. При ДСК например е €3. Но ако е една сметка за всичките банки, и тя е на „X“ random банка, и съответният човек не е баш на нея, то значи ще се смята по тарифата за „Междубанкови изходящи преводи“, където таксите започват от €22-€30 за трансфер. Но да речем, че имат засега 6 български банкови сметки в 6-те банки. При ДСК е €3 таксата. И става:

• За Top-Up на €65 в PP + €3 такса (bank fee), €68 общо от EUR банкова сметка към EUR банковата сметка на PP = 68 x 1,96 = 133,28 лв. ще са платени;
• За получаване на €65 в PP + 1 лв. такса (bank fee), от BGN банкова сметка към EUR банкова сметка на PP = 65 x 2,0344 + 1 = 133,24 лв. ще са платени.

Т.е. за всякакви суми ПОД €65 > използване на BGN банкова сметка (иначе си прецакан, ако ползваш EUR). За всякакви суми НАД €65 > използване на EUR банкова сметка (иначе си прецакан, ако ползваш BGN). Пример:

• За Top-Up на €300 в PP + €3 такса (bank fee), €303 общо … = 303 x 1,96 = 593,88 лв. ще са платени (ако се използва EUR сметка);
• За получаване на €300 в PP + 1 лв. такса (bank fee), … = 300 x 2,0344 + 1 = 611,32 лв. ще са платени (ако се използва BGN сметка), разлика: 17,44 лв.

Всеки сам си преценява дали си „струва“ или не откриването на EUR сметка, там €1 ли беше или нещо такова… Разбира се, курсът не е точно „1,96“, тъй като той се определя на базата на прехвърлянето/трансферирането на средства от BGN сметка към EUR сметка (е-банкиране, ест., безкасово), където доста банки безкасово продават EUR за по-малко от 1,96, но пак си е добре.

@wbg: А защо не си направиш € банкова сметка в същата банка? Минах през тарифата ѝ – „Откриване на разплащателна сметка с дебитна карта в национална и чуждестранна валута“ 1 лв. Но май се сетих за какво говориш, т.е. за това, където преди година подробно съм разяснил и описал. Тук вече изнамираш „Up-to-Date“ данните и вече решаваш сам кой вид и банка ще избереш, за да е 0,5% или 0% (вид карта, кредитна). Но главно винаги е по-добре (по правило) като се теглят пари от EUR Balance, то и сметката, и картата да са също в EUR. Същото важи и за USD/GBP. За да няма още „превалутирания“ и цакания.

@Mva5: Хубаво е да се четат и предходни постове. Ясно има дадена FAQ-връзка, а дори под нея и написано също така този отговор (за минимум/максимум). А в пост #10 човек, който ги е получил. Т.е. отговорът на „единият въпрос, разделен всъщност на два под въпроса“ – са предварително отговорени.
 

Горе