Затвориха Megaupload

От: Затвориха Megaupload

Не приемат закона SOPA и PIPA, обаче, веднага малко след това започват да затварят..?
Само на мен ли ми се вижда странна тая работа?
 
От: Затвориха Megaupload

Хамерика е вече във фалит и иска да повлече всичко след себе си

Маймуната е последният им президент
 
От: Затвориха Megaupload

Нямам добро мнение за Megaupload. Тези печелеха луди пари от разни дразнещи броячи и много хора си мислеха, че са недосегаеми. Няма лошо в споделянето. Дори не считам, че има лошо в това да се споделят така наречените материали със запазени права, но само при условие, че не се гушат пари от това и по този начин ако не се пречи на продажбите (не можеш да загубиш от даден район ако не продаваш там). Е, не е редно 10-20 години да се препродават права. Ако бъдеш предупреден от някой, че му нарушаваш правата е редно след диалог да опиташ да го обезщетиш или да постигнете някакво споразумение удобно за всички. Един сайт с огромна аудитория бързо може да набави клиенти за бизнеса с материалите със защитени права. В класическия случай материалът се маха. Ако не е предупреден един такъв сайт администратор, поне по българските закони трудно ще му се вмени виновно поведение (без виновно поведение няма престъпление). Радвам се, че не живея в САЩ. Честно да си кажа нямам и намерение да се отбивам за там, дори като турист, че току виж ме набедили за терорист. Тези май без майтап се мъчат да подминат Китай.
 
От: Затвориха Megaupload

E въпрос на време беше, то това си е меката на пиратството и няма измъкване - те нямат вратички като торентите да кажеш, че не го хостваш ти...
Баш ти си го хостваш, че и правиш луди пари от тая работа :)
 
От: Затвориха Megaupload

Анонимните пък свалиха Department of Justice и още подобни, не остават по-назад.
1969054_700b.jpg
 
От: Затвориха Megaupload

Сега може да очакваме нова масирана акция претърсване и изземване (т.е. събиране на компютри) срещу нищо неподозиращи хора чиито компютри са участвали в атаката като част от някой ботнет.
 
От: Затвориха Megaupload

Всичко е схема вееееее, сега ги спирам , след време ще се появят нови членове с нови сайтове и те ще печелят луди пари.. времето се мени ...
 
От: Затвориха Megaupload

Споделянето на информация, било то музика, филми, снимки, тектове и прочие не е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ когато го правиш напълно БЕЗПЛАТНО и достъпно за всички без да извличаш пряка полза от това.

Да подгонят тези олигофрени които искат пари под формата на SMS-и, попълване на оферти и прочие простотии за да получиш достъп до информация която те са взели БЕЗПЛАТНО

Ти го взимаш от едно място БЕЗПЛАТНО и го шерваш на друго място БЕЗПЛАТНО

Само ИДИОТ може да нарече това кражба......да крадеш от Гугъл ха, ха
 
От: Затвориха Megaupload

Умрели от мизерия тамощните продуценски компании, направо да ти скъсат сърцето. И без това последно време само бози правят. Аз отидох на Котаракът в чизми и за пръв път съжалих, че не си го изтеглих от някой торент. Само един момент беше добър:

[video=youtube;KvurmyXTFLk]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KvurmyXTFLk[/video]

И с това се изчерпи филма.

Няма какво да си говорим, няма да спечелят повече от затравяне на торенти и такива сайтове. Аз като искам да гледам някой филм - ходя на кино или си го взимам или по някоя телевизия го дебна. За музика вече използвам радио, youtube. Ако намеря нещо смислено го свялем ден, но последно време стигнах до старите неща на the offspring, смятай колко хубаво рок музика излиза последно време. Поне според мен де. Грам не съм очарован. Има филми и музика, която трябва да се кланя на интернет, защото нямаше да я има на бял свят. Последно време тенденцията в тази насока расте. :)

Значи не гласуваха SOPA-та, а този сайт падна. Малко мръсно го играят, ама явно и те милите нямат избор, натискат ги от 2-те страни: кино и музикалната индустрия и интернет компаниите.
 
От: Затвориха Megaupload

justice . gov вече работи. / opa / pr / 2012 /January/ 12-crm-074 . html
 
От: Затвориха Megaupload

Няма ли как да се пръкне от някъде тоя сайт?
да се измести на друга юристикция?

[video=youtube;o0Wvn-9BXVc]http://www.youtube.com/watch?v=o0Wvn-9BXVc[/video]
 
От: Затвориха Megaupload

Между другото тоя сайт последно време не ми излизаха секунди да чакам ... директно си свалях. :)
 
От: Затвориха Megaupload

Ще ги върнат, кой знае къде държат бекъпи в страна забравена от света, само с ип са за момента - http://109.236.83.66/ както споменаха по-горе.
 
От: Затвориха Megaupload

Ще ги върнат, кой знае къде държат бекъпи в страна забравена от света, само с ип са за момента - http://109.236.83.66/ както споменаха по-горе.
На толкова данни трудно се пазят backup-и, но пък с тези пари дето им ги преписват като печалба, може и резервни сървъри да са си осигурили.
 

Горе