Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Що се занимавате бе хора, аз имам оффлайн бизнес и съм наясно с нещата за които говорите - няма качествен материал за персонал, всички са такива мърди. Тука искам да поясня и че клиентите са абсолютни селяци и ненормалници и мизерници в много от случаите - тоест то е като шофирането - като е пешеходец ходи като изоглавен и се вре, като седне зад волана същия кара пак като идиот. Та същите тия клиенти на едно място са хора от някакво ниво на бизнеса на друго...просто материала ни е такъв скапан. Хора като нас, малко по-различни страдат. Аз се чудя Ниййд що се занимава с БГ, досега е давал признаци че не се занимава.
 
От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

@Далас - какво продаваш, аз взех един лиценз за нещо на едро и сега се чудя дали и как да подхващам...и ако се върна назад не бих се занимавал изобщо ама де толкоз акъл....вече съм платил лиценза...
 
От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Ето следния случай!
Мой приятел има офлайн бизнес.На фирмената му страница/не е онлайн магазин/ са дадени продуктите с цени и информация за тях.Та един клиент почти 3 години е купувал от представител на фирмата му,който има комисонна от твърдата цена обявена в сайта му.Съвсем случайно клиента минава през централния му офис.Разбира истинските цени на продуктите и как в продължение на 3 години този представител е надувал 100% цените.Резонния му въпрос на приятелчето било - а вие не влизате ли в нета? Никога не са си правили труда да погледнат страницата им или да влезнат в офиса им макар често да са минавали покрай него. Казвали са си скъпо е -защото е качествено!Представете си хората каква незаинтересованост има дори като въртиш бизнес.Дори понякога ме е кеф на габровчаните дето искат максимално да отскубят от цената! Но според мен глупака трябва да го оскубят!
 
От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

@Далас - какво продаваш, аз взех един лиценз за нещо на едро и сега се чудя дали и как да подхващам...и ако се върна назад не бих се занимавал изобщо ама де толкоз акъл....вече съм платил лиценза...

Препродавам :cry:
 
Re: От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Що се занимавате бе хора, аз имам оффлайн бизнес и съм наясно с нещата за които говорите - няма качествен материал за персонал, всички са такива мърди. Тука искам да поясня и че клиентите са абсолютни селяци и ненормалници и мизерници в много от случаите - тоест то е като шофирането - като е пешеходец ходи като изоглавен и се вре, като седне зад волана същия кара пак като идиот. Та същите тия клиенти на едно място са хора от някакво ниво на бизнеса на друго...просто материала ни е такъв скапан. Хора като нас, малко по-различни страдат. Аз се чудя Ниййд що се занимава с БГ, досега е давал признаци че не се занимава.

Мисля че се вре щото иска да си развие бизнеси на много пазари... че с тая криза всички се чустваме несигурни... а ноу хауто го имат доста хора освен това да правиш сео за бг например е доста по лесно отколкото за чужбина ама пазара тук си особен... много хора го научиха по трудния начин

аз съм на принципа да си дъжа позициите а ако падне нещо от бг падне
 
От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Ми аз пък се опитвам да бягам от тукашния пазар...нямам нерви да се занимавам с простаци вече честно! Ако можеше да продам целия си бизнес щях да съм щастлив и да почна на чисто на чуждия пазар.

Даласчо какво препродаваш бе човек? Пиши ми на ЛС, ако имаш сейлсове може да комбинираме нещо :).
 
От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

декември месец купувах едни машини от турция. лично зам. директора на фирмата дойде да ме посрещне в началото на истамбул и цял ден се занимаваше с мен все едно само аз му бях клиент, то не беха разходки по цялата фабрика, обяди, кафета и тн, охажван като крал, договорихме се, платих всичко и машините на точно уречения ден бяха тука. В началото на месец феруари имах проблеми по една от машните, на третия ден пратиха техник да коригира проблеме и всичко това за тяхна сметка. А в България един го чаках два часа да дойде само да ми покаже машините, при полужение че имахме предварителна договорка за ден и час.
 
От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Ай стига сте ревали като вдовици за уй.

Първо разделете нещата на две - Да ревът тези които са били в ролята на клиенти и не са обслужени качествено - Ок да ревът имат право.

Обаче до тях да ревът тия дето са предлагали на някой услуга пък той не е вдянал "уникалността" на тяхното предложение ай нема нужда.
Аз ако съм си правил труда да отговорям на всеки полуидиот който е искал да ми продава реклама, СЕО или нещо подобно нямаше да ми остане време да работя.
Имам няколко случая да ми се обаждат шефове на фирми вносители да ми предлагат да работим заедно - викам ок дай цени - изпраща ми цени на едро по високи от тези които ми седят на сайта на дребно - какво да му отговоря на такъв тупан.

Както каза един колега по нагоре - изкарай си продукта на качествени позиции който му трябва сам ще те намери - няма лошо и ти да си търсиш клиенти но не може да им се сърдиш че не са ти обърнали внимание.
 
Re: От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

В бизнес комуникациите за нормално се счита да очаквате отговор до 5 дена. Ако и след 5-тия ден нямате отговор това вече може да говори за несериозност.

Според мен, това е правило от преди 20 години. В Днешните времена, когато можеш да прехвърлиш информация равна на цял тир с писма, в рамките на 10 секунди, за мен е недопустимо такова забавяне, още повече за компании предлагащи уеб базиран интерфейс за боравене с техниката им. Та те пощите не си проверяват, какво мога да очаквам от услугата им? 5 дни? Това писмо по БДЖ ли го пращат?

И да приемем, че това е така. 5 дни да е нормален период. Какво ще стане ако устройството им дефектира да речем на първия ден? Пращам камион до Атина и се връща за 4 дни. Измервания - йок. До де се сетят да ми отговорят, то вече няма да има смисъл.

Е не се прави така след като предлагаш услуга за 3 000. То не, че са умрели за 1-2 клиента, ама какъв бизнес въртиш след като никой от работниците им не може да отдели 10 минути за написване на една оферта (даже предполагам си имат шаблони за това, просто трябва да си нанесат цените). Ей за това сме на такова дередже - ти му буташ парите, той се прави, че не те вижда, а после се оплаква как хората не купували и виждаш ли сме били в много тежка криза.
 
От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

декември месец купувах едни машини от турция. лично зам. директора на фирмата дойде да ме посрещне в началото на истамбул и цял ден се занимаваше с мен все едно само аз му бях клиент, то не беха разходки по цялата фабрика, обяди, кафета и тн, охажван като крал, договорихме се, платих всичко и машините на точно уречения ден бяха тука. В началото на месец феруари имах проблеми по една от машните, на третия ден пратиха техник да коригира проблеме и всичко това за тяхна сметка. А в България един го чаках два часа да дойде само да ми покаже машините, при полужение че имахме предварителна договорка за ден и час.

Прав си за всичко ,което написаТрябва да се учиме от тях , но гледат как да ти го начукат вежливо. Купувахме някакви пласмаси - извадиха ни сертификати и какво ли не. Накрая се оказа китайски некачествен продукт в рарзез с евопейските стандарти..Виж стоката - ако е турска е качествена.
 
От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Еми това положение пък не ви ли навява мислите, че в България има изобилие от ниши за хората, които могат да предложат по-добри стоки, услуги и обноски?
Положението търпи критика, но дава възможности.
Друго важно е да не е човек с отрицателна нагласа от рода на "те са пу.ки" и т.н...
Щото е в крайна степен получаваме това, върху което се фокусираме.
 
От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Ами не ми навява такива мисли, пазара е беден и няма пари...ти ще идеш ли да правиш бизнес в Конго? И аз не...тогава що да правя тука...само тука е проблема, че ние сме тука и като сме отблизо не може да се абстрахираме и да погледнем нещата реално отвън, че пазара е лайна
 
Аз мисля, че в съвременната комуникация се казва "ще излезнем с предложение до Х дни", което е вид ангажимент към другата страна. А когато не се спази срока или не се свържат, за да го кажат, това говори не само за несиозност, но и за много кофти бизнес възпитание и умения. Не е редно да е 5 дни, защото в интернет бизнеса 1 година се равнява на 5 или беше 7 в реалния свят - офлайн бизнеса. 5 дни са много време, за което конкуренцията вече ще е реагирала поне 5 пъти. А слуховете бързо се разпростаняват. Вярвайте ми. :)

Все пак не пускаме гълъби, мамка му. Комуникираме с телфони, мейли, срещи лице в лице. Отдавна умря това с очакването на отговор. Ако до няколко дни не се отговори, пиши го бегал. Хубавото е, че на точните бизнесмени нещата им се случват, на другите - никога или много рядко с късмет. Това трябва да е така. И докато тук са предимно кретени и мърльовци, бизнеса ни ще е само такъв. Но тук so called businessmen имат малък трик, който прилагат много умело - те не поемат ангажимент, с което от части управдава тяхната несериозност и безотговорност.

Днес минах покрай пазара, видях рози за по 4 лева. Казах му, че ще взима 2, ако цената им е по 3 лева. Той каза, че не може, завъртях се и преди да направя първата си крачка, каза "добре, имаме сделка". Давам примера не за друго, а защото бизнеса тук няма даже и уменията да преговаря. Даже некви мургави търговци са 100 пъти по-добри от тях. Когато нямаш регламентирана цена (написана под продукта / услугата), както беше и на сергията, това е сигнал, че трябва да има преговори. Но това не се учи в БИАТ или СИН СИТИ. И какво 2те страни са доволни. БГ бизнесът е на обрания принцип, майната им на всички, ние сме велики. Да велики сте докато някой по-добър не дойде, а той е там, само чака възможност да атакува. Защото да си бастун и да ти се разминава всеки път не е нещо нормално, даже не се и наблюдава често.

Спомянам си една култова реплика от един пишман бизнесменче - "не можем да работим с Вас, защото не знаем как да го направим". С което направо не знаех какво да му кажа. :) Тоя или яко се е сдухал, или аз нещо не съм разбрал какво имаше предвид, защото за мен това звучеше "Много сме смотани и бегай на далеч от нас". :)
 
От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Ти остави майтап, ама един приятел точно в Конго действа и е доста доволен...
Иначе си позволявам да коментирам текстове на поста ти: "пазара е беден и няма ", "че пазара е лайна ", "само тука е проблема, че ние сме тука"
С тази нагласа е кофти да се прави бизнес!
Просто много е важно да имаме ментална хигиена и да внимаваме с думите и нагласите си. Човек може да фалира или да не му върви бизнеса и в някои много богата държава...
 
От: Re: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

"не можем да работим с Вас, защото не знаем как да го направим". С което направо не знаех какво да му кажа. :) Тоя или яко се е сдухал, или аз нещо не съм разбрал какво имаше предвид, защото за мен това звучеше "Много сме смотани и бегай на далеч от нас". :)


супер - поне са го казали интелегентно :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Аз съм наясно с негативизма и последиците от него. Моя негативизъм не е всеобхватен а локален, иначе много позитивно съм настроен към западните си начинания :), просто имам база за сравнение това е.

За африканските държави, там има други особености на бизнеса...може и да се печели, ама мерси...
 
Аз мисля, че в съвременната комуникация се казва "ще излезнем с предложение до Х дни", което е вид ангажимент към другата страна. А когато не се спази срока или не се свържат, за да го кажат, това говори не само за несиозност, но и за много кофти бизнес възпитание и умения. Не е редно да е 5 дни, защото в интернет бизнеса 1 година се равнява на 5 или беше 7 в реалния свят - офлайн бизнеса. 5 дни са много време, за което конкуренцията вече ще е реагирала поне 5 пъти. А слуховете бързо се разпростаняват. Вярвайте ми. :)

Все пак не пускаме гълъби, мамка му. Комуникираме с телфони, мейли, срещи лице в лице. Отдавна умря това с очакването на отговор. Ако до няколко дни не се отговори, пиши го бегал. Хубавото е, че на точните бизнесмени нещата им се случват, на другите - никога или много рядко с късмет. Това трябва да е така. И докато тук са предимно кретени и мърльовци, бизнеса ни ще е само такъв. Но тук so called businessmen имат малък трик, който прилагат много умело - те не поемат ангажимент, с което от части управдава тяхната несериозност и безотговорност.

Абсолютно! Аз за това съм и така афектиран от случката. Е не може на сайта си да пишеш колко важен е всеки един от клиентите, да сложиш страница за контакти в която да пишеш "При нужда от информация и изготвяне на индивидуална оферта не се колебайте да ни пишете. Наш служител ще ви отговори в най-кратък срок." Кое му е краткото? Да почнем вярно пак да комуникираме с гълъби и димни сигнали, то се е видяло, че в България интернет не се ползва качествено и пълноценно, дори за комуникация.
 
Re: От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Ти остави майтап, ама един приятел точно в Конго действа и е доста доволен...
Иначе си позволявам да коментирам текстове на поста ти: "пазара е беден и няма ", "че пазара е лайна ", "само тука е проблема, че ние сме тука"
С тази нагласа е кофти да се прави бизнес!
Просто много е важно да имаме ментална хигиена и да внимаваме с думите и нагласите си. Човек може да фалира или да не му върви бизнеса и в някои много богата държава...
Имаме много положителна настройка, повярвай ми. Просто искам да отбележа това, като казвам да не се мисли много позитивно. Това тук го говорим, за да се има едно на ум, и никога за да създадем негативно настроение в някой. Искам да си правим изводи от грешките и неуменията на другите, за да можем ние да сме по-добри от тях. Никой не е мегатиовен, просто описваме какво се прави. Аз съм толкова положетелен, който ме познава ще разбере, само в тази тема споделям какво ми се случва, въпреки, че все още гледам позитивно и винаги ще е така. Да гледаш черно, няма смисъл просто. Много съм отворен даже и към грешките на тукашните. Но не можеш да кажеш, че тук нещата се случват нормално, колкото и позитивен да си. :) Нали? :)

@ктомов, това е така. Кефи ме много на "Нашият екип е взискателен и отзивчив. Той ще се свърже с Вас при първа възможност. Всеки един от Вас има значение за нас, за това и ние сме водеща комапния в областта." Ей такива като ги завъртят по сайтовете, се смея от сърце. :) Ето пак съм позитивен. :) Смехът ни прави по-щасливи. :)
 
Re: От: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Ай стига сте ревали като вдовици за уй.

Първо разделете нещата на две - Да ревът тези които са били в ролята на клиенти и не са обслужени качествено - Ок да ревът имат право.

Обаче до тях да ревът тия дето са предлагали на някой услуга пък той не е вдянал "уникалността" на тяхното предложение ай нема нужда.
Аз ако съм си правил труда да отговорям на всеки полуидиот който е искал да ми продава реклама, СЕО или нещо подобно нямаше да ми остане време да работя.
Имам няколко случая да ми се обаждат шефове на фирми вносители да ми предлагат да работим заедно - викам ок дай цени - изпраща ми цени на едро по високи от тези които ми седят на сайта на дребно - какво да му отговоря на такъв тупан.

Както каза един колега по нагоре - изкарай си продукта на качествени позиции който му трябва сам ще те намери - няма лошо и ти да си търсиш клиенти но не може да им се сърдиш че не са ти обърнали внимание.

Бате а стока на консигнация която е с 20 даже на места с 30% процента по-ниска от цените ти на дребно и която допълва текущия ти асортимент и ти се дава без никакви ангажименти за минимални продажби и закупувания... (само да я изложиш да присъства и да я показваш на клиентите си... и с допълнителни отстъпки ако почне да се продава и се натрупа количество продажби би ли взел? щото от каквото ми показа Искам Пари (аз така му викам, надявам се няма да се разсърди) :) горе долу така излиза...
Аз затова смята че има основание да ги храни дава им допълнителен бизнес но си е вързал гащите и не могат да минат без него за тези неща и явно ги яд... за б2б си говорим
 
От: Re: Защо българските бизнесмени са станали пу*ки?

Абсолютно! Аз за това съм и така афектиран от случката. Е не може на сайта си да пишеш колко важен е всеки един от клиентите, да сложиш страница за контакти в която да пишеш "При нужда от информация и изготвяне на индивидуална оферта не се колебайте да ни пишете. Наш служител ще ви отговори в най-кратък срок." Кое му е краткото? Да почнем вярно пак да комуникираме с гълъби и димни сигнали, то се е видяло, че в България интернет не се ползва качествено и пълноценно, дори за комуникация.

Ама те това го слагат понеже са го видели другаде, а и в повечето случаи текстът е копиран. избощо не мислят защо се слага, каква му е целта, какви последици може да има. Много е яко да видиш текст "Нашите клиенти са ценни" и никой да не ти обръща внимание, а те просто са го видели някъде и да не останат по назад и те
 

Горе