Защо в България няма производство?

От: Защо в България няма производство?

Ето един цитат от предишните ми постове:
"...моите наблюдения са ,че ПОЧТИ НЯМА ПРОИЗВОДСТВО в България..."
Не твърдя ,че няма изобщо.Зная ,че има.Но е съвсем малко :) Много от примерите които даваш не са добри.В много от случаите нещата само отстрани изглеждат сериозни.Напримерно по назад в темата спомена ,че в България се правят безпилотни самолети.Не една а няколко фирми се опитват,но всичко е в много начален стадий.И така е от години.Общо всички са направили десетина безпилотни.Това не е производство.На единия БЛА знам със сигурност ,че летателните характеристики са ужасни,няма никакво бъдеще.Общо взето любителска работа.Скъпи материали,скъпа електроника,много шум по медиите а едва едва се държи във въздуха.Това не е само мое мнение чул съм го и от специалист.Хората които ги "правят" гушнаха няколко милиона и нищо не направиха.Изчезнаха и в момента никой не ги знае къде са :)

заглавието тогава е грешно: "Защо в България няма производство"

Относно безпилотните самолети - не съм казал, че произвеждаме (казах, че имаме възможности и за такава дейност, дори няколко фирми се опитват ) не знам какви клюки си чул, но едва ли парите са държавни, така че теб не те интересува какво са направили с тях

ето какво пише тук - http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=493&aid=11656
Самолетите, които произвежда "Армстехно", обаче опровергават твърдението, че в съвременна България трудно може да се създаде високотехнологичен продукт. Но въпреки традициите ни в този вид специално производство засега липсва държавна подкрепа.

Надявам се не това е фирмата която е "гушнала" милиони и е "изчезнала"
ето фирмата Армстехно какво е направила -

43.jpg

img4171.jpg

img4168m.jpg


вярно, информацията е стара, но хората се опитват да правят нещо
ако държавата ги подкрепи финансово или като купи такива машинки, може би ще им потръгне и дори ще продават извън страната
 
От: Защо в България няма производство?

Невежеството е блаженство, щом желаеш да си в блаженството твоя воля. Аз не те убеждавам давам ти просто насока да видиш, какво е било. След като ги изгледаш и приложиш обективен критичен анализ над това, което си видяла - може чак тогава, да видиш че имаш пропуски в исторически план и че на базата на грешен фундамент градиш тези. Но пак ти казвам, твоя е волята и избора дали ще удължиш блаженството.

Не ме интересува какво мислиш за невежеството. Явно си е твой комплекс и си го изследвал. Пиши по темата. Очевидно, че има различни мнения, които не са признак на невежество, а на неразбиране. Когато не можеш да разбереш друга позиция или замълчаваш или се опитваш да не си груб към себе си, като показваш колко си неспособен да разбереш.
Грешен фундамент може да има прецакан архитект решил да прави блока ти. Тогава наистина е притеснително. Иначе да го свързваш с исторически "факти" прочетени в нета е малко комплексарски, ако не напишеш книга или теория, с която да докажеш, че си прав.
Отделно, че си последния, който да определя какво е изборът ми. Както аз не го правя и не намесвам Волята ти, така и ти не го прави, защото с Волята си мога да правя не само избор, но и да преценям, кое си заслужава и кое не за разискване.
В случая с цялата си воля решавам, че ти не си достоен за мой опонент. дори не намесвам невежество, а просто ... интуиция! Казах!
 
Последно редактирано:
От: Защо в България няма производство?

Не ме интересува какво мислиш за невежеството. Явно си е твой комплекс и си го изследвал. Пиши по темата. Очевидно, че има различни мнения, които не са признак на невежество, а на неразбиране. Когато не можеш да разбереш друга позиция или замълчаваш или се опитваш да не си груб към себе си, като показваш колко си неспособен да разбереш.
Грешен фундамент може да има прецакан архитект решил да прави блока ти. Тогава наистина е притеснително. Иначе да го свързваш с исторически "факти" прочетени в нета е малко комплексарски, ако не напишеш книга или теория, с която да докажеш, че си прав.
Отделно, че си последния, който да определя какво е изборът ми. Както аз не го правя и не намесвам Волята ти, така и ти не го прави, защото с Волята си мога да правя не само избор, но и да преценям, кое си заслужава и кое не за разискване.
В случая с цялата си воля решавам, че ти не си достоен за мой опонент. дори не намесвам невежество, а просто ... интуиция! Казах!

В тая тема не обсъждаме за или против гей браковете нито се намираш в сблъсък за има позиции, тук се обсъжда защо в бг няма производство и единственото което може да се говори са истини, не догатки и измислици!

blackout8 и още няколко човека описаха реалните причини и проблеми. Факта, че ти живееш в една голяма заблуда която ти е била втълпена по времето на комунизма не подменя истината. Още веднъж незнанието не може да се нарече позиция, това е все едно да не си учила математика и да имаш "позиция", че 2+2=5.

Както ти бе казано по-рано първо се образоваи по темата и тогава пиши, за да не се излагаш или пък не твоя воля!!
 
От: Защо в България няма производство?

Не ме интересува какво мислиш за невежеството. Явно си е твой комплекс и си го изследвал. Пиши по темата. Очевидно, че има различни мнения, които не са признак на невежество, а на неразбиране. Когато не можеш да разбереш друга позиция или замълчаваш или се опитваш да не си груб към себе си, като показваш колко си неспособен да разбереш.
Грешен фундамент може да има прецакан архитект решил да прави блока ти. Тогава наистина е притеснително. Иначе да го свързваш с исторически "факти" прочетени в нета е малко комплексарски, ако не напишеш книга или теория, с която да докажеш, че си прав.
Отделно, че си последния, който да определя какво е изборът ми. Както аз не го правя и не намесвам Волята ти, така и ти не го прави, защото с Волята си мога да правя не само избор, но и да преценям, кое си заслужава и кое не за разискване.
В случая с цялата си воля решавам, че ти не си достоен за мой опонент. дори не намесвам невежество, а просто ... интуиция! Казах!
Странно защо искаш да се заяждаш с мен, в другата тема едно по едно ти обясних нещата дадох ти насоки и ти реши да ги видиш и после да ми благодариш. Значи щом имаш личен интерес и някой ти даде насоки го слушаш и не се пада комплексар. Защото освен икономисти/финансист съм и предприемач, както и други неща но тук не е част за мерене на трибуквеници.
В случаят моето мнение е различно от твоето не те карам да го приемаш, защо не замълчиш и не спреш да показваш колко си неспособна да разбереш това е пак по твоята логика?
Фундамент се нарича основа смятам знаеш, че да градиш теза трябва да стъпиш на някаква основа - това с фундамента е разбира се метафори широко ползвани във словесни спорове.
А за невежеството то си личи, ако не беше такъв инат щеше спокойно да излгедаш каква е била БГ по онова време и накрая да преосмислиш нещата.
И още нещо, радвам се че мислиш че не съм ти достоен опонент, в този форум никой не ми е казвал това а съм спорил с най-големите нарцисти и самовлюбени и накрая се оказва, че те са в неведение, но щом аз не съм ти опонент значи си прекалено извисена от висшият ешалон на ораторите. Само един твой цитат ще ти дам да видиш колко ти е несъстоятелна тезата ти и как сама се самооборваш:
И аз не разбирам защо няма? Още повече, че не съм компетентен икономист, нито запознат и информиран журналист или човек от средите, който да може да обясни ясно какво се случи всъщност.
Не си икономист, аз ти обяснявам икономически нещата на твоето ниво.
Не си информирана, както не си и журналя и не можеш да кажеш нищо по темата, аз ти давам обективни източници - ти викаш няма ги прегледам, щото и ти не знаеш.
В крайна сметка доказваш как нищо не знаеш и градиш тези на грешен фундамент и то това сама ти го доказваш.

Хората нали знаеш какво са казали като не знаеш какво да кажеш, по-добре замълчи защото ще си покажеш глупостта и невежеството си. Аз ти обяснявам икономически и исторически факти, ти ми викаш няма такова нещо. Пишеш, че нищо не разбираш, но и аз нищо не разбирам :shock:? Явно си избрала невежеството, не се чуди после защо едни са напред, а други които не намират достойни опоненти тъннат в мизерия. А ще се чувствам "комплексиран", ако някой се изправи срещу мен с много по дълбоки познания за причинно следствените връзки, но няма да се комплексирам а ще се амбицирам още повече да трупам знания. За жалост не си човека ;/

П.П. Все още не съм почнал да те обиждам, все още ти казвам прогледни защото живееш в неведение за историята си.
Който е забравил историята е обречен да я повтори!

А ако реших да те обиждам, просто щях ти кажа за да ми достигнеш до нивото, е нужно да се образоваш, защото знанията ти са нивото амеба, която туко що е получила мозъчен импулс и веднага се мисли за компютър със свръх изчислителна мощ.
 
Последно редактирано:
От: Защо в България няма производство?

Ни са карайте, че от тоя негативизъм почваме да страдаме всички. :)
Нека си помагаме, но да не се караме....
 
От: Защо в България няма производство?

Ни са карайте, че от тоя негативизъм почваме да страдаме всички. :)
Нека си помагаме, но да не се караме....

Че аз съм позитивен бе, виж колко градивен коментар и оставих, само трябва реши да види повече от носа си ;)
 
От: Защо в България няма производство?

Абе, какво стана? Касиопея нали нямаше да пише в офтопика вече? Много тъпо така - човек се надява ли, надява... Индианците като кажат "казах", си спазват обещанията.
 
От: Защо в България няма производство?

извода е да не се надяваш.... и аз тка си мислех.. ама уви :х
 
От: Защо в България няма производство?

Абе поправете ме ако греша, но мисля, че в България си има доста добро производство. Пазар няма, а най-големия враг на пазара - монопола, който в момента ни залива. Просто изказвам мнение, приемам критики. Казвам това, понеже в който и да е по-голям град отида има работещо предприятие, земеделието също е на доста добро ниво - лавандула, рози, пшеница. Ако парите не отиваха на едно определено място, наречено парламент, мисля че щяхме да сме доста икономически стабилна държавица.
 
От: Защо в България няма производство?

В момента ние купуваме производството на Германия, Чехия, Полша и т.н. А в същото време нашето няма кой да го купува.Когато ЕС се разшири с Македония, Сърбия, Албания, Черна гора, Молдова- тогава и ние можем да станем износител на нещо към тези държави.Лошото е, че преди 2019 няма да има нов член в ЕС.
 
От: Защо в България няма производство?

В България има производство, но средата на пазарна икономика липсва и затова производителите едвам кретат.
 
От: Защо в България няма производство?

производство има, пАри нема! Лоша икономика, лошо управление, всеки краде и иска комисионна! Това е държавата на посредниците. Само в България може да си поръчаш нещо и то да мине през 13 посредника..
 
От: Защо в България няма производство?

В момента ние купуваме производството на Германия, Чехия, Полша и т.н. А в същото време нашето няма кой да го купува.Когато ЕС се разшири с Македония, Сърбия, Албания, Черна гора, Молдова- тогава и ние можем да станем износител на нещо към тези държави.Лошото е, че преди 2019 няма да има нов член в ЕС.

Това е пожелание. Но ставаше въпрос какво сме имали и Защо вече го нямаме?
Някакви крадци и лоши последователи на Дявола!
Все ние низвергнатите. А всички останали съседи нещо си запазили. Мъка мъка- да ни ожалиш!
 
От: Защо в България няма производство?

И МЕЖДУ ДРУГОТО, ЩЕ ПИША КОЛКОТО СИ ИСКАМ! ТУК И НАВСЯКЪДЕ!

Но защо само ни даваше напразни надежди?! Можеше поне да не ни залъгваш, че ще бъдем лишени от твоята неграмотно-вулгарна експресивност.
 
От: Защо в България няма производство?

Защото съм гадна Кучка!
Свиквай и по-важното се съобразявай, защото такива като теб са ми мотив да пиша, за да усещат във всеки миг колко са нищожни!
Отделно от това анадолската ти природа е прекалено противна, за да я понасям с безразличието си.
Така че, нека видим- коя ще успее и ще е по-добра!
Няма да си ти, но нека, който иска да рискува и залага на куцата ти кобила!

Не се ласкай излишно - не всички нискообразовани вулгареси имат капацитета да са гадни кучки.
 
От: Защо в България няма производство?

Cassi, нищо лично, не се познаваме, но наистина гледайки отстрани думите ти звучат доста остро и вулгарно, и то не само тези към Лили. Все пак тук сме колеги събрали се по една или друга причина. Не знам кой е прав и кой крив, така че не взимам страни. Просто наблюдение.
 
Последно редактирано:
От: Защо в България няма производство?

По принцип щеше да ми е много смешно.
Ама съм леко шокиран от тая канонада и нещо изгубих ума и дума... :oops:
 
От: Защо в България няма производство?

Не се ласкай излишно - не всички нискообразовани вулгареси имат капацитета да са гадни кучки.

И ти не се ласкай. Това се опитвам, но разбираемо не схващаш, че си едно НИЩО! За това няма как да ти призная нищо ... като предимства, но пък като недостатъци само питай! 8)
 
От: От: Защо в България няма производство?

Cassi, нищо лично, не се познаваме, но наистина гледайки отстрани думите ти звучат доста остро и вулгарно, и то не само тези към Лили. Все пак тук сме колеги събрали се по една или друга причина. Не знам кой е прав и кой крив, така че не взимам страни. Просто наблюдение.

Все така става- Каси-то виновна.
Няма проблем батка!
Аз си знам коя съм и какво пиша и защо, останалото е въпрос на разбиране, а не на съвест и морал.
Ако с всички кобри почна да се съобразявам малко ще ми е натоварено.
Имам си други по-интересни животни за отглеждане, на които да обръщам внимание.

Един интересен Факт. Вие не сте го видяли, но милата ми Смехурка успя да омае Уни-то да пусне тема Против мен... какво повече да кажа?!
А той толкова ... нещастен милия, че пише ли пише и се надява.
Тя самата обяснява как ти го риташ, то ти вика мило, ама баш така и с него. Човека й досадил невинно помислил си, че може да поплаче на нечие рамо, а получи такъв шут публично, че добре, че психиатърът му не чете, за да я обвини в умишлено подстрекаване към самоубийство.
Такива жестоки! хора за мен са отблъскващи! С цялото им самочувствие, че някой им се е доверил. Наистина е противно. И ако имаше Соломонови закони тя щеше да е подсъдима.
 
От: Защо в България няма производство?

Не съм казал, че си виновна, не знам какво се е случило и не взимам никакви страни. темата е за да се изразяват потребителски мнения относно българското производство и не ми се иска да чета обиди и драми, има си прекалено много места където да се карате
 

Горе