Защо в България няма производство?

От: Защо в България няма производство?

Аз моето мнение по темата съм го отразила. Други се включиха без да отбележат изрично личното си отношение.
Така че камъните си ги прехвърли другаде, но не в моята градина.
Ако имаш нещо по мненията ми В темата, заповядай! Останалото ще е по твоя вина. Т.е. оффтопика и отклонението, което могат петдесет страници да ти обясняват, колко е важен...
 
От: Защо в България няма производство?

Това е пожелание. Но ставаше въпрос какво сме имали и Защо вече го нямаме?
Някакви крадци и лоши последователи на Дявола!
Все ние низвергнатите. А всички останали съседи нещо си запазили. Мъка мъка- да ни ожалиш!

Не мисля, че особено тези, които съм изброил са запазили кой знае какво.Вярно Сърбия и Македония имат някакво селско стопанство, но като тръгнат да влизат в ЕС, изискванията за членство ще го разбият.Ако трябва да се сравняваме с другите на Балканите, ами то само България, Румъния и Хърватска имат някакъв шанс за развитие, всички други са затънали в реформи, които не могат да изпълнят.
 
От: Защо в България няма производство?

Някой може ли да ми дефинира конкретно "кражба"? И каква е разликата с "далавера"? Не измама.

Примерно имаме едни 3 милиона по европейски проект за администрацията и си ги гушваш ей така.
Няма производство, пазари, разправии.
 
От: Защо в България няма производство?

Касио, намали малко обидите, това не ти е махленският сбор на жените пред блока!
Направете си тема БГмама в климакс/период/или там както искате и там се кълвете или на ЛС!
 
От: Защо в България няма производство?

Върнала съм топика без да ми е нужна твоята забележка.
Давай по въпросите ми. Мерси.

п.п. Интересно, само един човек (специален) се е обръщал към мен с "Касио", дори и в реалността, хъм. И ми харесва.
 
От: Защо в България няма производство?

Защото съм гадна Кучка!
Свиквай и по-важното се съобразявай, защото такива като теб са ми мотив да пиша, за да усещат във всеки миг колко са нищожни!
Отделно от това анадолската ти природа е прекалено противна, за да я понасям с безразличието си.
Така че, нека видим- коя ще успее и ще е по-добра!
Няма да си ти, но нека, който иска да рискува и залага на куцата ти кобила!

Всичко ясно ама що пък анадолска природа, вие познавате ли се от преди?
 
От: Защо в България няма производство?

Добре де, много сте ми интересни.
Нали не ви харесват тези разправии, ами пишете си по темата и ги оставете там за "фон". Какво има да се обсъжда някакъв си кифленски спор.

В тона на барабандито да вметна ощипано: Вие в Политиката като се обиждате и карате, някой забележки прави ли ви?
Ми имаме си нещо си между нас си, кой ви кара или моли да се месите?

Хайде отговорете ми на въпросчетата де?!

Дефинирайте ми "кражба"?!
Нали това е една любима дума. Широко употребявана и обвинителна, но в същото време, ако вие сте крадеца какво правим?
Интересува ме ... моралът, така да се каже.
Ако имаш 3 милиона, които не са спечелени от пестене или с кървава пот, какво ги правиш? Взимаш ли ги или ги раздаваш и правиш производство след производство?
 
От: Защо в България няма производство?

Частен случай на кражба например е, когато някой се скъса да преписва отнякъде, за да произведе "интелектуален продукт", оценен впоследствие с 4 единици по-ниско от нечий друг интелектуален продукт :)
 
От: Защо в България няма производство?

Това с милионите не е кражба. Това е присвояване.
 
От: Защо в България няма производство?

Бе то и в Гърция няма кой знае кво производство, ама са по-добре от нас.

Да не говорим, че и АЕЦ си нямат и даже не мислят да си строят. :lol: :lol: :lol:


Това, че имаш производство не значи че си добре. По-важно е какво правиш и как го правиш.
 
От: Защо в България няма производство?

ето една интересна новина - http://pan.bg/view_article-49-23129...ztrebitel-Oresharski-poseti-IAI-v-Izrael.html

ГЕЙското правителство е ходило в Израел

ОРЕХА е посетил ДЪРЖАВНА компания за военни разработки

ето една снимка с Орехчето

0800.jpg
 
От: Защо в България няма производство?

когато Бойко ходеше в Израел - червените боклуци реваха, сега какво ще кажете?
Бойко ходеше и в Турция, сега на Ореха не му се налага защото турция си има собствен агент в името на Феса

поне спестяват пари за пътя :oops:
 
От: Защо в България няма производство?

когато Бойко ходеше в Израел - червените боклуци реваха, сега какво ще кажете?
Бойко ходеше и в Турция, сега на Ореха не му се налага защото турция си има собствен агент в името на Феса

поне спестяват пари за пътя :oops:

Много правилно, и интересното е, че повечето българи не усещат как малко по малко ни поробват отново... който иска да говори и учи на турски, да ходи в турция
 
От: Защо в България няма производство?

10270519_776983498998668_3460307567125306602_n.jpg

Това мисля, че трябва да го пратим на нашите управляващи (гъзолизници) :oops:
 
От: Защо в България няма производство?

Според мен няма производство не защото сме мързелив или неук народ, а по скоро нямаме управници и законите ни са така направени, че да стимулират бюрокрацията.

Не може в една Англия пълна с всякаква измет визирам Пакистанци, Афганистанци, Индийци, Африканци и други с 5 думи говорим английски да си отварят фирми за 2 дена и срещу 17 паунда държавна такса, тук в БГ колко отнема процедурата и колко струва?

Сбъркано ни е държавното устройство, а имаме такъв потенцял.... и селско стопанство и туризъм и ИТ и производство може да се развива - не искам да отварям дума за ел. енергията която можем да изнасяме на целия Балкански полуостров, но това сме си постлали към момента и на това лежим.
 
От: Защо в България няма производство?

Според мен няма производство не защото сме мързелив или неук народ, а по скоро нямаме управници и законите ни са така направени, че да стимулират бюрокрацията.

Не може в една Англия пълна с всякаква измет визирам Пакистанци, Афганистанци, Индийци, Африканци и други с 5 думи говорим английски да си отварят фирми за 2 дена и срещу 17 паунда държавна такса, тук в БГ колко отнема процедурата и колко струва?

Сбъркано ни е държавното устройство, а имаме такъв потенцял.... и селско стопанство и туризъм и ИТ и производство може да се развива - не искам да отварям дума за ел. енергията която можем да изнасяме на целия Балкански полуостров, но това сме си постлали към момента и на това лежим.

Много добре казано! Не искам да те повтарям, но само да отбележа, че когато ходих да Гърция, бяхме в някакво малко градче, което беше построено буквално на камъни, хората почти нямаше къде да си отглеждат малка градинка, или каквито и да било други култури! Имам в предвид, че ние тук имаме и благоприятно условия, и обширни запустяващи полета, т.е. от нещо правим нищо ! Жалко но е факт .
 
От: Защо в България няма производство?

Много добре казано! Не искам да те повтарям, но само да отбележа, че когато ходих да Гърция, бяхме в някакво малко градче, което беше построено буквално на камъни, хората почти нямаше къде да си отглеждат малка градинка, или каквито и да било други култури! Имам в предвид, че ние тук имаме и благоприятно условия, и обширни запустяващи полета, т.е. от нещо правим нищо ! Жалко но е факт .

Но и факт е че не правим нищо това да се промени а караме "през просото"
 
От: Защо в България няма производство?

Според мен няма производство не защото сме мързелив или неук народ, а по скоро нямаме управници и законите ни са така направени, че да стимулират бюрокрацията.

Не може в една Англия пълна с всякаква измет визирам Пакистанци, Афганистанци, Индийци, Африканци и други с 5 думи говорим английски да си отварят фирми за 2 дена и срещу 17 паунда държавна такса, тук в БГ колко отнема процедурата и колко струва?

Сбъркано ни е държавното устройство, а имаме такъв потенцял.... и селско стопанство и туризъм и ИТ и производство може да се развива - не искам да отварям дума за ел. енергията която можем да изнасяме на целия Балкански полуостров, но това сме си постлали към момента и на това лежим.

Много си прав и те подкрепям. И все пак има едно, НО ... има доста мързеливи и неграмотни хора, които не желаят да подобрят своята грамотност или да си дават повече зор в работата. Една голяма част отиват на работа, "работят", каквото "работят" и като удари време да си ходят си казват "стига толкова и утре е ден" или "защо да си давам зор - за толкова пари толкоз". Няма мотивация, очакват нещо да се промени (примерно нарастване на работната им заплата) без да направят "инвестиция" като се трудят и се докажат.

От друга страна има доста по-невежи и мързеливи от българите.

П.С. Яд ме е най-много, че всичко тук не наопаки. И управляващи и телевизия и разбиранията на хората. Гледат те на улицата, че се "люлееш" и си викат пиян си (всъщност ти причернява), гледат нямащите и неможещите и не подават ръка.
Аз съм на принципа да дам, за да получа!
 
От: Защо в България няма производство?

Що решихте, че няма производство?

Ние икономика нямаме? Ти как прецени, че производството ни е "на ниво"?
 

Горе