Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

testkiwi

Well-Known Member
Ще гепнете ли малко инкасо ако ви падне случай? Или каквото и да е и как ще се покриете?
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Тия пари са си за гепване и дим да ме няма :))) 1.5 милиона си е предоволна сума :)
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Заглавието на темата малко оксиморонно ми звучи :D
И да го гепам или не, все тази кинтити пак няма са в мен така че няма оферта
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Е, гепването е лесна работа. После трудно е да се покриете. Трябва да се планира доста добре едно такова мероприятие.
Аз бих се подготвил с няколко паспорта и бягам в сърбия, от там с друг паспорт в русия и от там накрая за топлите и красиви бразилия, венецуела или панама. Проблема обаче е как да изнесеш един чувал пари през границата, щото не може да ги вкараш в банка по сметката :D
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Най-интересното е, че охранителната фирма е същата от големия обир за няколко милиона наскоро. От ония милиони също няма и следа.
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Е, гепването е лесна работа. После трудно е да се покриете. Трябва да се планира доста добре едно такова мероприятие.
Аз бих се подготвил с няколко паспорта и бягам в сърбия, от там с друг паспорт в русия и от там накрая за топлите и красиви бразилия, венецуела или панама. Проблема обаче е как да изнесеш един чувал пари през границата, щото не може да ги вкараш в банка по сметката :D

Аз пък бих забегнал я към Гърция - към някой остров ... я към Турция.
И от двете страни после по море може да забегнеш накъде си искаш, а особено на границата с Гърция контрола е нулев, може да изнесеш каквото си искаш и никой не те проверява в компа.
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

според мен този който издирват не ги е откраднал
има жена и дете, едва ли ще ги зареже - ако е в България ще го намерят, трябва да се крие като мишка за да не го хванат - тогава за какво са му тези пари ?
 
Re: От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Най-интересното е, че охранителната фирма е същата от големия обир за няколко милиона наскоро. От ония милиони също няма и следа.
Аз лично не съм изненадан, то фирмите не са много, пък и да са, определени имат имидж. :) И тези няма да ги намерят. Такива пари обикновено потъват и плана за тях не се ражда след, а преди обира. Така че честито на печелившите отново. :)
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Не знам за 800 к евро смятам че не си струва и то като сложиш че за да минеш през няколко граници са си стабилни разходи за рушвети. Да зарежеш жена, деца, приятели... И да живееш в страх ще те хванат ли няма ли...
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Не знам само какво се тръбеше по всички медии, че Пловдив е под обсада и всички пътища са блокирани. И през двата дена след обира, жив полицай не видях на 3 от изходите в Пловдив. То и ако някой направи такова нещо, ще се покрие за 1 седмица в градът и след това ще пробва да се изнесе от градът, защото ще очаква проверки на всички изходи. Такива обаче нямаше. Иначе с толкова пари в някоя малка държава ще си живее спокойно човека. След време и жената и детето ще викне при себе си и така . Те хората банки обират при положение, че в повечето случаи вътре няма и 50 000 хилки, какво си говорим за 1.5 милиона. Другото което мен ме съмнява е, че парите са били доста повече. Говорил съм с охранител на инкасо автомобил и ми е казвал, че от време на време пренасят пари само по "тефтер" без да се записва сумата. На кой са парите и за какво са никой не им казва и си мълчат. Може и доста повече да е щипнал човека и за това да се е изкушил. Иначе в такива инакасота редовно се прекарват по 1-2 милиона. Щом сега се е изкушул сумата може да е била доста по голяма и да се е решил да действа.
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Ако набеденият ги е откраднал дано е от смелост, а не от нужда. Иначе все пак дано да е той, че ако не - някой му е скроил кофти шапка.
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Има прекалено много начини за изнаснне на парите извън граница, то е до знания и връзки, но като цяло ме съмнява тук да е това.
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Не знам за 800 к евро смятам че не си струва и то като сложиш че за да минеш през няколко граници са си стабилни разходи за рушвети. Да зарежеш жена, деца, приятели... И да живееш в страх ще те хванат ли няма ли...

Жълти стотинки викаш ... на теб джобните са ти повече ...
И защо пък да трябва да зарязва който и да било ...
 
Взимам Инкасото и Дим да ме няма... :D:D изключвам телефона си и дим да ме няма :D
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Намират те куките и дим да те няма към панделата :D
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Не бих. Покрай мен са минавали огромни суми пари и не съм взел 5 лв.
Не бих рискувал семейството си за тези пари.
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Аз ги гепих, ще почерпя тези дни ;)
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Аз правя евала на пича и аз да имах възможност и аз бих ги тупнал .... писнало ми е само от мен да крадат пари ....
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Аз не мога да разбера основната версия на полицията, че имал да връща голям кредит, та затова бил гепил парите. Някак си не го виждам как го връща в момента :lol:
 
От: Защо не коментирате най-коментираната тема тия дни?

Аз не мога да разбера основната версия на полицията, че имал да връща голям кредит, та затова бил гепил парите. Някак си не го виждам как го връща в момента :lol:

Да бе...
"Чай да гепим парите на инкасото, после от Тимбукту ще си върна кредитите, и никой няма да разбере. Важното е да съм чист пред БАНКИТЕ... "
Страшни тъпанари са тия. Или журналистите, които си измислят версии де.
 

Горе