Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms?!

От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Разбираемо? Говорим си за програмиране не за граматика на китайския език :).
То и WP-то не е грамотно написано ама на има хора, които се занимават с него.

Това дали даден програмист ще се захване или не е въпрос на желание и от двете страни.
 
Re: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Кофти е, че в практиката всичко тръгва добре докато една от страните нещо не се изврати. В повечето случаи това е клиента с някакви си "еми ние решихме да е така, а не както говорехме преди" и за да може изпълнителя да излезе на замислената си в началото печалба се почват грозотии. Не знам кой с какво се е сблъсквал, но това е много чест сценарии. При това положение качествено направено нещо е малко мираж. :)
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Явно не си по договорите, затова практиката ти показва такива неща :).
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Явно не си по договорите, затова практиката ти показва такива неща :).

Явно не си работил с тъпаци... Аз тепърва започвам да работя с клиенти и засега нещата са в нормата, но "тръпна" в очакване някой тъпак да ми стане клиент... Защото сайта го бива, по сайта нещата се променят по-безболезнено. Работил съм в една фирма за изработка на обзавеждане. Там вече нещата стават грозни... При одобрен проект и нарязана кухня, отиваш сглобяваш им я и ти казват "Ми то... не си го представяхме така". И ела гледай после как се преправя кухня :) Или един от любимите ми спомени - работим по дизайнерски проект. Вдигаме гардероб 273 СМ, като работим със зададените от дизайнерите мерки. Правим гардероба на място, вдигаме го и ТРЯЯЯЯЯС - в тавана. Оказа се, че всъщност височината на стаята е 2.60. После да видиш как се преправя гардероб на място, в полуизправено положение :) Кеф!

Договорите са хубаво нещо, добре е да ги има. Но трябва с теб да работят съвестни хора, които да спазват договорите.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

3ef.png


Източник.
 
От: От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови

Обичам да използвам готови системи и за мен те са по-доброто решение за 95% от сайтовете. Малко са сайтовете, които се нуждаят собствена система. Обикновено са на големи бизнеси имащи нуждата да правят иновации, но отново голяма част от тези иновации могат да бъдат написани и за вече съществуващи системи. Като цяло колкото по-малко добавки се слагат, толкова по-добре.

Редовните проблеми като програмист решил да хване гората без да остави техническо описание на системата са често срещани.
 
От: От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови

Редовните проблеми като програмист решил да хване гората без да остави техническо описание на системата са често срещани.
Мне, това не е проблемът наистина. По-големият идва от това, че може предишния да е ползвал точно определена логика, а всеки следващ друга и в един момент става мазаниця. Работи, но и може да гръмне някой път. А и честно казано, гледайки какви неща се правят, честно казано едно 85% от тези с къстам решения откриват топлата вода на ново за проекти, които вече ги им и като готови системи и като сглобки от кодове.
 
От: От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови

Модерните готови системи са доста подходящи за малки екипи. Полагат основите за добре структуриран код. От друга страна ако за приложението е критично важна производителността и сигурността то решението е да се прави from scratch.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Според мен дали ще се ползва готова система или не зависи от целта и от финансирането.
Аз лично бих се опитал да избера готова система и ако има добро финансиране къстъмизиране.
Да откривам топлата вода е абсурд. Вече съм я откривал няколко пъти е се оказа ледена.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Защото са от така наречените stackoverflow разработчици, които без Гугъл и копи пейст не могат два реда да сглобят. Чисто и просто. Те са от хората, които работят за по 2-3к и само се водят че са девелъпъри.
 

Горе