Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

leonssss

Well-Known Member
Замислих се защо няма сайт е-магазин за стоките на всички колеги от продавалника.Моето мнение щв стане супер посещаем. Е някой няма да искат други ще се навият, но идеята е да продават и кинти да взимат.Всъшност админите ще дадат хост, друг домейн ще купи, трети опън карт или някоя друга ще инсталнат.Ето дори заглавие на домейна.vsichkonakup.com
А вашите идеи?
 
Последно редактирано:
От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

За съжаление това няма да се получи. Лично съм говорил с всички големи търговци на който съм попаднал от olx и от bazar. Общо взето повечето който не са в час с нещата и не могат да имат собствен магазин, защото не знаят какво трябва да направят са си публикували стоката в mymall. Други пък са прекалено надути, изобщо луда работа. Моята идея беше малко по различни. Понеже аз внасям стоки от Китай, както и 99% от останалите колеги. Идеята беше да се кооперираме и да внасяме или заедно или да не дублираме продукти. Примерно аз внасям малко модели часовници, но рядко внасям под 5000 бройки и като цяло се губи смисъла да се конкурирам в цената с колега, който е внесъл 50 или 100 бройки от същото. Има го другия момент, че разнообразието в Китай, а тука масово колегите поръчваме едни и същи неща, което е тъпо. Аз лично се старая да не поръчвам като стоката на колегите, но за съжаление, те като видят че съм внесъл нещо и те внасят същото. Колегата, който внася часовници ШАРК, доста е известен в OLX, постоянно има промотирани обяви е коректен, но други, не искам да им споменавам имената, го копират безсрамно, което е адски тъпо и губят и двете страни. Даже има един глупак, дето беше вкарал същите часовници, но не с бранда ШАРК, а с бранда УЕЙДЕ и подбива цените значително. Понеже се занимавам с търговия от 2005 година, мога категорично да заявя, че сериозните търговци изнесоха бизнеса си извън БГ и останаха само глупаците, който разчитат тази седмица да изкарат 50 лева от 200 продажби и това им е. Преди, както аз обичам да казвам "ерата аукро", беше адски различно. С колегите се разбирахме, кой какво да вкара и не дублирахме стока. Тогава вървяха много репликите на айфон и се бяхме разбрали да не падаме под определена цена и така печелихме всичките. Имаше глупаци, който подбиваха цените, но с по 2 или 3 бройки, което не беше проблем. Сега всеки подбива и е някаква пълна мизерия. Часовници дето на едро струват по 4, 5 долара в бг са по 10 лева, което е срамота.
 
От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

Това твоето бие на картелно споразумение. Защо да не ти подбия цената, ако мога да предложа по-ниска цена на база това как съм си организирал бизнеса? Аййй...
 
От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

Тука съм съгласен с него. Сигурно има предвид тия мишоци от продавалника, които преебават цялата търговия в България! Аз си плащам пътя до Китай, доставка, мито, ддс, а оня си стои в на задника, нищо не прави и си се радва на насраните си 5лв печалба. Дано по скоро данъчните ги изпохващат и да им нахакат такива глоби, че 20г да събират за тях!
Ти ако имаш бизнес в истинския смисъл и ако успееш да го организираш добре, ще дадеш знак на конкурентите си че има и друг начин на работа, ще има истинска конкуренция.
 
От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

Това твоето бие на картелно споразумение. Защо да не ти подбия цената, ако мога да предложа по-ниска цена на база това как съм си организирал бизнеса? Аййй...

За да имаш бизнес и да можеш да го организираш добре, ще бъде необходимо да печелиш. Както каза колегата под теб, не стига че вкарват стоката нелегално, не стига че нямат много стока и не дават допълнителни разходи за складове, отопление, обезпаразетяване, защо една глупава мишка ако ти нагризе чанти за 10 000 лева няма да ти е приятно, ами и продават на безценица. 2013 година бях първия вкарал часовниците V6, станах много популярни и ги продавахме по 95 лева, сега сме принудени да ги продаваме по 16 лева. И ще свалям цената за назидание на мишоците от продавалника. От както свързаха данс със спедиторите се надявам да изкарат голяма част от хората извън играта, че да се нормализират цените.

Ти ми говориш, че си щял да си организираш бизнеса и айкаш, но даваш ли си сметка, че аз давам гаранция на продуктите си, а мишока X от продавалника нищо не дава. Аз изпращам продуктите си в търговски вид, кутия, гаранционна карта, визитка - календарче, талон с отстъпка за бъдеща покупка и куп други неща. Ако са дрехи има етикетчета, ако са часовници, те не пристигат в кутия с възглавничка, аз ги взимам допълнително и така цената ми скача, но аз искам да предложа качествения продукт и клиента да е доволен, не да недоволства и да се отказва. Помнете ми думата, след година и нещо, лично продавалника ще ги изпоизтрият такива, защото масово хората започнаха да го отбягват, понеже не знаеш какво си взимаш.
 
От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

сега видях, че съм объркал заглавието на темата
Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника
вместо продавалник да се чете предприемача
значи тук има колеги дето продават за тях имах предвид да се направи емагазин
 
От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

сега видях, че съм объркал заглавието на темата
Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника
вместо продавалник да се чете предприемача
значи тук има колеги дето продават за тях имах предвид да се направи емагазин

Не може да направиш тема, хората да пишем в нея и след това да промениш съдържанието и заглавиете, до такава степен че да се промени идеята на темата!!!!

Точно продавалник и базар си имаше предвид и го беше написал!
 
От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

Не може да направиш тема, хората да пишем в нея и след това да промениш съдържанието и заглавиете, до такава степен че да се промени идеята на темата!!!!

Точно продавалник и базар си имаше предвид и го беше написал!

добре де стига рева
понякога грешките са хубави

не съм имал предвид продавалник, защото повечето колеги от форума си имат е магазини или продават нещо.
Та мисълта ми бе някакъв предприемачески малл
 
От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

Не може да направиш тема, хората да пишем в нея и след това да промениш съдържанието и заглавиете, до такава степен че да се промени идеята на темата!!!!

Точно продавалник и базар си имаше предвид и го беше написал!
Дори и ако анализираш само заглавието: "Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?" веднага ще разбереш за какво става дума. Самият продавалник е емагазин! Очевидно! Следователно човекът говори за друг такъв. Говори за колеги, което очевидно значи за четящите тук форума. В продавалника има всякакви, които са далеч от предприемачеството. Очевидно ти не си схванал темата, защото си чел през пръсти.

Иначе по "извън" темата нещата са си ясни. Има авиокомпании и ниско-тарифни авиокомпании. Вторите конкурират първите, но не са незаконни. В продажбите нещата са същите.
Заобикалянето на законите очевидно е лошо нещо, но то се и явява естествен компенсиращ механизъм. Законите понякога са толкова калпави, че парите отиват не където трябва (не при хора които бачкат като теб, а при политици, които си клатят краката, а и държавата също). Клишето законите трябва да се спазват е измиване на ръцете на тази, които са ги настроили за своите цели. Първа стъпка е законите да се направят така, че да се спазват балансирано интересите на всички. В момента който внася по втория начин си плаща с риска да бъде хванат.
Да разгледаме и един друг аспект. След като веднъж си купил продукт от търговец като теб и в последствие същият този не ти е признал гаранцията - следващият път ще търсиш най-евтиното и естествено вече гаранция няма да ти пука. Именно в това отношение трябва да помислите вие законните вносители. Направете някакъв независим орган, който да определя кога дадена гаранция е нарушена и кога не. Такъв който си е създал авторитет и такъв, който е в състояние да извършва по-обективен контрол от вносителите, които дават гаранция, само на думи.
 
От: От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

Дори и ако анализираш само заглавието: "Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?" веднага ще разбереш за какво става дума. Самият продавалник е емагазин! Очевидно! Следователно човекът говори за друг такъв. Говори за колеги, което очевидно значи за четящите тук форума. В продавалника има всякакви, които са далеч от предприемачеството. Очевидно ти не си схванал темата, защото си чел през пръсти.

Иначе по "извън" темата нещата са си ясни. Има авиокомпании и ниско-тарифни авиокомпании. Вторите конкурират първите, но не са незаконни. В продажбите нещата са същите.
Заобикалянето на законите очевидно е лошо нещо, но то се и явява естествен компенсиращ механизъм. Законите понякога са толкова калпави, че парите отиват не където трябва (не при хора които бачкат като теб, а при политици, които си клатят краката, а и държавата също). Клишето законите трябва да се спазват е измиване на ръцете на тази, които са ги настроили за своите цели. Първа стъпка е законите да се направят така, че да се спазват балансирано интересите на всички. В момента който внася по втория начин си плаща с риска да бъде хванат.
Да разгледаме и един друг аспект. След като веднъж си купил продукт от търговец като теб и в последствие същият този не ти е признал гаранцията - следващият път ще търсиш най-евтиното и естествено вече гаранция няма да ти пука. Именно в това отношение трябва да помислите вие законните вносители. Направете някакъв независим орган, който да определя кога дадена гаранция е нарушена и кога не. Такъв който си е създал авторитет и такъв, който е в състояние да извършва по-обективен контрол от вносителите, които дават гаранция, само на думи.

По - добре замълчи, щото човека промени първия си пост смислово! Там пишеше не в едно изречение а в няколко за какво става дума! Просто явно не му дава да промени заглавието!
 
От: От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

По - добре замълчи, щото човека промени първия си пост смислово! Там пишеше не в едно изречение а в няколко за какво става дума! Просто явно не му дава да промени заглавието!
Досетих се, че точно така е станало. Затова коментирах само заглавието, а не първия пост. Аз редакции, след твоята забележка на моето мнение по-горе не съм правил (и няма да правя)!
 
От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

:oops:
Темата стана като ... "не били компютри, а компоти" :). И все пак има ценни мнения.
Иначе, помните ли как тръгна продавалника? Като секция "Купувам/Продавам" в един форум. После се преименува на "Продавалник". След това му направиха отделен сайт, защото форума до такава степен се скапа, че се чакаше по 45 сек, за да се зареди някоя страница. При теми с 30-40 страници ставаше безумие, да успееш да ги прегледаш.
Ако ще се прави нещо подобно, трябва да се избегнат чуждите грешки още в самото начало.
 
От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

Когато фалира аукро, потръгна продавалника! Идеята на продавалника беше да избият загубите от аукро, като се продаде след време, което се случи миналата година и сега е olx.
 
От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

donbaron.bg - много хубав сайт!! Дизайн, информация, използваемост, всичко.С кеф да си купиш нещо от такъв сайт.Адмирации!!
 
От: От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

donbaron.bg - много хубав сайт!! Дизайн, информация, използваемост, всичко.С кеф да си купиш нещо от такъв сайт.Адмирации!!

Благодаря за хубавите думи.
 
От: От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

Да не останеш по-назaд от Бластера :D
Благодаря за хубавите думи.
 
От: От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

Да не останеш по-назaд от Бластера :D

Аве ти цял ден киснеш тука и чакаш да напиша нещо, за да напишеш и ти нещо под мен :lol: Обясни сега какво общо има това да си любезен и културен с бластера, че не схванах логиката?
 
От: От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

Направил съм бот който те следи и при всеки нов поста получавам СМС :lol:
Аве ти цял ден киснеш тука и чакаш да напиша нещо, за да напишеш и ти нещо под мен :lol: Обясни сега какво общо има това да си любезен и културен с бластера, че не схванах логиката?
 
От: От: Защо няма емагазин направен от и за колегите от продавалника?

Направил съм бот който те следи и при всеки нов поста получавам СМС :lol:

Ти си ми истински фен :beer:
 

Горе