Защо селянията ходи по хората .....

dertre

Well-Known Member
Ей добре, че съм спокоен човек, иначе сега щях да лежа в някое районно дейба вашата мама селска....
От 2-3 месеца горе долу съм си зарязал колата близо до кооперацията в която живея (нали си купих и джип). Под зарязал разбирайте каране 3-4-5 пъти в седмицата. Паркирам винаги така, че да не запушвам гаражи и винаги оставям свободно място за маневри на други коли до които паркирам. От 2 месеца намирам на колата си кори от диня, обелки от краставици, ГОМНА на кучета и котки и всякакви други боклуци на капака на колата. След това отивам на мивка разбира се и на другия ден пак същата работа. Ония ден минавам покрай колата си с джипа и гледам някъв дядка я гледа от къщата до която паркирам и нещо псува. Паркирам аз и най културно го питам "Проблем ли е, че колата е паркирана тука и кви са тия боклуци които всеки ден намирам на колата отгоре?" и дядката вика "Ама то не от нас, виж на другите коли също има боклуци" и му викам "Ми на твоята що никога няма бе селтак?" и така приключи спора. От тогава на моята няма нито една обелка или боклук. Днеска пък ми блокирали пасата и трябваше спешно да излизам, а поршето е на обслужване. Паркирал съм и зад мене паркирал някъв и ме е запушил. Брех викам си, ако не бързах да си викна такси, ама ми трябва колата и бързам. Запалих пасата и чакам. Минават 3-4 минути, никой няма...Натискам клаксона, пак никой..... Ритам гумата на колата дето ме е запушила, пак никой. След 10 минути идва собственика на едно заведение до което съм паркирал и вика "Какво ми риташ колата, тука няма да паркираш!!!!"... Брех мамка му, викам си нещо да не съм паркирал на някакво платено място.... Казвам му "Не знаех, че сте платили в общината паркомястото и не е отбелязано като такова"... А той "Ти паркирай още един път и ще ти нарежа гумите! Къде да ми паркират клиентите?", при което вече след споровете с дядката и боклуците не издържах и директно му казах "При наразяни гуми, каското ще даде някой лев. Гумите са за смяна, ама витрините на заведението дето ти е след основен ремонт, не знам дали са ти застраховани!!" и го оставих с отворена уста да гледа.... Това заведение работи от 7 дена в 2-3 дена максимум. Вътре повече от 4 човека наведнъж не съм виждал. В радиус от 2 км. няма платен паркинг (директно там щях да си оставям и двете МПС-та.), а може и в по голям радиус даже (става въпрос за кичука, ул. Горно Броди).
Само в Пловдив ли са такива селяни мамка му ?
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

...
Само в Пловдив ли са такива селяни мамка му ?

НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
В София да не мислиш че са други хората или във Варна или в Ново Село?

Хаха я ходи в Надежда и паркирай пред някой блок :)

Това им е живота на хората,остави ги нека си живеят така, опитай се да не ги забелязваш, за да не ти развалят деня и аз се опитвам да го съм неебателен но ми е трудно все още, затова и се опитвам да не живея сред много хора за да не се налага да се съобразявам с тях.

На мен ми казаха веднъж че каското не покривало нарязани гуми.
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

Явно това не е селяния, а граждания. Аз откакто се преместих в предградията (на село) вече не се "наслаждавам" на такива простотии.
 
От: От: Защо селянията ходи по хората .....

Явно това не е селяния, а граждания. Аз откакто се преместих в предградията (на село) вече не се "наслаждавам" на такива простотии.

на @dertre явно получава удовлетворение като каже, че неговите съграждани са селяни
а той най-големия "гражданин"

не знам защо се залъгвате така жестоко
нямате си на представа колко е грешно мисленето ви по този проблем


прочети: "рязане на гуми", "трошене на заведения", "бухалки", "недостойно отношение към възрастните", "мутренско поведения", "биячи" и не го обиждай :)

п.п. забравих за жиПа :mrgreen:
 
От: От: Защо селянията ходи по хората .....

на @dertre явно получава удовлетворение като каже, че неговите съграждани са селяни
а той най-големия "гражданин"

не знам защо се залъгвате така жестоко
нямате си на представа колко е грешно мисленето ви по този проблем


прочети: "рязане на гуми", "трошене на заведения", "бухалки", "недостойно отношение към възрастните", "мутренско поведения", "биячи" и не го обиждай :)

п.п. забравих за жиПа :mrgreen:

@notrtant специално уважение към възрастните винаги съм имал (така са ме възпитали). На тебе ако всеки ден ти хвърлят боклуци по колата (и всеки ден ходиш на мивка след това) ще ти е приятно ли? Не искам и гледам да не паркирам пред въпросното заведение и въпросните къщи, но шибаната държава един платен паркинг не е направила в радиус от 2 км. и повече. Паркирам си на улицата, където не е забранено, не преча на гаражи или на други коли и някакви селяни си мислят, че като са купили апартамент/заведение, цялото място отпред е тяхно !!! Да не говорим, че въпросното заведение има наглостта да превзема и тротоара лятото с маси и столове, за които 99% не плаща.. То цялото заведение е криминално, след като работи максимум 3 дена в седмицата и тогава има максимум 4 човека (от къде аджеба се плаща ток, вода, заплати а у).....
Селяни думата я употребявам, не за местоживеене, а за манталитета на въпросните хора. Жената (забравих да се похваля, че и се ожених да му **** майката) е от Брацигово, но в това селце (води се град, ама според мен е минало покрай град) е толкова приятно с приятни хора и т.н.. Направо мисля се махна от шибания град и да отида в някое малко градче/селце и там да си живея просто.
Колкото до това да имаш две МПС-та, не виждам какъв е проблема. И данъци си им плащам (едно 600 лв. и нагоре отиват в тая държава щото съм балама, за разлика от милиардите други които не плащат данъци на колите си) и граждански и винетки, изцяло изряден откъм задължение, а насреща едни дупки дупки да ти стане свидно.

На мен ми казаха веднъж че каското не покривало нарязани гуми.
Покрива, като за самите гуми се смята DOT-а и някакво износване. Бе за гума 250 лв. може вземеш около 80лв. някъде. Може и някакво специално каско да е (познати от ЛевИнс ми го правиха и специално за гумите питах).
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

То къде не са селяци вече. Излизаш с бухалката и ги почваш по домова книга. :wink: Имах подобни проблеми, но вече не смеят да мрънкат къде спирам.
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

И аз съм в кичука. От 1 година слагам бележки на чистачките, че ми спират пред гаража. А на гаража също си пише, че е гараж. Обаче това не им пречи да си спират отпред. Една сутрин закъснявах за работа и някакъв беше спрял там. Надувам клаксуна и след 15 минути някакъв се появи. Ядосан, че е трябвало да става рано и ме заплашва, че ако не спра да свиря нямало да си отмести колата WTF? Гледам го тъпо и се чудя какво се случва и тоя се обръща и си тръгва. Аз се връщам в колата и надувам клаксона отново. Добре, че имаше хора по терасите вече иначе тоя като нищо щеше да си се прибере. На другия ден се прибирам и пак кола. Някаква жена от първия етаж ми тегли конско, защо съм вдигал шум. Викам и няма да вдигам повече, а ще звъня на паяка (да уточня само, че и въпросната женица ми пира пред гаража). След 10я месец бележки по капаците малко се поспряха. С изключение на няколко индивида. По едно време почнаха да ми спират от едната страна, а от другата има дърво и за да изляза/вляза става с вазелин. Какво му пречи да спре 50 сантиметра по-назад. Толкова ли е малоумен? След 5 бележки на чистачката с инфо да спира по-назад взе, че се осети, че става дума за неговата кола.

А пък един съсед спира като освободител, половината кола пред гаража си, другата половина на пътя. Гаража не се ползва щото е офис или склад в неговия случай. И задницата му е на страни, точно така, че да ми пречи. Гаражите са ни един до друг. Против всички правила - пречи и на пешеходците.

Май в кичука са най-нагли.
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

И аз съм в кичука. От 1 година слагам бележки на чистачките, че ми спират пред гаража. А на гаража също си пише, че е гараж. Обаче това не им пречи да си спират отпред. Една сутрин закъснявах за работа и някакъв беше спрял там. Надувам клаксуна и след 15 минути някакъв се появи. Ядосан, че е трябвало да става рано и ме заплашва, че ако не спра да свиря нямало да си отмести колата WTF? Гледам го тъпо и се чудя какво се случва и тоя се обръща и си тръгва. Аз се връщам в колата и надувам клаксона отново. Добре, че имаше хора по терасите вече иначе тоя като нищо щеше да си се прибере. На другия ден се прибирам и пак кола. Някаква жена от първия етаж ми тегли конско, защо съм вдигал шум. Викам и няма да вдигам повече, а ще звъня на паяка (да уточня само, че и въпросната женица ми пира пред гаража). След 10я месец бележки по капаците малко се поспряха. С изключение на няколко индивида. По едно време почнаха да ми спират от едната страна, а от другата има дърво и за да изляза/вляза става с вазелин. Какво му пречи да спре 50 сантиметра по-назад. Толкова ли е малоумен? След 5 бележки на чистачката с инфо да спира по-назад взе, че се осети, че става дума за неговата кола.

А пък един съсед спира като освободител, половината кола пред гаража си, другата половина на пътя. Гаража не се ползва щото е офис или склад в неговия случай. И задницата му е на страни, точно така, че да ми пречи. Гаражите са ни един до друг. Против всички правила - пречи и на пешеходците.

Май в кичука са най-нагли.

За това говоря. Карам от 10 години и имам доста навъртяни километри. Винаги се съобразявам къде паркирам и дали аджеба няма да запуша някой някъде.
CameraZOOM-20130730085611640.jpg

Copy+of+CameraZOOM-20130706072523569.jpg

CameraZOOM-20130706072552779.jpg

Ето нагледен пример как се използва място за почти още една кола (спрямо размера на улицата в кооперацията в която живеем 3 семейства и с по 1 кола и аз с 2, а пред кооперацията нощно време няма място дори и по тротоарите...) и си заебаваш колата 2 седмици така да седи (в снимката с Seat-а колата седя на такова разтояние от около 3-4 метра 2 седмици и заемаше място за една малка кола, паркирана по назад заемаща място за голяма кола и такива ми ти работи).
Аджеба като паркирате, слезнете от колата и огледайте къде сте паркирали и преценете дали не пречите на гараж,вход или по друг начин на другите около вас. Малко човещина да има мамка му.
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

Тези с гюмовете мрънкат ако си спрял близо. Може и за това да е спрял така. :)
 
От: От: Защо селянията ходи по хората .....

Селяни думата я употребявам, не за местоживеене, а за манталитета на въпросните хора.

Точно тук ти е проблема.
Аз също съм в голям град, за радост нямам такива проблеми, но знам какво е. Сигурно бих се почувствал кофти ако ми хвърлят боклуци върху колата, но за да го правят явно има някаква причина.

В 21 век "селянин" няма вече същото значение. Така, че когато обясняваш нещо и използваш "селянин" уточнявай за селянин от коя епоха става на въпрос.
Като синоним може да използваш "лондончанин от 19 век"..но става малко дълго :mrgreen:


Тези с гюмовете мрънкат ако си спрял близо. Може и за това да е спрял така. :)

знаеш ли какво е "гюм" ве?
 
Последно редактирано:
От: Защо селянията ходи по хората .....

Не знам за какво надувате клаксони?! Да не сте на мач? :p
За неправилно паркирали си има паяци. Обикновено е доста възпитателно... 8)
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

Връщам се от Гърция миналия месец и на Метан станцията преди Сандански гледам 4 коли спрели и намалявам аз, защото ми се стори, че има калабалък. И бях прав: Две коли с македонска регистрация и 2 с PK отбили и нещо се раздърпваха :D Така, че ужасът с шоферите го има навсякъде.
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

Не знам за какво надувате клаксони?! Да не сте на мач? :p
За неправилно паркирали си има паяци. Обикновено е доста възпитателно... 8)

Колкото пъти съм викал, толкова не са идвали :cry:
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

В Пловдив паяка идва до 10-20 мин. Ама после на същия тоя паяк даваш 60 лв. (ти плащаш, за премахването на неправилно паркиралия и запушил те "гражданин"), а те после и от неправилно паркиралия прибират глоба. Това за плащането го знам, защото съм викал паяк, за паркирала пред гараж кола.
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

а кармата ?..
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

Не знам за какво надувате клаксони?! Да не сте на мач? :p
За неправилно паркирали си има паяци. Обикновено е доста възпитателно... 8)

3 пъти съм им звънял, 3 пъти различна информация ми дават и 3 пъти не са идвали. Принципно през деня съм на работа. Вечерта след 5-6 съм звънял. Първия път ми викат да чакам, че всички паяци били заети. Втория път ми казаха, че вече са приключили, а беше по-рано от първия път. Третия път шофьора извади късмет, върна се преди паяка. Но и паяка не успя да дойде за 1,5 часа. Та за това надувам клаксона.


В Пловдив паяка идва до 10-20 мин. Ама после на същия тоя паяк даваш 60 лв. (ти плащаш, за премахването на неправилно паркиралия и запушил те "гражданин"), а те после и от неправилно паркиралия прибират глоба. Това за плащането го знам, защото съм викал паяк, за паркирала пред гараж кола.

Я кажи на кой номер звъниш и как така ти идват.
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

Дерте купи си една кутия бяла блажна боя разчертай им местото и ще видиш че ще почнат да се съобразяват
 
От: Защо селянията ходи по хората .....

Бах детре де държиш поршето бе? На паркинга пред блока ли?
 

Горе