Защо се отбягва платформата Prestashop

Точно. Да не говорим колко често ми се е случвало да говоря с клиент и да ми каже - "а бе леки козметични корекции трябват по сайта. Иначе е 6. Сина на приятеля на чинката на 2я брачед го направи. Програмистче...за 500лв го направи (сиреч не искай повече от 1/5 за корекциите), но сега замина да учи/смени си телефона/работи в Германия в И.Т. фирма (чисти клавиатурите на работещите) и затова търся човек.
Да, това се случва често, но за жалост обикновено е някаква доста нескопосана сглобка, а и кой нормален ще се занимава за тези пари, че и да мине сайта през всички аспекти, за да е сигурен, че утре първата му продажба няма да е благотворителна, или че общите условия му отговарят на това, което трябва да бъде. Колкото до корекциите, те идват неизбежно, няма какво да си говорим. За това хората казват големи цени, защото мъката си я има, особено ако клиента е разбирач. :)
 
Всъщност още по-назад във времето. Когато Google се появи лидер бяха други - Altavista (ех, който не се е ровил в тази търсачка не знае какво е UX) и Lycos, която не харесвах кой знае колко. И да, Yahoo беше от лидерите. :)

Лелеее верно, Altata я забравих(не, че съм много голям де), но тогава по залите беше модерно Яху-то, а колко могат да се похвалят с комп back in those days? Hotmail, Yahhoo, 50ст. в джоба и отиваме да се правим на техно интелигентни, а в събота - 3лв нощна хахаха. Ехх времена..
 
Лелеее верно, Altata я забравих(не, че съм много голям де), но тогава по залите беше модерно Яху-то, а колко могат да се похвалят с комп back in those days? Hotmail, Yahhoo, 50ст. в джоба и отиваме да се правим на техно интелигентни, а в събота - 3лв нощна хахаха. Ехх времена..
Първия ми комп беше Комодор 64 ( май 64 беше не помня ), за къв интернет говорим и кви търсачки :D :D :D Асел имах лаптоп от 96-та модел през 2001-ва и компютър и мега як ( "як) интИрнет от БТК 54 килобайта в секунда :D :D :D . Но иначе АСК. ми беше "любима" след всяко инсталиране на игра или друг фрий софт от ПЦ мания дето си я отваряше за добро утро :D :D :D :D Иначе по залите Яху. Altavista по спомен си бешередовно на компи с Win 98 и 95
 
Първия ми комп беше Комодор 64 ( май 64 беше не помня ), за къв интернет говорим и кви търсачки :D :D :D Асел имах лаптоп от 96-та модел през 2001-ва и компютър и мега як ( "як) интИрнет от БТК 54 килобайта в секунда :D :D :D . Но иначе АСК. ми беше "любима" след всяко инсталиране на игра или друг фрий софт от ПЦ мания дето си я отваряше за добро утро :D :D :D :D Иначе по залите Яху. Altavista по спомен си бешередовно на компи с Win 98 и 95
Хаха и аз помня първия нет като в Матрицата. Спираха телефона и вкарваха буксата и "избрания" пращаше мейл, а останалите гледахме сиира хахаха. Чак ме хвана носталгията, че сега всеки 2-ри е I.T. за 1 седмица.

Бтв тия компи не са ми грам познати. Явно съм по-зелен в това отношение. Аз имах комп, когато беше модерно да се хвалиш дали си имал Pentium 2 или 3 и ходех по зали, когато магнитните дискети бяха с увеличен на 1.44мб капацитет. Старите бяха колкото а5 формат книга, предполагам помниш.
 
Хаха и аз помня първия нет като в Матрицата. Спираха телефона и вкарваха буксата и "избрания" пращаше мейл, а останалите гледахме сиира хахаха. Чак ме хвана носталгията, че сега всеки 2-ри е I.T. за 1 седмица.

Бтв тия компи не са ми грам познати. Явно съм по-зелен в това отношение. Аз имах комп, когато беше модерно да се хвалиш дали си имал Pentium 2 или 3 и ходех по зали, когато магнитните дискети бяха с увеличен на 1.44мб капацитет. Старите бяха колкото а5 формат книга, предполагам помниш.
Е та то и моя интернет беше УД телефоня :D :D :D Помня мирки, ICQ-та и квот се сетиш. Първия ми скайп е регистриран 2003-та, още никой нямаше и не знаеше какво е скайп :D :D :D :D А иначе Commodore 64 ( Комодор 64 ) е персонален компютър от 82-ра, като в моя случай разбира се е дошъл с 15 годишно закъснение. Имах цял куп игри ( tozi nqma джойстици иначе е го - https://www.ebay.com/itm/255576330152?hash=item3b81894fa8:g:KQMAAOSwRj1io2A0 ), приложен софтуер за него, той няма хард, всичко е на дискетите и не са от тези малките, може би като размер все едно да наредиш 4 обикновени дискети една до друга, не знам дали си виждал такива, не помня колко инча се водиха, иначе като капацитет са по-малки от стандартните дискети. ИМаше един лаф, едни далечни братовчеди от София, като идваха на гости се подиграваха на нас селянчетата ( тогава живеех в едно село до Сл.Бряг днес едно от най-големите в Бг по площ и с най - голяма вилна зона ). Та те се ебваха с нас че не сне знаели какв ое компютър, че сме мислели че комп е телевизор с мишка и клаиватура.. .В случая Комодор работеше не само с монитор, но и с телевизор та бъзика буквално беше истина, компютъра самия е в клавиатурата, имаше си мишка, имах си гейб атрибути джойстици и т.н., имах си и четец за дискети, като той е отделен иначе на самия компютър се слагат едни специални акрти, които така и не открих никъде. Компа работеше ОТЛИЧНО до 2005-та година, когато майка ми раздаде вещите ми на сиганчетата, решила че моята стая не ми е нужда защото съм голям и изхвърлила всичко от лексикони до стари класически фотоапарати ( и скъпи ама оно не знайло ), Само комодора в момента струва в пълния пакет около 300 долара, а Финезията усилвател студиен струва около 200 долара в момента и е толкова рядка че не може да бъде, па за лексиконите няма да говоря :D :D :D :D :D аа и пълен сет професионална преносима фотолаборатория от 80-те :D :D :D П.П. имай в предвид че не съм толкова дърт, просто така ми се случиха нещата за да видя и тези уникално неща :D. Работил съм на компщтри с Win 95 и 92, 98,Win 2000, Win 2000 Server, Win CE на първите PDA дето днес им викате таблети още през 2001-ва с тъчскрийни и по-добри от днешните смарт устройства. Win XP секви версии и т.н. Между другото знаете ли че до късни години до преди да излезе Win 7 сървър всеки си позлваше ( все още много го ползват ) Win 2000 Server.


Много офтопук стана :) Говорихме си за Престашоп, стигнахме до ситория на гугъл и стари таралясници...


Престашоп не беше лоша платформа, в момента нещо се случва. Като цяло отдавна не съм работил с нея, защото при мен повечето идват с вече избрана, та често ползвам Опънкарт, избягвам WP за сайтове с много продукти винаги препоръчвам Магнето ( познайте колко са чули и поискали да чуят ) в крайна сметка стигаме до Опънкарт. Но така или иначе аз не мога да поемам хора с го;леми онлайн магазини, изработвал съм онлайн магазини с тематични и ограничени продукти. За СЕО правил съм на по-големи онлайн магазини и все още правя, но да се нагърбя да правя онлайн магазин за голям потребителски поток и с голям асортимент, не ми е по силите времево, така че винаги препращам към който трябва :) Та.. в общи линии аз избирам да работя по малки магазини като асортименти следователно няма и смисъл от ползването на други платформи, просто защото нещата опират до простички опции. Интеграции за доставчици си има и го знаете и за опънкарт и за WP и т.н.и т.н. т.н.тн.тн.т
 
Последно редактирано:
Off topic: дискетите ги помня, писах ги в друг коментар в тази тема. Г/д бяха а5 размер (а4 лист свит на 4) и бяха 140кб ако не се лъжа, докато "новите" бяха 1,44мб -wow ефект за онова време хаха. Моя първи комп беше с win 98, но съм работил и с DOS-ови. Първата ми "работа" беше, когато бях на 11-12г. в pc зала. Бях играл много по залите от мераци и един ден видиш ли точно в блока ми отвориха зала. Всички чакахме, защото в 18:00 часа беше официалното отваряне и първия път безплатно ест. Никой не можеше да наглася мрежа тогава, затова аз го направих. Собствениците бяха възрастни (по тогавашното разбиране) и се впечатлиха и след безплатната игра ме викнаха и викат - "искаш ли да работиш за нас. Какво избираш - 10лв на ден и 2 часа игра или 5лв на ден и играеш колкото искаш ?". Предполагам се сети какво избрах, при условие, че нямах комп и залата е в блока ми хахаха.

On topic: и аз като теб се ангажирам предимно с малкия и средния бизнес, тъй като работя предимно сам и разчитам на малък екип доказани хора основно за направа на сайт и social реклама. Presta е добра система за статичен сайт, ако мога така да се изразя. Може да "носи" много продукти, има лесен интерфейс, интуитивен админ, но малко и скъпи модули. Истинските пециалисти по Presta са малко, а системи като Magento са по-удачни за големи магазини. И така в БГ за малък и среден бизнес предимно WP и Opencart. Тук-там Presta.

Cloudcart също ми се стори OK, но там нямам много опит. Обслужването иначе е 6 при тях - бързо и адекватно. Без да те препращат, без неразбиращи телефонисти и т.н. В това отношение съм доволен.
 
@СЕО.БГ @Станимир И чешете си езиците ли . Това, че бай ганьо иска да мине по най-тънката тарифа значи автоматично, че програмиста е калпав! Има достатъчно начини да се направи договор и одит на работата. Все пак обаче ганьо иска да мине метър 1/2 на черно, ако може рушветче някъде. Тук вече идва и манталитета и защо сме с тези управляващи. От друга страна програмистите има яко сребролюбци де работят на по 3 8ч. трудови договора... Обаче да плюете по едната страна говори за същия манталитет, както и на масата от уж "предприемачи".
 
Аз ползвам Престашоп за моя магазин и имам въпрос за хората където са запознати.. Искам да включа няколко езика, няколко валути и искам обаче като влезне например за Гърция да показва само доставчици които доставят за Гърция ... има ли вариант да се направи това?
 
Аз ползвам Престашоп за моя магазин и имам въпрос за хората където са запознати.. Искам да включа няколко езика, няколко валути и искам обаче като влезне например за Гърция да показва само доставчици които доставят за Гърция ... има ли вариант да се направи това?
Има да, в опциите за държави и региони. Не ти трябва програмист.
 
Аз ползвам Престашоп за моя магазин и имам въпрос за хората където са запознати.. Искам да включа няколко езика, няколко валути и искам обаче като влезне например за Гърция да показва само доставчици които доставят за Гърция ... има ли вариант да се направи това?
Ако не можеш да се оправиш сам, виж @nikolov42 ако се реши да ти настрои необходимите неща.
 
Аз ползвам Престашоп за моя магазин и имам въпрос за хората където са запознати.. Искам да включа няколко езика, няколко валути и искам обаче като влезне например за Гърция да показва само доставчици които доставят за Гърция ... има ли вариант да се направи това?
Колега, виждам, че колегата

M.I.6.

ме е тагнал.
Ще опитам да помогна с каквото мога.
Може да се направи с малко настройки на системата.
Ето няколко стъпки, как аз виждам нещата.

В Администрацията от меню Интернационализация/Местоположения/зони добавям нова зона/например Гърция/. Правя я да бъде активна

От меню Местоположения/Държави намирам Гърция/редактиране в меню зона избирам новосъздадената зона Гърция/запазване

В меню Плащане/начини на плащане/Държавни ограничения намирам Гърция и добавям с чек начина на плащане за държавата Гърция/запазване

Отиваш в Доствака /Превозвачи и си създаваш доставчик за Гърция. Създаваш му съответните тарифи, като в стъпка 2/Адреси за доствака и цени/ ги задваш само в Гранизи Гърция с чекване и попълване на конкретните цени за килограм.

Мисля, че така ще се получи.
Тествах на този демо сайт https://tea.kupuvaite.online/bg/ и след като отидеш в количката и решиш да избереш държава за доставка, ти се визуализира само този доставчик, който си задал. Можеш да добавяш или премахваш, който искаш.

Това е накратко, ако прецениш, че ти е от полза тествай. Препоръчвам ти да си направиш локален бекъп на сайта и на базата данни преди да правиш каквито и да е интервенции по сайта си. Ако всичко е наред продължавай, ако ли не ще имаш вариант за възстановяване. Не разчитай на хостинга да ти възстановява.

Поздрави и успех!
 

Горе