Защо се толерира олигофренията?

zack

Active Member
Привет предприемачи,
От доста време не бях се зачитал във форума, та тези дни го направих и честно казано наистина се разочаровах.
Освен десетките измамнически теми от рода на "Истински файсбук лайкове" и "Продавам страница с 8273747 реални фена"
попаднах на много теми, които са меко казано безсмислени! Видях и потребители, като LEONDER, с репутация, каквато не бях виждал никога.
Някакви червени звезди? Първите няколко пъти не се замислих много, но след това си зададох въпроса, не биват ли надъхвани
с подобни рангове подобен тип потребители. Също така си зададох много по-важния въпрос - какво точно правят тук
такива екземпляри и каква точно би била стойността им, за който и да е форум.

Не знам за вас, но аз трудно вирея на места, където олигофренията се толерира!

Поздрави
 
От: Защо се толерира олигофренията?

Като се замисля си прав.
Според мен всичко почна покрай изборите,всякакви тапунгери се регистрираха и почнаха да пълнят форума с глупости.
Е има си и стари потребители дето пускат ненужни теми де, ама покрай изборите всички пощръкляха
 
Последно редактирано:
От: Защо се толерира олигофренията?

Олегофренията грам не се толерира. Въпросният потребител е предопреден и има такъв рейтикг, защото просто е такъв, кофти се изказвя, и куп други. Скоро няма да го бъде. Искам потребителите, които са от време оно, да се сетят за АА, който беше светлинни година от този потребител и изчезна. Но вирееше доста време тук.

Не знам защо се притеснявате, просто излита. Между другото, за него имаше само един репорт. И то днес. За другите неща, просто теглете репорта. Това за тази страница от тук разбирам. :)
 
Тролове се възпират най добре като НЕ им се пише в темите... ама това никой не го спазва

Освен това това е далас уеб знае как да се клонира и да ползва лесно проксита предполагам с плъгин където цъкаш бутона и вече си с ново прокси

веднъж съм го играл това.... банвал съм около 20 пъти за има няма два часа ... и пише още по настървено при което почва да пише откровени лъжи за форума и че защото само т



изхода ви казах какъв е оставяме си го с този ник и си го трииваме и НЕ му пишете в темите и давате репорт
 
От: Защо се толерира олигофренията?

Ако има техническа възможност ще е добре да се лишат хората с червена репутация от правото да пускат нови теми. И да се увеличи интервалът, между който могат да пускат нови мнения. Сега е една минута. Ако стане 15 за тях, ще е по-добре. А иначе, в една друга тема писах, че Далас не е отделен човек или личност, а вид душевно състояние. Психиатрите сигурно след време ще измислят специален термин за това.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Защо се толерира олигофренията?

Ако има техническа възможност ще е добре да се лишат хората с червена репутация от правото да пускат нови теми. И да се увеличи интервалът, между който могат да пускат нови мнения. Сега е една минута. Ако стане 15 за тях, ще е по-добре. А иначе, в една друга тема писах, че Далас не е отделен човек или личност, а вид душевно състояние. Психиатрите сигурно след време ще измислят специален термин за това.

Това за червената репутация не е много добра идея. Някои потребители получават репички, просто защото някой не е съгласен с тях, но въпреки това, част от потребителите, които ги е огрял червения цвят не са толкова нахални като приятеля ми от подписа. Така че, както казват админите, най-добрия вариант е да не се пише в теми, които от далеч си личи, че са създадени провокативни. :)
 
От: Защо се толерира олигофренията?

Все по-рядко влизам във форума, ама днес наистина се изумих, та се сетих за тази тема и реших да споделя.
Влизам да прочета нещо интересно, малко да разнообразя от всичката документацията, която ми се е насъбрала
и гледам се навъдили яко спамаджии, които в рамките на 1 месец са събрали по близо 1000 мнения!
Чудя се, какъв човек трябва да си, да ти остава време, да пишеш по 20-30 мнения на ден, само в този форум?
И каква ли ще е стойността на тези мнения? Не зная за вас, ама нещо много плява напоследък...
 
Последно редактирано:
В интерес на истината за това направихме офтопика да не излиза от Какво ново, точно поради причината, че офтопика се разводнява.

Сериозните теми се чистят, тези, в които се лафи, просто се лафи, не знам как може да се пълни с офтопик, като то си е офтопик. А това, че хората имат свободно време и правят по 20-30 поста на ден, явно има и хора без много ангажименти.

И не мисля, че точно заради това не влизат някой стари кучета. Те влизат, поне от това, което гледам като последно логване, но рядко пишат. Това вече не знам защо. Говоря за сериозните теми, не толкова за офтопика. :)
 
От: Защо се толерира олигофренията?

Направете една категория за такива хора и им сложете в правата само те да си виждат темите и писанията, нещо като "сайлент банн-а" на редит. Така няма да си правят по 10 акаунта и ще се чудят, защо никой не им пише :)
 
От: Защо се толерира олигофренията?

А какъв интерес имат новите потребители да пишат по 1 000 мнения за месец? Някакво тяхно си състезание ли си правят за скорост и брой писания на коментари? :O :cry:
 
От: Re: Защо се толерира олигофренията?

В интерес на истината .....

Добре де, Блинки. Защо си кривиш душата? Ето една интересна тема, която дечурлигата тука няма как да разберат и оценят,
която е пълна с толкова простотия, че ми се драйфа - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=51541
Ако трябва да извадя още доста такива, в които е пълно с безсмислени мнения?
 
Съгласен съм с теб. Но и темата каквото и да си говорим е малко в страни от нещата, които са реално акцент на форума. Това е идея, реално, в която всеки дава своето мнение, а това, че се пълни с ненужни коментари, кофти път е поела темата. Аз и спрях да участвам активно в нея, ако забелязваш. Кръжа над стойностните теми. Мисля, че влизаш заради такива теми тук - стойностни. :) И силно ще се радвам да си активен в тях. :)

Повярвай ми, стараем се да вадим офтопика в отделни теми, като запазваме стойността на старите. Наскоро имах такъв случай и разделих една тема. Coolice го прави също. Но и ти ще се съгласиш, че ако тези, които имат интерес да четат тематични теми, без глупости, пускат по-често адекватни теми, ще е друго. Няма ден или през ден, в който да не пускам нещо интересно, както и много други, което е по темата Онлайн Бизнес. Офтопикът си е офтопик и той реално няма как да се избегне, освен да не се толерира в голяма степен.
 
От: Защо се толерира олигофренията?

Прав си. Лично аз просто чета, но понякога ми идва в повече offtopic-а, защото трудно отсявам полезното от глупостите.
А пък нямам толкова много време и затова безсмислените мнения доста ме натоварват. А такива в последно време има много.
Може би трябва да се измисли механизъм, който да действа ограничаващо на хората, които се чудят в коя тема да из.ерат
поредната глупост. Може би административно да им се дава негативна репутация? Или пък към репортите за мненията,
да се добави бутон "Маркирай като SPAM" и ако администратора прецени, че наистина мнението няма нищо общо с темата,
да се слага пак автоматично отрицателна репутация? Просто много глупости има в наистина полезни теми!
 
Re: От: Защо се толерира олигофренията?

Прав си. Лично аз просто чета, но понякога ми идва в повече offtopic-а, защото трудно отсявам полезното от глупостите.
А пък нямам толкова много време и затова безсмислените мнения доста ме натоварват. А такива в последно време има много.
Може би трябва да се измисли механизъм, който да действа ограничаващо на хората, които се чудят в коя тема да из.ерат
поредната глупост. Може би административно да им се дава негативна репутация? Или пък към репортите за мненията,
да се добави бутон "Маркирай като SPAM" и ако администратора прецени, че наистина мнението няма нищо общо с темата,
да се слага пак автоматично отрицателна репутация? Просто много глупости има в наистина полезни теми!

Аз лично ти препоръчвам в тези случаи да си баннеш тези потребители, които смяташ, че няма какво да научиш от тях. или не искам да им четеш мненията. Има такава опция. А когато темата вече започне да придобива шит миризма, повярвай, репортите не закъсняват.

Ние така и отделяме в други теми - чрез репорти и сигнали на потребители. Сега, съгласен съм, че тема "Как да направим $100 от Adsense" започне да се пълни с гняс, няма да се случи. Не заради друго, но все пак говорим за сериозни неща, не сме на раздумка. Но в тема "Какво правим с алкохола" и се започне всеки да си размишлява чрез клавиатурата, това е горе долу поносимо, но пак ще се целят теми, ако нещо от нея не е по темата или заслужава отделна тема - прави се. :)

Много форуми се борят е това - офтопика и некачествен контент. Не всеки може да предостави нещо ценно на останалите, но пък има мнение по въпроса. ;)
 
От: Защо се толерира олигофренията?

Форумът е забавен, обаче потребителите вървят като всичко в БГ с по -20 години назад.
Или другото надъхват се по чуждите форуми, и идват тука с идеи, които в България нямат място и реализация.
Като цяло добър форум, когато попаднеш на хора, които са по - напред в материята, и има на какво да те научат, но 90% от темите са разбозени и разводнени.
Понякога изпадат и добри теми, макар че мен по насърце ми е блекхат форума, просто там се чувстваш като в океан, а може би и потребители са малко по - съвестни.
Това си е моето мнение де.

А да, поне тука няма теми за дънлоуд, където леймърите се наукаха да влизат и да постват линкове с вируси, реклами и прочие. Това е положителното.
Пак от Блек форума, впечатлението ми е, че имат извеснто количество лидери/контрибутори, дето повдигат темите, останалите ги следват.
 
От: Защо се толерира олигофренията?

Прав си. Лично аз просто чета, но понякога ми идва в повече offtopic-а, защото трудно отсявам полезното от глупостите.
А пък нямам толкова много време и затова безсмислените мнения доста ме натоварват. А такива в последно време има много.
Може би трябва да се измисли механизъм, който да действа ограничаващо на хората, които се чудят в коя тема да из.ерат
поредната глупост. Може би административно да им се дава негативна репутация?
Или пък към репортите за мненията,
да се добави бутон "Маркирай като SPAM" и ако администратора прецени, че наистина мнението няма нищо общо с темата,
да се слага пак автоматично отрицателна репутация? Просто много глупости има в наистина полезни теми!

Много добре си го казал и напълно те подкрепям! Всъщност напоследък и аз почти спрях да чета и пиша, точно заради бума на "интелигентната простотия". :):lol:

Относно репутацията ще се изненадаш, че точно тези с безмисленото скачане от тема в тема са с най-бързо нарастваща репутация. И вече нито съм учуден, нито ми пука!
Голяма част от форума е заприличала на "кучешко тричане" и публиката от изискани предприемачи и случайни кибици с радост се наслаждава и раздава зелено.
Нямам идея дали е вярно, но се стигна дотам, че един от "троловете" (типичен, като от учебник изваден) се похвали, че лично админите го поощрявали да пише във форума и да не се маха.
Смятай за какво става дума? 8):mad:
 
От: Защо се толерира олигофренията?

Мен ме дразни гадната политика. Отвратително! Цял раздел за нея и въпреки това пак се отварят нови теми, свързани със нея в другите раздели + намесването й в теми, нямащи нищо общо с политика. Много е дразнещо. :Х
 
Penman, днес имаше няколко теми за WP, да се помогне на един стартиращ копирайтър, за фейсбук и кривата им система за реклама. И теб не те видях в нито една. За това като започвате да циврите, айде малко се поогледайте около себе си. Има офтопик, голям шок. Все едно за първи път сте в нишови форум. ;)

ФИФИ, повярвай, по-добре така, отколкото в офтопика. В офтопика поне има и ценни теми чат-пат, като тази с новото име на Продавалник например. ;)
 
И мен ме дразнят...
 

Горе