Защо според вас не работи този бизнес модел в България

От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Точно, защото чета статистики знам, че изказването ти е абсудрно и си говориш наизуст.

Наистина няма смисъл да споря с теб след като хвърляш такива произволни твърдения и не можеш да ги защитиш с източници.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, можеш да разгледаш на историческа база всяка комунистическа система за пример. Обаче вече не живеем в такъв строй и ако впрегнеш лекарите на заплати ще останем без лекари. Постави се ти на тяхно място. Все едно всички уебмастъри на заплата и толкоз. Каква ще ти е мотивацията.

Ти май не четеш ! Какво казах за възнаграждението на лекарите ? Може да поразгледаш системата на здравеопазването в Китай и нейната историческа "база".
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

@Странника - да да лекуваш е призвание, но същото е и да правиш качествен хляб. Щото ако направиш време за хората хляб, какво ще се случи? По същия начин ако лекуваш неправилно. Всяка професия трябва да се изпълнява достойно и с грижа за хората и с морал. Дори политиците трябва да им правят тестове за емоционална интелигентност, а не да се назначават неандерталци дето целта в живота им е служебен мерцедес. Лекарите не са слуги на обществото и имат семейства да хранят като моето и твоето. Защо ти да си развиваш сайта и да ти плащат, а те да не търсят по-добро качество на живот? Не виждам призванието, морала и частната инициатива и доброто заплащане да не могат да се съчетаят.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Точно, защото чета статистики знам, че изказването ти е абсудрно и си говориш наизуст.

Наистина няма смисъл да споря с теб след като хвърляш такива произволни твърдения и не можеш да ги защитиш с източници.

На ударен ли се правиш ? На първо място сме на смъртност в Европа !
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, не можеш да обвиняваш хората, че се грижат за семействата си. Не са длъжни да стоят тук от чист национализъм. Тя държавата ако им пукаше за тях и за народа като цяло, нямаше да го допусне. Как познаването на историята ни може да спре някой да отиде в друга страна?
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, не можеш да обвиняваш хората, че се грижат за семействата си. Не са длъжни да стоят тук от чист национализъм. Тя държавата ако им пукаше за тях и за народа като цяло, нямаше да го допусне. Как познаването на историята ни може да спре някой да отиде в друга страна?

Ти знаеш ли, колко Германия е навредила на България ? Така е, никой не е длъжен да има достойнство.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, това че сме на водещите места по смъртност в Европа НЕ ОЗНАЧАВА, че продължителността на живота е намаляла, както ти твърдиш, камо ли пък с цели 10 години. Просто е смешно.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, това че сме на водещите места по смъртност в Европа НЕ ОЗНАЧАВА, че продължителността на живота е намаляла, както ти твърдиш, камо ли пък с цели 10 години. Просто е смешно.

Какво означава, че се е увеличила ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здраво, мене историята ми е хоби и знам неща, които ти сигурно не знаеш, но не можем да гледаме толкова едностранчиво и честолюбиво на нещата. По тая логика айде сега сваляй турските маратонки щото сме били под турско робство. Не яж сръбска наденица, не гледай руски филми, не ползвай тоя форум щото се хоства в Канада, пък те са били на страната на Британската имерия, които пък са ни навредили още повече....изобщо..а, Германия просто сме потънали заедно с тях, нито са ни окупирали нито са били срещу нас.

А за заплатите също видях, само че нали знаеш че тук това сме форум за предприемачи. Няма значение каква е заплатата, все е заплата и хомот.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Какво означава, че се е увеличила ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Да, Здравко, увеличила се е.

За разлика от теб, аз мога да ти посоча данни, а ти се смей, колкото искаш. И не говори за теми, по които си некомпетентен.

Ето ти диаграма от International Journal of Epidemiology показваща постоянно увеличаващата се средна продължителност на живота. Дано да можеш да я разшифроваш.
http://ije.oxfordjournals.org/content/early/2011/03/16/ije.dyr061/F1.expansion.html
Виж файлът 13482
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здраво, мене историята ми е хоби и знам неща, които ти сигурно не знаеш, но не можем да гледаме толкова едностранчиво и честолюбиво на нещата. По тая логика айде сега сваляй турските маратонки щото сме били под турско робство. Не яж сръбска наденица, не гледай руски филми, не ползвай тоя форум щото се хоства в Канада, пък те са били на страната на Британската имерия, които пък са ни навредили още повече....изобщо..а, Германия просто сме потънали заедно с тях, нито са ни окупирали нито са били срещу нас.

А за заплатите също видях, само че нали знаеш че тук това сме форум за предприемачи. Няма значение каква е заплатата, все е заплата и хомот.

Потънали заедно с тях ? Щом ти е хоби, би трябвало да знаеш, защо влизаме във война, която не е наша. Цар Фердинант е подкупен, има официални документи в Бундес-архива ! ;) Тъй, като стана въпрос за ПСВ, знаеш ли защо подписваме договора точно в Ньон, а не някъде в хилядите зали на Париж ? Защото преди повече от 700 години (от тогава), техния граф дьо Ньойи е убит от "варваските българи" по време на поход ! Значи западно европейските страни, не гледат "едностранчиво " ? Един народ, който не знае историята си, няма бъдеще !
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Да, Здравко, увеличила се е.

За разлика от теб, аз мога да ти посоча данни, а ти се смей, колкото искаш. И не говори за теми, по които си некомпетентен.

Ето ти диаграма от International Journal of Epidemiology показваща постоянно увеличаващата се средна продължителност на живота. Дано да можеш да я разшифроваш.
http://ije.oxfordjournals.org/content/early/2011/03/16/ije.dyr061/F1.expansion.html
Виж файлът 13482

Дай за България от официален международен сайт. Или най-добре виж българската статистика.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

След като ти не даваш, защото говориш наизуст, то аз давам данни от НСИ:

http://www.nsi.bg/bg/content/12176/...предстоящия-живот-на-населението-през-периода

Изтегли си файла и го разгледай добре, защото видимо не си много схватлив, но за сметка на това инатлив.

Средната продължителност на предстоящия живот1 общо за населението на
страната, изчислена за периода 2011 - 2013 г., е 74.5 години. Спрямо предходния период -
2010 - 2012, тя се увеличава с 0.5 години.
...
За десет години в периода между 2003 и 2013 г. средната продължителност на живота
при жените е нараснала с 2.4 години, а при мъжете - с 2.3 години.

Специално за теб качвам и таблицата, да не си помислиш, че пак си прав и да търсиш кусури.
Виж файлът 13483

Да виждаш намаление с 10 години? Аз виждам леко увеличение, но може би съм само аз, а ти ги разбираш по-добре а?

Сега ще признаеш ли, че си сбъркал (осрал) и че хал хабер си нямаш от темата?
Чакам твоя отговор.

 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, ние като българи сме си навредили повече един на друг, и политиците на целия народ отколкото чуждите нации. Какъвто и национализъм да се вихри всичко опира до интересите на няколко индивида, чиито сутрешни произведения смърдят и те. Няма нищо лошо в това да имаме достойнство и да не лижем чуждите задници, но да имаме и покритие. Само с голи лозунги не става. Какво пречи лекарите да отидат да поработят в Германия, след това тия пари ще дойдат пак тук, то цялата ни икономика на това се крепи.
 
От: От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

След като ти не даваш, защото говориш наизуст, то аз давам данни от НСИ:

http://www.nsi.bg/bg/content/12176/...предстоящия-живот-на-населението-през-периода

Изтегли си файла и го разгледай добре, защото видимо не си много схватлив, но за сметка на това инатлив.



Специално за теб качвам и таблицата, да не си помислиш, че пак си прав и да търсиш кусури.
Виж файлът 13483

Да виждаш намаление с 10 години? Аз виждам леко увеличение, но може би съм само аз, а ти ги разбираш по-добре а?

Сега ще признаеш ли, че си сбъркал (осрал) и че хал хабер си нямаш от темата?
Чакам твоя отговор.

Тази статистика не включва детска и юношеска смъртност. Намери статистиките преди 1989г., ще видиш, че средната продължителност на живота при мъжете е 79г., а жените 81г.

71 < 79

81 > 78
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Здравко, ние като българи сме си навредили повече един на друг, и политиците на целия народ отколкото чуждите нации. Какъвто и национализъм да се вихри всичко опира до интересите на няколко индивида, чиито сутрешни произведения смърдят и те. Няма нищо лошо в това да имаме достойнство и да не лижем чуждите задници, но да имаме и покритие. Само с голи лозунги не става. Какво пречи лекарите да отидат да поработят в Германия, след това тия пари ще дойдат пак тук, то цялата ни икономика на това се крепи.

Какво пречеше, да сме автономия на Османската империя ?
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Айде намери ги ти де.

Покажи ни ги, чакам да видя цитираните от теб данни.

Аз ти давам официална информация от НСИ, ти пак си говориш наизуст.

Осъзнай се момче, признай, когато не си прав. Иначе ставаш още по-смешен.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Как какво пречи? Ти подиграваш ли се? Няма нещо по ценно от независимостта и свободата. Нещо което ти искаш да ограничиш що се отнася до лекарите
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Ставам смешен ? Как да ти ги пратя, когато не са публикувани в официалните сайтове, поради държавно васалство. Като доктор трябва да знаеш тези неща, ако не ги знаеш, отиди и поискай справка в официалния държавен архив, от там все още не са изчезнали.

Ти си безнадежден случай.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

аз много се забавлявам обаче:) с всеки един нов коментар, се потвърждава отговора на темата - защо не работи.
защото прекалено много песимисти има е затова. прекалено много хора свикнали с миналото и не желаещи да се променят.
прекалено много хора които им харесва да плюят и да чешат пръсти, освен да почешат главата и да измислят нещо.

някой беше написал че не желае да рови в нета да търси сайт за зъболекар а да му звънне. защо да ровиш и какво да търсиш? стъпките са:
- влез в нета някак си
- отвори google.bg
- напиши "запази час"
- натисни enter на първия резултат който излезне:) (и сайта си го намерил)

тоест нещата са лесни, стига да искаш. ако не искаш .. няма как да стане.
за разлика от няколкото други сайта които предлагат същата услуга, тук хората се регистрират първо, попълват данни както и всякаква информация нужна на клиента и предлагат услуги. не ги регистрирам аз а те. тоест са потвърдени потребители.

да проекта не че не работи, но не работи както би трябвало.
затова,понеже виждам че сте много интензивни в писанията си, @Здравко, ще се зарадвам да споделиш твои проект който е успял, и стъпките които си извървял той да се получи.
нещата не са се променили за 10 години, затова казвам че живеем в миналото в България.
точно преди 10 години си спомням че водих същият разговор - нещо бях направил и хората започнаха да хранят. тоест - свикнали сме да храним другите а не да погледнем себе си.
аз примерно се радвам че съм направил нещо, може би не е станало както трябва но съм опитал всичко възможно. затова са пробите и грешките. с този проект няма да стане, с другия ще стане.
но няма да спирам да се опитвам.

нещата в България ще започнат да се подобряват, тогава и само тогава, когато изречението "не е важно на мен да ми е добре, важното на Вуте да му е зле.." вече не е вярно.
 

Горе