Защо според вас не работи този бизнес модел в България

От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Моето скромно мнение е, че хората масово са дезорганизирани. Колко от приятелите/познатите ви са точни когато имате среща с тях? Аз не веднъж съм си запазвал час за различни неща. И винаги чакам. Дали ще е някой с по-ранен час от моя, или някой влезнал 5 мин. преди моя час, но не приключил за 5 мин. Та според мен това е причината да не върви този бизнес.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Интересно ми е как ще накараш един зъболекар които 20 години пише на хартия и едва си пуска компютъра да следи онлайн платформа за резервации :)
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=126718
Сайта е продаден, питай новия собственик.


Е да де, именно тогава исках и аз да го купя. И той каза, че е продаден, ама доколкото знам, още си работи по него. Не му знам точно случая, не е и важно..
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Интересно ми е как ще накараш един зъболекар които 20 години пише на хартия и едва си пуска компютъра да следи онлайн платформа за резервации :)

Не е нужно. Но това е част от бизнес модела..
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Интересно ми е как ще накараш един зъболекар които 20 години пише на хартия и едва си пуска компютъра да следи онлайн платформа за резервации :)
То в сайта има регистрирани 3 зъболекаря. Но клиенти сайтът няма...
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

здравейте.
много се радвам че на някой му е интересен сайтът ми.
можеше просто да ме попитате какво е станало и щях да отговоря, а не да се чудите:)
аз съм от типа хора които искат да правят живота по лесен и които обичат да си подреждат времето. точно затова и го направих. лесен за помнене и лесен за използване.
не откривам топлата вода, а я използвам. тоест използвам модули на готово, но ги преработвам и сглобявам докато стане нещо интересно.

потребители има няколко защото нямах време да обикалям и да показвам на хората защо трябва да го ползват. написах няколко писма до българската зъболекарска асоциация, до няколко лекари.. отговор нямаше. показах го на няколко други - половината ми казаха че са свикнали на хартия и не виждат смисъл да минават онлайн - е няма как да се пребориш с човешката воля.
тъй като както казах нямах време да обикалям наляво надясно защото по цял ден съм на работа, след това трябва да обърна внимание на семейството - сайтът така и не се разви от страна на потребители и клиенти както ми се искаше.
моята лична лекарка го ползва, доволна е и всеки ден има нови клиенти(пациенти) който се регистрират, защото тя така ги кара - има си разписание на вратата и линк към страницата й.
Настана време да се преместя и да замина в чужбина, нямах възможност да се занимавам повече и го продадох. трябваха ми пари както на всички им трябват като заминават някъде.. и така се случи:)
Тук също има онлайн резервации и повече от 50% от лекарите ги ползват, другите просто си имат лични бази данни и не желаят да минат към друга - все още.

почти всичките сайтове на който съм попадал за онлайн резервации.. са стари и нямат и 1/10 от тези неща който аз съм направил, НО .. имат клиенти :)
затова като имате някакви идеи, споделяйте със свои приятели, правете екип и ги развивайте, сам човек не става. ние сме бъдещето:)
аз все пак съм отворен към идеи и партньорство и който иска да участва нека заповяда - може да ми драсне едно писмо, няма да се разсърдя.
на този на който съм го продал и той надали ще се разсърди:) имаше желание да го развива, но явно не вкара достатъчно енергия, все пак и той има семейство, обикаля по цял ден и не може да се разчекне на 10 :)
получавах и други оферти но за две седмици трябваше да продам апартамент, да закрия кредита, да продам сайта, да събера пари за преместване.. и сто други неща.
 
Последно редактирано:
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

А що избяга от г-жа Колева, а :p
Това в рамките на майтапа. Сайтът е супер, но наистина му липсва някой, който да разчертае бизнес модела и да се занимава с него.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

защото България е малка за мен:)
не мога да пиша лични защото нямам повече от 6 поста тук, както написах - имам сайт(на запази във футъра..), майл на който всеки е свободен да пише:)
 
Последно редактирано:
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Ами наемаш си 3 каки на процент и те обикалят вместо теб!
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

При мен като лекар са идвали представители да предлагат подобни платформи.

Идеята е на пръв поглед добра, но практически неудобна по няколко причини:

Първо, пациентите трудно се доверяват на такъв тип резервация, без да са говорили лично с лекаря.
Второ, много от лекарите имат плаващо работно време за прегледи и няма как да сложат конкретни часове, в които са свободни. Да кажем, че някой запази за 9:00 в понеделник, но тогава не съм свободен, а пациентът си мисли, че съм.
Трето, представителят ми искаше някаква такса от втория месец на услугата. Тъй като съм убеден, че сам мога да си намеря повече пациенти беше естествено да откажа.

Каки на процент може да намерите само в сънищата си. Всеки представител иска ТВЪРДА ЗАПЛАТА + бонуси. Никой няма да се навие само на процент, особено при такъв нов вид услуга с неясен процент на конвертиране.

Лично аз съм на мнение, че българският пациент (както и лекар) все още не е узрял за такъв тип услуга.
 
От: От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

не сме узрели да, това бе и една от причините да се махна от родината си. аз искам да живея днес, не в миналото:)

когато намесим каки, представители.. всеки гледа да набута продукта без да се замисли той трябва ли на човека или не, върши ли му по-добра работа или не.
моята идея беше да дам средство за подреждане на времето, за намаляване на опашките пред кабинетите и респективно намаляване на изнервените пациенти.
радвам се споделихте мнение и от другата страна.
когато един от лекарите каза(докато използва платформата), може ли да стане това, а това.. -> има проблем - търси се решение, и се намира, стига желание да има:)
тоест - когато имате плаващо време - има и настройки за такова (преди обяд, след обяд, четни, нечетни..) :)

естествено се намират и спешни случаи при които хората идват на момента, надали първата им мисъл е да кликнат в интернет и да видят дали има свободен час, ясно е че няма как да стане. но няма как да стигнеш до някъде, без да тръгнеш.

повечето подобни сайтове на който съм попаднал пишат "ще ви помогнем да намерите повече пациенти" - тук идеята е не лекаря да намери повече пациенти, а да си подреди времето. ние не сме .. падари с овце, не сме поредния индивид на конвейра, ние сме хора:)
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Радвам се, че и създателя на сайта чак включихме в темата :D Поздравления за иновативното мислене (поне в бг друг подобен сайт не успях да открия).

Та, основно се въртим около мнението, че не сме узрели. Какво трябва да се промени според вас, за да 'узреем'?
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

...

Първо трябва самите кабинети да си наложат някакъв принцип, да си спазват часовете и чак тогава може да се случи някакво развитие, ама не виждам в близките години да се случи това

Ето ти истинската причина. Бизнесът не е готов, като цяло. Това да се спазват уговорки, точни часове.. Тази система е за за по-малкия и среден бизнес и там е леш откъм спазване графици и уговорки.

Ще дам пример с Буукинг - там хотела, ако не си спазва уговорките и резервациите през Буукинг, дупе да му е яко от неустойки. Ама Буукинг е Бранд и всички места за настаняване се натискат да са там и спазват яко правилата и следят резервациите.

Сайтът zapazi.bg не е никакъв бранд и записалите се в него я си спазват часовете, я не. Съответно недоволство от клиентите.

Но да се стигне до там да има клиенти, не може без реклама. При това насочена към клиентите - фирмите предоставящи услуги и потребителите - за налагне на този бранд. Трябват си пари за двете линии на промотиране.
 
От: От: От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

не сме узрели да, това бе и една от причините да се махна от родината си. аз искам да живея днес, не в миналото:)
:lol: Ами накрай хората да узреят, що се махаш? Ама узряването е свързано с инвестиции, подходящ маркетинг и яко работа. Всеки локален пазар си има специфики, но това не значи, че тук живеем в миналото. :wink:
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Това за България е безсмислено, тук винаги има доктор, който да те прегледа.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Винаги съм се впечатлявал от хората, обясняващи как нещо не може да стане..
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Винаги съм се впечатлявал от хората, обясняващи как нещо не може да стане..

Може да стане, но няма смисъл, нямаме нужда от подобна платформа тук в България.
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

Подписваш се за още два-три милиона граждани?
 
От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

може би не правилно се изразих с това минало :) но честно казано какво е минало, какво е настояще.. какво бъдеще..
истината е че развитите страни се движат няколко години в технологиите и услугите пред недоразвитите, и аз искам да се движа с времето не да изоставам. може би така е по ясно:)
животът е един, времето е лимитирано за всеки от нас, и от нас зависи какво ще правим с това време.

да, няма как да покажеш на някой нещо без реклама на този свят. аз нямам възможности и освен ако не си милионер няма как и да имаш.
опитах се колкото мога сам да рекламирам..защото имам желание, знаете че не става сам.
ходих по срещи с известни успели хора, участвах в един проект, надъхаха ме, кандидатствах по launchub, eleven, но те искат бизнес модел, те искат да видят какво ще спечелят от теб.. искат да си там в "работилниците" с тях, да събираш екип и да ръчкаш по цял ден и да те гледат, може би съм в грешка но с такова впечатление останах след като опитах повече от 10 пъти да участвам .. а знаете че не всеки ден се участва а на даден интервал от време.
писах няколко пъти и на бизнес ангели, лекарски съюзи, НЗОК, какво ли още не.

опитах да намеря екип - никой не пожела. аз исках нещата да потръгнат и го пуснах за продажба. казах си щом някой даде пари за това, то той/тя ще инвестира и ще го развие.
е, така се случи че не можах да отсея кой по-сериозен кой не, защото бързах тогава.

така че мога да обобщя с една дума на въпроса защо не е успял за сега модела - успял е, хората които знаят за него го ползват. останалите които не знаят не го ползват :)
институции - не обръщат внимание, акселератори - не дават пауър :)

от всичко казано до тук, мисля че съм отговорил на главният въпрос на темата:)
все пак в живота има по-важни неща от това да обикаляш и да се молиш за нещо което ще е от полза за всички..


PS. България има нужда от иновации.. и ние/вие трябва да сме хората които могат да ги предоставят. Системата е прецакана и ние не сме виновни затова, нито Бойко Борисов нито президента, нито държавните служители които не си дават много зор заради ниските заплати.. които всъщност не са ниски само там а в 60% от фирмите.
PS2: За това време за което коментирам тук, аз видях реклама на платформа за IOT - internet of things, регистрирах raspbery pi то си, видях какви фунцкии предлага сайта, видях че за да ги имам тези функции онлайн трябва да инсталирам 25MB техен пакет, и че той взима 80% от рам ресурсите. Замислих се и сам си направих същите неща с два скрипта по няколко реда които не взимат никакви рам ресурси:) Замислете се и вие. Хубаво е да се коментира каквото и да е било, това е идеята на всеки форум в интернет пространството, но се коментира с аргументи. И ако някой има по-добра идея се дава и се прави, а не се плюе просто.
Много нерви и негативно настроение има навсякъде по света. Но дали не е по-хубаво ако минимизираме това настроение а?

Силата е във ваши ръце :)
 
Последно редактирано:
От: От: Защо според вас не работи този бизнес модел в България

животът е един, времето е лимитирано за всеки от нас, и от нас зависи какво ще правим с това време.

.

Пуснах 1 сълза.
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе