Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Чипове, процесори - а замисли ли се кога беше последния път, когато чу някой да се оплаква, че Air-a му е бавен?
Съмнявам се да си го чувал някога. А перформънса на Air-a е перфектен за целта.

За таблети не говоря, понеже да говоря за таблети в тема за лаптопи е също толкова смислено, колкото да говоря за краставици.
 
От Windows 7 нагоре - всичко е кенеф! Дори елементарния часовник засраха, а звук има само на колонките на лаптопа, но не и на жака за слушалките. Оправя се от едно гъзонавряно място, иска ресет, тръгва, след което пак спира на следващия.
Десятката не дава да и спираш ъпдейтите, троши си драйверите след ъпдейт. И баш кога най ти трябва и гониш срок - изненада. Нямаш компютър! Всички от колегите ми изпищяха, повечето минаха на Линукс.

Чипове, процесори - а замисли ли се кога беше последния път, когато чу някой да се оплаква, че Air-a му е бавен?
Съмнявам се да си го чувал някога. А перформънса на Air-a е перфектен за целта.

Има ви нещо, на всички Епъл фанатици, които познавам. Казвате на черното бяло, радвате се на лайно в целофан, с един такъв нездрав поглед... аз лично съм се отказал да се опитвам да разговарям с аргументи с вас.
 
Тезата ти е сбъркана това е. Седиш като изрод разправяш "каквото аз съм решил, че е най-доброто - това е, всички други са идиоти".
Има хора с различни потребности от твойте, които ценят друго. Ако това не го разбираш - ти си фанатика.
 
Тезата ти е сбъркана това е. Седиш като изрод разправяш "каквото аз съм решил, че е най-доброто - това е, всички други са идиоти".
Има хора с различни потребности от твойте, които ценят друго. Ако това не го разбираш - ти си фанатика.
Не бе, древна бангия е, от новобранската на Хитлер. Това е значимия факт! Аз какво мисля няма значение. Купувайте, няма лошо! После ми разправяйте за гроздето, щото нямам пари за боклуци!
 
И кое те спира да приемш избора на хората, за който това е най-доброто? Защо въобще искаш да си наложиш мнението над другите?
За мен бангия е евтината пласмаса. Ама то какво да говоря, в БГ-то си е така - евтинджоса и тънко да се мине. Такъв е манталитета. Вижда се дори през прозореца да погледнеш - кочинка, ама евтина!
 
Не се сещам как античен процесор от преди 5 и повече години да е най-доброто. Бенчмарковете са безпристрастни, и не подлежи на гледна точка!
 
Пак да ти кажа, че потребителите на Верту също не гледат процесора.
Кво сега, Верту най-добрите телефони ли са, или се вземат само с идеята за хвалба?
Епъл не са лоши, просто смислените им модели почват от 4 бона нагоре!
 
Air-a за 1800 лева също е перфектен, за хората нуждаещи се от 12 часа батерия. Ще продължаваме ли с "мен този за 1800 не ми удоволетворява нуждите, следователно ще го заклеймя като боклук"? Въобще опитваш ли се да мислиш глобално, за нуждите на 7-те милиарда души, или ти пука само за какво на теб ти е нужен? И ако на ТЕБ не ти харесва - край?
 
Това процесорче не плейва видео, баце. Старият ми процесор го пенсионирах по точно тая причина. Сега, ако за вас фанатиците на опашката пред стора не е важно да гледат клипове - ОК съм с това. За таблици и браузене става, малко бавничко ама не е като без хич!
Електронна книга ти е перфектна за нищожните изисквания - що се умълча там?
 
Това процесорче не плейва видео, баце. Старият ми процесор го пенсионирах по точно тая причина. Сега, ако за вас фанатиците на опашката пред стора не е важно да гледат клипове - ОК съм с това. За таблици и браузене става, малко бавничко ама не е като без хич!
Електронна книга ти е перфектна за нищожните изисквания - що се умълча там?

Не може да хулиш нещо толко много без да си го ползвал никога само на базата на някакви бенчмаркове и че си го разцъкал за 2 мин. в магазин, а да го сравняваш с таблет и четец е смешно. Пиша само едно мнение и няма да влизам в спорове защото изглежда, че каквото и да ти се напише няма да си промениш мнението, но дано поне някой, който е решил да си купува Air не ти се върже на глупостите. Вярно е, че като хардуер не е нищо особено, но ще върши работа на 95% от хората. На мене вече 3 години ми изкарва заплатата, направил съм десетки сайтове, игри и др., и като гледам още 3 ще изкара без проблеми.



Ето едно клипче как “не плейва” видео.

<iframe width="560" height="315" src="
" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

4 таба с 4к клипове. спрях им звука към края да се чуе, че даже и не успя да загрее и да се пуснат вентилаторите


ето още едно сравнение с десктоп машината ми. 4 ядрен i5 на 3.2ghz, 8 гб рам и сдд с прясно инсталиран уиндоус. Изглеждат горе долу наравно, даже air-чето зареди 1-во Unity-то, нищо, че кликнах малко по-късно.

<iframe width="560" height="315" src="
" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Вярно е, че почва да се бави когато се отворят много неща, но ми се случва много рядко. Иначе е безшумен(вентилаторите съм ги чул няколко пъти за 3 години при много голямо натоварване), лек, дълъг живот на батерия, качествени материали(не гадни и скърцащи пластмаци) - все неща, които са ми важни и компенсират малко по-слабия перформанс. Бачкам си по паркове, плажове, кафета без да се притеснявам за батерията и да мъкна зарядни или допълнителни батерии.

Иначе не съм от фанатиците. Новия Макбук Про за мен е голема излагация с липсата на портове. Предполагам, че вече каквото и да пуснат ще е така и ще ни карат да си купуваме преходници за всичко, така, че след известно време ще се връщам на windows. Но иначе за тия пари от Air-a по-добро няма.

Иначе преди и аз бях на твойто мнение, че са скъпи и надценени боклуци, но сега като гледам windows-ките лаптопи всички, които ми хващат окото са над 3 бона. Air-a си е направо без пари в сравнение с тях
 
Последно редактирано:
Василчо, да беше написал кой точно модел е...
Високия им клас става, като производителност имам предвид.
Важно е и на каква резолюция и с колко кадъра в секунда вървят. Щото то видеото тръгва на всички, ама на слабите насича. Клиповете изглеждат добре на пръв поглед.
Епъл конкретно нищо лошо не са ми сторили, за разлика от М$. Няма лошо да са изкарали продукт, който си заслужава. Само фанатиците им ме дразнят, и то с безхаберието и наглостта си. Там за гроздето и какво беше.
Аз говоря с факти и линкове. На който му върши работа и е доволен от мъника - няма лошо. По мои критерии е антика!
Току що ми крашна 3Д софтуер на Autodesk, дори сегашния ми лаптоп дето е близо 3 пъти по-мощен от Еърчето му идва слаб, и ще трябва да ъпгрейдвам! Както казах - тия мъници са за директори и секретарки.
Не чертая небостъргачи, просто един от техните примери за 3Д беседка се опитах да я конвертирам в .stl формат. Софтуерът е 123 D design. Koйто не вярва да пробва!
 
Последно редактирано:
Здравейте! Съжелявам, че вдигам стара тема, но съм решил да си взема macbook air и имам няколко въпроса към по-компетентните. Ще го ползвам главно за сърфиране и гледане на филми, и незнам кой избор е по-удачен 128GB SSD и 8gb RAM или 256GB SSD и 4GB RAM . Другият ми въпрос е (малко тъп) нали при него мога да свалям торенти и музика без никакъв проблем ? (предполагам но все пак да питам :D ) Благодаря предварително!
 
В момента пиша от Air - 13-инчовия ми модел от 2015 година.
Супер бърз, лек, без WIFI държи към 20 часа, а с WIFI към 14.
С HD видео държи някъде към 10-11 часа с пуснато WIFI (демек HD в YouTube примерно).

Кило и нещо тежи. И можеш да биеш по главата с него хора, дето те дразнаят, щото е алуминиев.

Кико
 
А със колко Рам си ? и колко хард ?

Вариант 1:
8GB of 1600MHz LPDDR3 памет
256GB PCIe-based flash storage (SSD)
Вариант 2:
8GB of 1600MHz LPDDR3 памет
128GB PCIe-based flash storage
Възможно е да има и други варианти на модела, но само тези намирам.
Приятен и успешен ден!
 
Въпросът ми е кой вариант е по-удачен по-малко рам и повече хард или обратното ?
 
Повече рам, диска рано или късно можеш го смениш. Ама рамта е запоена на дъното.
 
8GB RAM вече е стандарт за всички модели, предлагани от компанията (след 2016г). Заложи на 8GB RAM + 256GB SSD. 128GB са малко, освен ако няма да ползваш машината като терминал.
В момента в iStyle лаптопа е в промоция, намален с 200лв, и цената му е повече от прилична.
 
Аз мислех да взема 4гб рам и 256 хард защото е 1999 във технополис, 8рам и 256 вече е 2600 което ми е доста. Въпроса ми е със тези 4гб рам дали ще се мъчи при нормално ползване (филми и интернет) няма да го ползвам за фотошопи и други тежки програми.
 

Горе